Opieki nad osobami starszymi: kto może zorganizować opiekę dla osób starszych i niepełnosprawnych

Opieki dla osób starszych i niepełnosprawnych może wyciągnąć z 16-letnia - bez żadnych dodatkowych ograniczeń, ale z 14 lat - pod warunkiem złożenia pisemnej zgody od rodziców i ciała kurateli.

W trakcie starszych: kto może zorganizować opiekę dla osób starszych i niepełnosprawnych

specjalne płatności przewidziane w przepisach emerytalnych tych, którzy dbają dla osób niepełnosprawnych:

 • Wyłączone 1 grupa
 • dzieci niepełnosprawne,
 • w podeszłym wieku, którzy potrzebują opieki lub osiągnęli 80 rok życia.

Płatności te są wymienione wraz z emerytury osób niepełnosprawnych, a zatem są uważane przez wielu za dodatkową możliwość zwiększenia emerytury.

Jednak w celu ustalenia szczegółów płatności, trzeba spełnić szereg warunków, najtrudniejsza z nich - jest to prawdopodobnie w celu znalezienia odpowiedniego kandydata do roli opiekuna.

 • Sędzia dla siebie: zapłata za opiekę mogą być podane tylko pełnosprawnych i jeszcze nigdzie nie jest oficjalnie zatrudniony obywateli, którzy na początku, że nie otrzyma emerytury czy zasiłki dla bezrobotnych.
 • zgodzi się Pan, że jest to dość trudne do znalezienia. Tu i tam w związku z tym pytanie: w jakim wieku można sporządzić opieki?
 • Po tym wszystkim, na przykład, uczeń lub student, który studiuje w pełnym wymiarze czasu, to może stać się odpowiedniego kandydata (nie muszą pracować podczas szkolących).

Opieki dla osób niepełnosprawnych, zgodnie z prawem, to może przede wszystkim osoby pełnosprawnych. Dlatego odpowiedź na pytanie tkwi w tym, jak niepełnosprawność jest określana obraźliwe.

Wielu myli, uważając, że ten moment zbiega się z osiągnięciem pełnoletności:

 • Kodeks pracy mówi, że umowa o pracę może być zawarta z 16 lat, bez konieczności uzyskania czyjejś zgody (przedstawicieli prawnych lub kogokolwiek innego).
 • W związku z tym 16-latek jest już za w pełni wykorzystywany, a zatem mogą zapewnić opiekę.
 • Ponadto, prawo pracy zezwala na zawarcie umowy o pracę oraz w młodszym wieku - 14 lat.
 • Ale to jest już wymagane do wykonania szeregu dodatkowych warunków. Jak wiecie, 14 lat, dziecko nadal nie uzupełnić wykształcenie ogólne, więc jego umieszczenie jest dozwolone, jeżeli praca jest wykonywana w czasie wolnym, a nie zaszkodzić proces uczenia się.

W związku z tym zwrócić uwagę na niepełnosprawnego 14-letniego dziecka, może, ale pod następującymi warunkami:

 • pisemna zgoda jednego z rodziców (opiekunów) oraz organu opiekuńczego do sprawowania opieki dla osób niepełnosprawnych,
 • opieka powinna być prowadzona w wolnym czasie.

Zatem, opieka dla osób niepełnosprawnych, można wyciągnąć z 16-letnia - bez żadnych dodatkowych ograniczeń, ale z 14 lat - pod warunkiem złożenia pisemnej zgody od rodziców i ciała kurateli.

Po ukończeniu studiów, FIU ma prawo do wstrzymania wypłaty konserwacji, aby potwierdzić, że opiekun nie jest zatrudniony i nie wstać z tytułu bezrobocia (trzeba dostarczyć zaświadczenie z zatrudnienia Center że nie jest zarejestrowana).

Jednocześnie nie należy zapominać o innych wymagań dla opiekuna twarzy:

 • Nie powinno się stosować, to znaczy angażują się w aktywności zawodowej pracy lub umowy cywilnoprawnej, w celu świadczenia usług wyrównawcze do prowadzenia działalności gospodarczej, być szef organizacji - innymi słowy, aby nie angażować się w działalność zarobkową, dla których składki transferu do funduszu emerytalnego,
 • powinien być wyłączony (w przeciwnym razie natychmiast przestaje być zdolny do pracy, niezależnie od wieku)
 • nie powinien otrzymywać rentę lub zasiłek dla bezrobotnych. Emeryt może nawet 14-letni (mogą być wypłacane emerytury z tytułu utraty żywiciela rodziny, na przykład).

Wszystkie te czynniki muszą RPF kontrole w powołaniu rekompensaty za opiekę i kontrolować je w przyszłości, przez cały okres jej otrzymania.

źródło

Wybierz swój język

polskiangielski niemiecki hiszpański francuski włoski portugalski turecki arabski ukraiński szwedzki węgierski bułgarski estoński Chiński (uproszczony) wietnamski rumuński tajski słoweński słowacki serbski malajski norweski łotewski litewski koreański japoński indonezyjski hinduski hebrajski fiński grecki holenderski Czech duński chorwacki Chiński (tradycyjny) Filipińska urdu Azeybardzhansky ormiański Białoruski bengalski gruziński kazachski Kataloński mongolski rosyjski Tadzhitsky Tamil'skij telugu Uzbetsky


Czytaj więcej:   Bonsai - japoński ogród w miniaturze z rękami

Dodaj komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *