Zielona kuchnia świata: mały ogród w kuchni

\
\
\
\
\
\

Decyzja wnętrza kuchni są ważne pytania o racjonalność i główne miejsca są zwykle uchylenie talerz i inne przybory potrzebne do gotowania. Ale czuł, że tu dom przytulne mieszkanie, żadnych roślin nie może zrobić, bez względu na to, warzywo lub donica. Wiadomym jest, że za przygotowanie większości potraw wymagają zioła i świeże warzywa. Więc dlaczego nie rozwijać je w domu, w doniczkach, ponieważ wielu z nich są bardzo dekoracyjne.

\

\

Rosną w pomieszczeniu warunków pietruszka, szczypiorek i bazylia jest bardzo prosta, a jak usunięcie uprawy w doniczkach można siać lub wszczepienie nowych roślin. Ponadto, liście ziół takich jak rozmaryn, szałwia, tymianek , trzeba tylko je dotknąć, uwolnić olejki eteryczne, wypełniając przestrzeń wokół emocjonująco przyjemny zapach.

\
\

A jak apetyczny chrupiące świeże liście sałaty , które również mogą być uprawiane w garnku! I wygląda szczególnie piękną mieszankę różnych rodzajów ziół w polu kwiatów. Czytaj także: Sałatki, odporne na choroby.

\

Mały ogród w kuchni

\

Miejsce dla małego ogrodu występuje na każdej kuchni: na parapecie kuchennym stole lub na półkach. Aby nie zajmują powierzchnię stołu, korzystają z wiszących koszy i sadzarki ściennych. Zioła i sałaty wymagają dużo światła, więc muszą być umieszczone w pobliżu okna. Kwitnące rośliny takie jak fiołki, pierwiosnki czy begonia, mniej wymagających światło, można je umieścić nieco dalej. A suszone pęki ziół i kwiatów mogą zawiesić się „do góry nogami” w dowolnym miejscu.

\

Uprawiane lub zakupione sadzonki, miejsce zioła w doniczkach glinianych lub cyny i oznacz każda kultura odpowiednie etykiety. Otrzymasz prawdziwe mini-ogród, będzie aktualizowany w miarę potrzeb.

Czytaj więcej:   Budowa betonowe dekoracyjne staw z rękami - od strumienia do basenu

\
\
\

Lubisz kuchni azjatyckiej? Następnie zioła jesteś po prostu konieczne, i to jest dobre, jeśli są świeże i zawsze pod ręką - na parapecie. Na przykład, sałatki azjatyckie są uprawiane z nasion, niezależnie od pory roku. Ponadto, te rośliny są bardzo dekoracyjne.

\

Miód trawa, czy ściana jest również przydatny w kuchni. Jest to możliwe do słodzenia żywności bez zwiększania ich zawartości kalorii. Słodsze niż wszystkie liście w ścianie, którzy korzystają świeże lub suche frezowane, wraz z parzenia herbaty.

\

Puszki też może stać się oryginalną ozdobą kuchni, jeśli rosną trawa zielona. A jeśli jedna z puszek kwitną hiacynt , kuchnia z nowych kolorów i aromatów prostu transformacji.

\

Typowe południowcy - lawenda, rozmaryn i tymianek - stworzyć kuchnię śródziemnomorską atmosferę. Garnki z tych ziół wyglądać wielkie wisi w kwiat żeliwa.

\
\

Rośliny do ogrodu z ziołami

\

  \


 1. Pletistaя nasturciя
 2. \

 3. koper
 4. \

 5. Szczypiorek lub zielenie czosnku
 6. \

 7. rzeżucha
 8. \

 9. Lawenda lub portulaka
 10. \

 11. lubczyk
 12. \

 13. Ogurečnik
 14. \

 15. Ekstragon
 16. \

 17. piołun
 18. \

 19. pietruszka
 20. \

 21. koper
 22. \

 23. bazylia
 24. \

 25. melisa
 26. \

 27. dusza
 28. \

 29. Bay tree
 30. \

 31. mięta
 32. \

 33. Cheber ogród
 34. \

 35. rozmaryn
 36. \

 37. chmiel
 38. \

\

Według magazynu „Mój piękny ogród» March 2004

\
\
\
\
\

Wybierz swój język

polskiangielski niemiecki hiszpański francuski włoski portugalski turecki arabski ukraiński szwedzki węgierski bułgarski estoński Chiński (uproszczony) wietnamski rumuński tajski słoweński słowacki serbski malajski norweski łotewski litewski koreański japoński indonezyjski hinduski hebrajski fiński grecki holenderski Czech duński chorwacki Chiński (tradycyjny) Filipińska urdu Azeybardzhansky ormiański Białoruski bengalski gruziński kazachski Kataloński mongolski rosyjski Tadzhitsky Tamil'skij telugu Uzbetsky


Dodaj komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *