Pozłotka: ciekawych odmian ze zdjęciami, rośnie z nasion, łatwa pielęgnacja

Pozłotka (łac Pozłotka.) - (. Łacińskiej Makowate) rodzaj roślin maku rodzina, z ponad 10 gatunków. Większość z nich to pojedyncze, rzadko byliny są uprawiane w pasmach średnich kultura jak jednoroczne. Ojczyzna - Ameryka Północna. Doprowadziło to do Rosji z Kalifornii na początku 19 wieku botanik JF Pozłotka. Na cześć tej rasy badaczy ma swoją nazwę. U osób, zakład znany jako „California Poppy” i „piołun”.

Spis treści artykułu

  • opis
  • Gatunki użyte w Kwiaciarstwa
  • rodzaje zdjęć
  • Uprawa i pielęgnacja
  • reprodukcja
  • Choroby i szkodniki
  • Zastosowanie w projektowaniu krajobrazu

opis

Wysokość zielnych krzew 15-50 cm. Oni tworzą liczne pędy od głównej łodygi z wyraźniejsze. Macica, szybko i idzie głęboko, więc instalacja jest prawie nie tolerują przesadzania. blacha stalowa niebieskawo-zielone, bardzo popękane, Leno składa się z trzech części, z nalotem woskowym, trochę jak piołun. U nasady liści macierzystych są składane we wspaniałej gniazdka srebra.

Eschscholzia californica

Pozłotka Kwiaty pojedyncze, w kształcie miski lub kołpaka, jak małe maku o średnicy 2-8 cm. Korona zwykle prosty, są w wysokiej jakości postaci frotte. Może być pomalowane jaskrawo pomarańczowy, żółty, kremowy, różowy, biały lub czerwony. W godzinach wieczornych, w pochmurny i deszczowej pogody, kwiaty są zamknięte. długi okres kwitnienia, od czerwca do początku października. Ale każdy pojedynczy kwiat żyje tylko 3 dni. Owoce - torebki z maleńkich nasion.

Pozłotka w skalnym ogrodzie

Gatunki użyte w Kwiaciarstwa

E. darniowy (łac E. caespitosa). - roczne. W naturze rośnie w zachodniej części kontynentu północnoamerykańskiego. Niskie (15 cm) cienkie tuleje. Kwiaty są żółte lub cytrynowy żółty około 3 cm średnicy miseczkowate proste. Jest w stanie przynosić owoce. Silnie rozcięta liści liniowo szydłowaty kształt tworząc wylot, mają niebieskawy odcień zielony. Można tolerować brak wilgoci. Kwitnie w czerwcu i przebarwia się jesienią.

Czytaj więcej:   Jak zrobić staw kąpieli z rękami - etapy cudownej transformacji ogrodzie

Pozłotka darniowy

E. Lobb (łac E. Lobbi). - roczne gatunków trawiastych. Nazwany na cześć Williama Lobb kwiaciarni. W naturze rośnie w Północnej Kordyliery. Ze względu na ograniczoną siedliska jest to rzadkością. Preferuje otwarte przestrzenie. stalowa płyta jest podzielona na segmenty zaostrzone. Trzpień jest wyprostowany, tuleja nie więcej niż 16 cm. Kwiaty pojedynczymi, cętki żółtego do pomarańczowego i mniejszy (do 1,2 cm średnicy). W dzikich kwitnie od marca do maja, w kulturze całe lato. Naturalne warunki uprawy na terenach górskich pozwalają na skorzystanie z tego typu do ogrodów skalnych i skalistych wzgórz.

Kwitnienie Pozłotka na dziko

E. California (łac. E. californika) pochodzi jako Turfy z zachodniej Ameryce Północnej. Jest to roślina wieloletnia, ale w umiarkowanym klimacie środkowej pasma jest uprawiana jako roczna. Macierzystych prosty, rozgałęziony, selera, o długości 45 cm. Liście są przyłączone długie ogonki, podzielono na 3 ostrza, siatkowych, szarawy podobny do bylicy. Kwitnienie trwa od czerwca do końca września. Owocniki jest w stanie reprodukować samosiewu. Kwiaty pojedyncze, 4-8 cm średnicy, prosty lub żółty, pomarańczowy. Formy pochodzące ze szczepu z podwójnym korony i dużą paletą kolorów (fioletowy, kremowy, biały, etc.). Oto najciekawsze odmiany:

  • „Kwiat jabłoni” - piękny i bardzo popularny gatunek frotte. Farbowanie płatki naprawdę wygląda kwiatów jabłoni. Wysokość około 30 cm. Kwitnie przez całe lato.
  • „Truskawkowy Pola” - z pół-podwójnych chwytliwych czerwonych kwiatów, wewnątrz której widocznym koloru żółtego, o średnicy około 5 cm krzewów 20-25 cm wysokości .. Bujnie kwitnących przez całe lato aż do mrozów.
  • „Purpurowy Ray” - ciekawy wybór nietradycyjnych kolor - liliowy-fioletowym. Do 40 cm, proste kwiaty, przyłożył 6-7 cm. Średnicy. Kwitnienie trwa przez całe lato aż do października.
Czytaj więcej:   planowania programu Pascal

rodzaje zdjęć

Pozłotka "Purpurowy Ray" Pozłotka darniowy Eschscholzia californica Eschscholzia "gdzie rosną poziomki" Pozłotka lobbii Pozłotka "Kwiat jabłoni"

Uprawa i pielęgnacja

Uprawa i pielęgnacja Pozłotka żadne skomplikowane praktyki rolne nie są wymagane. Do gleb jest prawie nie wybredna, ale nadal złe uczucie w kwaśnych, podmokłych, ciężki, lub uzupełniany ze świeżych glebach obornika. Najlepszym rozwiązaniem byłoby dobrze odsączone gleby piaszczyste wykluczyć stopu stojącej wody. Roślina ciepłolubne i swiatlolubny, trzeba wybrać otwartych części podświetlane dla niego. W ogóle, skromny, może wytrzymać lekkie mrozy.

Obchodzi standard, który nie wymaga dużego wysiłku. Zaleca się regularne podlewanie, ale nie zbyt obfite. Podlewanie jest najlepiej wieczorem kiedy kwiaty były już zamknięte. Organicznie nie reaguje bardzo dobrze, ale stosowanie nawozów mineralnych jest bardzo przydatna. Karmienie odbywa się przed zavyazhutsya pąków. Na dłuższe i bujne kwitnienie odciąć utraconych dekoracyjne kwiaty, nie dając zawiązywania owoców.

gatunek Pozłotka „Kwiat jabłoni”

reprodukcja

Powielanie Pozłotka prowadzone nasiona. Praktykowane zarówno jesienią i wiosną sposób uprawy. Jeśli zasiać ziarno przed zimą (październik), można oczekiwać wcześniejszego wystąpienia pączków, jak zatem warunków uprawy jak najbliżej do naturalnego. Podczas wysiewu małych nasion powinno być trochę Push do gleby (możliwe ułatwienia siew wymieszać je z piasku), nie powinno się zakopać.

Seedpods Eschscholzia californica

Jeśli Pozłotka uprawiane z siewu nasion planowane jest na wiosnę, pożądane jest, aby umieścić je w pamięci w lodówce lub innym chłodnym miejscu, więc sadzonki będą bardziej przyjazne, ponieważ będą one stratyfikacji. Siew odbywa się wczesną wiosną, w kwietniu. Sadzonki pojawią się po około 10-15 dniach. Byli mocno rozcieńczona, pozostawiając tylko najsilniejsze, zachowując odległość około 20 cm między nimi.

Czytaj więcej:   10 najciekawszych bylin, kwitnących przez całe lato

Eschscholzia californica dobrze rodzi samosiewu. Nasiona nie tracą zdolność kiełkowania do 3 lat. Istnieje również metoda rosnące siewki. Ale on jest czasochłonne, cierpią podczas przesadzania sadzonek, ponieważ System macica. Praktykował tej metody tylko z pełnym zachowaniem ziemnych śpiączki po posadzeniu sadzonek w ogrodzie kwiatowym lub w innym miejscu.

pędy Pozłotka

Choroby i szkodniki

Brak warunków wilgotności może mieć wpływ na roztocza pajęcze Pozłotka. Na liście ofert i fasoli uwielbia atakować mszyce. Środki do zwalczania tych szkodników są środki owadobójcze biologiczną, na przykład fitoverm.

Ze względu na niekontrolowane i nadmierne podlewanie może wystąpić chorób grzybiczych, które wywołują gnić. Dotknięte krzewy powinny zostać usunięte. Czasem rośliny są dotknięte pleśnią polecany przetwarzanie narkotyków sulfonamidy.

Monoposadki Pozłotka w projektowaniu ogrodów

Zastosowanie w projektowaniu krajobrazu

Bezpretensjonalny i jasne Pozłotka długo przyjść do gustu wielu florystów. Kompaktowe krzewy i kabaretki może służyć jako roślin ozdobnych liści przed kwitnieniem lub po jego zakończeniu. Szeroko wykorzystywane do granic. To wygląda atrakcyjnie w mauretańskim trawniku z chabry i innych wesołych jednoroczne. Nadaje się do stosowania w ogrodach skalnych i ogrodach skalnych.

Pozłotka godetsiya i jako partnerzy w kwietnik

Przedłużone kwitnienia pozwala Pozłotka zajmują honorowe miejsce w kwietniki i rabatkah. Wygląda świetnie w mieszanych klombów. sadzenie spektakularna grupa gdzie Pozłotka tworzy gęstą, jasną zasłonę. Niezbędnym dla „łatwe do pielęgnacji ogrodów” i tworzenia obszarów łąkowych.

Wybrani partnerzy do Kalifornii maku może odebrać sporo. formy kulturowe piołunu doskonale ruszył jego jasne kwiaty. Szałwia, lawenda, trawy ozdobne, ageratum i inne rośliny słońce kochających najlepiej w połączeniu z Pozłotka.

Wybierz swój język

polskiangielski niemiecki hiszpański francuski włoski portugalski turecki arabski ukraiński szwedzki węgierski bułgarski estoński Chiński (uproszczony) wietnamski rumuński tajski słoweński słowacki serbski malajski norweski łotewski litewski koreański japoński indonezyjski hinduski hebrajski fiński grecki holenderski Czech duński chorwacki Chiński (tradycyjny) Filipińska urdu Azeybardzhansky ormiański Białoruski bengalski gruziński kazachski Kataloński mongolski rosyjski Tadzhitsky Tamil'skij telugu Uzbetsky


Dodaj komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *