WINDOWS 7 partycji FAT lub NTFS co wybrać?

Kiedy jest najlepszy do korzystania z FAT lub NTFS w kartach pamięci, dysków USB twardy, dysk SSD i

Przeczytaj , jak wybrać system plików przy formatowaniu urządzenia . Jaki jest najlepszy system plików na dysku twardym, dysku flash lub na karcie pamięci.

Ale dość teorii. Porozmawiajmy o tym, kiedy należy używać tłuszczu i kiedy - NTFS z czysto praktycznego punktu widzenia. Z teoretycznego strony te spełniają artykuł «FAT i NTFS. Zalety i wady”

Korzystanie z karty pamięci FAT i NTFS, dysk, dysk SSD i dyski USB

zawartość:

 1. Korzystanie z systemu plików NTFS.
 2. Korzystanie z tłuszczu.
 3. Niezawodność FAT i NTFS.
 4. Odzyskiwanie dysków FAT i NTFS.

Korzystanie NTFS

System plików NTFS musi być zainstalowany bezpośrednio na dyskach systemowych. W przypadku nowych wersji systemu Windows (od XP) po prostu nie pozwala na korzystanie z czegoś innego niż NTFS na partycji systemowej. NTFS - optymalny wybór dla dysków i płyt pracy, które przechowują ważne dane. We wszystkich tych przypadkach wartość informacji jest znacznie wyższy niż koszt dysków komputerowych i zasobów przeznaczanych na jego przechowywania.

NTFS również sens instalowania nowoczesnych dysków SSD (SSD), pomimo faktu, że NTFS zmniejszy skuteczność takiego żywotnych zasobów dysków powodu licznych dodatkowych operacji zapisu wykonanych przez dziennik transakcji systemu. Powód - jak wzrosła ostatnio niezawodności SSD napędów w MTBF, a wartość danych w porównaniu z kosztem samego napędu (który jest już niska, ale wciąż stale maleje). Korzystanie z FAT na tych płytach jest niepraktyczne ze względu na niską wiarygodność przechowywania danych w systemie plików.

Korzystanie FAT

Z pomocą systemu plików FAT ma sens, aby sformatować kartę pamięci do wykorzystania w urządzeniach, takich jak telefony komórkowe, aparaty cyfrowe, tabletów i odtwarzaczy audio. Wszystkie te urządzenia nie będą działać z kartami, które zostały sformatowane NTFS, FAT, ale doskonale dostrzec. Takie producentów kart pamięci, takich jak Transcend, Kingston korzysta z systemu plików FAT jako podstawy.

Wybór systemu plików trochę mniej oczywiste dla urządzeń takich jak dyski flash z interfejsem USB. Nowoczesne dyski flash (z Kingston na przykład) jest wystarczająco pojemny, aby bezpiecznie oddać część wolnej przestrzeni na rzecz dziennika transakcji, i na tyle solidny, aby wytrzymać zwiększonego obciążenia bez uszkodzeń. W związku z powyższym, dyski USB mogą być sformatowany do NTFS, pod warunkiem, że masz zamiar używać ich tylko na komputerach z systemem Windows. Jeśli jednak nie ma najmniejszej wątpliwości - format FAT.

Niezawodność FAT i NTFS

NTFS - o wiele bardziej wytrzymałe plików. Nawet na etapie projektowania w nim zbudowano mechanizmy pozwalające dyski sformatowane NTFS, niezawodnie i bezawaryjnie pracować pod stałym obciążeniem. Nawet jeśli operacja zapisu zostanie przerwana (na przykład, jeśli w trakcie nagrywania duży plik - lub jednoczesne nagrywanie z wielu małych, jest znacznie gorzej - utracona energia elektryczna), zapisy w dzienniku transakcji, NTFS będzie mógł cofnąć transakcji wszystkie niedokończone bez uszkodzenia dysku systemu plików na dysku. W podobnej sytuacji zachowywać się nieprzewidywalnie FAT. Może być szczęśliwy, ale można uzyskać po ponownym uruchomieniu nieczytelny partycję, pustych folderów i plików „broken”.

Dyski odzyskiwania FAT i NTFS

Więc jak można przywrócić dysk twardy po usunięciu partycji i formatowanie lub? Odzyskiwanie danych z uszkodzonych dysków jest możliwe w przypadku formatowania FAT i NTFS. Ponadto, w razie potrzeby może być ograniczona tylko do jednego urządzenia - jak Hetman partycji odzyskiwania . Program jest w stanie odzyskać dane z FAT i NTFS, nawet jeśli partycja została uszkodzona, sformatowany albo nie czytać.

Czytaj więcej:   Nie przychodź UWAGA VKontakte IPHONE SE

Korzystanie z narzędzi do pracy z jednym konkretnym systemie plików, ale także sens: takie programy kosztują mniej niż ich odpowiedniki generyczne. Na przykład, Hetman tłuszcz odzyskiwania odzyskać pliki z sformatowanych partycji FAT, nie gorszym uniwersalnego Hetman odzyskiwania partycji , podczas gdy koszty będą mniejsze. Podobnie Hetman NTFS Recovery sens korzystania odzyskiwanie danych z partycji NTFS. Jeśli pliki muszą zostać przywrócone z wieloma urządzeniami lub partycjach sformatowanych z różnymi systemami plików - kompleksowe rozwiązanie w postaci hetmana Partition Recovery poradzi sobie z tym zadaniem.


Autor:
Michael Miroshnichenko

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdek5 gwiazdek( 2 głosów, średnia: 5,00 na 5)

Tagged: Mark KingstonMarka System TranscendFaylovaya System FATFaylovaya napęd NTFSFlesh

FAT32 lub NTFS dla lampy błyskowej bagażnika

 

 

Jak zainstalować Windows 7 , „Jak stworzyć bootowalną pamięć USB z UEFI Windows 8.1, ale w formacie USB flash drive nie jest FAT32 oraz NTFS
Informacji do wiadomości

 • Odwiedzin: 31,007
 • Autor: Administrator
 • Data: 05/07/2015
 • 100
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

05.07.2015

Jak utworzyć bootowalną pamięć USB z UEFI Windows 8.1, ale w formacie USB flash drive nie jest FAT32 oraz NTFS

Kategoria: -

 

 1. Witam Administrator uważnie przeczytać artykuły do utworzenia rozruchowego UEFI kij z Windows 8.1 i sobie sprawę, że jeśli chcę zainstalować  z dysku USB  do nowego laptopa z systemem operacyjnym BIOS UEFI,  Win 8.1 , napęd flash USB musi być tworzone w programach: «WinSetupFromUSB» lub « Rufus »i stworzyć sformatowany w systemie plików FAT32, jeśli sformatowany dysk flash w systemie NTFS, nowy laptop z UEFI BIOS to po prostu nie widzę. Wszystko to jest zrozumiałe, ale to jest niewygodne, ponieważ FAT32 nie obsługuje plików większych niż 4 GB, a my musimy stale pamiętać, że duże pliki na moim dysku flash USB nie może być kopiowany, błąd będzie

  Być może istnieje sposób -  aby utworzyć bootowalną pamięć USB z UEFI Windows 8.1, ale w formacie USB flash drive nie jest FAT32, ale w NTFS ? Mimo to, mam na dysku flash USB 32 GB i chciałbym ją mieć nie tylko system operacyjny, ale również inne pliki większe niż 4 GB.

   

 2. Witam Administrator, dostał obraz ISO systemu Windows 8 z zespołu ważącego 7,5 GB, to plik install.wim sprężonym systemu plików waży 5.5 GB! Jak mogę utworzyć bootowalną USB Flash UEFI, ponieważ FAT32 działa tylko z plików większych niż 4 GB? Program nie akceptuje plików WinSetupFromUSB? 

Jak utworzyć bootowalną pamięć USB z UEFI Windows 8.1, ale w formacie USB flash drive nie jest FAT32 oraz NTFS

 
Witam wszystkich! Jest taka Rufus i jego najnowsza wersja oprogramowania 2.2 może utworzyć bootowalny dysk flash USB w UEFI systemu plików  NTFS. Dzięki tej pamięci flash będzie można pobrać laptopa za pomocą dołączonego interfejsu UEFI i zainstalować go w systemie Windows 8.1, w tym samym czasie można przechowywać na dysku flash „dużych” plików ( NTFS obsługuje pliki o wielkości do 16 TB)
Chodźmy sprawdzić się na wszystkich nowych Acer.
Jak widzimy w laptopie BIOS  Acer  zawarte opcji Bezpieczny rozruch i UEFI.

Uwaga : Jeśli masz inny model komputera przenośnego, opcja  UEFI pozostawić włączone (Enabled), a opcja  przełączania Bezpieczne Boot off, umieścić w (dla osób niepełnosprawnych) . 

Przede wszystkim stworzyć bootowalnego napędu flash USB systemu Windows 8.1.
Idziemy na stronie internetowej programu  Rufus
//rufus.akeo.ie/
Hit Rufus 2,2 (808 KB)

pobrać i uruchomić program.

Hit na ikonę DVD-rum.

Znajdziemy w Eksploratorze obraz ISO systemu Windows 8.1, wybierz ją za pomocą myszy w lewo i uderzył Otwórz.

W kolejnym oknie w pierwszej kolumnie urządzenia , wybierz nasz kij.

W drugiej kolumnie schematu partycjonowania i rodzaju interfejsu systemu , wybierz  GPT na komputerach z UEFI- .

W trzeciej kolumnie File System , wybierz NTFS .

Hit przycisk Start .

w porządku 

Proces tworzenia bootowalnego karty flash.

Gotowe.

Podłącz napęd flash USB do laptopa.
Kiedy wejść do menu rozruchowego i zobacz nasze NTFS dysku UEFI flash wybrać jej pobieranie laptopa.

*** EFI: NTFS ***

Pobierz sterownik NTFS 

 

Co więcej, wszystko jak w konwencjonalnym systemie instalacyjnym, wybierz partycję, aby zainstalować i zainstalować Windows 8.1 na dysk GPT.

 

Przyjaciele, z kijem, można zainstalować Windows 8.1 na dysku GPT, ale nie może być zainstalowany na dysku MBR, jak Program Rufus tworzy bootowalny dysk flash USB w trybie tylko do jednego: albo na MBR lub GPT. Przeczytaj poniższy artykuł, jak tworzyć uniwersalny dysk flash do instalacji na MBR i GPT.

 

Artykuł na ten temat: jak stworzyć bootowalnego napędu flash USB do UEFI BIOS Legacy i przy wsparciu większe niż 4 GB plików

Szanowni Państwo, można zadać pytanie na stronie internetowej i mieć pewność, aby uzyskać odpowiedź!
 • Komentarze (4)
<

Ivan V.

06 lipca 2015 08:15

Informacje do komentarza

 • Członkowie grupy
 • ICQ:%
 • Data: 15/04/2015
 • Status: Użytkownik nie jest zalogowany
 • Publikacje: 0
 • Komentarzy: 10

Dzięki tej pamięci flash mogą być również zainstalowane na dyskach GPT i MBR?

<

Admin

06 lipca 2015 09:42

Informacje do komentarza

 • Grupa: Administratorzy
 • ICQ:%
 • Rejestracja: 02/04/2011
 • Status: Użytkownik nie jest zalogowany
 • treść 1563
 • Komentarze: 36338

Tak, czytać kontynuację artykułu
//remontcompa.ru/794-kak-sozdat-ustanovochnuyu-uefi-fleshku-ntfs-i-ustanovi
TS-nee-windows-81-na-dysk-gpt-i -esche-na- disk-mbr.html

<

wladzl

06 lipca 2015 19:55

Informacje do komentarza

 • Członkowie grupy
 • ICQ:%
 • Data: 21/04/2015
 • Status: Użytkownik nie jest zalogowany
 • Publikacje: 0
 • Komentarze: 1

Cóż, to całkiem fajne.

<

Dmitry

20 stycznia 2016 22:25

Informacje do komentarza

 • Grupa: Użytkownicy
 • ICQ:%
 • Rejestracja: -
 • Status:
 • Publikacje: 0
 • Komentarze: 0

Kupiony pieprzone bios z płyty, naprawdę nie wiem, co robić. Bardzo sprytnie napisany, wszystko poszło, że mogę, by cię pocałować.

Dodajesz komentarz

Imię i nazwisko: *
E-Mail:
komentarz:
pytanie:
Ile jest 2 + 2 =?
Odpowiedź: *Wybierz swój język

polskiangielski niemiecki hiszpański francuski włoski portugalski turecki arabski ukraiński szwedzki węgierski bułgarski estoński Chiński (uproszczony) wietnamski rumuński tajski słoweński słowacki serbski malajski norweski łotewski litewski koreański japoński indonezyjski hinduski hebrajski fiński grecki holenderski Czech duński chorwacki Chiński (tradycyjny) Filipińska urdu Azeybardzhansky ormiański Białoruski bengalski gruziński kazachski Kataloński mongolski rosyjski Tadzhitsky Tamil'skij telugu Uzbetsky


Dodaj komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *