INSTALACJA dla Pythona CENTOS 7 7

 • Jak zainstalować Python 3 i skonfigurować lokalne środowisko programistyczne na Ubuntu 16.04
 • Jak zainstalować Python 3 i skonfigurować lokalne środowisko programistyczne na Ubuntu 18.04
 • Jak zainstalować Python 3 i skonfigurować lokalne środowisko programistyczne na Debianie 8
 • Jak zainstalować Python 3 i skonfigurować lokalne środowisko programistyczne na CentOS 7
 • Jak zainstalować Python 3 i skonfigurować lokalne środowisko programistyczne na MacOS
 • Jak zainstalować Python 3 i skonfigurować lokalne środowisko programowania w systemie Windows 10

JAK TO INSTALL Pythonie 3 do 7 CENTOS? - SPECIALISTOFF.NET

Python instalacja 3 do 7 Centosu

Aktualizacja: 08.07.2018
CentOS Linux

4 komentarzy
1,391 Widoki

W standardowej instalacji w tsentos System 7 zainstalowana wersja Pythona 2.7. Poniżej opiszę jak zainstalować serwer z CentOS 7 nowszą wersję Pythona 3. W rzeczywistości, to nie było takie proste zadanie, jak mogłoby się wydawać.

zawartość:

 • 1 Wprowadzenie
 • 2. Instalacja Pyton 3.6 Centosu 7
 • 3 Jak zainstalować kilka wersji Pythona
 • 4 Instalacja i pip menedżer pakietów Pythona

wprowadzenie

Ogólnie rzecz biorąc, aby zainstalować Pythona na CentOS 3 7 Nie ma nic skomplikowanego, ale mimo wszystko, nie jest to zwykły robić pakiet instalacyjny ze standardowego repozytorium lub EPEL. Dokładniej, można ustawić, ale domyślnie uruchomi starą wersję.

Lub, na przykład, może trzeba mieć 2 lub więcej wersji Pythona w systemie i jakoś szybko zostać włączony do uruchamiania skryptów z innej wersji. Ogólnie rzecz biorąc, jest tam mały niuans, ale pierwsze rzeczy pierwsze.

Instalacja Pyton 3.6 Centosu 7

Jeśli po prostu umieścić nagą wersji Pythona, na przykład, 3,6, następnie w czasie pisania jest w repozytorium EPEL. Trzeba najpierw podłączyć repozytorium, a następnie zainstalować nową wersję.

# Yum install ciepłe uwalnianiu
# Yum install python36

To wszystko. Ale jeśli po to, można sprawdzić wersję Pythona na konsoli:

# Python -V
Python 2.7.5

widać, że domyślna jest spowodowane starszą wersją. Jeśli potrzebujesz, aby go uruchomić nowy, konieczne jest uruchomienie wersji 3.6.

# Python36 -V
Python 3.6.3

Można zastąpić standardową wersję, zmieniając dowiązania Pythona z / usr / bin / python2 w / usr / bin katalogu / python36 . Ale jeśli ktoś musi być w starej wersji, zaczynają się problemy. Na przykład przestać działać yum 🙂 razrulit Sytuacja ta może mieć różne sposoby. Jednym z nich opiszę w następnej części, która pokaże, jak zainstalować kilka różnych wersji Pythona i pracować z nimi.

Zawsze patrz zalecenia zamiast repozytorium EPEL użyć  ius zainstalować piyhon. Jako minimum, ponieważ nie można od razu zainstalować pip wersję potrzebie. Powiem ci o tym również poniżej. Na przykład, nie EPEL python36, ale nie jest to pip36, tylko 3,4. Jest to niewygodne. Więc połączyć repozytorium ius i umieścić wszystko, czego potrzeba.

# Yum install https://centos7.iuscommunity.org/ius-release.rpm
# Yum install python36u python36u-devel python36u-pip

sprawdź:

# Python3.6 -V
Python 3.6.5

Instalowanie wielu wersji Pythona

Jak sprawić, by łatwo pracować z wieloma wersjami Pythona? Można ustawić repozytorium tzw  Kolekcje oprogramowania lub SLC i zgasić wersję Pythona. Jego wygoda jest to, że jest to narzędzie, które będzie działać przez powłokę bash z nowej wersji Pythona, uruchom skrypty, które potrzebują tej wersji i po prostu wyjść z muszli. Ja po prostu pomógł w ten sposób, gdy trzeba szybko wykonać wiele skryptów jednorazowych, co było w wersji 3 jest potrzebna i że jest sprawdzenie tej wersji poprzez odwołanie się do pytona systemu.

Czytaj więcej:   Hover PROCES ROŚLINY Windows XP

Podłączanie repozytorium SCL:

# Yum install CentOS-RELEASE-SCL

Umieścić poprawnej wersji Pythona, na przykład 3.6.

# Yum install RH-python36

Teraz można to zrobić:

# SCL umożliwić rh-python36 bash

I jesteśmy w konsoli z poprawnej wersji Pythona.

# Python -V
Python 3.6.3

Można uruchamiać skrypty, które wymagają tej wersji. uruchomieniem oni przekonają się, że wersja jest taka, która jest potrzebna.

Pakiety instalacyjne i menedżer pip python

Jednocześnie pokażę jak zainstalować menedżer pakietów pip poprawną wersję i pakiety niego. Jak wspomniano powyżej, trzeba podłączyć repozytorium ius, jeśli nie wcześniej podłączony i zakończyć instalację.

# Yum install https://centos7.iuscommunity.org/ius-release.rpm
# Yum install python36u-pip

Możesz natychmiast po aktualizacji instalacja pip do najnowszej wersji:

# Pip3.6 zainstalować --upgrade pip

Na przykład, aby zainstalować moduł Pythona jpath przez PIP.

# Pip3.6 zainstalować jpath

Instalacja python3 CentOS 7


Nie podoba mi się ten artykuł i chcesz nauczyć się zarządzać mnie? Proszę, kocham się uczyć. Komentarze do Państwa dyspozycji. Powiedz mi, jak to zrobić dobrze!

To wszystko. Jeśli ktoś ma merytoryczna komentarze, porady, czy poprawki błędów, prosimy o podzielenie się to wszystko w komentarzach.


CentOS python

INSTALACJA dla Pythona 3 CENTOS 7 - System Administration

Czytaj w 4 minuty

ostatnio zaktualizowany 

Jak zainstalować Python 3 na CentOS 7

Ten poradnik przeprowadzi Cię przez proces instalacji Python 3 na systemie CentOS 7 Korzystanie Kolekcje Software (SCL) wzdłuż boku domyślny dystrybucja Python w wersji 2.7. Będziemy także pokazać, jak stworzyć wirtualne środowisko Pythona.

Python jest jednym z najpopularniejszych języków programowania na świecie, z jego prosty i łatwy do opanowania składni Pythona jest doskonałym wyborem dla początkujących i doświadczonych programistów. Python jest dość uniwersalny język programowania, można go użyć do zrobienia prawie wszystko co chcesz, napisz małych skryptów, budowanie gry, opracowanie stron internetowych, tworzenie algorytmów uczenia maszynowego, analizy danych i wiele innych.

Wiele popularnych aplikacji i stron internetowych, w tym YouTube, Dropbox, Reddit, Quora, Instagram, Pinterest zostały opracowane przy użyciu Pythona.

Choć Python 2 jest dobrze obsługiwany i aktywny, Python 3 jest uważany za obecny i przyszły języka.

Włącz Kolekcje Software

Kolekcje Software, znane również jako SCL to projekt społecznościowy, który pozwala zbudować, zainstalować i korzystać z wielu wersji oprogramowania w tym samym systemie, bez wpływu na domyślny system pakietów. Poprzez umożliwienie Kolekcje oprogramowanie będzie można zyskać dostęp do nowszych wersjach języków programowania i usług, które nie są dostępne w repozytoriach bazowych.

W celu umożliwienia SCL musimy zainstalować plik zwalniającą CentOS SCL. Jest częścią dodatkami repozytorium CentOS i mogą być instalowane, uruchamiając następującą komendę:

sudo yum install centos-release-scl

Zainstalować Python 3

Teraz, gdy mamy dostęp do repozytorium SCL możemy zainstalować dowolną wersję Pythona 3.x potrzebujemy. Obecnie dostępne są następujące kolekcje:

 • Python 3.3
 • Python 3.4
 • Python 3.5
 • Python 3.6

W tym tutorialu będziemy zainstalować Python 3.6, która jest dostępna najnowsza wersja w czasie pisania. W tym celu wpisz następujące polecenia w terminalu CentOS 7:

sudo yum install rh-python36

Korzystanie Python 3

Jeśli sprawdzić wersję Pythona wpisując:

python --version
Python 2.7.5

można zauważyć, że Python 2.7 jest domyślną wersję Pythona w bieżącej powłoki.

Czytaj więcej:   SQL Serwer pieniądze TYPE

Aby uzyskać dostęp do Python 3.6 trzeba uruchomić nową instancję powłoki przy użyciu kolekcji Software sclnarzędzie:

scl enable rh-python36 bash

Co powyżej komenda robi to wywołanie skryptu /opt/rh/rh-python36/enable, który zmienia zmienne środowiskowe.

Jeśli ponownie sprawdzić wersję Pythona teraz można zauważyć, że Python 3.6 jest wersją domyślną.

python --version
Python 3.6.3

Ważne jest, aby podkreślić, że Python 3.6 jest ustawiony jako domyślnej wersji Pythona tylko w tej sesji powłoki. Jeśli zakończyć sesję lub otworzyć nową sesję z innego terminalu Python 2.7 będzie wersja domyślna Python.

Zainstalować narzędzia programistyczne

Narzędzia programistyczne są wymagane do budowy modułów Pythona, można zainstalować niezbędne narzędzia i biblioteki wpisując:

sudo yum groupinstall 'Development Tools'
Reklama

Tworzenie wirtualnego środowiska

Python Virtual Environmentspozwala na zainstalowanie modułów Pythona w odosobnionym miejscu dla konkretnego projektu, a nie instalowane są na całym świecie. W ten sposób nie trzeba się martwić o wpływu na inne projekty Python.

Korzystny sposób tworzenia nowego środowiska wirtualnego w Pythonie 3 jest wykonanie venvpolecenia.

Powiedzmy, że chcemy utworzyć nowy projekt o nazwie Python 3 my_new_projectwewnątrz naszego katalogu domowym użytkownika i dopasowanie wirtualnego środowiska.

Najpierw utworzyć katalog projektu i przełączyć się do niego:

mkdir ~/my_new_projectcd ~/my_new_project

Aktywacja Pyton 3,6 za pomocą sclfunkcji:

scl enable rh-python36 bash

Od wewnątrz korzenia projektu uruchom następujące polecenie, aby utworzyć wirtualne środowisko o nazwie my_project_venv:

python -m venv my_project_venv

Aby korzystać z wirtualnego środowiska, musimy go uaktywnić, wpisując:

source my_project_venv/bin/activate

Po aktywacji środowiska, szybka powłoka zostanie poprzedzona nazwą środowiska:

(my_project_venv) [email protected]:~/my_new_project$

Począwszy od Pythona 3.4, podczas tworzenia wirtualnych środowisk, pip menedżer pakietów dla Pythona jest instalowany domyślnie.

Wniosek

Powinieneś mieć teraz programowania Python 3 konfiguracji środowiska na komputerze CentOS 7 i można rozpocząć opracowanie projektu Python 3.

Można również przeczytać o tym, jak zainstalować Odoo 11 na CentOS 7 i zobaczyć przykład jak używać Python 3 wirtualne środowisko do uruchamiania oprogramowania Python na serwerze CentOS 7.

Jeśli masz jakieś pytania lub uwagi, prosimy o komentarz poniżej.

pyton pip próbował virtenv

Wybierz swój język

polskiangielski niemiecki hiszpański francuski włoski portugalski turecki arabski ukraiński szwedzki węgierski bułgarski estoński Chiński (uproszczony) wietnamski rumuński tajski słoweński słowacki serbski malajski norweski łotewski litewski koreański japoński indonezyjski hinduski hebrajski fiński grecki holenderski Czech duński chorwacki Chiński (tradycyjny) Filipińska urdu Azeybardzhansky ormiański Białoruski bengalski gruziński kazachski Kataloński mongolski rosyjski Tadzhitsky Tamil'skij telugu Uzbetsky


Dodaj komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *