WINDOWS ścieżka do pliku HOSTS

ZALECANE: Kliknij tutaj, aby naprawić problemy z systemem Windows i optymalizacji wydajności systemu

W pliku hosts w Windows 10/8/7 , służy do mapowania nazw hostów na adresy IP. Plik Hosts znajduje się głęboko w folderze Windows. Jest to plik tekstowy, a rozmiar oryginalnego pliku Hosts domyślne wynosi około 824 bajtów.

Plik hosts w systemie Windows

W tym poście będziemy widzieć jego lokalizację, a także w jaki sposób zarządzać, blokada lub edytować plik hosts.

Położenie pliku hosta

Plik hosts w systemie Windows znajduje się w następującej lokalizacji:

C: \ Windows \ System32 \ drivers \ etc

Blokada pliku hosts, aby zapobiec porwanie

Wyobraźmy sobie, klikając na www.thewindowsclub.com i widząc zupełnie inne obciążenie witryny w przeglądarce. Malware może przekierować adresy WWW na komputerze, zmieniając plik hosts. Jest to określane jako Hijack Host pliku .

Aby zapobiec hijacks plik hosta, można nawigować do niego, kliknij prawym przyciskiem myszy, wybierz Właściwości i stała się ona tylko do odczytu plików. Będzie to zablokować plik hosts i zapobiec nikomu ani żadnego złośliwego oprogramowania od pisania do niego.

strona blok za pomocą pliku Hosts

Aby zablokować stronę internetową za pomocą pliku hosts, wystarczy dodać następujący wpis:

127.0.0.1 blocksite.com

Mimo, że nie robią tego, jak wielu użytkowników, aby ręcznie dodać wpisy do niego w celu zablokowania otwierania jednej lub większej liczby poszczególnych witryn. Inni, jak pobrać i używać listę z dobrze znanych źródeł, takich jak mvps.org , aby dodać wpisy, które blokują szkodliwe witryny z otwarciem.

Edytuj plik Hosts

Jeśli trzeba edytować plik hosts, przejdź do następującej lokalizacji folderu:

C: \ Windows \ System32 \ drivers \ etc \

Tutaj widać plik hosts. Kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz Notatnik. Wprowadź zmiany i oszczędzać.

Ale czasami, nawet gdy użytkownik jest zalogowany przy użyciu poświadczeń administracyjnych, można otrzymać następujący komunikat o błędzie:

Dostęp do katalogu C: \ Windows \ System32 \ drivers \ etc \ hosts została odrzucona

Lub

Nie można utworzyć katalogu C: \ Windows \ system32 \ drivers \ etc \ plik hosts. Upewnij się, że ścieżka i nazwa pliku są poprawne.

W tym przypadku, typ Notes w poszukiwaniu startowym i kliknij prawym przyciskiem na wynik Notatnika. Wybierz Uruchom jako administrator . Otwórz plik Hosts, wprowadzić niezbędne zmiany, a następnie kliknij przycisk Zapisz.

Czytaj więcej:   niedalekiej LOCK dla MacHostsMan

Chociaż zawsze można ręcznie zarządzać lub edytować plik hosts ręcznie, chciałbym zasugerować, że używasz innej firmy darmowego narzędzia jak HostsMan to zrobić.

hosts w Windows 8

HostsMan jest narzędziem, bogate w funkcje, które pozwala dodawać, usuwać, edytować wpisy w pliku Hosts. Pozwala też łatwo dodać stronę trzecią Gospodarze list, które pomagają w blokowaniu stron ze złośliwym oprogramowaniem i pozwala łatwo włączyć lub wyłączyć plik hosts. Obejmuje on wbudowany w pliku hosts updater & edytora hosts. To pozwala skanować plik hosts za błędy, duplikatów, a ewentualne hijacks - a także pozwala utworzyć listę wykluczeń. Jednym z bardziej przydatna funkcja oferuje jest plik hosts Backup Manager. Kopia zapasowa pliku HOSTS w bezpieczne miejsce i użyć go, aby ją przywrócić, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Hostman pozwala także Flush cache DNS, otwarte gospodarze z edytora tekstu, policzyć liczbę hostów, znaleźć duplikaty, wymień IP, skanowanie hostów dla złośliwych wpisów, zmienić hosty, zarządzać usługa klienta DNS i więcej. W skrócie, jego menedżer tylko hosty, które będą jeszcze potrzebne. Można go pobrać z jego strony domowej. SysMate Menedżer plik hosts jest kolejnym narzędziem, które pozwala zrobić.

Jak ręcznie przywrócić plik hosts z powrotem do ustawień w systemie Windows może również Cię zainteresują.Jeśli Twoja przeglądarka został porwany, można znaleźć ten post w przeglądarce porwanie i darmowa przeglądarka Removal Tools Hijacker pomocne.

TIP: Pobierz narzędzie, aby szybko znaleźć i naprawić błędy systemu Windows automatycznieLOCALHOST plików systemu Windows 10

Większość systemów operacyjnych, łącznie z wersjami Microsoft Windows, należy użyć pliku hosts do tłumaczenia nazw komputerów. znany również jako „gospodarza” do nazw numerycznych adresów IP, plik hosts jest podobny do korzystania z książki telefonicznej, aby znaleźć numer telefonu dopasowanie nazwy konkretnej osoby.

Uwaga : Ten artykuł został napisany w czasie, gdy system Windows 10 był w fazę Technical Preview budować.

Choć Domain Name System - lub DNS - jest stosowany głównie do tej funkcji (jest scentralizowana i pół-automatycznie zarządzany system rozpoznawania nazw), plik HOSTS może być używany jako lokalny mechanizm rozpoznawania nazw, a gdy używany w połączeniu z innymi rozpoznawania nazw mechanizmy takie jak DNS, plik HOSTS ma pierwszeństwo nad nimi.

To dlatego wielu użytkowników nadal edytować plik HOSTS i dodać nazwiska i adresy IP serwerów, stron internetowych i innych komputerów one często do niej dostęp.

Położenie pliku hosts

W systemach operacyjnych firmy Microsoft, plik HOSTS znajduje się w następującej lokalizacji:

C: \ Windows \ System32 \ Drivers \ etc

Uwaga: Mamy też samouczka artykuły na temat, jak edytować plik hosts w Windows 8, edytować plik hosts w systemie Windows 7 i na urządzeniach mobilnych z systemem Windows RT.

Jak Hosts File Works

Plik HOSTS jest plik tekstowy, taki, który nie posiada rozszerzenie pliku. Zawiera wiersze tekstu, które są wykonane z adresami IP, a następnie jedną lub więcej nazw komputerów lub w pełni kwalifikowanych nazw domen ( FQDN s). Każdy obszar jest oddzielony spacjami (Puste lub znaki tabelaryczne).

Na przykład, jeśli chcesz użyć pliku HOSTS przetłumaczyć nazwę hosta komputera o nazwie „PrintServer” na adres IP 192.168.0.1, należy dodać linię:

Można dodać więcej niż jedną nazwę hosta do tego samego adresu IP. Na przykład, jeśli komputer o nazwie „PrintServer” działa również jako skaner o nazwie „scanserver”, można skorzystać z tej linii:

Jeśli ping albo „PrintServer” lub „scanserver”, którą można dostać się do tego samego adresu IP:

Czytaj więcej:   Jak zobaczyć hasło logowania do Google

Edytować plik HOSTS w systemie Windows 10

 

Plik HOSTS może również tłumaczyć Fully Qualified Domain Name (FQDN) lub komputerów, takich jak te stosowane w Internecie.

Na przykład, jeśli chcesz dodać ręczną linię przetłumaczyć FQDN komputera o nazwie „webserver.domain.com” pod adres IP 8.8.8.8 (to tylko przykład, a właściwie 8.8.8.8 to adres IP używany przez serwery DNS firmy Google), należy dodać linię:

Kiedy ping to komputer będzie rozwiązać nazwę do odpowiedniego adresu IP:

edit-gospodarze-file-win10-3

Można także linie komentarz przez umieszczenie znaku hash (#) na początku linii.

W ten sposób plik HOSTS wygląda na Windows 10 Technical Preview build maszyny:

edit-gospodarze-file-win10-1

Plik HOSTS może być czasem wykorzystywane przez złośliwe oprogramowanie, takie jak adware, wirusy lub konie trojańskie itp Te aplikacje mogą wykorzystać go do przekierowania ruchu od zamierzonego przeznaczenia do stron ze złośliwym oprogramowaniem lub niechcianych treści. Dlatego niektóre programy antywirusowe mogą monitorować zmiany w pliku HOSTS, zapobiegając złośliwego oprogramowania z modyfikacji. Więc nie Windows, a jeżeli nie używasz podwyższone uprawnienia do edycji pliku, zostanie zabezpieczony przed zapisaniem.

Jak edytować plik Hosts systemu Windows 10

Aby edytować plik HOSTS musimy użyć metody, która pozwala nam na zapisanie pliku do jego oryginalnej lokalizacji, która jest:

C: \ Windows \ System32 \ Drivers \ etc

1. Aby to zrobić, należy skopiować plik HOSTS na pulpicie.

edit-gospodarze-file-win10-4

2. Otwórz kopię z pulpitu w Notatniku.

edit-gospodarze-file-win10-5

edit-gospodarze-file-win10-6

3. Dodać wszelkie niezbędne zmiany. Na przykład, dodając linię, która przekłada się na 192.168.1.1 „kuku”. Zapisz kopię.

edit-gospodarze-file-win10-7

4. Następnie skopiuj i wklej plik do jego pierwotnej lokalizacji.

edit-gospodarze-file-win10-8

5. Zostaniesz zapytany czy chcesz nadpisać plik. Wybierz Zastąp plik w miejscu przeznaczenia .

edit-gospodarze-file-win10-9

6. System Windows poprosi o uprawnieniach administratora. Kliknij Kontynuuj .

edit-gospodarze-file-win10-10

7. Zmieniony plik HOSTS powodzeniem zastąpi oryginalny, a teraz, jeśli ping „kuku” dostaniesz odpowiedni adres IP.

edit-gospodarze-file-win10-11

 

 

 

Tagged with: Kostka Redaktora, gospodarze plik

Wybierz swój język

polskiangielski niemiecki hiszpański francuski włoski portugalski turecki arabski ukraiński szwedzki węgierski bułgarski estoński Chiński (uproszczony) wietnamski rumuński tajski słoweński słowacki serbski malajski norweski łotewski litewski koreański japoński indonezyjski hinduski hebrajski fiński grecki holenderski Czech duński chorwacki Chiński (tradycyjny) Filipińska urdu Azeybardzhansky ormiański Białoruski bengalski gruziński kazachski Kataloński mongolski rosyjski Tadzhitsky Tamil'skij telugu Uzbetsky


Dodaj komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *