Wszystkie rodzaje bram automatycznych oraz instrukcje montażu w garażu i na działce

Dwie pomysłowe wynalazki, które ułatwiają życie dla milionów ludzi, są opatentowane z różnicą kilku lat: automatyczną bramą i pilota do telewizora. Ale jeśli ten ostatni jest zawsze dołączony do „niebieskiego ekranu”, który jest tak blisko do automatycznego garażu i wejście do stoczni nie jest wliczone w sprzęt samochodu. Konstrukcja bez problemu można kupić lub zamówić. Poniższy instrukcje krok po kroku będzie przydatna dla tych, którzy decydują się na własnej produkcji i zainstalować bramy z automatycznym sterowaniem.

Spis treści artykułu

 • „Smart” bramy: różnice rodzajowe
  • Charakterystyka urządzenia przesuwnych bram
  • Zasada działania bram skrzydłowych z automatyczną kontrolą
  • Wszelkie pick brama do garażu
 • Samodzielny montaż automatycznego wpisu
  • Najprostsza opcja - System zawiasach
  • Montaż konsoli bram przesuwnych
 • Produkcja bram garażowych z rękami
  • Prawidłowe przygotowanie i prace wstępne
  • Jak zainstalować drzwi segmentowych
  • Wideo: Montaż bram automatycznych segmentowe

„Smart” bramy: różnice rodzajowe

Brama jest umownie podzielona na ulicę i garażem. Tytułem otwarcie pierwszego zawieszone są i przesuwne, a drugi - w przekroju zwijana plandeka się i ponownie odchylić.

Automatyczne zarządzanie garaż

Charakterystyka urządzenia przesuwnych bram

Główną zaletą takiego systemu otwartego - nie otwierają się okiennice, a wycofana wzdłuż ogrodzenia, co jest ważne, gdy przestrzeń jest ograniczona.

drzwi przesuwne

Przesuwny mechanizm automatycznej bramy są:

 1. Zaburtowy typu z szyną prowadzącą umieszczoną na szczycie. Główną wadą - budowa niewygodne i ogranicza wysokość przejścia transportu.
 2. Z dolnym położeniu szyny. Bardziej wygodny system, ale wymaga regularnego czyszczenia.
 3. Konsola. Są one zaopatrzone w dwóch zestawów zamkniętymi rolek zamontowany na fundamencie betonowym w pewnej odległości od siebie. Przesuwane konsolę migawki 1/3 więcej niż suwaka. Długość dodatkowych działa jak przeciwwaga, tak, przesłona może swobodnie przesuwać się do tyłu i do przodu, ze wsparciem w całym cyklu otwierania / zamykania.

Segmentowe bramy automatyczne do garażu

W trybie ręcznym, konsolowe bramę można łatwo otworzyć, ponieważ są wyposażone w rolki łożysk precyzyjnych. Automatyzacja oparta jest na interakcji z zębatkowym. Elektryczny napęd liniowy zawarte w zębatki umieszczonej na dolnej powierzchni wewnętrznej automatycznej bramy. Silnik jest sterowany elektronicznie, aby zapewnić możliwość pełnego lub częściowego otwierania / zamykania.

Czytaj więcej:   DOG papieru YouTube

Mechanizm wewnątrz przekroju

Zasada działania bram skrzydłowych z automatyczną kontrolą

Najbardziej popularne - automatycznych bram skrzydłowych. Projekty różnią się od strony otwierania (otwierane do wewnątrz lub na zewnątrz) oraz mechanizm automatyzacji. Istotną zaletą - mechanicy mogą być instalowane na istniejących bram dwuskrzydłowych. Co najważniejsze - bezpiecznie blokuje do jazdy w postaci płyt metalowych.

Jednym z nich jest przymocowany do ostrza prostopadle do skrzydła, drugi w tym samym miejscu - na ogrodzeniu lub słupie. Zmierz odległość między zaciskami i określania długości siłownika. Wiosną bilansu miary siły podczas otwierania, konieczne jest, aby obliczyć moc silnika. Kupić gotowy zestaw automatyki zainstalowana, podłączona.

Automatyczne bramy przesuwne

Wszelkie pick brama do garażu

Automatyczne drzwi garażowe są w różnych formach:

 1. Segmentowa konstrukcja pozwala na przesuwanie wzdłuż odcinki prowadzące „go” do sufitu, co pozwala zaoszczędzić przestrzeń. Elementy materiału są zwykle wykonane z płyt warstwowych, o niskiej przewodności cieplnej.
 2. Roller (rolvorota). Środnik składa się z płyt płuc podczas otwierania jest obracana do toczenia się na suficie lub na ścianie garażu. Taki system może być zainstalowany w niewielkim pomieszczeniu. Jedyną wadą rolvorot - zła odporność na włamanie, gdyż płyty aluminiowe są dość cienkie.
 3. Mechanizm Tilt-up jest wygodne, ponieważ po otwarciu ruchy internetowych w pozycji poziomej i jest przesunięty do sufitu, bez zajmowania cennego miejsca.
 4. Proste i niezawodne opcja - na zawiasach klapy design. Jeśli pozwoli na to miejsce, zwykle wybrać system z otworem zewnętrznym.

Samodzielny montaż automatycznego wpisu

Przy podejmowaniu decyzji, czy zainstalować automatyczną bramę własnymi rękami, najpierw określić odpowiedni projekt. Widok bramy jest wybierany na podstawie dostępności przestrzeni, możliwości finansowych i trzeźwej oceny własnych umiejętności.

Rama rysunek bramy wahadłowe

Najprostsza opcja - System zawiasach

Podstawowe elementy konstrukcyjne:

 • stojak, wsparcie dla załączników;
 • przeprowadzanie element ramowy: zamknięty lub w kształcie litery U ramy;
 • Materiał do powlekania;
 • zawiasy, zamki;
 • wsporniki;
 • elektryczny.

Etapy prac prowadzonych w następującej kolejności:

 1. Określa się z klapkami boczny otwór i przed przystąpieniem do produkcji automatycznych bram skrzydłowych ze swoimi rękami, wykonać rysunek, który jest obliczany na podstawie wymaganej ilości materiału.
 2. Następnie zaznaczać miejsce pod ladą. Mogą one być wykonane z cegły, beton lub w kształcie rurki: 100h100h5, 100h80h5, jeśli zakłada się wytwarzać ciężką płótna (na 300 kg), 120h80h6, 120h120h6.
 3. Buryat- otwory (szkła) Stelaże do głębokości 1,2 m.
 4. Wylewa się i zagęszcza materiały opróżniania (żwir, piasek).
 5. rurka zanurzeniowa według wyrównanie ich poziomu i stałą odłamki cegieł.
 6. Otwory wypełnione roztworem betonowym i pozostawiono do zestalenia.
 7. 3-5 dni do stojaków spawane zawiasy i zacząć montaż zaworów. Na tym etapie w rurze kostki przewód trzech podstawowych, a wyjście jest przeprowadzane.
 8. Przystąpić do ramy spawania. Do jego produkcji i zazwyczaj używają rzut rożny profil łączący metal. Istotne jest, że każdy z elementów ramowych oraz poszczególne szczegóły były prawidłowe kształt geometryczny. Przyspawane zawiasy.
 9. Gotowe arkusze Rama schować z tektury, drewna, płyt warstwowych lub innych materiałów. Ta faza pracy może być przeprowadzone, jak i po ramce wisi na zawiasach. Przyspawane zaczepy, uchwyty.
 10. Sprawdzać sprawne funkcjonowanie skrzydła i rozpocząć automatyczną instalację. Do bram skrzydłowych automatycznych zaleca się stosowanie zestawu z napędami liniowymi.
Czytaj więcej:   Tablica stojąca kultury pomidorów

Schemat podłączenia systemu automatycznego

Montaż automatyki:

 1. Przez słupki i płyt metalowych spawane płaty.
 2. Zamocuj wsporniki do przewodów elektrycznych.
 3. Za pomocą kołków na powierzchni wewnętrznej ścianki sterującego silnika jest stałe.
 4. Zgodnie ze schematem dołączone podłączony automatyki.
 5. Zaprogramowany pilot / breloczek.

Elementy konstrukcji wspornikowej

Montaż konsoli bram przesuwnych

Najtrudniejszym do instalowania konstrukcji zawieszenia wspornikowe, ale go używać, taki system jest najbardziej wygodne.

 1. Praca zaczyna się od instalacji i betonowych filarach.
 2. Następnie, tuż obok słupa w równoległym ogrodzenia wyposażyć fundację. Jego długość powinna być w przybliżeniu o połowę mniejszy lotu, głębokość 1,2 m, szerokość 0,4 m.
 3. Do komunikacji kanału bara spawanych koszy zbrojeniowych z № 16 i do sieciowania kostki № zaworu 12.
 4. Odebrane ramki są zgrzewane do wewnętrznej powierzchni progu w trzech miejscach: po środku i 40 mm od krawędzi.
 5. Na dnie wykopu jest przygotowany piasek i żwir łóżko, starannie RAM.
 6. Dno i ściany wyłożone folią polietylenową.
 7. Tuż obok stelaża nośnego i równolegle do ruchu bram automatycznych zestaw konstrukcji kanału z ramkami, ustalając jego zbrojenie. Ważne jest, że kanał został na tym samym poziomie z powierzchnią powłoki stoczni.

  Schemat montażu struktury odrzut

 1. Na tym etapie falistej kabla brukowej rur i przewodami, które zostaną podłączone w przyszłości urządzenia automatyki.
 2. Przygotowany roztwór do betonu wypełnia stopniowo wykopu.
 3. Wyrównanie powierzchni, oczyszczone z kanału na swojej konstrukcji betonowej i pozostawić na tydzień do utwardzenia. Ta przerwa jest używany do tkaniny automatycznych bram przesuwnych. Zaprojektować tyle zapas, więc uczynić go własnymi rękami trudne.
 4. Odnosząc się do istniejących rysunku, wszystkie dane w jednej płaszczyźnie i są przyspawane.
 5. Do dolnej powierzchni elementów prowadzących wstęgę są spawane wiązką, który jest standardowy zestaw do bram przesuwnych.
 6. Kiedy Bułgarzy pomaga wygładzić wszystkie szwy. Zagruntowane, barwione, a następnie obudowane blach wytworzonych przez ramę.

  Do spawania elementów ramy są umieszczone na gotowych nośnikach

 1. W celu ułatwienia regulacji wysokości bramy do U przyspawany talerz mocujący, który jest przymocowany do wózka wałka. Przez stojaków są pułapki spawanych.
 2. Gotowy rama jest unoszona i „walcuje się” na tych rolkach. Wkładania korków w belce nośnej. Powiesić rolek, które wspierają canvas top. Połączyć automatyzację, koncentrując się na zastosowany do ustanowiona, aby sprawdzić postęp.

Prowadzenie bramy przesuwnej

Produkcja bram garażowych z rękami

Aby automatyczną bramę w garażu z rękami nie jest trudniejsze niż wejście. Kołysanie i przesuwne czyni tę samą zasadę, ale ich instalacja wymaga wystarczająco dużo miejsca do przechowywania. Najlepszym rozwiązaniem - System przekroju.

Prawidłowe przygotowanie i prace wstępne

Zacznij od pomiaru otwarcia garażu. Przy wyborze bramy segmentowe brać pod uwagę, że wymiary tkaniny mogą być bardziej niż rozmiar wejściu do pokoju samochodu.

Przygotować otwór:

 1. Wszystkie samoloty są ustawione na poziomie, który jest niezbędny dla najlepszej możliwej instalacji.
 2. Produkować uzgodnienie wielkości otworów o wymiarach od daty zakupu. W niektórych modelach, zapewnia do przycinania szerokości wstęgi.
 3. Weź pod uwagę, że bramy powinien być zainstalowany „vnakladku” od wewnątrz z przystanku na ścianie 25-30 mm.
 4. Wielopółkowych i nadproże otoczone powierzchni metalu.

przygotowanie otworu

Jak zainstalować drzwi segmentowych

Instalacja automatycznych bram segmentowych zaczynają budowy wstęgi i mocowania zawiasy, i górnej nogi, dolne wsporniki kątowe.

 1. Zastosuj układ i mocowana do otworu prowadnic pionowych.
 2. Sufitowe uchwyty montażowe mocowane są poziomą, upewniając się, że biegacze zostały umieszczone pod kątem prostym względem siebie.
 3. Przygotowany materiał zamontowany w prowadnicach, mocowanie za pomocą rolek.
 4. Bar połączony pomiędzy pętlami i podpór bocznych.

  Wygląda na to mechanizmem skrętnym

 1. Zainstalować uchwyty, zamki.
 2. Następnie montujemy system sterowania, mechanizm podnoszenia. Wszystkie operacje wykonywane są krok po kroku, odnosząc się do instrukcji producenta.
 3. Zainstalować mechanizm skręcania, działają pierwotnych przewodów nawijania na bęben.
 4. Produkować bilansu. W tym celu źródła dla określonej liczby obrotów (wskazane w podręczniku).
 5. Stałe ograniczniki.
 6. Automatyka połączone zgodnie z załączonym rysunkiem.

Schemat instalacji automatyki

Zanurzyć tkaninę i sprawdzić strukturę pod kątem obecności luk. Przy prawidłowej instalacji wewnątrz garażu światło nie przenika, a na zewnątrz nie powinny być widoczne uszczelnienie. Zweryfikowane ustawienie zapewnia wygodne dopasowanie dolny panel podłogi. Pamiętaj, aby sprawdzić sprężyny równoważące: powinny one pozostać na miejscu podczas podnoszenia 1.5m tkanina przeżywa pracę automatyki ..

Wideo: Montaż bram automatycznych segmentowe

Self-montaż automatycznych bram skrzydłowych dla rzemieślników nie będzie trudne. Bardziej złożone projekty wymagają dokładnych obliczeń, obecność urządzeń spawalniczych i pewnych umiejętności. Instalacja takich systemów jest bardziej korzystne dla profesjonalistów.

Wybierz swój język

polskiangielski niemiecki hiszpański francuski włoski portugalski turecki arabski ukraiński szwedzki węgierski bułgarski estoński Chiński (uproszczony) wietnamski rumuński tajski słoweński słowacki serbski malajski norweski łotewski litewski koreański japoński indonezyjski hinduski hebrajski fiński grecki holenderski Czech duński chorwacki Chiński (tradycyjny) Filipińska urdu Azeybardzhansky ormiański Białoruski bengalski gruziński kazachski Kataloński mongolski rosyjski Tadzhitsky Tamil'skij telugu Uzbetsky


Dodaj komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *