WINDOWS XP BLACK PLAIN ŁADOWANIE

Czarny ekran oknaZrobić herbatę, włączyłem komputer, dostrojone, aby skutecznie działać, ale nie było to po kilku sekundach od załadowania systemu Windows pojawił się znikąd czarnego ekranu. Podobnie jak w horror dla dzieci. Ale to trudno tu się śmiać, czy coś o tym, że jest to konieczne, nie na darmo są tak długo parzonej herbaty! Dobrze powiedziane - zrobione, ponieważ rozwiązanie tego problemu leży na powierzchni. Nie wierz mi? I niech to sprawdzić!

Krok numer 1: Uruchomienie systemu w trybie awaryjnym

Pierwszą rzeczą, aby to, czego potrzeba, aby rozpocząć w przypadku czarnego ekranu po starcie systemu Windows - spróbuj uruchomić go w trybie awaryjnym. Aby to zrobić, w zależności od wersji systemu operacyjnego, można użyć różnych metod. Najprostszym sposobem, oczywiście, wyłączyć komputer i uruchomić windose użyciu klawiszy skrótu (np F8, Del lub Shift + F8), a następnie wybierz jedną z opcji, aby pobrać Tryb awaryjny:

Uruchamianie w trybie awaryjnym

Metoda ta jest idealna dla XP i Windows 7, ale dla 8-ki mogą wymagać innych sposobów (czytaj o nich). Jeśli po uruchomieniu komputera normalnie uruchamia się w trybie awaryjnym, to jest prawdopodobne, że to jest w przypadku niepowodzenia ustawieniach systemu (rejestr, sterowniki, aktualizacje itd.). W tym przypadku, można rozwiązać ten problem, czytając informacje opisane w kroku numer 1.1. - 1.7.

Jeśli jednak uruchomić system Windows w trybie awaryjnym nie może być jedną z metod można spróbować wysłać komputer do snu (krok numer 2) lub użyć specjalnych dysków startowych.

Krok numer 1.1: system operacyjny Aktywacja

W 50% przypadków przyczyną awarii w systemie Windows, związane z nieoczekiwanym pojawieniem się czarnego ekranu podczas uruchamiania komputera jest korzystanie z nielicencjonowanych kopii systemu operacyjnego, a raczej jego najnowszą aktualizację. Dzieje się tak dlatego, że aktualizacja systemu nie jest weryfikowana pod kątem autentyczności i, w rzeczywistości, dał ci głowę windose deweloperów.

Zobaczyć, wystarczy pobrać system operacyjny w trybie awaryjnym. Jeśli problem jest związany z tym, na pulpicie zamiast zwykłej tle obraz wyświetla czarny ekran i komunikat na dole wykorzystaniem nieoryginalnych wersji systemu Windows. Na XP będzie wyglądać następująco:

Nieoryginalna wersja systemu Windows XP

Jak pozbyć się problemu? Aktywuj ukochanej Okna, bez względu na to, co - 7, XP lub 8. Jak to zrobić? Zakup klucz aktywacyjny lub w skrajnych przypadkach, jego specjalny kryaknut apletu (np RemoveWAT21). Ta ostatnia opcja, jednak uratować z czarnym ekranie na długo: kolejna aktualizacja systemu jest prawdopodobieństwo ponownego wystąpienia problemu. No, może masz szczęście, kto wie?

Jeżeli po starcie systemu Windows z powodu braku aktualizacji wersji nielicencjonowanych pojawia się czarny ekran, należy go włączyć, można spać spokojnie.

Krok numer 1.2: Ponowna instalacja sterowników wideo

Często zdarza się, wyświetlany jest czarny ekran w wersjach Windows XP 7, 8, po uruchomieniu komputera i gdy z jakiegoś powodu okazało się być uszkodzony lub po prostu odleciał sterownika karty graficznej. W tym przypadku, jedynie słuszna decyzja - aby pobrać i zainstalować je na komputerze. Pobierz sterowniki z oficjalnej strony producentów, i to zupełnie za darmo.

Jednak w tym samym czasie należy pamiętać, że aby usunąć czarny ekran podczas uruchamiania windose wystarczy tylko sterowniki karty graficznej, które są w pełni nadaje się do komputera. Należy zauważyć, że różnią się one przez producenta (NVidia i AMD), rodzaj systemu operacyjnego (32-bit lub 64-bit), jej uwolnienie (Mac, Linux, Windows) i wersja (na przykład Windows XP, 8, Vista, 7).

Jeśli nie wiesz, jakie sterowniki trzeba, ale w tym samym czasie w systemie Windows XP, 7 wciąż pobierane (na przykład w trybie awaryjnym), można kliknąć na klawiaturze jednocześnie  i R i poprosić o Utilities „Run” opcji dxdiag:

Utility "Run" - dxdiag

Następnie w oknie, które zostanie otwarte, wybierz zakładkę „Display” i zapoznać się z informacjami na temat sterowników karty graficznej. Korzystając z tych danych, pobrać aktualizacje, zainstalować i skonfigurować je na swoim komputerze. Jeśli problem był w nich, po tym jak nowy OS rozruchu czarny ekran nie jest już wyświetlany.

Krok numer 1.3: Usuwanie błędów z edytorem ustawień rejestru

W czasie uruchamiania systemu Windows 7 i XP czarny ekran pojawia się często w przypadku uszkodzenia danych przez wirusy w rejestrze. Jest oczywiste, że rozwiązanie tego problemu należy szukać w przywróceniu pełnej eksploatacji. Jak to zrobić? Aby zacząć, rozpocząć kombinację klawiszy Ctrl i Shift Esc Menedżer zadań. Po tym, otworzyć go w zakładce „Application” i naciśnij dolną część okna kliknij „Nowe zadanie”:

Menedżer zadań systemu Windows - Aplikacje - Nowe wyzwanie

W rezultacie, Windows zaproponuje utworzenie nowego zadania. Wchodzimy w polu swobodnym regedit i klatsat myszy na przycisk OK:

Utwórz nowe zadanie - regedit

W rezultacie, w oknie „Edytor rejestru” pojawi się na ekranie. Konieczne jest, aby znaleźć ten sam oddział oraz plik:

Czytaj więcej:   MAC stale poszukują pęk kluczy

Edytor rejestru - shell - badacz

Następnie dwukrotnie kliknąć myszką na plikach Shell, usuwać pliki w otwartym oknie, wszystkie rejestry, do jazdy w pustym polu opcji explorer.exe i zapisać ustawienia:

Edit String

Ostateczna touch - restart komputera. Jeżeli wszystkie kroki zostały wykonane poprawnie, a przyczyną czarny ekran po uruchomieniu komputera z systemem operacyjnym Windows 7 (XP) był rejestr szkód w wyniku debugowania problem zostanie rozwiązany. Jeśli tak się nie stanie, to jest prawdopodobne, że przyczyną problemu jest prawidłowo zainstalowana, a zatem wymagają innego rozwiązania.

Krok numer 1.4: Przywracanie systemu operację przy użyciu apletów AVZ

Dostosuj explorer.exe pracy, a tym samym pozbyć się czarny ekran, który pojawił się w wyniku awarii systemu, gdy system Windows 7 (XP, 8) Można również użyć AVZ użytkową. Jeśli przeglądarka nie otwiera się i pobrać go nigdzie indziej, użyj tego wyjścia: zadzwoń połączenie R i  programu z „Uruchom”, wpisać zadanie iexplore.exe i naciśnij Enter (OK) dla niej:

Run iexplore.exe

Zadanie to jest możliwe i przez Menedżera zadań, jeśli jest uruchomiony. W tym przypadku, należy nacisnąć Shift Esc Ctrl i jednocześnie klawisze na klawiaturze, wybierz okno pop-up „Plik”, aw niej opcję „Nowe zadanie”. Ponadto, narzędzie „Utwórz zadanie” iexplore.exe wpisać polecenie i kliknij przycisk OK:

Task Manager - Plik - Nowe zadanie (Uruchom ...)

Po otwarciu programu Internet Explorer, próbuje się kierować w polu wyszukiwania http://z-oleg.com/avz4.zip , a następnie pobrać i zainstalować AVZ użytkowego PC. To otwórz menu „File” i wybierz „Przywracanie systemu”:

Antywirusowe narzędzie AVZ

W nowym oknie nocie nr 8 i N 16 i kliknij przycisk „Uruchom ...” ..:

Przywracanie ustawień Explorer i uruchom Key Explorer

Gdy program przeprowadza zalecane dla niej problemu, wysłać komputer do ponownego uruchomienia. W rezultacie, w ramach nowego uruchamiania systemu Windows bez względu na to, co będzie to wersja 7, XP, Vista lub 8, czarny ekran nie powinny już pojawiać.

 Krok numer 1.5: Eliminowanie konfliktu z Antivirus

Czarny ekran wcześnie w bagażniku windose 7 / XP / 8 może również pojawić się w przypadku konfliktu z systemu Antivirus, zwłaszcza z Avast. W tym przypadku, aby poradzić sobie z takim programem antywirusowym chamstwa, częściowo zablokowane pliki systemowe, można usunąć procesy związane z pracą antywirusowego w Menedżerze zadań. Otworzyć go przez jednoczesne wciśnięcie Ctrl, Alt i Esc:

Procesy Zakończenie avastui i AvastSvc

Zauważ, że jest to rozwiązanie tymczasowe. . Aby ostatecznie pozbyć się wyglądem w tym samym czasie z Windows 7 boot (8), XP czarny ekran, otwórz program antywirusowy i wprowadza wyjątek dla niego z pozycji 6. Avast przykład, będzie to wyglądać tak:

 1. otwórz program i wybierz go w zakładce „Ustawienia”;
 2. Znajdź i kliknij opcję „Aktywna ochrona”;
 3. klikamy zakładkę „File System Tarcza”;
 4. klikamy „Ustawienia”;
 5. w lewo, aby znaleźć i otworzyć sekcję „Wyjątki”:
 6. kliknij przycisk "Dodaj" i wprowadź w pustym polu okazuje   C: \ Windows \ explorer.exe w , C: \ Windows \ ImmersiveControlPanel \ SystemSettings.exe :Konfiguracja ekranu File System
 7. zapisać ustawienia, naciskając przycisk OK.

Następnie, aby rozpocząć proces explorer.exe, otwórz Menedżera zadań i wprowadź pracę z zakładki „Aplikacja” za pomocą przycisku „Nowe zadanie”:

Uruchamianie iexplore.exe

Po ponownym uruchomieniu komputera, Windows XP / 8/7 problem z czarnego ekranu powinien zniknąć.

 Krok numer 1.6: wznowienie punkt przywracania systemu

Metoda ta jest skuteczna w przypadkach, gdy nie można otworzyć ani Rejestr ani menedżer zadań lub użyteczność „Run” na komputerze. Jednakże, należy go rozwiązać problem z pojawieniem się czarnego ekranu w czasie ładowania systemu jest możliwe tylko na komputerze PC z OS Windows 7 i 8. Jednakże proces na różnych wersjach systemu operacyjnego będzie inna:

1 System Windows 7:

Przytrzymać przycisk Shift, nieprzerwanie przez kilka sekund na klawiaturze lub kliknąć na nim 5 razy, aż pojawi się następujące okno:

Przechodząc Sticky Keys

W tym oknie klatsat myszy „Idź ...”, wprowadzić Centrum ułatwień dostępu w polu wyszukiwania wpisz słowo „DIS”:

Konfiguracja Sticky Keys

W rezultacie, windose 7 Otwórz „Panel sterowania”, w którym należy wybrać sekcję „System”, aw następnym oknie - zakładka „Ochrona systemu”:

System ochrony

Potem, w nowym oknie znajdź i kliknij „Restore”:

System Protection - Odzyskiwanie

W wyświetlonym oknie „System Restore” klatsat na przycisk „Dalej”, a następnie wybrać odpowiedni punkt przywracania:

Przywrócić komputer do poprzedniego stanu

Aby kontynuować, kliknij „Dalej”. Okno „Potwierdź punkt przywracania”. Czytamy informacje opisane w nim, a jeśli wszystko jest w porządku przycisk „Finish”, klatsat:

Potwierdź punkt przywracania

W rezultacie, Windows 7 będzie wycofać, który przywróci dawne ustawienia systemu i dostarczać odpowiednio przyczynę czarny ekran podczas uruchamiania komputera.

2 Windows 8:

Kliknij na ekranie zakładce „Opcje”. Następnie naciśnij i przytrzymaj klawisz SHIFT i kliknij pojawi się ikona myszy w „Power”. W menu, które się pojawi, wybierz pozycję „Reset”:

Restart w Windows 8

Potem na przemian wykonać następujące kroki:

 1. Wybierz zakładkę „Diagnostics”;
 2. kliknij myszką na sekcji „Ustawienia zaawansowane”;
 3. „Przywracanie systemu” The:Dodatkowe ustawienia - System Restore

W rezultacie, wybierając punkt przywracania dla Windows 8 rozpocznie się proces odnawiania starych parametrów systemowych, które pozbyć powtarzane zeskakując czarny ekran po załadowaniu systemu.

 Krok numer 1.7: Rozwiązać problem po uaktualnieniu do Windows 8.1

Z tytułu oczywiste jest, że stosowanie tej metody kosztów w przypadku problemu z pojawieniem się czarnego ekranu pojawił się natychmiast po aktualizacji do wersji 8 windose Windows 8.1. Najpierw trzeba znaleźć i usunąć komputer ukryty folder C: \ Windows Activation Technologies. Jeśli pierwsza próba nie powiodła się usunąć, możemy uzyskać do niego dostęp za pomocą apletów Unlocker.

Następnie uruchom narzędzie „Run» ( + R) i cmd.exe zadania wejściowego. Po tym wierszu polecenia. W jej zadania wejścia sfc / scannow, a następnie naciśnij Enter na klawiaturze.

Uruchamianie sfc / scannow z wiersza poleceń

W rezultacie, program rozpocznie sprawdzanie i korygowanie błędów w systemie Windows. Pamiętaj, że możesz używać nie tylko w windose 8, ale 7 i XP:

Czytaj więcej:   Bob 3.3.5 PVP SERWERA

Błąd zadanie sprawdzenie w systemie Windows

Po tym okresie, jak wskazano w etapie № 1,5 proces explorer.exe i ponownie komputer. W rezultacie, czarny ekran z nowym przesłaniu windose nie pojawiają się już musiał. Należy pamiętać, że wynik naprawić w Windows 8, można poprzez umożliwienie szybkiego uruchamiania systemu:

Umożliwienie szybkiego uruchamiania

Krok nr 2: Korzystanie z trybu uśpienia

Wystarczy powiedzieć, że jeśli nie załadować uruchomić komputer w trybie awaryjnym, mając nadzieję na coś, co pomoże tryb uśpienia nie jest szczególnie konieczne. Jednak nigdy nie wiadomo. Jak postawić Windows do spania? Jeśli pracujesz na laptopie / netbooku i przycisk zasilania jest narażona na uruchomienie systemu w trybie uśpienia, naciśnij go.

Jeśli taka funkcja brakuje lub są przyzwyczajeni do pracy z komputerem stacjonarnym, mieć trochę kłopotów. Sporo:

1 Windows XP:

Kliknij przycisk  na klawiaturze, a następnie otwórz menu Way „Start”. W nim możemy kliknąć przycisk „Wyłącz”, a następnie kliknąć klawisz Shift, a następnie wybrać „tryb uśpienia”:

Tryb uśpienia w XP

2 System Windows 7:

Idziemy do „Start”, otwórz menu „zamknięty” i wybierz „Sen”:

Sen w Windows 7

[LI3] Windows 8:

Idź do „Ustawienia”, naciśnij klawisz Shift i jednocześnie wybrać na ekranie „Shutdown”. klatsat „Tryb uśpienia” z menu:

Włączanie hibernacji w Windows 8

Gdy system śpi kilka minut, włącz komputer ponownie. Jeżeli czarny ekran znika, problem rozwiązany się. Co zrobić, jeśli problem nie zostanie rozwiązany? Więcej czasu, aby spróbować uruchomić tryb awaryjny, a nagle dostać?

Jak będzie, jeśli nie zdarzył się cud, a żadna z tych prac rozwiązań opisanych powyżej? W tym przypadku można odzyskać tylko windose pomocą płyty instalacyjnej lub obrazu, lub w zasadzie do ponownej instalacji systemu operacyjnego. Ale to, jak mówią, to już inna historia.

Wyświetlenia:  331036

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

Podobne wpisy:

 • Jak połączyć się z Internetem po ponownym zainstalowaniu windoseJak połączyć się z Internetem po ponownym zainstalowaniu windose
 • Niebieski ekran po zainstalowaniu windose asus x550cNiebieski ekran po zainstalowaniu windose asus x550c
 • Jak przywrócić windose 8 na laptopie acerJak przywrócić windose 8 na laptopie acer

Gdy komputer uruchamia BLACK i nic Gruzję

Pytanie na forum:

- Nie wyświetla ekran. Poradzono mi rozbierać laptopa i oglądać. Nie rozbierać laptopa. Niż to grozi mi?

- Nigdy nie zbierze. 😀

Wyobraź sobie taką sytuację: jeden dzień po włączeniu komputera lub laptopa i widać, że to nie działa; Ponadto, można zauważyć, że BIOS nie jest załadowany. Zaprawdę, ci czytelnicy, którzy mają do czynienia z sytuacją, gdy komputer lub laptop nie uruchamia się lub nie uruchamia się, to trudno znaleźć to przyjemne. Ponadto może się zdarzyć, że komputer lub laptop sam włącza się i ładuje system BIOS i operacyjny, ale nie można wejść do BIOS-u, czyli nie rozpocząć ustawienia programu konfiguracji BIOS-u komputera. W tym artykule postaramy się dać rady, jak postępować w przypadku, gdy komputer PC lub laptop jest włączony, ale nie ładuje BIOS i system nie jest obciążony w sprawie procedur kontroli sprzęt i system operacyjny nie uruchamia się lub nie uruchamia BIOS Setup i jak można rozwiązać te problemy ,

BIOS nie uruchamia

sytuacja

Gdy komputer lub laptop nie uruchamia się, a następnie, co do zasady, użytkownik zamiast komunikatów BIOS znajomych widzi przed sobą tylko jeden czarny ekran monitora. Czasami czarny ekran na komputerze lub laptopie, a nie stałym towarzyszem problemu. Na przykład, komputer lub laptop jest włączony, i widać, że system jest wstępnie załadowany, wyświetlony kilka postów BIOS, ale proces rozruchu nie wykracza poza tym etapie, a system operacyjny nie uruchamia się. Co dalej potem? Przede wszystkim, nie powinniśmy od razu panikować i przenoszenia komputera lub laptopa do naprawy, ponieważ można spróbować rozwiązać ten problem na własną rękę.

Powodem, że komputer lub laptop nie uruchamia się lub nie uruchamia boot systemu BIOS, mogą mieć różne problemy, jak związane z BIOS komputera oraz ze sprzętem komputera. A rozwiązanie problemu „, komputer nie załadować» BIOS w tym przypadku zależy od jego przyczyny.

Odmiany sytuacji:

 • 1. Czarny ekran

Pierwszym i najbardziej nieprzyjemna sytuacja - po naciśnięciu przycisku zasilania na komputerze lub laptopie, ale komputer nie uruchamia się, BIOS nie uruchamia się, a zobaczysz przed czarnym ekranie. Czekasz, ale na próżno, bo nic się nie dzieje. W tym przypadku, aby określić przyczynę komputera lub notebooka nie jest załadowany, konieczne jest, aby słuchać dźwięków problem BIOS przy starcie. Jeden krótki sygnał dźwiękowy, to zwykle oznacza, że ​​BIOS przeprowadzona pomyślnie wyposażenia badawczego.

 • 1.1. Czarny ekran, a sygnał

W tym przypadku przyczyną problemu jest często monitor (oczywiście, jeśli jest to komputer stacjonarny). Dlatego najlepiej jest w tej sytuacji sprawdź podłączenie monitora do komputera lub monitora kabel zasilający. Jeśli komputer i wtedy nie działa, a ekran pozostaje czarny, oznacza to, że nie jest to monitor.

 • 1.2. Czarny ekran i kilka sygnałów

Obecność kilku sygnałów w czasie, gdy komputer jest włączony, a obciążenie systemu zwykle oznacza jakąkolwiek awarię. Co do zasady, czyli sygnały te są różne dla różnych modeli BIOS. Ale raczej tylko wtedy, gdy nic nie widać na ekranie, a następnie znowu jest problem związany z wideo, ale tym razem, najprawdopodobniej z karty graficznej. Jednak, aby być całkowicie pewny w tej kwestii, to najlepiej, aby zapoznać się z listą warunkowych sygnałów audio dla tej wersji systemu BIOS, który jest zainstalowany na komputerze lub laptopie.

 • 1.3. Czarny ekran i żadne sygnały

Jeśli komputer jest włączony, ale „czarny ekran” nie towarzyszą żadne sygnały audio, można założyć, że coś jest nie tak z systemem żywnościowym. Na przykład, uszkodzony zasilacz, i z tego powodu nie dostarczenia niezbędnego napięcia na płycie głównej. Albo po prostu nie ma kontaktu pomiędzy płytą główną i kabla zasilającego. Ponadto, problem może być awaria BIOS płyty głównej, procesora, pamięci, a nawet dysk twardy. Ponadto, czasami dlatego, że komputer nie jest obciążony, może być niewystarczające chłodzenie komponentów elektronicznych na płycie głównej.

 • 2. Czarny ekran nie jest dostępny, komputer wyświetla wiadomości startowych, ale nie można wejść do BIOS-u

Powinniśmy również powiedzieć o pewnej sytuacji, gdy komputer jest włączony, ale „czarnego ekranu” w tym przypadku nie występuje i system startuje normalnie, ale nie idzie do parametrów programu konfiguracji BIOS komputera - BIOS Setup.

 • 2.1. Naciśnięty niewłaściwy przycisk, aby wejść do BIOS-u

Istnieje jednak jeden wyjątek. Niektórzy użytkownicy mogą od razu w panikę, „Nie mogę dostać się do BIOS-u”, choć po prostu nie wiem, kiedy jest to niezbędne do prawidłowego wejść do BIOS-u. Aby wejść w BIOS, należy po prostu nacisnąć odpowiedni przycisk, gdy komputer jest włączony. Ale wielu użytkowników kliknij niewłaściwego klucza lub zrobić to w niewłaściwym czasie, i tylko z tego powodu nie może wejść do BIOS-u. Fakt, że musimy zrobić, aby wejść do ustawień BIOS, gdy komputer jest włączony, pisaliśmy w odpowiednim artykule.

 • 2.2. Prawidłowo wciśnięty klawisz, aby wejść do BIOS-u, ale BIOS nadal nie może wejść

Ale może się też zdarzyć, że konfiguracja BIOS nie działa i nie można wejść do niego, mimo że wydaje się być prawdziwe naciśnięciu klawisza. Najczęściej, w przypadku, gdy naciśniesz klawisz, który ma i nie może wejść w BIOS-ie, sprawcą problemu jest klawiatura. Na przykład, jeśli używasz klawiatury USB, gdy BIOS nie obsługuje urządzeń USB zamontowane, nie można wejść do ustawień BIOS. Ponadto, należy sprawdzić serwisowania klawiaturę na innym komputerze. Jeśli BIOS i po wyeliminowaniu czynnika klawiatura nie otwiera, to znaczy, że sprawy w innym komponentem komputera.

 • 3. Zatrzymaj przez doniesienia BIOS

Również nie należą do rzadkości sytuacja, podczas uruchamiania komputera, ale nie ładuje system operacyjny i wyświetla tekst rozruchowy BIOS o konkretnym komunikatem o błędzie. Kontynuował pobieranie jednocześnie zależy od rodzaju błędu. Na przykład, w systemie BIOS może wskazywać, że błąd sumy kontrolnej CMOS rozładowania akumulatora, a zazwyczaj w tym przypadku użytkownik może kontynuować swoją pracę po naciśnięciu jakiegoś klawisza.

Czytaj więcej:   emulacji dysku w systemie Windows 7

Sposoby rozwiązywania problemów

Przede wszystkim, aby rozwiązać ten problem i wyeliminować przyczynę pojawia się czarny ekran, a komputer nie ładuje systemu BIOS i operacyjnego, należy pamiętać, co zrobiłeś przed wystąpieniem problemu? Czy masz zainstalowane nowe urządzenie bezpośrednio do komputera, zanim nie był czarny ekran? Czy wprowadzanie zmian w ustawieniach BIOS-u?

Jeśli jesteś naprawdę dokonała zmian w sprzęcie, zaleca się, aby przywrócić system do poprzedniego stanu poprzez usunięcie ostatnio zainstalowanego sprzętu. Jeśli po tym komputer działa poprawnie i ładuje BIOS, oznacza to, że problem leżał właśnie w zdalnej maszyny.

W tym przypadku, jeśli produkują niezależnych ustawień BIOS, BIOS może zostać zresetowany do ustawień fabrycznych bezpiecznych. W tym celu, co do zasady, wystarczające do ustalenia specjalną zworkę resetu CMOS-RAM na płycie głównej lub wyjąć baterię CMOS. Zazwyczaj operacja ta jest często pomocne w przypadku, gdy komputer nie ładuje BIOS.

Jeśli wiesz dokładnie, czego nie podejmować żadnych działań z BIOS lub sprzętu, ale komputer lub laptop nadal daje się czarny ekran i system BIOS nie ładuje, to należy sprawdzić wszystkie urządzenia na własną rękę.

Czasami problemem może być Dust „wnętrzności” z komputerem. W związku z tym bardzo Pierwsza procedura dla każdego użytkownika próbującego ożywić komputer jest blok System czyszczenia przestrzeni wewnętrznej. Dopiero wtedy możemy przejść i sprawdzić działanie wszystkich systemów.

Możliwe jest także tymczasowa awaria systemu z powodu przegrzania procesora lub płyty głównej. Dlatego konieczne jest, aby sprawdzić chłodnicy jednostki systemu i procesora. Wtedy, jeden po drugim, to warto sprawdzić podstawowe elementy komputera - procesor, pamięć, płyta główna, karta graficzna, zasilacz. Uszkodzony dysk twardy rzadko może doprowadzić do tego, że BIOS nie ładuje, ale opcja ta nie jest również konieczne, aby odrzucić.

wniosek

Sytuacja, w której komputer nie uruchamia się i nie ładuje systemu BIOS i systemu operacyjnego, użytkownik widzi swoje miejsce przed czarnym ekranie tylko, oczywiście, nie można nazwać przyjemne. Ponieważ w tym przypadku komputer nie mogą być wykorzystywane do innych celów, takich jak narzędzia biznesu lub rozrywki, jest to wielka niedogodność dla użytkownika. Jednak sytuacja, w której BIOS komputera nie uruchamia się, nie zawsze jest tak krytyczny jak się wydaje na pierwszy rzut oka. Ponieważ rzadko zatrzymanie komputer i niezdolność lub niemożność BIOSu wejść do BIOS Setup jest objawem awarii dysku twardego, użytkownik nie stracić ważnych informacji przechowywanych na nim. Ponadto, istnieje kilka metod, które mogą wykryć uszkodzony element i ożywić swój komputer. Oczywiście, w niektórych przypadkach, rozwiązać uprawnień użytkownika jest niemożliwe, wtedy najlepiej jest skorzystać z usług specjalistów komputerowych z centrum serwisowym.

Przyjaciele Polecam ten artykuł:

Wybierz swój język

polskiangielski niemiecki hiszpański francuski włoski portugalski turecki arabski ukraiński szwedzki węgierski bułgarski estoński Chiński (uproszczony) wietnamski rumuński tajski słoweński słowacki serbski malajski norweski łotewski litewski koreański japoński indonezyjski hinduski hebrajski fiński grecki holenderski Czech duński chorwacki Chiński (tradycyjny) Filipińska urdu Azeybardzhansky ormiański Białoruski bengalski gruziński kazachski Kataloński mongolski rosyjski Tadzhitsky Tamil'skij telugu Uzbetsky


Dodaj komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *