Wybór roślin na szerokie tory ogród pionowy ogrodniczych wiszących

Każdy ogród, jak każda osoba ma swój niepowtarzalny wygląd i charakter. Jeśli ogród jest tworzony przez doświadczonych architektów krajobrazu i właściciel w nim komfortowo, a następnie - od charakteru gospodarza i ogród zbiegła.

Spis treści artykułu

  • Zalety przekrój pionowy kosz sadzenia roślin
  • Wybór szerokie rośliny do ogrodu
  • Lądowanie szerokie roślin i opieki nad nimi
  • Ozdobić ogród wiszący utworów

Często właściciel serwisu dostaje jego projektanta, opierając się wyłącznie na własne siły i wiedzy. Jeśli jeszcze wystarczające doświadczenie i wiedza uzyskane jedynie z książek i Internetu, to początkujący ogrodnicy mogą doradzić ozdobić dając szerokie rośliny. Co jest dobre ample rośliny do ogrodu? Zacznijmy od początku. Więc, co stanowi szerokie rośliny? Są to rośliny o długich przepływających pędów, które rosną w wiszących koszy, wazony, doniczki, pojemniki.

Rozwija, tworzą piękną kaskadę liści i kwiatów. Ich nazwa pochodzi od niemieckiego słowa «Ampel», co oznacza wiszące wazon.

Zalety przekrój pionowy kosz sadzenia roślin

 Po pierwsze: rośliny ampelnye można ozdobić duży ogród, mały dziedziniec, taras i skromne, dzięki czemu są bardzo wygodne i piękne.

Po drugie: są mobilne. Zmieniając skład w wiszących koszy i kontenerów, można utworzyć stały poczucie nowości.

Po trzecie: mogą ozdobić nieatrakcyjne elementy działki, aby je ożywić, aby przynieść wibrujący kolor akcenty podkreślają pionowe linie na ogród.

Po czwarte: w pielęgnacji roślin w doniczkach jest bardzo proste. Ich dość regularnie podlewane i karmione. Nie ma potrzeby, aby chwastów, aby uprawiał, zwalczania chwastów, rozdrabniania. Wyniki pracy nie trzeba czekać przez długi czas, są one widoczne w ciągu kilku tygodni.

Czytaj więcej:   Fundamenty Design: najważniejsze zasady

Po piąte: Część ample rośliny ozdobić swój ogród zimowy lub balkon izolowany w zimnych porach roku.

Wybór szerokie rośliny do ogrodu

Najbardziej popularne kosz roślin, oczywiście, można uznać plyuschelistuyu pelargonia, petunia, surfiniyu, nasturcja, fuksja, werbena. Mogą być sadzone w koszach, wraz z innymi kolorami, stosując się do tych samych zasad kompozycji, jak w mieszanym klombu.

pelargonia plyushtelistaya petunia surfinia nasturcja

Skład wyglądać piękne rośliny różnią się od siebie pod względem wysokości, kształtu, paleta kolorów, tworzą żywy bukiet. Po utworzeniu bukiet w koszu wiszącym zdecydowanie powinni rozważyć: Wymagania dla roślin wilgoć powinna być taka sama. Mają tendencję do wyboru tych, które nie wymagają częstego podlewania, ponieważ głównym problemem roślin kontenerowych - szybkie osuszanie gleby.

Oryginalne i jasne będzie wyglądać skład dihondry z długimi niebieskawo-zielone pędy balsam czerwony lub jasny pomarańczowy nasturcji.

Może być posadzone w doniczkach rośliny z jednego gatunku, o różnej kolorystyce, na przykład werbeny i surfiniyu. Opcje dla kreatywności jest nieskończona.

Lądowanie szerokie roślin i opieki nad nimi

Dla roślin w wiszących doniczkach czuć się dobrze, muszą tworzyć pewne warunki, to wybrać odpowiednią pulę i gleby.

Pojemniki są zamontowane na balkonie lub parapecie musi spuścić dziurę i drenażu. Jest on wykonany z rozbitych kawałków lub drobnym żwirem. Odwodnienie może również skorzystać z kwiatowym gąbką lub keramzytu.

Wiszące kosz do nich ciężarem, nie przewidzianych łupiny orzechów kokosowych, zielonego filcu, gęsta warstwa pełzanie traw. Koszty można zmniejszyć, jeśli zrobić kawałek zielonej koszulce lub geowłókniny. Oczywiście, tego typu kosz trochę boli, ale to nie jest przerażające - rosnące pędy szybko zamknąć go całkowicie

Czytaj więcej:   Najlepszy Pralki wbudowane: Modele ratingowe z cech i cen, funkcje instalacyjne

Koszyk wypełniony gruntem - mieszanina piasku, torf i liści formy. Można również użyć kompostu w ogrodzie. Na glebie należy do kulek dodano hydrożelu lub wermikulit. Będą one utrzymać wilgoć.

rośliny w wyładunku kontenerów są zaczynając od środka do krawędzi, starannie r korzenie i zagęszczania gleby wokół nich.

Po nawadniania gleby powinny być zamulchirovat kory lub mchu. Ściółka pomaga zachować wilgoć ochrony gleby przed wprowadzeniu nasion chwastów.

Ważne w pielęgnacji roślin basket - jest regularne podlewanie. Im mniejsza pula, tym częściej rośliny należy podlewać.

W słoneczne, letnie dni, to najlepiej jest wykonywać wcześnie rano lub wieczorem. Jeśli sytuacja jest taka, że ​​nawadnianie jest możliwe tylko raz dziennie, to lepiej, aby spędzić wieczór. Czasami, gdy pogoda jest bardzo gorąco, a pojemnik został kilka dni bez podlewania, ziemnych pokój może krzepnąć, tak że przestanie wchłaniać wilgoć. W tym przypadku, gleba może umieścić kawałki lodu. Ponieważ topienie gleby stopniowo absorbować wilgoć. Jeżeli lód nie jest strony, pojemnik może zostać umieszczony w dużej objętości pojemnika i napełnić wodą. Przez otwory spustowe glebie nasyconej wody w ciągu kilku godzin całkowicie.

Wielką wartość dla pięknych zadbany wygląd obszernych roślin ma regularnego nawożenia. Dlatego lepiej jest używać złożonych nawozów, które są przeznaczone dla roślin rosnących w doniczkach lub w pojemniku. Nawożenie powinno być regularne, gdyż jest to jedyna okazja, aby uzyskać niezbędne elektrowni.

Aby zachować estetyczny wygląd obszernych roślin muszą być usuwane regularnie zwiędłe kwiaty cięte i wyschły brzydkich pędów.

Ozdobić ogród wiszący utworów

Metody ogród kosz roślinne Bogata oferta dekoracji. Ale istnieje kilka zasad, które trzeba wiedzieć:

Czytaj więcej:   JAK WŁĄCZYĆ plików cookie i JavaScript w Chrome

 - kompozycja wprowadzanie zawieszona, tak że nie przeszkadzają jazdy;

 - kosz roślina powinna wyglądać estetycznie i dobrze zintegrowane z ogólnym kompozycji ogrodowej

 - jest to możliwe i konieczne, w celu zmiany składu zawiesiny. To tylko dać nowość ogrodzie.

Często ozdobione kompozycjami wiszące loggii, balkonów, werand, pawilonów ogrodowych. Oni ożywić nudne ściany, zdobione okna i wejście do domu, tworząc świąteczny nastrój na tarasie.

Dekoracyjny garnek z dużo roślin na pięknym stojaku z kutego żelaza i może ozdobić trawnik i taras oraz prywatny teren w ogrodzie.

Ciekawe efekty można uzyskać stosując kompozycje ampelnyh najbardziej nieoczekiwanych rzeczy - stare buty, zadarty taczki, wadliwy rower lub nawet łodzi.

Najważniejsze - nie bój się eksperymentować, a udane rozwiązanie projektowe jest zawsze miejsce na danym obszarze.

Wybierz swój język

polskiangielski niemiecki hiszpański francuski włoski portugalski turecki arabski ukraiński szwedzki węgierski bułgarski estoński Chiński (uproszczony) wietnamski rumuński tajski słoweński słowacki serbski malajski norweski łotewski litewski koreański japoński indonezyjski hinduski hebrajski fiński grecki holenderski Czech duński chorwacki Chiński (tradycyjny) Filipińska urdu Azeybardzhansky ormiański Białoruski bengalski gruziński kazachski Kataloński mongolski rosyjski Tadzhitsky Tamil'skij telugu Uzbetsky


Dodaj komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *