Wybór ulicy doniczki: 23 stylowych rozwiązań

Odkryty doniczki i donice nie tylko pomóc plantatorom w uprawie roślin szczególnie wrażliwych, dzięki czemu można wybrać dla każdego zielony domowych składzie optymalnym gleby, ale są one również jednym z najlepszych sposobów, aby umieścić jasne akcenty, podkreślające splendor i harmonię ogrodu.

Spis treści artykułu

  • Jak wybrać właściwą ulicę Doniczka
  • Wymiary doniczki do ogrodu
  • Kolory doniczek ogrodowych
  • Z jakiego materiału preferować
  • Umieszczenie doniczki odkryte na miejscu
  • Sadzenie kwiatów w donicach

Wazony uliczne dla kwiatów, które są czasami określane również jako mobilne łóżka - jest idealnym rozwiązaniem dla każdego dekoracyjny styl projektowania krajobrazu. Przynosząc w ogrodzie okolice szczególny urok, wdzięk i wyrafinowanie, oni pomogą przekształcić nawet najbardziej ponury zakątek ogrodu. Najczęściej kolorowe doniczki ozdobione jasnymi plamami patio, obszar przedni, ścieżek ogrodowych, schody, tarasy, ganek, strefą relaksacyjną. Wiszące pojemniki i wazony na kwiaty można ozdobić altanach ogrodowych, pergoli, ścian domu. Ponadto, zdalne doniczki i może organicznie uzupełniają i kompozycja warzyw w otwartym polu. I pomagają ukryć łysiny, powodując kwietnik ciągłego kwitnienia. Dużym plusem większości kwiatowych wazony - mobilność, pozwalając na zmianę „dekoracje” w dowolnym momencie.

Jak wybrać właściwą ulicę Doniczka

Z różnych składzie tylko oczy run: proste, złożone, klasyczne, awangardowe, starożytny, orientalny, stacjonarne, przenośne, przymocowane do powierzchni za pomocą zastrzałów, zawieszenie ... Aby nie zgubić, trzeba pamiętać, że wymiary, materiały, kształty, kolory i tekstury wazony i doniczki powinien być ściśle określony przez ogólny projekt ogrodu i prawa składu.

Czytaj więcej:   KW 7,4% w Sbierbanku dla nowych budynków: rekordowym tempie w 2018 roku

Wymiary doniczki do ogrodu

Tak, wielkość nadal liczy! W przypadku wazonów mogą się różnić w zależności od całkowitej części i podwórze. Zbyt duży garnek na małym obszarze będzie wyglądać zbyt dominująca, kłopotliwe i nachalne, pozbawiając ją wszelkiego rodzaju komfort i proporcjonalności. Mały niepozorny pot na długiej alei jest po prostu stracone. Ale wielkość puli odpowiednie salda i harmonizuje przestrzeń.

Kolory doniczek ogrodowych

Oczywiste pogoni tęczy feerią barw i różnorodności, ponieważ, pomimo efektu dekoracyjnego, głównym zadaniem waz - jak najwięcej, aby podkreślić wyrafinowania, piękno i blask roślin posadzonych w nich. Kadrowanie powinna być jaśniejsza niż większość bukiet! Najbardziej popularny w projektowaniu krajobrazu, donic i doniczek biały, beż, brąz, krem, terakoty i wszystkich pastelowych odcieniach.

Z jakiego materiału preferować

Najbardziej idealnie pasuje do naturalnego środowiska produktów z naturalnych materiałów: ceramiki, gliny, kamienia. Plastyczność gliny pozwala na odtwarzanie kształtów i faktur wazony, ale wskazane jest, aby zostały one pokryte specjalnym szkliwem dla lepszego zatrzymywania wilgoci i odporność na niskie temperatury. Wazy z kamienia, pełne dostojeństwa i monumentalności, często umieszczone na kamiennych filarów i podpór, i mogą być ozdobione skomplikowanymi wzorami teksturalnych. Stosunkowo tani filtr - doniczki z betonu i pyłu skalnego, ale ze względu na wielkość i ciężar poważnym nadają się głównie do dekoracji dużych powierzchni. butla może być wykonany z metalu, a jego powierzchnia jest szybko podgrzewany, więc instalacje wymagają częstego podlewania. Solidna będzie wyglądać klasyczne formy wazonów żeliwnych, ale ostre linie geometryczne cynku i stali garnki idealnie pasują w stylu high-tech.

Ręce mogą wytwarzać bardzo oryginalne donice z drewnianych pudełek, wanny, beczki, taczki, wózki. Najważniejsze - nie zapomnij, aby traktować je z antyseptyczne i pokryte lakierem lub lakierem. Pod donice mogą być dostosowane i stare opony samochodowe. Bardzo ładny wyglądałby ziemne i wiszących koszy, tkane z drutu lub pręta. Optymalna opcja budżet - garnki na zewnątrz do kwiatów wykonanych z tworzyw sztucznych, szkła i polimerów. Dla lepszej estetyki można wybrać produkty, które naśladują powierzchni kamienia lub gliny. Szczególnie godne uwagi są garnki i wazony z matowego szkła z efektem świetlnym, pozwalając w nocy, aby stworzyć miejsce jest naprawdę fantastyczna atmosfera.

Czytaj więcej:   Jak zainstalować poprawkę PES 2010 DLA WIDEO

Umieszczenie doniczki odkryte na miejscu

Na ulicy wazony właścicielem wyjątkową misję - mają być widoczne, ale nie w centrum uwagi. Najlepsza zasada - „na krawędzi”: schody, chodniki, alejki, place zabaw, ogród, ganek. Jeśli chodzi o kompozycje kwiatowe w otwartym polu, tutaj, w stosownych przypadkach, pula może być zlokalizowany w centrum miasta, w roli koroną wszelkiego stworzenia.

Sadzenie kwiatów w donicach

Wymiary doniczkach i zasadził je w kolorach muszą się zgadzać. Dobrym rozwiązaniem dla wiszących donicach i koszy - pięknie spływających ampelnye kręcone roślin: nasturcje, petunie, bielone, Chlorophytum, słodkie groch, Tradescantia. Doniczki są poniżej poziomu oczu, można zasadzić Gruntowe pokrycia i nisko rosnące rośliny młodzi, stonecrops, skalnica. Będzie wyglądać dobrze i cebulki: tulipanów, żonkile, hiacynty. Istnieje wiele roślin przeznaczonych specjalnie do uprawy w doniczkach kwiatowych, które mogą wydłużać ich rozkwit: Impatiens, dolgotsvetka, lobelia, nasturcja, begonia, pierwiosnka, Snapdragon, werbeny. Doskonałe uzupełnienie dla krajobrazu małych obszarów, gdzie nie ma naturalnych drzewostanach, stają sadzarki ulicy z małych krzewów i drzew.

Ulica wazony na kwiaty - nie jest prostym wystrojem i spektakularny i stylowego podkreślenia który pozwala dać ogrodzie zaś stylistycznej doskonałości i indywidualność.

Wybierz swój język

polskiangielski niemiecki hiszpański francuski włoski portugalski turecki arabski ukraiński szwedzki węgierski bułgarski estoński Chiński (uproszczony) wietnamski rumuński tajski słoweński słowacki serbski malajski norweski łotewski litewski koreański japoński indonezyjski hinduski hebrajski fiński grecki holenderski Czech duński chorwacki Chiński (tradycyjny) Filipińska urdu Azeybardzhansky ormiański Białoruski bengalski gruziński kazachski Kataloński mongolski rosyjski Tadzhitsky Tamil'skij telugu Uzbetsky


Dodaj komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *