Uprawa ogórków na łuku

Ogórki mogą być uprawiane i za pomocą specjalnej konstrukcji łukowych lub metalowych prętów (winorośli).

łuki wysokość 2 m, szerokość - pomiędzy nimi prawie ponad metr, numer - dowolna. Na łuku naprężone siatką o oczkach 20 cm. Przy takiej strukturze, winorośl ogórek wspiąć się z przyjemnością. Top - słońce, powietrze, wolność dla wzrostu.

Sadzenie ogórków w trzech etapach, w łukach kwietnia -Inside w maju z zewnątrz, a następnie z powrotem do środka. Odległość pomiędzy roślin nie więcej niż 15 cm. W ten sposób uzyskuje się przenośnik sortowania wczesnym i późnym Zelentsov.

Pielęgnacja jest systematycznie podlewane, ale tylko pod korzeń, zespół z dolnych liści zwiędły. Dobrym upraw ogórków rosnąć bez nawadniania jest trudne.

Korzeni ogórków słabe, znajdujące się w warstwie wierzchniej gruntu, który szybko wysycha. Liście tej rośliny jest wiele, są one duże, więc dużo wody i odparowuje. Okazuje się, że ogórki szczególnie potrzebują podlewania. Kto nie chciałby być w czasie do syta i podlewane, będzie pozostawiony bez rośliny: bicz reset i kwiaty, i jajniki.

Nawiasem mówiąc, niektórzy początkujący ogrodnicy zrobić źle, zrywając kwiaty męskie - „pustą skorupę”. To nie pomaga, a także zapobieganie owocowanie. Męskie kwiaty są potrzebne do zapylania, a ich rola w tworzeniu plonu niezastąpioną.

Kolejna rzecz - promowanie powstawania większej ilości kwiatów żeńskich. Osiąga się to przez bicz polewa 5 lub 6 liści (dla większości gatunków). Po szczypanie płozy boczne są utworzone, która rośnie szereg żeńskich (więcej niż szyny głównej).

Zbierz Zelentsy rano, kiedy są najbardziej elastyczne. Rozerwać je delikatnie, bez usuwania lub obracając bata. gatunek Korotkoplodnye (korniszony) podlegają codziennej kolekcji, większy - co drugi dzień. Zarośnięte i brzydki owoc rośliny nie opuszczają, będą one zapobiec nowy jajnik.

Więcej:   Troska o truskawek po zbiorach

A zatem, przy wzroście na konstrukcji łukowej ogórka z tego samego obszaru otrzymano nieco większą wydajność niż sposób konwencjonalny; w tym samym czasie nie jest rannych, a nie deptać roślin.

Wybierz swój język

polskiangielski niemiecki hiszpański francuski włoski portugalski turecki arabski ukraiński szwedzki węgierski bułgarski estoński Chiński (uproszczony) wietnamski rumuński tajski słoweński słowacki serbski malajski norweski łotewski litewski koreański japoński indonezyjski hinduski hebrajski fiński grecki holenderski Czech duński chorwacki Chiński (tradycyjny) Filipińska urdu Azeybardzhansky ormiański Białoruski bengalski gruziński kazachski Kataloński mongolski rosyjski Tadzhitsky Tamil'skij telugu Uzbetsky


Dodaj komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *