W zależności od modelu maszynki do koszenia trawy

Clippers - niezbędnym narzędziem do koszenia w ciasnych przestrzeniach.

Dobrze utrzymany trawnik, który podoba się jasny Szmaragd, każdy ogrodnik uważa swoją dumę. Ale aby osiągnąć takie piękno nie może być bez pewnego wysiłku. Koszenie trawy nie jest to ostatnie miejsce na liście niezbędnych działań. Jak wybrać nożyce do żywopłotu, aby utrzymać atrakcyjny wygląd trawy, ułatwiając jednocześnie pielęgnacja trawników stwierdzeniem? Ten rozważymy szczegółowo w artykule.

Spis treści artykułu

 • Wybór odmiany nożyce ogrodowe
  • Do koszenia trawy
  • Do przycinania krzewów i drzew
 • Modele klasyfikacji dla rodzaju napędu
  • Ręczne lub mechaniczne
  • urządzenie akumulator
 • Wskazówki dotyczące wyboru narzędzi skrawających

Wybór odmiany nożyce ogrodowe

Nowoczesny sprzęt ogrodowy znacznie łatwiejsze ogrodnik życie. Stosując je można zaoszczędzić nie tylko czas, ale także siłę, dzięki czemu codzienne prace w przyjemnej pracy. Jeśli weźmiemy pod uwagę narzędzia ułatwiające pielęgnacja trawników, oprócz różnego rodzaju wiertarki, kosiarki oraz opryskiwacze, wielu ogrodników są często używane i nożyce do cięcia trawy.

W sprzedaży są pewne gatunki urządzeń skrawających. Niektóre z nich są przeznaczone do cięcia drzew i krzewów, inne - na trawie.

Do koszenia trawy

Z kosiarką może szybko przetwarzać duże obszary. Ale to nie pomoże, jeśli to konieczne, koszenia trawy w pobliżu ogrodzenia, pod ławkami w pniach drzew i krzewów na granicy klombów.

Clippers pomóc dokładnie, szybko, a co najważniejsze, bez utraty na sąsiednie rośliny trawa trawnik odcięte.

Mogą one pracować zarówno w bezpośredni i w pozycji pochylonej, starannie odcinając wszystkie niepotrzebne trawy.

Do przycinania krzewów i drzew

Nożyce do ogrodu z ostrymi krawędziami i gładką dopasowanie do dekoracji schludny trawników i przycinanie krzewów ozdobnych iglastych.

Clippers dla drzew i krzewów w Istnieją trzy typy, w zależności od rodzaju napędu.

 • Mechaniczne. Przypomina to zwykłe nożyczki, ale wyposażony w duże i ostre ostrza może ciąć igliwia, liści i młodych pędów.
 • Elektryczne. Urządzenia mobilne przeznaczone do przycinania żywopłotów w leczeniu dużych obszarach. Ogród wyposażony w elektryczne do dwustronnych ząbkowanych noży. Odstęp określa grubość pędów ścinania.
 • Benzyna. narzędzia tnące działają na zasadzie elektrycznych odpowiedników, ale mają większą pojemność.
Czytaj więcej:   Jak wysuszyć róży w domu

Modele klasyfikacji dla rodzaju napędu

Dbać o producentów maszyn trawy ogrodowe oferują dwa rodzaje urządzeń do cięcia: mechanika i baterii, z których każdy ma swoje własne cechy.

Ręczne lub mechaniczne

Takie urządzenia do cięcia są wyposażone w ostrza, które są otwierane i zamykane w uchwyty, w prostym ścinaniem.

Są one wyposażone w specjalny mechanizm, który reguluje położenie łopatek. Dzięki temu ostrze łatwo obracany pod kątem od 0 do 180 ° C, a w niektórych modelach, nawet do 360 ° C. Obecność takiego mechanizmu umożliwia cięcie trawy zarówno z prawej i lewej strony.

urządzenie akumulator

Urządzenia do koszenia trawy na baterii są narzędzia, które wyglądają jak maszynki do strzyżenia włosów. Są one również wyposażone w łopatki metal, ale większych rozmiarach.

Napędzane górny nóż porusza się z boku na bok, a niższe - pozostaje nieruchomy.

Urządzenie załadowcze baterii wystarcza do pół godziny pracy ciągłej. Ze względu na poziomy układ elementów roboczych narzędzia tnącego noży należy okresowo czyścić. Dzięki maszynie szlifierskiej diamentowej zdolnego wytrzymać ciężkich ładunków.

Główną zaletą ładowalnych obcinacz do koszenia trawy jest ich uniwersalność: mogą być używane do cięcia trawnika i „czesanie” młode pędy roślin.

W przeciwieństwie do mechanicznego analogowe bezprzewodowe nożyce do żywopłotu mają większą pojemność i przepuszczalność. Niektóre modele są wyposażone w przycisk blokady, który może być używany, aby zapobiec przypadkowemu uruchomieniu narzędzia.

Jedyną wadą urządzenia pamięci jest ich duży ciężar. Już po kilku minutach pracy, można odczuwać zmęczenie w ręku. Ale nie trzeba ciągnąć część kabla elektrycznego licznika lub oddychaniu spalin.

Wskazówki dotyczące wyboru narzędzi skrawających

Przy wyborze nożyce do żywopłotu, powinny opierać się na zakres i złożoność prac.

Dla małych trawników, można kupić ręczny nożyce do żywopłotu, koszty, których rynek jest stosunkowo niska.

Do cięcia dużą powierzchnię i rozliczenia transakcji zabezpieczających jest, aby dać pierwszeństwo do modeli elektrycznych lub akumulatorów.

Czytaj więcej:   Porady dla miłośników truskawek

Przy wyborze modeli mechanicznych, należy zwrócić uwagę na kilka punktów.

 • Uchwyt narzędzia. Lepiej, jeśli będzie to uchwyt z gumy i tworzyw sztucznych wkładek, które ma dobrą poślizg. W przeciwieństwie do wykonywania drewna uchwyt gumowy nie pocierać. Podczas pracy z jej dłoni będzie mniej zmęczony.
 • Waga modelu. Wziąć nożyczki w rękę i sprawdzić, czy są one zrównoważone w środku.
 • Gładki ruch. Nożyczki przesuwać się podczas otwierania i zamykania.

Spróbuj kupić urządzenia, noże, które można obrócić o 90 stopni lub więcej cięcia.

Nie będzie źle i długi teleskopowy uchwyt, za pomocą którego można znacznie ułatwić i zabezpieczyć proces koszenia trawy.

Wybierając akumulator modelu uwzględnia następujące parametry:

 • Pojemność akumulatora. Im wyższy wynik, tym bardziej, że jest w stanie karmić nożyczki silnika.
 • Typ akumulatora. Lepiej, jeśli będzie to opcja litowo-Guy Dionne. Wtedy, gdy przypadkiem złączy Urządzenie może być używane w połączeniu z innymi rodzajami urządzeń ogrodowych.
 • Jakość wbudowanych mechanizmów. Powinny być one wykonane z wysokiej jakości metalu, ale z dobrym ostrzem stali narzędziowej.
 • Ruchy tnące częstotliwości. Ta liczba może osiągnąć 90 i więcej „odbijania” na minutę. Im wyższa jest - bardziej wydajne koszenie.

Wskazane jest również zakup dwóch zestawów baterii. Jedna z nich będzie w pracy, a drugi w rezerwie. Przy wyborze modelu, ostrza, które mają kilka kąty nachylenia, Clippers będą przydatne do cięcia Alpine wzgórze z tras o różnych wysokościach.

Wybierz swój język

polskiangielski niemiecki hiszpański francuski włoski portugalski turecki arabski ukraiński szwedzki węgierski bułgarski estoński Chiński (uproszczony) wietnamski rumuński tajski słoweński słowacki serbski malajski norweski łotewski litewski koreański japoński indonezyjski hinduski hebrajski fiński grecki holenderski Czech duński chorwacki Chiński (tradycyjny) Filipińska urdu Azeybardzhansky ormiański Białoruski bengalski gruziński kazachski Kataloński mongolski rosyjski Tadzhitsky Tamil'skij telugu Uzbetsky


Dodaj komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *