młody ogrodnictwo: podlewania drzew owocowych

\
\
\

\

W pierwszych latach po posadzeniu drzew w wielkiej potrzebie wody. Podlewać je jest to konieczne. Na obszarach o dostatecznej opadów wiosną i wczesnym latem, drzewa są podlewane trzy lub cztery razy, w suchych regionach sześć - osiem razy.
\

\

Podlewanie drzew owocowych musi być obfite, stanie zwilżyć glebę do głębokości co najmniej 50-60 centymetrów. Na obszarach o dostatecznej wilgotności w podlewania jednym nowo zasadzone drzewo wydać dwa lub trzy wiadra wody , ale w suchej - trzy lub cztery wiadra. Dla siedmiu decade- drzewo nawadnianie stawka wzrasta do dziesięciu - piętnastu wiadrach. Średni przepływ wody na 1 metr kwadratowy dookoła pnia koło składa się z dwóch lub trzech segmentów, a czasami cztery lub pięć łyżki.

\

Podlewanie w pierścieniowych rowkach

\

Dla lepszego zatrzymywania wilgoci i dostosowania wody do masy korzeni podlewania wytwarzały żadnego środka powierzchniowo czynnego i w pierścieniowe rowki , które tworzą się na pnie drzew , w ilości od dwóch do trzech. Na glebach pierścieniowe rowki , aby głębokość 10-15 cm, szerokość 20 cm w odległości co najmniej 1 metr od pnia. Następnie woda jest absorbowana w glebie,  pierścieniowy rowek jest wypełniona i pnie są wyrównane.

\
\

Nasze artykuły z „ogrodu owocowego» »» »»

\

W obszarach nawadnianych najlepiej jest przeprowadzić nawadniania bruzdy .

\

Dla n oliwek i drzew owocowych w młodym ogrodu wystarczy zorganizować jeden rowek po obu stronach liczby około 60-80 centymetrów od drzew. W przydomowych ogrodach jest całkiem uzasadnione „kielich” podlewanie bezpośrednio do pni drzew (zob. „Nawadniania” w dziale „Jak dbać o ogród owocowy rozrodczym”). Po nawadniania gleby w ogrodzie poluzowane.

\
\
\

Film: Jak prawidłowo dbać o drzewa owocowe
\

\
Jak prawidłowo dbać o drzewa owocowe

\

 Podczas opieki nad młodym ogrodzie jest niezbędna do zapewnienia przeżycia z posadzonych drzew owocowych, aby stworzyć warunki dla dobrego wzrostu siewek i zbudować właściwą koronę drzewa, a także wczesne wpisu drzew owocujących.

\

Nasze artykuły z „ogrodu owocowego» »» »»

\

źródło

Czytaj więcej:   Jakie kwiaty rosną na łóżku - przegląd roślin ze zdjęciami

\
\

Wybierz swój język

polskiangielski niemiecki hiszpański francuski włoski portugalski turecki arabski ukraiński szwedzki węgierski bułgarski estoński Chiński (uproszczony) wietnamski rumuński tajski słoweński słowacki serbski malajski norweski łotewski litewski koreański japoński indonezyjski hinduski hebrajski fiński grecki holenderski Czech duński chorwacki Chiński (tradycyjny) Filipińska urdu Azeybardzhansky ormiański Białoruski bengalski gruziński kazachski Kataloński mongolski rosyjski Tadzhitsky Tamil'skij telugu Uzbetsky


Dodaj komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *