ODZYSKIWANIE MBR WINDOWS linia 7 poleceń

zawartość

 1. Uruchomić wiersz polecenia
 2. narzędzie bootrec
 3. narzędzie BCDboot

reklama

poprawki narzędzia Windows są ciągle ulepszane, oferując użytkownikom bardziej zautomatyzowanych rozwiązań w celu rozwiązania różnych problemów szybko. Jeśli łączysz się z komputerem i nośnika instalacyjnego, patrz „Przywracanie systemu” wybierz „Startup Repair”, można naprawić wiele błędów, co uniemożliwia uruchomienie systemu Windows. Jednakże, jeśli uszkodzony ładujący, ta metoda nie działa, więc jeśli będziesz miał taki problem, musisz odzyskać MBR produkować poprzez linię poleceń.

reklama

Uruchomić wiersz polecenia

Będziesz potrzebował dysku rozruchowego z dystrybucją tego samego systemu, który jest zainstalowany na komputerze. To samo powinno nie tylko zwolnić, ale nieco windose lub przywrócenie nie będzie działać.

 1. Podłącz nośnik instalacyjny. Uruchom ponownie komputer, a następnie naciśnij klawisz F11 po włączeniu, aż pojawi się menu startowe. Wybierz Uruchom z dysku flash lub dysku z dystrybucją systemu Windows.
 2. Kliknij „Przywracanie systemu”, aby otworzyć listę dostępnych narzędzi.
 3. Wybierz zainstalowana wersja windose.

Otwarcie listy dostępnych narzędzi, należy najpierw wykonać korekcję błędów uruchomić. Jeśli problem z uszkodzeniem ładującego nie będzie mógł ponownie powrócić do listy zasobów i wybrać linię poleceń.

narzędzie bootrec

Nadpisanie MBR (dane potrzebne do załadowania windose) i naprawić błąd ładującego, będziemy korzystać z wbudowanego w Windows narzędzia. Wpisz polecenie «bootrec» ​​w oknie powłoki. Po uruchomieniu tego narzędzia wyświetla listę obsługiwanych poleceń - zrobić je w kolejności.

 1. Napisz «Bootrec.exe / fixmbr» i naciśnij Enter. Polecenie to nadpisuje MBR na pierwszym sektorze rozruchowym.
 2. Śledź «Bootrec.exe / Fixboot». tworzony jest nowy sektor rozruchowy.
 3. Wprowadź «wyjście» aby wyjść z programu.

Uruchom ponownie komputer. naprawa bagażnika wykonana, MBR nadpisane, więc windose powinien uruchomić się bez żadnych problemów. Jeżeli nadpisywanie MBR nie rozwiąże początek problemu, spróbuj zastosować pozostałe dwa zespoły:

reklama

 1. Otwórz wiersz poleceń poprzez „Przywracanie systemu”.
 2. Napisz «bootrec / ScanOs» i naciśnij Enter.

Narzędzie rozpocznie skanowanie dysku twardego, próbując znaleźć zainstalowanego systemu. Po wykryciu w systemie Windows 7, wykonaj następujące «Bootrec.exe / RebuildBcd». System punkt zostanie zapisany w menu startowym. Wyjść z programu używając «wyjście» komendę i restart. Nadpisanie MBR nie jest już konieczne - windose rozpocznie się bez błędów.

narzędzie BCDboot

Jeśli błąd naprawić MBR nie działa, spróbuj naprawy rozruchu, używając BCDboot użytkową. To narzędzie pozwala na tworzenie lub naprawę środowiska startowego znajdującego się na aktywnej partycji dysku twardego. Jeżeli w wyniku awarii systemu rozruchowego środowiska został przeniesiony do innej partycji dysku twardego za pomocą BCDboot.exe go zwrócić w miejscu.

Czytaj więcej:   Metody optymalizacji witryny

Otwórz wiersz polecenia i wpisać «bcdboot.exe E: \ Windows» (atrybuty wejść opcjonalnie). Zamiast «E:» trzeba umieścić sekcję się, że przechowuje pliki windose. Jeśli w środowisku Windows, ten rozdział jest oznaczony literą «c», to może być wyświetlona tutaj jako «d» - uważają to po uruchomieniu komendy.

Po zakończeniu operacji, uruchom ponownie komputer i spróbuj ponownie uruchomić Windows. Uszkodzone środowiska rozruchowego zostanie przywrócony, a system uruchomi bez błędów.


 • Po zainstalowaniu Ubuntu VOSSTANOVLENIEZAGRUZCHIKAWINDOWS10

  Jak już wiadomo, wydanie Ubuntu 18.04 i można teraz korzystać z nowego systemu na ich komputerach. Pomimo faktu, że jest to najbardziej popularna dystrybucja Linuksa, a deweloperzy starają się zrobić to tak, że użytkownicy nie muszą wydawać dużo ustawienia czasu, wciąż jest wiele rzeczy, które są domyślnie brakuje.

  Ten artykuł będzie rozważyć Ubuntu 18.04 konfiguracji po instalacji, będziemy rozumieć dodawanie repozytoriów konfiguracji powłoki i instalacji niezbędnych programów. Skonfigurować automatyczne aktualizacje jądra nie są tu, jak to jest opisane w artykule na temat instalacji Ubuntu.

  W tym artykule:

  Konfiguracja Ubuntu 18.04 po instalacji

  1. Tło pulpitu

  Przede wszystkim zmieńmy tło pulpitu od standardowych do czegoś bardziej interesującego. Aby to zrobić, kliknij prawym przyciskiem myszy na pulpicie i wybierz polecenie Zmień tło :

  Następnie wybierz tło:

  Następnie wybierz zdjęcie, które chcesz. Ponadto można wybrać zdjęcie z folderu Zdjęcia:

  2. Dodatkowe repozytoria

  Z menu głównego, a następnie wpisz w poszukiwaniu „Programy” i uruchom narzędzie programy i aktualizacje :

  Na pierwszej karcie, haczykiem punkty główne, wszechświat, ograniczone i wieloświat :

  Następnie przejdź do zakładki inne oprogramowanie i zaznacz pole naprzeciwko poz Partnerzy Canonical :

  Nie spiesz się, aby zamknąć to okno, musimy go w następnym kroku. Na aktualizacjach można włączyć automatyczne aktualizowanie jądra, jeśli nie zrobiłeś tego podczas instalacji:

  3. Instalacja sterowników

  Teraz kliknij na zakładkę Dodatkowe sterowniki :

  Tutaj czekać na narzędzia, aby zakończyć wyszukiwanie dostępnych sterowników i odhaczyć te, które chcesz zainstalować, a następnie kliknij przycisk Apply Changes .

  Wtedy będzie czekać, aż zostaną zainstalowane wszystkie sterowniki.

  4. System Update

  Jeśli natychmiast zainstalować system po premierze, to jest prawdopodobne, nie istnieją żadne aktualizacje, ale po jakimś czasie przychodzą różne aktualizacje i programy bezpieczeństwa, a także poprawki - muszą być ustawione. Po pierwsze, należy zaktualizować listę repozytoriów:

  Czytaj więcej:   Prawo dostępu DO WINDOWS 10

  sudo apt update

  Następnie zaktualizować pakietów siebie:

  sudo apt upgrade

  5. zainstalować kodeki multimedialne

  Domyślnie kodeki Ubuntu nie są zainstalowane, ponieważ mają zastrzeżonych licencji. Ale można je zainstalować ręcznie, wykonując następujące polecenie:

  sudo apt install ubuntu-restricted-extras libavcodec-extra libdvd-pkg

  6. Zainstaluj Flash player

  Pomimo faktu, że większość witryn już przełączony do standardowego HTML5, Flash Player jest nadal dość często stosowane, więc lepiej jest być zainstalowany w systemie. Aby go zainstalować wystarczy wpisać:

  sudo apt install adobe-flashplugin

  7. Konfigurowanie paneli Ubuntu

  W Ubuntu można przesunąć panel w dół i dostosować rozmiar ikon. Aby to zrobić, przejdź do menu Ustawienia,  a następnie na pasku zadań , tutaj można wybrać pozycję panelu:

  A także zmienić rozmiar ikon:

  8. Skonfiguruj Gnome

  Jeśli chcesz, aby precyzyjnie dostroić parametry środowiska Gnome, trzeba zainstalować Gnome-podkręcać-narzędzia :

  sudo apt install gnome-tweak-tool

  Wtedy można go znaleźć w menu głównym w kategorii  Ustawienia zaawansowane :

  Tutaj można dostosować wygląd a górna Ikony paska, elementy otoczenia, takie jak wygląd motywu powłoki, ikon, kursorów lub rozmiaru czcionki, skróty klawiaturowe i więcej. Instalacja rozszerzeń, zajmiemy się w następnym rozdziale.

  9. Instalacja rozszerzeń Gnome

  Aby zainstalować rozszerzenie, należy najpierw zainstalować komponent Extension Manager w systemie, aby to zrobić:

  sudo apt install chrome-gnome-shell

  Następnie trzeba otworzyć extensions.gnome.org serwisu i zgadzam się rozszerzyć instalację przeglądarki, lepszego wykorzystania dla Firefoksa, które, zwłaszcza, że ​​pochodzi z domyślnego systemowego:

  Kliknij kliknij, aby znaleźć tu zainstalować rozszerzenie przeglądarki . Następnie potwierdzić ustawienie.

  Następnie na każdym przedłużeniu znajduje się przełącznik, którym można go zainstalować. Wystarczy przesunąć przełącznik na ON .

  W oknie dialogowym, które zostanie otwarte, kliknij Install. Polecam zainstalować te rozszerzenia:

  • Motywy Użytkownik - pozwala dostosować motyw GNOME Gnome Tweak Tool;
  • OpenWeather - pogoda;
  • Pomodoro - zarządzanie czasem;
  • Kofeina - blokada gaszenie ekranu podczas odtwarzania wideo;

  10. Zainstaluj nowy motyw Communitheme

  Deweloperzy Ubuntu zaproponowali, aby utworzyć nowy projekt społeczności Ubuntu, który będzie zawierał temat rejestracji okien i aplikacji, dźwięk, aby wejść do systemu, a także ikony. I ten motyw został opracowany. To się nazywa communitheme, i można go zainstalować jako przystawki opakowaniu:

  sudo snap install communitheme

  Po instalacji należy ponownie zalogować się do systemu:

  11. Usuwanie wyrzutnia Amazon

  Domyślnie Ubuntu jest zbudowany wyrzutni Amazon. Jest on wyświetlany w sposób ciągły w menu z aplikacjami. Aby ją usunąć, należy wykonać następujące polecenie:

  sudo apt purge ubuntu-web-launchers

  12. Automatyczne logowanie

  Korzystanie z hasła dostępu do systemu jest uzasadnione, jeśli jest to komputer pracuje i nie chcesz, aby ktokolwiek z zewnątrz uzyskali dostęp do swoich danych. Ale jeśli domowym komputerze, hasło stworzy tylko więcej niepotrzebnych działań. Aby wyłączyć zapytanie o hasło podczas logowania, otwórz Narzędzie Opcje z menu głównego:

  Czytaj więcej:   bardzo fajny film z YouTube

  Następnie przejdź do O, a następnie Członków:

  Tutaj musisz wybrać użytkownika, dla którego chcesz włączyć automatyczne logowanie, a następnie kliknij przycisk Odblokuj . I tylko można teraz ustawić przełącznik automatycznie zalogować się do pozycji Włączone .

  13. Instalacja pakietów menedżerów

  W uzupełnieniu do Centrum Oprogramowania Ubuntu, tam gdzie nie ma wszystkie pakiety w tej dystrybucji, istnieje wiele programów, które pozwalają na zarządzanie paczki od standardowych repozytoriów w trybie graficznym. To Synaptic i gdebi. Pierwszym z nich jest pełna menedżer pakietów, a drugi mały narzędzie do instalowania deb-pakiety. Zainstalować oba programy:

  sudo apt install synaptic gdebi

  14. Instalacja oprogramowania Application Center

  Ubuntu Software Center można znaleźć wiele przydatnych i niezbędnych programów, które wcześniej musiały być wprowadzone przez terminal. Rozważ zainstalowanie oprogramowania na przykład Skype. Po pierwsze, należy uruchomić centrum aplikacji z poziomu startera:

  Następnie wybierz żądany program:

  Na następnym ekranie kliknij przycisk Instaluj  i wprowadź hasło:

  Podczas gdy wykona instalację, można szukać innych programów.

  W ten sam sposób można ustawić:

  • Corebird;
  • Thunderbird;
  • VLC;
  • Chrom;
  • Telegram;
  • Luźny;
  • Niezgoda;
  • Kordonek;
  • LibreOffice.

  Jak również wiele innych programów, które są często wykorzystywane do pracy. Jeśli program nie jest w centrum aplikacji, można go zainstalować za pomocą apt , Synaptic lub pobrać deb-pakiet w Internecie.

  Ekranu 15. Odblokowanie

  Na komputerze w domu może zakłócać nie tylko hasło, aby się zalogować, ale na ekranie blokady. Aby ją wyłączyć, ponownie otworzyć ustawienia, przejdź do Prywatność i kliknij przycisk obok pozycji ekranu Blokada :

  Następnie wyczyść ekran Automatyczne blokady :

  16. Tryb nocny na Ubuntu

  Ostatnie ustawienie, będziemy patrzeć - jest to tryb nocny w Ubuntu. Występował w najnowszych wersjach, a jego zaletą jest to, że w nocy odwzorowanie kolorów zmienia ekran w cieplejsze strony, pozwala na oczy nie są tak zmęczone. Aby włączyć ten tryb w ustawieniach, przejdź do urządzenia , a następnie ekran konfiguracji. Tutaj wybierz Night Light :

   

  Trzeba było włączyć przełącznik Night Light i wybrać, kiedy, aby ciepło ekranem.

  odkrycia

  W tym artykule omówiono, w jaki sposób Ubuntu 18.04 konfiguracji po instalacji. Próbowałem na pokrycie najważniejszych punktów, które powinny uruchamiać do komfortowego korzystania z systemu. Czego jeszcze zrobić po instalacji? Pisać w komentarzach!

  Podobne wpisy:

  • Konfiguracja Bluetooth Ubuntu 16,04

   12 stycznia 2017

  • Konfiguracja Ubuntu 17.04 po instalacji

   24 kwietnia 2017

  • Tryb uśpienia w Ubuntu

   May 28, 2018

  • Linux czas montażu

   07 wrzesień 2017

  Oceń ten artykuł:

  Gwiazdy: 1Gwiazdy: 2Gwiazdy: 3Gwiazdy: 4Gwiazdy: 5( 13 Szacunki średnia: 4,31 na 5)

  Ładowanie ...  Ćwierkać  Przypiąć


  Wybierz swój język

  polskiangielski niemiecki hiszpański francuski włoski portugalski turecki arabski ukraiński szwedzki węgierski bułgarski estoński Chiński (uproszczony) wietnamski rumuński tajski słoweński słowacki serbski malajski norweski łotewski litewski koreański japoński indonezyjski hinduski hebrajski fiński grecki holenderski Czech duński chorwacki Chiński (tradycyjny) Filipińska urdu Azeybardzhansky ormiański Białoruski bengalski gruziński kazachski Kataloński mongolski rosyjski Tadzhitsky Tamil'skij telugu Uzbetsky


  Dodaj komentarz

  Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *