Instalacja CCTV własnoręcznie

Instalacja CCTV z rękami: porady ekspertów

kamera

Bezwarunkowe bezpieczeństwo ochrona obiektu - czy to nieruchomości mieszkalnej lub komercyjnej, zamknięta lub otwarta przestrzeń - trudne do osiągnięcia bez użycia systemów nadzoru wideo. Chociaż ich konstrukcji, dobór podzespołów i instalacja wymaga specjalistycznej wiedzy i doświadczenia, ale także dla instalacji nadzoru wideo prywatnym domu własnymi rękami możliwe. Rozważmy podstawowe zagadnienia techniczne i udzielać porad, które pomogą w tworzeniu systemów wideo w domu.

Sprzęt potrzebny do organizacji systemów obserwacji wideo

Najprostszym sposobem, aby przeprowadzić instalację monitoringu wideo z rękami w mieszkaniu. Z tego celu może obsługiwać każdy użytkownik komputera. Ilość nakładów nie przekracza 12 000-17 000. Koszty instalacji i konserwacji urządzeń zwiększa się, jeśli przedmiotem ochrony jest opuszczony dworek tymczasowo mieszkaniowych lub nieruchomości komercyjnych.

Zestaw do monitoringu, zebrał swoje własne ręce, składa się z kilku elementów: aparat, serwera NVR (komputera), router, do przechowywania danych (dla urządzeń bezprzewodowych), kable (RF i parę elektrycznego lub skręcony), zasilacze i specjalistycznego oprogramowania (wideo jądra systemu nadzoru , system operacyjny, moduły analizy wideo i integracja z systemami firm trzecich, itd.).

Podczas instalowania systemu nadzoru wideo z własnych rąk w mieszkaniu można zrobić bez rejestratora za pomocą zwykłego komputera jako serwera. W tym przypadku, wystarczy ustalić kamerę sieciową i podłączyć go do komputera lub urządzenia mobilnego za pośrednictwem Wi-Fi. Prawie wszystkie Wi-Fi aparat klassa Cube (lub sześcienny) są w stanie napisać do kart flash, karty pamięci microSD i microSDHC. Koszt tych urządzeń waha się od 4700 rubli (TBTec TBC-i4312IR Optimus IP -H061.0W (2.8), ATIS Ai- 361 i AI-361, Przestrzeń Technologia ST-711, Hikvision DS-2CD2412, RVI IPC11S i IPC12S, Hiwatch DS -N241W, Beward CamDrive CD120 i CD110), 30 000 (oś M1054 ACTi E11, E12 i E13, Hikvision DS 2CD2432F, Beward N520).

Jeśli podłączone kamery będą wykonywane bezprzewodowo, należy użyć routera. Dla domu używać najodpowiedniejszą opcję budżetu. przechowywanie danych odbywa się na dysku twardym lub w służbie Chmura, która nie wymaga statycznego adresu IP. Na przykład w „linia” do 8000 rubli miesięcznie można wynająć serwer dedykowany chmura z zainstalowanym oprogramowaniem, przechowywanie 2 HDD łącznej objętości 1 TB, umożliwiając organizację lustro RAID1-macierzy kanału komunikacyjnego 100 Mbit / s, a pełne nieograniczonej ruchu, przeznaczony dla 8 kamer IP. Jest oczywiste, że ta usługa będzie kosztować mniej proporcjonalnie mniejszej liczby kamer.

Uwaga
Przy obliczaniu zdalnego nadzoru zasobów systemowych wskazane, aby przejść od 80-120 GB miejsca na dysku, w oparciu o archiwum 2 tygodni i 10 Mbit / s linia dedykowana dla każdego IP-zamontowane kamery.

Na rynku, liczne modyfikacje kamery do monitoringu wewnątrz i na zewnątrz. Ich cena zaczyna się od 1000 rubli i średnio 2000-5000 rubli analogowy AHD / TVI / CVI-urządzeń i 3500-13 000 - dla IP urządzenia. Wielu producentów oferuje kompletne zestawy systemów przewodowych i bezprzewodowych. Cena takich zdaniach zazwyczaj rozpoczyna się pomiędzy 15 a 000, który ostatecznie jest znacznie wyższy niż koszt sprzętu zakupionego osobno.

Ponadto, sprzedający często pod nadzorem sugerować obecność bezprzewodowej sieci lokalnej pomiędzy kamerami i rejestratorem, zamiast bezpośredniego dostępu do kamer internetowych. Jednak instalacja monitoringu wideo z rękami - to nie zawsze jest łatwym zadaniem, a nie wystarczy dla zaawansowanych użytkowników takich zestawów może być optymalnym rozwiązaniem.

Ten ważny
dodatek do otwarcia kamer, istnieje również ukryte - małe, zamaskowany i ukryty. Jednak ich stosowanie jest regulowane art 138.1 kodeksu karnego (nie zabronione!). Oznacza to, że na terenie własności prywatnej, można wykorzystać je jak chcesz, tak długo, jak cudzej własności nie przecieka do obiektywu. Do zastosowania, na przykład, w biurze lub na parkiecie będą musieli uzyskać pisemną zgodę pracowników i poinformować gości o obecności CCTV. Zabrania żadnego nadzoru wideo w toaletach, szatniach itp

Jak wybrać kamerę CCTV?

Aby zainstalować monitoring dla domu (daczy) z rękami, to najpierw trzeba określić liczbę kamer i ich celów (zob. Tab. 1).

Tabela 1. komory badawczej wyboru wymienionych zadań nadzoru

zadania nadzoru

Minimalna rozdzielczość kamery wideo, piksel / metr

Scoping zegarek, detekcja ruchu

20

Określenia liczby samochodzie

120

Uznanie „znanych” ludzi

100

Uznanie „nieznany” ludzi

250

Wartość „pikseli na m” jest ilorazem rozdzielczości poziomej komory, podzielonej przez szerokość pasma aparatu. Szerokość pola widzenia kamery, możesz zdefiniować własną taśmę lub EDM, a także za pomocą specjalnych kalkulatorów online, jeśli wiesz ogniskową obiektywu kamery.

Ponadto, gdy komora próbki powinna zbadać jego następującą charakterystykę:

1. Rozmiar komory mierzonej w megapikseli (MPX) jest określona przez liczbę aktywnych czujników pikselowych rozmieszczonych w macierzy obrazu. Zamieniają one strumień światła na impulsy elektryczne, które następnie są dekodowane w obraz na monitorze za pomocą specjalnego mikroprocesor wykonuje także funkcję elektronicznej migawki. Dla obrazów w rozdzielczości Full HD (1920x1080) rozdzielczości 2.1 MPX na tyle, że jest to łatwe do sprawdzenia, jeśli pomnożyć liczbę punktów na cal. Można powiedzieć, że opłacalne rozwiązanie na dużych obszarach jest łączne stosowanie wielu kamer o rozdzielczości 1-2 MPX i jeden lub dwa 3-5 MPX - mają być zainstalowane w miejscach, gdzie może zaistnieć potrzeba drobnych szczegółów i skalowanie obrazu. Do mieszkania i potrzeb wypoczynkowych z urządzeniem o wysokiej rozdzielczości nie jest prawdopodobne, aby być wymagane w ogóle. Punkty odniesienia dla obliczenia liczby pikseli do zadań nadzoru wideo, wymienionych w tabeli 1 (patrz fig. powyżej).

Jest to ważne,
wbrew powszechnemu przekonaniu, nie liczba megapikseli decyduje o jakości obrazu - choć w pewnym stopniu tak - i produkcji technologii matrycy wideo, wyższej rozdzielczości pikseli, jakość materiału czujnika, korzystanie z mikrosoczewek, przyspieszona praca „Elektroniczna migawka” i wiele innych czynników technologicznych. Tak więc, nowoczesny amerykański matryca CMOS OmniVision OV2710 i Aptina AR0330 o rozdzielczości 2,1 i 3,5 MPX, odpowiednio, mają znacznie większą czułość i mniejsze szumy niż ich 5-megapikselowy poprzednika.

2. Rodzaj macierzy:

 • CCD (para naładowane urządzenie), to - w CCD (Charge Coupled Device);
 • CMOS (Complementary Metal-Tlenek-półprzewodnikowe), to - K-MOS (komplementarną metal-tlenek-półprzewodnik), to - K-MDP (Complementary Metal izolatorze-półprzewodnik).
Czytaj więcej:   ustawić dźwięk dzwonka alarmowego na ANDROID

Matryca CCD trudnych warunkach klimatycznych, a nawet może być uszkodzona przez bezpośrednie działanie promieni słonecznych lub sezonowe różnice temperatur, więc nie powinno być uważane za kamer ulicznych. Ponadto czujniki CCD o wysokiej rozdzielczości, doskonałej jakości obrazu CMOS matrycy kosztować kilka razy droższe niż ostatnio i wykorzystywane wyłącznie w profesjonalnych kamer, z niezbędną ochroną i optyki. Okienko wideo CMOS najnowszej generacji nie są gorsze CCD-sensor, przynajmniej nie ekspertem w specjalny sprzęt nie będzie widać różnicy, ale to będzie łatwo widocznych oszczędności efekt w tworzeniu systemów nadzoru wideo z ich własnymi rękami.

3. Wielkość matrycy ukośnie mierzone we frakcjach cala? (12,7 mm) ,? (8,47 mm) lub? (6,35 mm). Wydawałoby się, że im bardziej powierzchnia matrycy, tym większa liczba elementów sensorowych, że zmieści się - to tak. Jednak w modelach low-end, które nie mają wysokiej jakości obiektywy wysokiej przysłony, zasada ta nie działa. Na przykład, w matrycy 5 MPX będą wykorzystywane wyłącznie przez jego centralnym obszarze, daje tylko wyjście 2.1 MPX, czyli format Full HD - nie więcej, nie mniej. To po raz kolejny dowodzi fakt, że parametry takie jak wielkość i rozdzielczość matrycy, warto rozważyć jedynie w połączeniu z innymi cechami aparatu, zwłaszcza typu obiektywu i funkcjonalności.

4. Ilość klatek na sekundę : 8 do 30 FPS. Dla „stałego stopnia”, takich jak parking, to wystarczy i 8 FPS, ale tutaj jest monitorowanie ruchliwą szosę zajmie co najmniej 30 FPS, zwłaszcza gdy trzeba rozpoznać tablice rejestracyjne. Ważne jest, aby zwrócić uwagę na to, co, w jakiej rozdzielczości może być wymagana maksymalna prędkość nagrywania w celach promocyjnych 30 FPS, ale w rzeczywistości okazuje się, że są one dostępne tylko dla rozdzielczości 640x480, a nie dla pożądanej jakości Full HD.

5. Czułość komorę, oznaczoną w (lx) do warunków roboczych zmierzch począwszy od 1 lx, a nocy - 0,01 luksów. Jest ona proporcjonalna do wielkości fizycznej elementy czujnikowe rozmieszczone w macierzy: im większe pole powierzchni pikseli, tym wyższa jest światło. Ale jest to technicznie możliwe, aby zwiększyć i wykorzystanie mikrosoczewek, które są umieszczone powyżej i pomiędzy czujnikami, aby poprawić przechwytywania obrazu i przyciągnąć dodatkowy strumień światła.

Przypomnijmy, że prędkość światła w celu przekształcenia energii elektrycznej, a następnie - w obrazu określonych przez szybkości nagromadzenia w elementach czujnikowych. Która jest zależna od aktywności podświetlenia pikseli. W ciemności ładunek na tych elementach gromadzą się powoli, na przykład w przypadku 1/10 000 sekund, w słoneczny dzień, i 1/30 sekundy. Dlatego za „ekstra” czasu na odczytanie informacji w pikselach przechodząc do „elektronicznego” szum, który wpływa na jakość obrazu i koloru. Jeśli liczba klatek jest 30 FPS (1/30 sekundy), to ma albo „ręcznie” w celu skrócenia czasu ekspozycji (czas ekspozycji), co prowadzi do ciemnienia ramy, ponieważ ładunek nie mieć czasu, aby zgromadzić na czujniku lub skrócenia czasu gromadzenia się ładunków sam 4 -5 razy (nawet do 1 / 120-1 / 150 sekund w nocy), co jest możliwe tylko za pomocą bardziej złożonych macierzy. Prędkość odpowiedzi elektronicznej migawki kamery wideo można regulować za pomocą wbudowanego w Sens-Up (lub DSS ) oraz technologii tłumienia szumów DNR (3D-DNR, 2D DNR, SSNR) pomóc złagodzić „wagę” strumienia wideo (ilość danych możliwych do zapisania), przy jednoczesnej poprawie jakość obrazu.

6. The zoom optyczny i może być:

 • ze stałą lub zmienną ręcznego zdalnego ogniskowej (zwykle w zakresie 4-9 mm);
 • ustalania i kontroli ( napęd bezpośredni lub Video napędowe ) tęczówki;
 • Automatyczna regulacja oświetlenia pomocą otwór do odpływu (ściemnienia) przedmiotu na tle najbardziej oświetlonych części ramy ( ALC );
 • Kompensacja tyłu ( BLC );
 • z automatycznym balansu bieli ( AWB ) i regulację bilansu bieli przez zmiany oświetlenia ( ATW );
 • z rozszerzonego zakresu dynamicznego przetwarzania sygnału cyfrowego na poprawę jasne i ciemne obszary, w jednej ramce ( D-WDR lub po prostu WDR ); w analogowych systemach CCTV, technologia ta pozwala poszerzyć zakres dynamiczny jest 3 razy od średniej wartości (od 40 do 120), ale ważne jest, aby zwracać uwagę, aby nie obecności samej funkcji, a na jego podanym wyrażeniu numerycznym, które powinny być prowadzone przez producenta, ale w rzeczywistości wskazany nie zawsze;
 • selektywnej skompensować zwiększenie kontrastu i barwy przedmiotów (z „Pitch odtwarzania adaptacyjnego”), w obecności jasne i ciemne obszary ramki ( ATR );
 • Ochrona przed nadejścia kierunkową wydmuchiwania, w której źródło światła, a region chwyta się je na belkach macierzy jest przysłonięty ( HLI );
 • Automatic Gain Control wideo - 4-10 razy (w przedziale 12-20 dB) - przy niskim obiektu lekkiego ( AGC );
 • powiększenia cyfrowego, aby pokazać osobny zasięgiem kamery w powiększonej skali i bez utraty jakości, do szczegółowego przeglądu odpowiednich punktów widzenia ( EPTZ );
 • detekcja ruchu obiektów regulowane przez poziom czułości i położeniem rysunku: rama znajduje się w strefie na pewną liczbę (kilka tysięcy) kwadratów, a przy mocowaniu ich podejrzane działanie następuje wybór obiektu i zwiększenie jasności w obszarze swojego położenia - zwiększa prawdopodobieństwo wykrywania i rejestrowania niepożądany zdarzenia ( MD );
 • z lub bez innych cech nich.

Nie zapominaj, że aż światło matryca przechodzi przez obiektyw. Jakości, wysokiej przysłony, rozdzielczość optyczna powinna ona także odpowiadać ustawionego poziomu sensora obrazu, co najmniej, nie lekceważ go sztucznie.

7. podczerwone światła jest wiele diod podczerwieni (lub kolimatora) znajdujące się na obwodzie soczewki, które emitują niewidoczne dla ludzkiego oka (ale postrzeganej matrycy wideo) światła w podczerwieni (720-940 nm), w strefie nadzoru wideo. oświetlenie zakres podczerwieni (w komorze cenie) może zmieniać się w szerokim zakresie. - od 5 do 100 m czasami wysoki zakres stosowania szczególnych reflektorów podczerwieni, co znacznie zmniejsza obciążenie kanału komunikacyjnego, ponieważ jest czarny obraz daje rozległe bitów. Oczywiście, kamera IR wymagane w miejscach, gdzie znaczna część obserwacji przeprowadza się w nocy.

Czytaj więcej:   Polecenie nie powiodło się. WINDOWS wygenerował błąd

Automatyzacji funkcji oświetlacza rozwija SMART, IR , który reguluje natężenie promieniowania diody IR. To, że promieniowanie podczerwone może prowadzić do wnęki jeden białej ramki, pozostawiając inne odróżnienia ciemnych. Może to być spowodowane nieprawidłowym doborze diod IR przy braku zasilania oświetlacza konstrukcji. Pierwszy problem jest rozwiązany za pomocą inteligentnego-IR , które zamiast prymitywny / wyłączanie podświetlenie na podstawie analizy steruje mocą promieniowania IR oświetlenie w zależności od zbliżanie / oddalanie, zapobiegając indywidualnego obszaru obrazu jest oświetlona. Pozostałe działanie procesora „wykończenie” w powyższych funkcji D DWR.

Inny sposób postępowania z tego samego problemu - IR cięcia, (lub ICR , znany również jako „dzień-noc” ) - filtr podczerwieni cięcia, co eliminuje nadmiar odbicia IR nie są widoczne dla oka, a tym samym zapobiegania zakłóceniom prześwietlone obrazów. Funkcja IR cięcia jest aktywna tylko w normalnym oświetleniu i wyłączyć w ciemnym otoczeniu, wprowadzenia do matrycy pełnego zakresu emitowanego, które są następnie wyświetlane w postaci czarno-białych obrazów do koloru nie dokonać jego zniekształcenia w ramce.

8. Mikrofon (wbudowany lub zdalny offline).

9. Obudowa (odporne na akty wandalizmu, tworzywo sztuczne, itd.).

Tak więc, jednym z najważniejszych parametrów, które trzeba zwrócić uwagę przy wyborze kamery jest jego rozdzielczość, wielkość czujnika i ilość klatek na sekundę do obserwowania i nagrywania. Im więcej, tym bardziej szczegółowy obraz, ale im wyższe obciążenie łącza. Jest to bardzo ważny punkt! Kanały komunikacji i archiwizacji danych będzie wymagać znacznych zasobów jeśli kusi wysokiej jakości wideo.

Od niektórych osób może usłyszeć krytykę kamer, pracujących z niską „storyboard” - tylko 8 fps (klatek na sekundę). Ale pomyśl tylko, co atakujący ma szybkość reakcji, co pozwoli uniknąć fotografowania w mniej niż 0,125 sekundy, czyli jedną ósmą sekundy? W tej niskiej szybkości klatek znacznie zaoszczędzić przepustowość, ponieważ ten sam zasób komunikacyjny może być, na przykład, zamiast jednej komory 24 FPS dostarczyć trzy 8 PR. Jeśli twoim celem - nie ma w domu wideo i bezpieczeństwa chronionego obiektu, prędkość ta będzie wystarczająca.

Uwaga
Niektórzy eksperci są w stanie uaktualnić nic dostępnych kamer monitoringu, który pozwala na osiągnięcie znacznych oszczędności. Na przykład można użyć ich konwencjonalnych oftalmicznych optyczne - minus soczewki dioptrii 10-15 - zwiększenie kąta kamery o około 50% od nominalnej lub kruchego komory WEB uszczelnione szczelnej obudowy z projektorów halogenowych z dodano żelu krzemionkowego środka do kontroli wilgotności , Oczywiście, krąg „zrób to sam” prawdopodobnie cię nie odpowiadał, ale kto wie, jakie decyzje wybrać, aby zdobyć doświadczenie?

Wybór metody transmisji danych

Podłączyć kamer wideo z ich rąk można przeprowadzić na dwa sposoby - bezprzewodowo lub za pomocą kabla (kabel koncentryczny, światłowodowy, skrętka). Jak już wspomniano, w pierwszym przypadku, właściciel oszczędności finansowych na kablu, ziemi i innych prac montażowych, istnieje potrzeba opracowania oddzielnych zasilaczy. Kabel zapewnia wysoką jakość sygnału, ale może zabić, a nie w każdym miejscu istnieje możliwość jego podszewki. Dodatkowo, różne typy kabli są ograniczone w zakresie przepustowości i aplikacji.

Kabel koncentryczny wysokiej częstotliwości (symbole nas RC RG, DG, SAT) ma wtyczkę BNC i składa się z osiowego przewodu wewnętrznego (jeden prosty, zwiniętej spiralnie, elastyczne przewody lub rury) wykonany z miedzi, aluminium lub ich stopów, w stanie stałym lub poluvozdushnogo fluor dielektrycznej blokujący „axis”, jak również z zewnętrzną ekranowy przewodnik (plecione, skręcone taśmy metalowe, folie lub rury falistej) i zewnętrzna izolacja polimeru odpornego na światło. Różne marki to różnią się stopniem ekranowania, średnica izolacji termicznej, odporność na ciepło, o charakterystycznej impedancji (zwykle 75 omów), a ostatecznie do miejsca przeznaczenia. To od jakości kabla i jego układaniu, a nie od „nabrać” z kamery CCTV zależy od odporności oraz poziomu sygnału wyjściowego.

Na przykład, prawo wyściełana ekranowany kabel koncentryczny miedzi z zagwarantowane impedancja 75 omów, w celu zapewnienia stabilnego łączenia z zakresu komór mieszkalnych od rejestratora w odległości 250-300 m. W tym samym czasie, jednomodowe włókno optyczne lub typu wielomodowym, posiadające szereg łączników i łączników (SC ST FC LC MU F-3000, E-2000, FJ i wsp.), a skrętka pewne marki ustali wielu kamer w odległości 3 km, a nawet więcej (zob. tabela. 2). Skrętka (patrz UTP, STP, FTP, itp) służy głównie do kamer IP, kamer wideo z obiektywów zmiennoogniskowych i mechanizmów toczenia, dla złożonych systemów nadzoru wideo. Do użytku domowego i kraju warto rozważyć możliwość kombinowanego „coax” (ICC + ICC + 2P lub 4P) zdolny do jednoczesnej transmisji obrazu i sygnału audio i paszy kamery wideo - jest to bardzo wygodne, gdy urządzenia takie jak analog-to-digital podłączenia. Ponadto kabel połączony pozwala zaoszczędzić.

Tabela 2 Zakres stosowania niektórych z nich przewodów (przykład)

typ kabla

Maksymalna zalecana odległość

RG-6

50 m

RG-11

600 m

RK-75-2-11

100 m

RK-75-3-32

200 m

RK-75-4-11

400 m

Skrętka PV-207

300 m

Skrętka USDN 1000

1000m

Skrętka AVT-TX345 i AVT-RX342

2500m

Tak więc, wybór sposobu transmisji danych zależy od konkretnych warunków pracy systemu. Zatem połączenie kamer przez kanały komunikacji bezprzewodowej jest zalecany do monitoringu wewnętrznego. Ale czasami jedyny sposób zdalnie monitorować organizację dać jest stosowanie olejków Internecie - 3G / 4G.

Etapy instalacji systemów nadzoru wideo z własnymi rękami

Montaż kamer z rękami w każdym przypadku poprzedza projekt, proces jest określona przez przyszłej architektury systemu, jego pojemność w związku z możliwością skalowania, w tym wysokości hurtowni danych oraz szybkość odczytu / zapisu (HDD lub SSD w trybie RAID, RAM, ADC procesora ), czy zostanie on zbudowany na bazie komputera (serwera) lub bez niego - NVR, HDVR, samodzielny DVR lub non-PC. Następnie obliczenie kąta widzenia, oświetlenie, temperatura określa odpowiednie soczewki i inne elementy systemu nadzoru, który musi być zgodny . Jeśli to konieczne, obwód jest przeznaczony nocną iluminację. Wybrane noclegów komór, zasilacz i kabel układania ścieżek, które nie zbliżać się do przewodów zasilających (oświetlenie, linie energetyczne, itp ..) Bliżej niż 30-40 cm, w celu uniknięcia zakłóceń i, najlepiej, nie biegną równolegle do nich. W ogóle, jeśli chodzi o obserwację ulicy, ważne jest, aby wstępnie dokonać uziemienia projektowych i zerowania i obwód wysokiego prądu linii, jak również przygotowanie materiałów najwyższej jakości lutowania i projektowanie połączeniowego (łączniki, przełączniki, itp) - będzie to zapobiec lub wyeliminować ewentualne zakłócenia i różnicy potencjałów ,

Czytaj więcej:   konwerter MP3 YOUTUBE

Zasilanie kamer CCTV i cały system - ważny punkt dla którego rozwiązanie może wymagać oddzielnych kabli. Takie znaki ich jako SHVVP 2h0,75, SHVVP 2x1,5, PVA 3h0,75, SHVVP 2x1,5 num, PVA i wsp., Są wybrane indywidualnie podczas montażu kabla koncentrycznego, na przykład, RG-59. Przy wyborze skrętka ważne korelujący przekroju średnicy długości kabla, odporność fali. W tym przypadku, wartość bieżąca kalkulacja zaleca się stosowanie „rezerwę”, pompowania go do 15-25%, gdyż producenci aparatów często nie doceniają ich pobór prądu, a producenci jednostek żywności - wręcz przeciwnie, nadmuchać moc swoich urządzeń. Biorąc pod uwagę, że aż dwie trzecie wszystkich awarii systemów nadzoru wideo są podłączone do zasilaczy, kwestia ta nie może uratować .

Przy wyborze zasilacza nie wszystko zależy od napięcia (DC - 12V / 24V AC lub - 24V / 220V), a całkowita pojemność (w tym wartości szczytowe) natężenie wymagane do zasilania podłączonej kamery. Zasilacz musi być filtr sieciowy, zapewniając stabilny dopływ napięcia znamionowego i muszą być zdolne do przenoszenia dużych pojemnościowe, indukcyjne i biernej obciążenia dla długich kolejkach na odległość (jeśli nie jest płaska, a dom, kraj). Najlepszym rozwiązaniem byłoby specjalizuje zasilacze. Dla „domek” nadzoru całorocznego lepiej jest użyć scentralizowany układ bezprzerwowego zasilania. Zasilacze, umieszczone na ulicy w chłodnej porze roku zwykle szybko i nie słabnąć, a elementy grzejne kamery wideo wymaga stałego zasilania energetycznego, zresztą nie powinno być dozwolone zaciemnienie DVR. Przed wyborem zasilanie jest ważne, jak dużo, jak można o tym przeczytać w literaturze.

Jeśli warunki nie pozwalają na rowach kablowych dokręcone do rury i wymaga „pustego” pętli w powietrzu, nie zapomnij o niebezpieczeństwie zniszczenia całego systemu nadzoru piorun, tak że „powietrze” lub układania długo zrobić nie więcej niż 30-50 m lub dostarczyć linię piorunów środków ochrony , Pamiętaj, że kąt gięcia nie przekraczają 5 średnic kabla koncentrycznego, w przeciwnym razie jest ona gwarantowana doprowadzić do zerwania linii.

W sytuacjach, w których długość pętli urządzenie zapisu obrazu do komory od 150 do 200 m, nie zaleca się stosowania wzmacniaczy o niskiej częstotliwości. Jeżeli odległość ta mieści się w zakresie 200-300 m powinny być instalowane pasywny nadajnik-odbiornik skrętką. I jeśli przekracza ona 300 m - będą musiały stosować aktywne transceivery skrętka.

Gdy wszystkie niuanse układania linii kablowych stanowiły, że ważne jest, aby umieścić kamerę prawidłowo. Standardowy układ urządzenia do ochrony wiejskiej przedstawia się następująco: 4 jednostki na ścianach budynku (pod jednym z każdej strony), a drugi - kopuły na dachu pod przyczółkiem. Przed zamocowaniem urządzenia śledzące potrzebne do określenia optymalnej wysokości zawieszenia oraz kąta. Upewnij się, że ściany nie są tworzone martwych stref. Z punktu widzenia całego obszaru powinna spadać, co teoretycznie byłoby to możliwe, aby złamać obiektyw, ale nie bezpośrednie działanie promieni słonecznych.

Jeśli chcesz zorganizować witryny monitoring kraju własnymi rękami, ściana będzie potrzebował aparatu o wysokiej rozdzielczości, będą one stanowić przegląd dużym obszarze. W tym przypadku potrzeba komory kopuły jest wyeliminowane. Ustaw urządzenie należy parami z różnymi kątami nachylenia na końcach kalenicy. Rejestrator, router, UPS i inny sprzęt używany (jeżeli instalacja projektu planowane jest na ulicy) kompaktowy zaleca się umieścić w specjalnej wodoodpornej skrzynki w zasięgu wzroku jednego z urządzeń lokacyjnych. Oczywiście, urządzenie do nagrywania wideo jest lepiej ustalić jak najdalej od wścibskich oczu i korytka kablowe, aby ukryte.

Tak więc, gdy projekt jest kompilowany, wszystkie elementy systemu CCTV zakupione utwory są układane, kamera zamontowana w odpowiednim miejscu na wspornikach, a jest ono podłączone do kabla hybrydowego - koncentryczny lub skrętką - pozostaje ona przekazać do instalacji i uruchomienia.

Konfigurowanie kamery

Aby skonfigurować kamery z rękami potrzebuje DVR obsługuje nie mniejszą rozdzielczość niż urządzenia monitorującego. I korzystnie jeden asystent z walkie-talkie, które będą służyć jako zespół, aby wybierając odpowiedni kąt i ostrość.

W większości przypadków, urządzenia do nagrywania wideo i kamery zostanie zakończona zgodnie z instrukcjami, więc cały proces sprowadza się do montażu i konfiguracji sieci LAN, dostęp do internetu na serwerze, podłączenie do sieci LAN i zainstalować jeden z kamer - program automatycznie znajdzie urządzenie i wystawia swoje IP i MAC-adresów ,

Po tym, pasek wyszukiwania serwera wprowadź otrzymaniu adresu IP w panelu, który wydaje się posiadać ustawienie kamery. Należy wtedy po prostu zainstalować inne urządzenia. Kolejnym etapem instalacji nadzoru wideo przez Internet z własnymi rękami - stworzenie dostępu zdalnego. Sposób ten polega na ustawieniu bramę pomiędzy serwerem a odbiornikiem za pośrednictwem interfejsu WAN.

Zarządzanie systemem nadzoru można użyć standardowego oprogramowania dostarczanego wraz z urządzeniem, ale praca z nimi wymaga pewnej wiedzy i płatnych wtyczek są wysoko cenione. Dlatego najczęściej używane aplikacje z szerokiej funkcjonalności, nawet w wersji darmowej. Należą do nich na przykład Axxon Dalej, «wiersz» i Ivideon. Ale Ivideon istnieje znaczny minus - nagrywanie wideo w czasie rzeczywistym, jak to możliwe tylko z jednej kamery. System „Line” w wersji darmowej pozwala kontrolować do 16 kamer, ograniczone jedynie przez głębokość zapisach archiwalnych na 1 tydzień. Axxon Następnie, jak i „Linia”, darmowa wersja pozwala na zapis do 16 kamer na ograniczenie rozmiaru pliku 1 TB.

Tak więc, aby zainstalować kamery bezpieczeństwa własnymi rękami - problem nawet jeśli nie jest to bardzo łatwe, ale wykonalne. Odpowiedni dobór sprzętu, wyznaczanie optymalnych miejsc do instalowania urządzeń, a także ich dobrze dostrojony - to jest sukces warunków systemu monitoringu, zamontowany na własną rękę.

Wybierz swój język

polskiangielski niemiecki hiszpański francuski włoski portugalski turecki arabski ukraiński szwedzki węgierski bułgarski estoński Chiński (uproszczony) wietnamski rumuński tajski słoweński słowacki serbski malajski norweski łotewski litewski koreański japoński indonezyjski hinduski hebrajski fiński grecki holenderski Czech duński chorwacki Chiński (tradycyjny) Filipińska urdu Azeybardzhansky ormiański Białoruski bengalski gruziński kazachski Kataloński mongolski rosyjski Tadzhitsky Tamil'skij telugu Uzbetsky