Subtelności pielęgnacja ogrodu juki - drzewo szczęścia

W naturze rośnie w juki szerokościach tropikalnych i subtropikalnych.

Evergreen piękny ogród juki pochodzi z tropików. Niski wzrost drzewo melkovetvistoe lub krzew należy do rodziny agawy. Yucca nazywany jest także „Drzewo szczęścia”, gdyż zauważył, że termofilowa egzotyczne przynosi szczęście do ich właścicieli. Dziś jest piękną rośliną, której pędy pokryte są odmiany białych lub kremowych dzwonów, ozdobione wielu obszarach podmiejskich. Rosną Yucca ogród i jako roślinę doniczkową, zrzucając swoje dużych donicach na świeżym powietrzu. Wazony dekoracyjne palm podłoga wygląda niezwykle imponująco, wykonując godne uzupełnienie wnętrza biur i mieszkań.

Spis treści artykułu

 • Jak dbać o „drzewko szczęścia”
  • Zgodność z reżimem światła
  • Wymóg wilgoć
  • kompozycja gleby
 • Czy muszę pokryć kwiat Yucca
 • Cechy hodowlane
 • Szkodniki i choroby roślin

Jak dbać o „drzewko szczęścia”

Yucca Garden preferuje słoneczne dobrze wentylowanych pomieszczeniach.

Jest zapylane przez zaledwie jeden gatunków motyli z pronuba rodzaju, które żyją tylko w tych klimatach. Dlatego planują wylądować na swojej stronie juki ogrodowe sizuyu, powinien być przygotowany na to, że nawet z obfitego kwitnienia owoc na nim nie jest łatwo siedzibę.

Chociaż w naturze, i istnieje ponad 30 gatunków Yucca, ale w naszym klimacie uprawiane są głównie dwa: nitkowate i chwalebne.

Zgodność z reżimem światła

Jukka ogród z natury światła i ciepłolubnych. Ale pomimo tego pielęgnacji roślin wymaga znacznego wysiłku. „Drzewo szczęścia” czuje się na lekko zacienionych miejscach, ale większość ozdobne pokazy na otwartych i nasłonecznionych miejscach.

Yucca nie jest wśród roślin ciepłolubne.

W niskim drzewem palmowym światło traci swoje eleganckie kształcie wachlarza liści.

Przy wyborze miejsca do sadzenia drzew palmowych, preferuje dobrze oświetlone, ale nie zbyt dmuchane miejsca. Warunek ten jest ważne, aby obserwować, czy roślina jest zima w otwartym polu. W miesiącach zimowych śniegu na miejscu osłoniętym od wiatru pokryje liście i łodygi juki, chroniąc je przed peremerzaniya.

Czytaj więcej:   Sadzonki pomidorów w 2018 roku podczas sadzenia sadzonki pomidorów, spadać w dół i spadnie na ziemię w 2018 roku

Wymóg wilgoć

Yucca najbardziej komfortowe uczucie na ziemi, składający się z jednego arkusza i torf ziemi wzbogaconej próchnicy.

Najbardziej optymalne dla jej umiarkowanego podlewania. Przy ustalaniu trybu wilgotności najłatwiej skupić się na wygląd roślin. Tak, prostuje gęste liście zwinięte w gwinty spiralne dowodów dostatecznej wilgoci. Jeśli liście są powoli zaczynają się zwijać i włosy kręcone spadać martwe - roślina potrzebuje dodatkowego podlewania.

W suchych miesiącach nadziemne części roślin sprayu nie jest konieczne. Wystarczy okresowo przetrzeć wilgotną gąbką lub szmatką liści, starannie skrobanie je przed kurzem. W zimie, ograniczyć podlewanie częstotliwość.

„Drzewo szczęścia” nie znosi stagnacji wody, obfitości, które mogą powodować gnicie systemu korzeniowego. Należy o tym pamiętać podczas uprawy drzew w doniczkach. Wilgoci, która gromadzi się na patelni po podlaniu, konieczne jest, aby połączyć w odpowiednim czasie.

kompozycja gleby

Palma i bezpretensjonalny do składu gleby. Dla niego jest równie dobry jak glebach piaszczystych i gliniastych.

Przygotowanie otworu do sadzenia palmy głębokość 80 cm i średnicy 40 cm, to ważne jest, aby zbudować system odprowadzania wody, a bardzo uziemienia „rozcieńczyć” piasek. Na przykład: czarnoziemu do bardziej nadaje się do uprawy tropikalnych egzotyczne, powinien być mieszany z piasku rzecznego w stosunku 4: 1.

Yucca, podobnie jak wszystkich roślin kwiatowych, wymaga okresowej mineralnych nawozów mineralnych nawozów organicznych, które przyczyniają się w okresie wegetacji kilka razy w miesiącu.

Czy muszę pokryć kwiat Yucca

Idealnie czas zimowy ogród juki lepiej umieścić je w ciepłym pomieszczeniu.

Tak, rosnące w doniczkach dłoni wygodnie używać go jako wykończenia dekoracji wnętrz w miesiącach zimowych, ale wraz z nadejściem wiosny niedźwiedzia na werandzie lub w ogrodzie.

rośliny ciepłolubne mogą spędzić zimę w otwartym polu. Ale potrzebuje dodatkowej ochrony. Aby to zrobić, z początkiem zimnej pogody liści palmowych związane w wiązki, a następnie port. To wystarczy, aby chronić punkt rosnące i młodych liści przed mrozem.

Gleba się wokół juki pożądane zaizolować spadające liście z drzew lub tego samego materiału pokryciowego.

Czytaj więcej:   Jak tłumaczyć dokumenty HTML do PDF

Jako materiał pokrywający podłogę może być stosowany agrovoloknom.

Niektórzy ogrodnicy do zeltbahn kwiat wyciąć łodygi rośliny.

Cechy hodowlane

Propagowane ogród juki na kilka sposobów.

 • Nasiona. Te sadzonki wysiano późną zimą i hodowano w temperaturze pokojowej do stanu bylin. Tylko z nadejściem wiosny po pojawieniu 3-4 prawdziwych liści sadzonki są przesadzane w otwartym terenie.
 • sadzonek korzeniowych. Poziome kłącza rośliny macierzyste rozłożone w rowku, którego dno ma warstwę drenażową i pokryte ziemią. Utrzymanie wilgotności i czystości porozrzucane rowki w 3-4 ugniatania można dostać nowy młode rośliny.
 • sadzonek macierzystych. W pierwszej połowie lata z roślin matecznych są cięte wylotowa z kawałkiem łodygi. Dolne liście łodygi usunięte plastry posypane pokruszonym węglem. Sadzonki posadzono, ukryty w 3-4 cm pesochno- mieszanką gleby torfowe w szklarni. Utrzymanie warunków wilgoć i pritenit szklarnię przed słońcem, sadzonki są pozostawione aż do następnej wiosny, a następnie przeniesione do otwartej przestrzeni.

Szkodniki i choroby roślin

Prawidłowa pielęgnacja ogrodu z juki rzadko chory. Jednak, podobnie jak w przypadku większości gatunków egzotycznych, często cierpi na atak szkodników.

Ślimaki - głównym szkodnikiem „Drzewo szczęścia”.

Pozbyć się z nich, jak to możliwe, przetworzonych insektycydów palm, które są prezentowane w wielu sklepach ogrodniczych.

Nie mniej szkodliwych przyczyn egzotycznych gatunków i skalę Jose, wygląd, który można zobaczyć w tworzeniu płyt liść na brązowych płytkach. Ponieważ te szkodniki nie reagują na leczenie chemiczne, można mieć do czynienia z nimi ręcznie. Aby to zrobić raz w tygodniu przetrzeć liście wacikiem zamoczonym w alkoholu.

Wybierz swój język

polskiangielski niemiecki hiszpański francuski włoski portugalski turecki arabski ukraiński szwedzki węgierski bułgarski estoński Chiński (uproszczony) wietnamski rumuński tajski słoweński słowacki serbski malajski norweski łotewski litewski koreański japoński indonezyjski hinduski hebrajski fiński grecki holenderski Czech duński chorwacki Chiński (tradycyjny) Filipińska urdu Azeybardzhansky ormiański Białoruski bengalski gruziński kazachski Kataloński mongolski rosyjski Tadzhitsky Tamil'skij telugu Uzbetsky


Dodaj komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *