Ciasnych miejscach SZUKAJ 1C

Jeśli w trybie pilnymtelefon+7 977 555 99 77Poczta[email protected]skypegilev_slava subskrybować
Płatności, dokumenty, zatrudnienietelefon+7 968 ​​521-87-93Poczta[email protected]skypegilev.03
wsparcie technicznePoczta[email protected]skypenukewin

usługi
Pełną wydajność audytu 1CWybór sprzętuPomagamy migrować do PostgreSQL i zmniejszyć koszty 1C własności
Audyt jest szczególnie przydatna, gdy trzeba pełną analizę wydajności systemu. Zatrzaskowe wyraźnie wąskie gardła i problemy z wydajnością, szczegółową dokumentację i główne uzasadnienie oparte na obiektywnych danych i pomiarów - co jest przyczyną problemu, a co najważniejsze, jak to jest możliwe, aby rozwiązać ten problem i osiągnięcia docelowych wyników.koszt awarii w złym wyborem sprzętu może być bardzo wysoka, dla przedsiębiorstwa z setek lub tysięcy użytkowników, zalecamy przed podjęciem ważnych decyzji do skorzystania z naszego doświadczenia w doborze sprzętu do 1C. Jeśli w twoich planach używają PostgreSQL i nie ponosi dodatkowych kosztów licencji Microsoft SQL, jeśli trzeba, aby uruchomić system jak w zegarku na PostgreSQL - Kontakt [email protected]
      więcej            więcej            więcej      

Bezpłatne narzędzia do analizy
 
  
 Analiza serwis długich zapytańOczekiwania Usługa analizy zamkianalizowanie serwis zakleszczenia 
 Głównym zadaniem służby - z wyszczególnieniem parametrów wydajnościowych problematycznych zapytań na różnych poziomach systemu informacyjnego i lokalizacji obszarów problemowych systemów informatycznych, które zmniejszają szybkość wykonywania operacji. Serwis przeprowadza szczegółową analizę oczekiwań zamka MS SQL Server.
* Pozwala na wykrycie przyczyny długiego / zbędnego zasobu blokuje SQL Serwer 1C-kod
* Pozwala ocenić blokowe redundancja MS SQL zasobów serwera
* świadczy usługi transmisji danych w „Analiza długie zapytania” ocenić „wkład” z czasu oczekiwania na blokady w ogólnej długości zapytania
Głównym zadaniem służby - szybki i wygodny sposób, aby dostarczyć danych na temat przyczyn impasu. Usługa wykrywa zautomatyzowane w zakleszczenia danych MS SQL Server i zbiera dodatkowe parametry wymagane do szczegółowej analizy tych błędów (w tym historii działań użytkownika, prowokują impasu). 
       więcej            więcej            więcej       
 
 Przekonać, że nasze instrumenty lepiej i MCC-1C!  

 

 
Szkolenie dla administratorów w celu poprawy wydajności 1C.
 
  daty status
    03 - 05 października 2018 zbiór otwarty       Czytaj więcej o przebiegu       

 

Sprawdzić wydajność komputera za darmo
jeden z najbardziej znanych testów porównawczych opracowanych przez nasz zespół - „Test Gileva”. Teraz można go używać. Dowiedz się wydajność swojego systemu i, co najważniejsze, porównać swoje wyniki z innymi wynikami uzyskanymi w różnych różnych konfiguracjach sprzętowych.
 
 
Więcej informacji na temat testu Pobierz testu TPC-GILV

 

Dlaczego standardowe rozwiązania czasami działa dobrze, a czasami zwolnić?
  

 

Automatyczna kontrola MS SQL Server usługa online
Jeśli to konieczne, parametry serwera baz danych MS SQL analiza zalecamy stosowanie analizy za pomocą narzędzi internetowych gilev.ru. Usługa jest przeznaczona dla klientów, którzy potrzebują prostego i wygodne narzędzie do analizy i są pracownicy, którzy posiadają podstawową wiedzę z zakresu wydajności 1C

010203
Sprawdzić wydajność procesoraSzukaj problemów z dyskuWydajność pamięci
Nakład pracy. dystrybucja bazy danych. Oczekiwania na procesorze MS SQL Server. Starzenie modele. Top zapytaniami. Parametry wpływające na charakter obciążenia.Odpowiedź dysków w sekcji bazy danych. Oczekiwania na procesorze MS SQL Server. Kontrola wolnego miejsca na dysku.Użycie pamięci w sekcji bazy danych. Fakty niedobór. Rodzaje oczekiwań pamięci. Wykrywanie problemów z wymianą danych poprzez pamięci współdzielonej pamięci.
040506
testowanie sieciAudyt oprogramowaniaAnaliza ilości danych
Szukaj nadmiarowych segmentów. Wykryć problemy z siecią. Odpowiedź. Oczekiwania na MS SQL Server w sieci. Logiczne połączenia bazy danych.wersje oprogramowania sterującego. Analiza konieczności aktualizacji. Wpływ parametrów. Problemy licencyjne. Chwilę czasu zmienia kod konfiguracji. zamki kontroli i tryb kontroli kompatybilności. Baza wydarzenia ważne. Wysypisk.Zgodność z aktualną wielkość urządzenia. Prognoza wzrostu. Wykrywanie problematyczne tabel. Brak indeksów. istotności statystycznej. błędów architektonicznych. Wyniki zerowe. Fragmentacja.
więcej

Prędkość 1C - SOFTPOINT

Maksymalna efektywna stopa operacji - schemat serwer do typu klient-serwer 1C 8.x

 • Microsoft SQL Server,
 • programowanie
 • z piaskownicy
przedmowa

Stale do czynienia z wypowiedziami specjalistów IT sieci 'jest załadowany w 20% ... 50% CPU ... Kolejki do dysków nie jest wystarczająco ... Więc uchwyt sieć i serwer ... zobaczyć kod 1C problemy wyłącznie tam. "

W rzeczywistości nastąpiło następujący (1C i SQL Server są rozdzielone na różnych komputerach) sieci wykorzystywane prawie maksymalnej ( przycisków „ 20% obciążenia sieciowej ” = „20% danych użytkowych” + „80% strat na skutek przetwarzania usług” ). I, odpowiednio, ze względu na małą szerokość kanału wymiany danych „pożyteczne” - serwer SQL z „1C server” ciągle czekają na siebie, co doprowadziło do niskiego wykorzystania procesora i systemu na dysku.

Sterowanie: Po pierwsze, chcę skupić się na tym, co jest platforma 1C?.

Więc zacząć od głównego 1C - zbudowany na ORM (mapowanie obiektowo-relacyjne) to system, a programista nie działa bezpośrednio z relacyjnej reprezentacji, a wraz z obiektami.
ru.wikipedia.org/wiki/ORM

Programista w środowisku 1C - pisze logikę obiektu, a do montażu / demontażu i obiektów pisząc w „płaskiego widoku” z tabel bazy danych platformy jest sam odpowiedzialny.

Klawisz „+” i „-” w zakresie ORM:

„+” Programator wśród ORM zyskuje przewagę w szybkości rozwoju aplikacji ze względu na zmniejszenie ilości kodu i jego prostotą w porównaniu z tylko relacyjnej kodu programu (na przykład zapytań SQL). zwolniony także z pisania kodu neposredtsvenno pracy z zapisów w RDBMS tabelach. * 1

„-” Wyzwania dla twórców „platform” i kwestii wydajności ORM:

Korzystanie z relacyjnej bazy danych do przechowywania obiektowy wyników bazy danych w „semantycznym gap”, zmusza programistów do tworzenia oprogramowania, które powinny być w stanie obsługiwać zarówno dane w postaci obiektowe, i jest w stanie zapisać dane w relacyjnej formie. Ta stała potrzeba konwersji pomiędzy dwoma różnymi formami danych, nie tylko znacznie obniża wydajność, ale również sprawia, że ​​trudno dla programistów, gdyż obie formy danych nakładają ograniczenia na siebie.

* 1 "Wyjaśnienie". Pomimo faktu, że 8.x 1C pozwala na pracę z relacyjnej podobnego kodu (tylko do odczytu) w 1C obiektu „żądanie” - to nadal nie ma bezpośredniego jeden-na-jeden broadcast w relacyjnej kwerendy bazy danych do tabel do przechowywania danych, a przed wszystkich „query obiekt” - pomijając również etap montażowej zakładów demontażu. Tak często, zamiast wielu tysięcy małych zapytań „obiekt” - najbardziej optymalny kod czasu i szybkość rozwoju - nie obiekt jest napisać ryalyatsionno-podobnego kodu.

Rozdział 1: Rozważmy modelu klient-serwer 1C 8.x

Pragnę zauważyć, główny wydajności wpływających „wąskich gardeł”:

1) Pierwszy gardłem - medium transmisyjne transmisji danych .
Na rysunku strzałka oznacza przepływ wymiany danych, w którym „czerwony” - Program RDBMS <-> Przedmiot SMS „pomarańczowa” - synchronizacja pomiędzy danych obiektu.
ponieważ stosując oddzielne serwery baz danych i klastrów 1C - środowisko komunikacji połączenia sieciowe - że istnieją znaczne opóźnienia w transmisji danych przez liczne małe porcje - zarówno ze względu na opóźnienia fizycznej implementacji interfejsów, a ze względu na opóźnienia z węzłów w sieci.

Rozważmy przykład sieci Gigabit Ethernet standardowego ( wykres szybkości transmisji poniżej ... )
w przykładzie 1C z serwerem MS SQL ( domyślny rozmiar pakietów komunikacyjnych 4 KB) :

Wykres pokazuje, że przy użyciu pakiet danych = 4 kb rozważyć szerokość pasma 250 Mbit / s. (Jak słusznie zauważył w komentarzu do publikacji: nie jest to zestaw protokołów , takich jak poziom TCP , a pakiety danych , które generują aplikację uczestniczących w wymianie)
...
Z praktyki: a rozdzielenie na dwa odrębne serwera
MS SQL (serwer №1) <- Gigabit Ethernet -> „serwer 1C” (serwer №1)
stracił na szybkości platformy
o 50%
w wersji MS SQL, (serwera №1) <- wspólną pamięcią (bez sieci za pośrednictwem sekcji pamięci) -> „1C serwera” (serwer №1) ... i to już „na sesji jednego użytkownika ciężkich”

2) gardłem - liczba klastrów poszczególnych komputerach 1c " , tym bardziej, im więcej z nich koszty synchronizacji i wskutek spadku wydajności systemu.

3) gardłem - liczba poszczególnych procesów serwera 1c , tym więcej z nich bardziej koszt ich czasu ... Ale to najprawdopodobniej trzeba znaleźć „złoty środek” - w celu zapewnienia stabilności. 2 *
2 * „Kryteria” - dla MS Windows nie jest to regułą, że
przetwarza się droższe niż strumienie, które jest stosowane w przypadku, w praktyce, jak następuje: szybkość wymiany pomiędzy dwoma strumieniami w jednym procesie z znacznie przekracza szybkość wymiany między przepływami są różne procesy.

Dlatego też, na przykład, „1C pliku 8.x” jest zawsze większa niż dla pojedynczego użytkownika prędkości platformy w trybie klient-serwer. Po prostu dlatego, w przypadku „1C 8.x. plik” Stream „RDBMS” komunikuje się z prądem „Database Object” w ramach jednego procesu.

4) Wąskie - pojedynczy gwintów sesji użytkownika , jak każda jednostka - sesja użytkownik nie parallelized platformę na kilka, jego działanie jest ograniczone do korzystania z zasobów jednego rdzenia procesora => zatem pożądane maksymalna prędkość każdego rdzenia, w którym to przypadku prędkość platformy 1C, takie jak 10-rdzeniowego procesora do 1 GHz - jest znacznie niższa prędkość platforma 4 ex-jądrowe CPU 3 GHz - naturalnie do pewnej liczby wątków.

Rozdział 2 (Razem): Rozważmy nie skalowalne i skalowalne opcje - najskuteczniejsze programy dla 8.h. platforma 1c dla systemu operacyjnego Windows (dla sytuacji Linux pologayu jest podobny)

Przykład wykonania 1 (nie skalowane). W oparciu o 100 „ciężkich sesji użytkownika”

1) skuteczne konwencjonalny 2-4 z gniazdami serwera ex jądrowego procesora 3 GHz.

2) szybkie w systemie dysku SSD

3) MS SQL <- wspólna pamięć -> «Сервер 1С»

2-gie wydanie (Scalable). zaczynające się od 100 „ciężkich sesji użytkownika” i dalej ....
Tutaj logicznym miejsce, aby przejść na ścieżce niemiecki 1c-ki «SAP HANA»))
Collect modułową „Super komputer” od firmy SGI - składającego się z „ostrza” na 2 płytach gniazdowych, każde ostrze jest połączone ze sobą złożonej topologii super- szybki interkonekt na podstawie NUMA-chipów i wszystko jest pod kontrolą jednego systemu operacyjnego. Ie Program w taki serwer, z definicji, mają dostęp do środków jakiegokolwiek „krawędzi”.

1) dodać „ostrze” na wymaganego obciążenia ... w tempie około jednej „ostrza” na 100 użytkowników.

2) szybkie w systemie dysku SSD

3) MS SQL <- wspólna pamięć -> «Сервер 1С»

8.x - obliczania charakterystyki, szukając zatorów. | 1C -PRO.RU ...

nie mógł znaleźć żądane informacje. Może to być przydatne, aby przeszukać witrynę lub linki pokazane poniżej.
Najnowsze posty

 • Na dyskach do 1C
 • Jaka jest wydajność 1C
 • O wirtualizacji i 1C
 • Jak go zmierzyć?
 • Iteracyjny podejście
 • Stan HTTP Web server response
 • Błąd bazy danych: Rozmiar (39), wybrany rodzaj «» numerycznej, przekracza maksymalną wartość (38)
 • Opcje wiersza polecenia Ogólne
 • Błąd 1C. Błąd wykonanie funkcji - podczas instalacji 1C: błąd w systemie Windows
 • Postgres opcja full_page_writes

Powszechnie stosowane nagłówki

 • Podawanie (97)
 • kod (55)
 • Wydajność (49)
 • Problemów (44)
 • postgresql (41)
 • strojenia (40)
 • MS SQL Server (30)
 • Serwer 1c (28)
 • Licencji (9)
 • Linux (6)

dokumentacja

Przyjrzeć archiwum przez miesiąc 🙂


tagi

1c
2 1c Server
8.3.5
2000 użytkownicy
10054
11004
apdex
kopii zapasowej
debug
LSN
ping
PostgreSQL
PROW
powraca RECV zera
the sqllite
tempdb
TRACEON
oknach gniazda
dokumentacja
apdeks
zablokować
wysokiej rozdzielczości
internetowy serwis
wirtualizacji
brudny odczytu
płyt
dziennika
indeksów
licencji
nie uruchomić system MS SQL Server
numeracji
klucze wymiany 1c
debugowania
błędu
dzielenia błąd
oprogramowania licencja
rejestru
wzrost plik
, sesja dane
skrypt
serwera terminali
magazyn technologia
forma opanowania
plik
eskalacja

Wybierz swój język

polskiangielski niemiecki hiszpański francuski włoski portugalski turecki arabski ukraiński szwedzki węgierski bułgarski estoński Chiński (uproszczony) wietnamski rumuński tajski słoweński słowacki serbski malajski norweski łotewski litewski koreański japoński indonezyjski hinduski hebrajski fiński grecki holenderski Czech duński chorwacki Chiński (tradycyjny) Filipińska urdu Azeybardzhansky ormiański Białoruski bengalski gruziński kazachski Kataloński mongolski rosyjski Tadzhitsky Tamil'skij telugu Uzbetsky


Czytaj więcej:   AS w programie PowerPoint 2007 zadebiutował TŁO

Dodaj komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *