TWORZENIE DVD-Video w DVD LAB PRO PROGRAMU

„... spojrzeć w kinach w kraju!” - tak kończy się na wszystkich ogłoszeń reklamowych nowych filmów. Ogromne rzesze ludzi uciekają z biletem w jego wyciągniętymi rękami na premier pojawił cieszyć się film. A ci, którzy nie zrobili, po pracy lub w weekendy iść kupić DVD z filmem reklamowane ze szklanką popcorn oceny nowego produktu w domu. Jednak liczba osób, które chcą zobaczyć DVD jest nie tylko znanym filmie, ale także ich własne nagrania wykonane na aparacie podczas dużych imprez, podróże, czy podczas spaceru przez ich miasta, rośnie wykładniczo. Wraz z pojawieniem się programów dostępnych do edycji nieliniowej, karty przechwytywania wideo, prosty człowiek, ludzie zaczęli tworzyć własne filmy i nagrywać je na taśmie ... a teraz i DVD. Ale chcesz być piękny, jak bardzo prawdziwy dysk licencji z menu muzyki, wideo, tytułami ... W ogóle, dzięki czemu można łatwo wyświetlać ich pracy dla społeczeństwa, umożliwiając wszystkim, aby zobaczyć swoje dzieło.

Aby to zrobić, to nie program do tworzenia płyt DVD-Video, albo inaczej, DVD-authoring. Obecnie takie programy na półkach (praworządny obywatel wybierze właściwą licznik) oraz Internet rozwiedziony ogromne ilości, ale ten artykuł omówi tylko jeden z tych produktów pod nazwą laboratorium DVD Pro . Kanadyjski producent oprogramowania włożył wiele wysiłku w stworzenie tego programu, przynosząc ten produkt w pewnym stopniu można przypisać do profesjonalnych rozwiązań. W tym artykule, będziemy mogli, korzystając albo zbudowany technik, realizowanych w ramach programu, a także łączenia wyobraźni i twórczego zapału, aby stworzyć pełną DVD-Video. Więc zacznijmy.

1. Uruchom program i utworzyć nowy projekt
2. Import wideo, fragmenty dźwiękowe, zdjęcia
3. Tworzenie rozdziałów przyszłego filmu
4. Tworzenie menu głównego
5. menu testowania i jego rewizji
6. Tworzenie menu Title
7. Końcowe przygotowanie projektu przed utworzeniem DVD
8. Tworzenie NAME1 płyty DVD-video. Uruchom program i utworzyć nowy projekt

Premiera DVD-lab PRO etykiet otwarte okno z wyborem DVD naszych przyszłych opcji.

Pierwsza linia projektu, aby wybrać system kolorów (PAL lub NTSC). W Rosji, jak wiemy, używane PAL (domyślnie). Teraz trzeba wybrać rodzaj projektu. Aby utworzyć konwencjonalny DVD-Video jest wystarczające, aby pamiętać, paragraf Normal . Jaka jest różnica Zaawansowane od Normal , co VTS i VMG i dlatego uznała je za wystarczające typ Normal ? Każda płyta DVD składa się z zestawu filmów (klipy) i menu, to jest VTS , że jest to rodzaj pojemnika, w którym przechowywane są pliki i menu. LAB DVD każdy VTS może mieć 99 filmów (klipy) i 250 menu. Jednak wszystkie menu i wszystkich filmów (klipy) w jednym VTS muszą mieć takie same ustawienia, a jeśli umieścisz powiedzieć proporcja 4: 3, a potem cały projekt wszystkie klipy i menu będą mieć takie same proporcje, ale jeśli chcesz ten sam film do obejrzenia i nadal w szerokim formacie, na przykład, 16: 9, konieczne jest stworzenie dodatkowych VTS z parametrami 16: 9. Ale do odtwarzacza DVD byłem w stanie zrozumieć, co dysk zawiera dwa VTS (4: 3 i 16: 9), a wymaga ustanowienia VMG - menu Video Manager (Menedżer wideo). Z powyższego można przyjąć, że zwykły użytkownik jest mało prawdopodobne, aby utworzyć płytę DVD z filmem o tym, jak musiał bawić się w Turcji w dwóch lub nawet trzech formatów, więc w tym tutorialu użytku tylko od rodzaju projektu Normal , co wystarczy, aby stworzyć amatorskie DVD-Video.

Kolejnym punktem na właściwości projektu należy uznać - Simple. Wybranie tej opcji spowoduje utworzenie projektu z obecności miejsce tylko dla filmu ( Movie ).

Pozostałe elementy mogą być dodawane, ale o tym później. Element Template tworzy pusty projekt, ale co Zdanie otwartego projektu (Otwórz projekt) rozumiane przez wszystkich bez isklyucheniya.2. Import wideo, fragmenty dźwiękowe, zdjęcia

Tak więc, mamy - tak daleko pusty projekt. Uwaga na dnie otwartego okna.

To się nazywa okno Aktywa (okno w którym można budować naszą „własność”). Oto, mianowicie zakładka Video & Audio , importowane, które są wymagane do pracy wszystkie klipy wideo, obrazy i dźwięki. Pozostałe karty są różne, domyślnie wbudowane w obiekty: Tła (tapety), gdy obiekty (obiekty), wtyczek (plug-ins), klipsy (klipy), Music (pozycje muzyka), Obrazy powiązane (zdjęcia). Import wykonane na kilka sposobów, pierwszy sposób jest najprostszy: po prostu przeciągnij i upuść wybrane pliki z Eksploratora Windows do okna. Drugi sposób: kliknij importować pliki i wybrać żądany plik.

Trzeci sposób - jest, aby otworzyć przeglądarkę plików narzędzia DVD Lab, dla których nacisnąć odpowiedni przycisk.

Uruchom przeglądarkę plików, z których proste okno transferowe Aktywa Okno można importować pliki.

Jednak można zauważyć, że przycisk import plik jest obecny nie tylko w zakładce Audio & Video , ale również w innych zakładkach, odpowiednio, import zostanie dokonana w karcie, która jest obecnie otwarty. Różnica polega na tym, że zakładka Okno Assests jest odniesienie do fragmentów wideo i audio oraz obrazów zapisanych w każdej utworzonej, a podczas importowania, powiedzmy, zakładka folderu Images , plik obrazu jest kopiowany do folderu Obrazy, znajduje się w katalog, w którym został zainstalowany program. Dlatego podczas ładowania nowego okna projektu Aktywa Okno będzie puste, a Zakładka Obrazy , znajdziesz tam obrazy, które są domyślnie, a także zdjęcia, imoprtirovanye wcześniej (jeśli są importowane).

Niestety, program DVD LAB Pro może pracować tylko z pewnych typów plików, w szczególności, mpeg, mpg, mpa, .wav , .m2v ( cm. Lista obsługiwanych formatów), a także konwertować wideo do tych formatów należy stosować programy innych firm (np TMPGEnc, Canopus ProCoder). Importowanie plików odbywa się za pomocą prostego transferu. W naszym przypadku to pliki z rozszerzeniem i .m2v mpa. Jeśli opcje pliku, który próbujesz importować, z jakichkolwiek przyczyn, nie odpowiadają obsługiwany, pojawi się okno z listą błędów lub ostrzeżeń. Jeśli spróbujesz zaimportować do jednego pliku wideo zawierającego wideo i dźwięku (.mpg), wyświetli się okno, które zawiera dwa elementy: Demultipleksacja elementarnych na strumienie (demultiplekser) oraz w trybie szybkim, bez demultipleksowania (Quick wstawiania).

krótko powiedzieć o demultipleksowania. Mówiąc najprościej - jest to zwykły plik partycji .mpg na jego części składowe, wideo i audio. Proces de-multipleksowanie z jednego pliku .mpg sprawia dwa Znalazłem, plików audio i wideo, które są następnie importowane do projektu. Zaleca się, aby wybrać demultipleksowanie (inaczej program zrobi to za ciebie podczas kompilowania projektu), a następnie w oknie okienne Assets, można również dostać 2 plików wideo i audio.

Będziemy nadal pracować nad projektem. Przejdź do filmu , poprzez dwukrotne kliknięcie na zakładkach Movie okna Project.

Łatwo przesyłać pliki z okna aktywów w oknie filmu, dodawanie plików audio i wideo.

Teraz, w tym oknie masz utwór ze ścieżki z filmu i zvukom.3. Tworzenie rozdziałów przyszłego filmu.

Aby utworzyć rozdziały, istnieją dwa sposoby. Pierwszy - automatyczny Pro Tools rozdziały identyfikacyjne DVD Lab. Dlatego trzeba wybrać menu Film> AutoChapters ...

Okno dialogowe Dodaj rozdziały Scene Detection.

W tym oknie można ustawić czułość na zmiany sceny - Wykrycie w scenie Opcje . Im wyższa wartość w punkcie Sensitivity (czułość), tym więcej rozdziałów dostać. W rozdziałach Typ Dystrybucja (dystrybucje typu Heads) mają dwie opcje. Wybierając Add Chapters w X całego filmu , należy określić liczbę rozdziałów, które zostaną podzielone filmu i wybór opcji Znajdź wszystkie możliwe rozdziałów stanowi wskazanie minimalnej długości jednego rozdziału w minutach. Tak więc, jeśli w tej dziedzinie, aby określić długość głowy w ciągu jednej minuty i ustawić maksymalną czułość na zmiany scen (255), liczba rozdziałów będzie równa długości filmu w minutach.

Druga metoda - Ręcznie rozkład rozdziałach. Do tego trzeba się okno podglądu (Widok).

Przycisk w górnej części okna wskazują (od lewej do prawej): odtworzyć film jak zwykle, w sposób przyspieszony, zatrzymać lewej ramce prawą ramkę, dodać rozdział, tryb otwarte rozdziały automatycznego partycjonowania i pokazać lub ukryć wyświetlanie kodu czasowego. Dlatego też, wybierając odpowiednie okno ramki Kliknij na rysunek, aby dodać rozdział, i wydaje się w filmie.

Jak to może być, jeśli ustawisz głowicę w niewłaściwym miejscu i chcesz go usunąć lub przenieść? Aby to zrobić, szef wybrać klikając na zielone lub czerwone strzałki diamentu (lub diamentowego strzałki oznaczają odpowiednio czy indeksowanych klatek wideo, czy nie. Indeksowanie jest wykorzystywane do dopracowania głowy dystrybucji).

Na placu pod zmianami diamentowych znak z plusa na minus, klikając na które można usunąć rozdział. narzędzia Gumka można również używać w pasku narzędzi , po prostu kliknij na nich i nie ma potrzeby rozdział zostanie usunięty. Aby przesunąć głowicę, uaktywnić narzędzie Przesuń , aby przesunąć głowę i przenieść go do wybranej lokalizacji. 4. Tworzenie menu głównego

Aby utworzyć menu głównym (lub menu głównego) jest konieczne, aby otworzyć samego menu. Dwukrotnie kliknij w oknie projektu na odpowiednich kartach.

Okno film zmieni zwykły czarne tło. Przede wszystkim, należy dodać obraz tła do menu. Aby to zrobić w zakładce Aktywa okna, trzeba importować zaliczki jesteś zainteresowany na obraz i prostego przeciągnij i upuść, aby dodać tło. Można również skorzystać z istniejących obrazów na karcie teł okna Okno aktywów.

Tło gotowy. Teraz tworzenie samego menu, choć będzie składać się z czterech elementów: rozpocząć przeglądanie sieci Web , wybór scen , wyboru dźwięku , ustawienia napisów . Aby utworzyć etykietę, kliknij w przycisk Aa i kliknij w miejscu, w którym chcesz umieścić tekst.

Pojawi się okno wprowadzania tekstu i formatowanie (zmiany czcionki, lokalizację, itp.)

Powtórzyć operację czterokrotnie (ponieważ 4 pozycji menu) otrzymują następujące:

Tekst może być przeniesiony. Kliknij i przytrzymaj przycisk myszy, posiadające jakoś, wszystko zależy od wyobraźni. Lub umieszczenie jednej linii nad drugą, zaznacz je i kliknij lewym przyciskiem myszy wybrany. Pojawi się menu, które zawiera dodatkowe narzędzia do położenia tekstu w oknie. W tym przypadku linia wyrównać na lewej krawędzi, stosując polecenie Wyrównaj do lewej .

Następnie, korzystając z już uzyskanej wiedzy, trochę Udekorować zdjęciach menu. W naszym przykładzie, zdjęcia zostały wycięte z klatek filmowych i importowane do Zakładka zdjęć powiązanych przez okno aktywów przez okno, aby nadal móc korzystać z tych zdjęć w innych projektach. Obrazy zostały przywiezione w formacie .PSD i zostały utworzone w programie Adobe Photoshop - DVD LAB Pro pozwala na pracę z warstwami. Można zmienić kierunek obrazu za pomocą narzędzi po prawej stronie okna okienka menu , to samo miejsce, gdzie znajduje się przycisk tworzenia tekstu.

W rezultacie, można uzyskać coś takiego wyniku:

Teraz utworzyć łącze do linii tekstu. Chociaż można odnieść tylko do pierwszego elementu menu „Start przeglądanie sieci Web”, jako że film już istnieje i można je znaleźć w następujący sposób: kliknij prawym przyciskiem myszy na tekście, wybierz link> Movie1> Rozdział 1 (Movie Etpu start) . To proste.

Teraz należy stworzyć trzy więcej pusty menu, w którym będziemy osiedlenie menu tytułu i skonfigurować audio i napisów. Kliknij w oknie projektu na prawym klawiszem myszy i wybierz Add menu lub za pomocą klawiszy skrótu Alt + N .

Załóżmy, że nie masz cztery menu i sto. Oczywiście, jest to trudne do zapamiętania, jakiego rodzaju rzeczy, które jest tak niezbędne, aby przypisać nazwę do każdego obiektu. Aby to zrobić, wybierz w oknie Project prawym menu lewy przycisk myszy i naciśnij F2 . Teraz można zmienić nazwę menu. Te pozycje są wyświetlane tylko w samym programie, i nigdzie indziej.

Będziemy nadal pracować. Tworzenie łącza do reszty menu, jak to było na samym filmie, ale teraz zwrócić uwagę na fakt, że zamiast punktów menu1, menu2 wykazali swoje nazwiska - jednak jest to wygodne?

Po zainstalowaniu wszystkie linki, nie będzie linie wokół figur oznacza, że ​​ta linia istnieje powiązanie z konkretnym numerem seryjnym. Jeśli zostanie wybrany wiersz, a następnie na jego podstawie będzie on widział, który jest określany. Na przykład numer 1 „Rozpocznij podgląd” rozpocznie się pokazać film, a „Wybór sceny” związek numer 2 udać się do menu wyboru scen.

5. Testowanie menu, a jej zakończenie.

Sprawdzić swoje menu, aby zobaczyć, jak to wszystko będzie działać piękno i wygląd. Aby to zrobić, kliknij Menu> THE Symulacja .

Uruchom symulator menu z ładnym kontrolą. Machać myszką na linki pomocą przycisków na klawiaturze lub pilocie.

Zauważ, że przydział danej pozycji menu, zmieniając linię kolorów. Wyjść z menu trybu testowego i pamiętać oknie Właściwości ma (Właściwości) po prawej stronie ekranu menu.

Ten arkusz właściwości oferuje szeroki zakres działań w celu kontroli kolorów, tekstur, linki itp Zakładka Map .

W tej zakładce można zobaczyć pole przycisku grupy Hi-Lite i koloru mapie . W pierwszym polu należy wybrać pozycję pole Antialised (wygładzania) i przejść do drugiego pola, który domyślnie jest ustawiony na wybrane. Kliknięcie na strzałki w lewo i na prawo od opcji. Jest łatwo się domyślić, że ta funkcja jest odpowiedzialna za stan przycisków menu na raz. Tak więc, Normal - normalny stan przycisku Selected - stan przycisku, gdy wybrany jest element menu, a aktywowanego - stan naciskając link przyciskowy. Dla każdej pozycji można wybrać własne ustawienia kolorów - suwak służy do tego. Jeśli suwak jest schowany w lewo aż do oporu, a następnie kolor nie będzie. Pamiętaj, że te trzy tryby nie są związane z każdym przyciskiem indywidualnie, ale do całego menu jako całości, oraz konieczność dostosowania ich raz dla każdego menu. Teraz komplikować swoje menu. Zrób to tak, że kiedy przejść do żądanej pozycji menu, podkreślił, bez względu na to, co i po której stronie. Aby narysować to odniesienie w ramach tej samej linii (na przykład) za pomocą panelu Narzędzia menu. Wybierz ikonę prostokąta.

,

Kopiuj i wklej na każdej pozycji menu (używając skrótu klawiaturowego Ctrl + C i Ctrl + V ). Następnie w oknie Właściwości, w zakładce Color (Kolor), aby zmienić kolor każdej linii.

Teraz usunąć linki z wszystkich wierszy tekstu naciskając prawy przycisk myszy na link, a następnie kliknąć na Usuń link (Usuń odnośnik).

Należy zauważyć, że kreska ekranu w punkcie menu „Start przeglądanie sieci Web” jest podświetlony na pomarańczowo linią przerywaną. Oznacza to, że łącznik jest zwykle widoczny. Ustawić go ponownie w oknie Właściwości, ale w zakładce link (po prawej). Oprócz ustawienia widoczności w przyciski oknie można również ustawić punkt odniesienia, jak to było przez wciśnięcie prawego przycisku myszy na desce rozdzielczej, lub tekst i wybierając link. Kliknij na przyciski wyboru pozycji pojawi.

W zasadzie wszystko jest dość prosta: Widoczne - przycisk jest zawsze widoczna, niezależnie od tego, czy jest wybrana czy nie; Normalny Invisible - przycisk nie jest widoczny w normalnym stanie, ale kiedy go (wybierz Selected ) staje się widoczny; Wybrany Invisible - rewers Niewidzialny Normal , przycisk jest widoczny, gdy nie jest wybrany; All Invisible - przycisk nie jest widoczny we wszystkich przypadkach. Ustaw tryb wszystkich utworzonych linii Invisible Normal i przetestować menu. Nie ma kolejek, ale unoszą się nad kreską, gdzie powinien być, a pojawi się on. Jednak dlaczego mielibyśmy szukać, zanim będzie można zobaczyć tę kreskę, i czy w kilku miejscach mogą być - dnie, w prawo, w lewo, w górę, a może to nie jest kreska. Wystarczy kliknąć na widocznego tekstu i rozpocząć przeglądanie. Wróć na pasku narzędzi, a następnie kliknij przycisk Narzędzie Group jest HotSpot .

W obszarze roboczym linii okręgu menu „Start” i podgląd swoją kreskę.

W ten sposób masz pogrupowane oba obiekty - tekst i linii. Zrób to samo dla pozostałych czterech punktów, menu testowego. W tym samym czasie cieszyć się pięknem wynikowego. Menu główne gotovo.6. Tworzenie menu tytułów.

Czytaj więcej:   Nie ładuj aplikacji VKontakte

Przede wszystkim, należy przejść do menu „Edycja wybierania scenerii”. Przypisanie menu i tworzyć jakieś tło 12 linków tekstowych na każdym rozdziale.

Druga opcja - jest stworzenie ładne menu z oknami, które będzie odtwarzać filmy rozpocząć swoje rozdziałów. DVD LAB Pro to zrobić, należy użyć funkcji Motion Menu . Import i tło uwaga na pasku narzędzi w edytorze menu.

Kliknij Insert rozdział Still (wstawić pierwszą klatkę tytule). Dostaniesz listę projektu filmowego oraz listę wszystkich rozdziałów w filmie. Wystarczy wybrać żądany tytuł i kliknąć na jej ramieniu, na przykład, rozdział 2. W centrum przyszłej klipu wideo będą wyświetlane menu, z których rama zbiegnie się z początkiem drugiej części ramy. Umieścić go w oknie do smaku, używając w tym ustawieniu na zmiany rozmiaru (Resize), który można znaleźć, klikając prawym przyciskiem myszy na samej ramce.

W oknie, które się pojawi, należy umieścić elementy na ekranie menu, jak chcesz. Tak więc, po zaimportowaniu 6 sztuk dostaniesz następujące menu, a każdy obraz będzie link do każdego rozdziału, począwszy od drugiego:

I tu jest pierwsza wada, nie widzimy na co menu pozycja jest aktualnie w kursora. Kto jest poprawna. W przypadku linków tekstowych, użyliśmy tutaj podkreślone jest bardziej właściwe wykorzystanie ramek, które wyłania się ramy. Aby to zrobić, należy najpierw usunąć wszelkie odniesienia do swoich utworów. Następnie w pasku skrótów zlokalizować Rama i wybierając je, narysuj pole o dowolnej wielkości.

Następnie ponownie użyć ustawień zmienić rozmiar okna i rozmieszczenie. Wprowadzić taką samą wartość, jak w przypadku pierwszego klipu w tym menu powołując Rozdział 2. Pierwsze coś takiego:

Ponadto, każda klatka musi być przypisany do łącza zgodnie z ramką, w oknie Właściwości wybierz opcję dla każdej ramki Invisible Normal , w menu głównym. Menu testy, jeśli wykonano prawidłowo, kiedy wybrać żądaną pozycję, musi wyróżniać się ramkę koloru pokazanego w zakładce Mapa menu właściwości okna. Musimy pamiętać, że w tej samej karcie, wartość koloru dla przycisku trybu Normal powinna wynosić zero, albo wszystkie ramki zostaną podświetlone w trybie normalnym. Teraz przejdź do tworzenia statycznych obrazów i nie porusza przez menu wybierz Menu> Render Motion.

Otwarte okno do tworzenia ruchomego menu.

To, co widzimy w tym pudełku? Po pierwsze - jest to obraz z menu, drugi Motion Obiektów , czyli te obiekty, które są obciążone ruchem. Obok każda nazwa jest sprawdzana poprzez usunięcie, że zgadzasz się wyłączyć przesuwając menu (w tym przypadku, obok nazwy pojawi się zamiast czerwonego krzyża flaga). W następstwie Motion Przedmioty pole, aby skonfigurować efekty dynamiczne ( Dynamic-FX obiektów )? odpowiada za efekty specjalne wykorzystywane w uzupełnieniu do menu Motion . W dolnej części okna przedstawia ramkę z którego menu powinny rozpocząć odtwarzanie. Kliknięcie myszą w oknie obiektów Motion według nazwy, a zobaczysz, że w tym oknie także zmienia ramkę początkową. Prawo ekranie menu posiada suwak, przenoszenie, można wybrać inny ekran startowy. Funkcja ta jest przydatna, gdy nie jest wymagane, aby dopasować ramkę z pierwszych głów, że pokaże się na ekranie. Cóż, ostatnia część - to Global Settings, a wyjścia , czyli ogólnych ustawień z ustawieniami parametrów wyjściowych.

W menu Motion nie powstaje nic takiego filmu, który jest odtwarzany podczas wyświetlania menu na ekranie. Starannie przeglądając wszystkim zdecydować, aby ustawić czas do odtwarzania klipów całkowitego czasu klip (ustaw ją na 10 sekund), Intro Effect - to efekt pojawienia się ramki w przejściu do menu, należy pozostawić to pole puste. Uwaga flagi opcji Cross-zanikać końca dla pętli w 50 klatek . Oznaczałoby to, że po zakończeniu odtwarzania klipu rozpocznie odtwarzanie ponownie, oraz w celu uniknięcia dysproporcji między początkowym i końcowym ramy stworzyliśmy płynne przejście podczas 50 klatek od końca do początku klipu. Teraz kliknij Render i czekać na zakończenie procesu renderowania, wstępnie podając nazwę pliku, który zostanie zawarty w menu ruchu . Należy pamiętać, że po renderingu masz inny klip w Aktywów okna , a na dole ekranu menu pojawi się 2 utwory, audio i wideo. Videotrekov zawiera plik wideo, który został właśnie utworzony. Ale w audio można dodać dowolną ścieżkę audio, który będzie odtwarzany podczas menu odtwarzania.

Więc stworzył menu zawiera ramki w odniesieniu do sceny z filmu. W razie potrzeby, każda ramka może być dostarczone wraz z krótkim tekstem komentarza. Ale, jak w tym przykładzie zawiera 12 rozdziałów, wszystkie z nich są mało prawdopodobne, aby zmieścić się w jednym menu, więc trzeba będzie utworzyć drugi rozdział, menu nie zapominając dostarczyć wszystkie przyciski menu Dalej i Wstecz , według własnego uznania. Niestety, wyświetlanie menu w ruchu poprzez badanie to nie będzie działać: tak długo, jak nie stworzyć gotowego DVD, nie będzie widać nic. 7. Końcowe przygotowanie projektu do tworzenia płyt DVD.

Ostatnią rzeczą, którą musisz zrobić, to do czynienia z wyboru ścieżki dźwiękowej i napisów. Po pierwsze, dodać drugą ścieżkę audio, Pre-import do okna Okno Assets i przeciągając ją przez okno naszego filmu. W konsekwencji będzie to druga ścieżka dźwiękowa do toru.

Teraz przejdź do stworzenia menu Audio stworzyć tło i dwa odnośniki do ścieżek audio, a mianowicie oryginalnego utworu i innych utworów . Linki tworzone są jak zwykle - przez naciśnięcie prawego przycisku myszy, ale nie jest w menu lub rozdziału i numer utworu. Ponadto, dodatkowo do numeru ścieżki audio (strumienia audio, 1, 2, 3, ...), pod działaniem drugiego wybrany jest dokonywane po kliknięciu w danym związku. W twoim przypadku - powrót do menu głównego ( + Go do pierwszego menu ).

DVD LAB Pro po wybraniu na strumień audio drugiego aktu jest zawsze taka sama dla wszystkich linków. Menu napisów będzie wyglądać tak samo jak w menu audio, tylko z jedną różnicą: nie zdecydujesz się na ścieżki dźwiękowej i napisów. Zanim jednak wybrać utwór, konieczne jest tworzenie napisów. Odbywa się to w filmie okna kliknij lewym przyciskiem myszy na nazwę SUB1 ścieżek napisów (fioletowy).

Klikając lewym przyciskiem myszy otwiera się okno tworzenia napisów. W tym oknie można wybrać język napisów, w tym przypadku, rosyjski i wpisać własny tekst.

Proces ten jest, niestety, dość czasochłonne i kłopotliwe, ponieważ jest to konieczne, aby określić okres czasu, w którym odbywa się pokaz tekst i ręcznie pojazdów w samym tekście. Wygląda to tak:

W podglądzie można wyświetlić napisy w postaci, w jakiej będą one wyświetlane na ekranie, na którym znajduje się pole wyboru i powiększenia 1: 1 . W dolnej części panelu okna w globalnej i stylu czcionki Można zmienić kolor tekstu, rozmiar i wybrać żądaną czcionkę. Po napisami stworzył, ci, jak w oknie menu Motion , należy wygenerować strumień napisów to zrobić, kliknij przycisk Generuj strumienia napisów dialogowych . Program poprosi o pliku, do którego należy go zapisać strumień napisów. W rezultacie, w oknie dialogowym Video, zobaczysz ścieżkę napisów, które można następnie otworzyć i wprowadzić zmiany.

8. Tworzenie płyt DVD-Video

Tak, jest na ukończeniu. Przed nagraniem płyty jest ściśle zaleca się utworzenie plików DVD-Video, które można wyświetlać w dowolnym odtwarzaczu, na przykład, Power DVD. Wybierz punkty menu Projekt> Compile DVD ...

pojawi się okno kompilacji DVD-Video. W tym oknie wybierz folder Output Folder , który zostanie utworzony plików DVD-Video, a także folder dla plików tymczasowych.

Należy zwrócić uwagę na statystyki, upewnij się, że przestrzeń utworzona przez płytę nie przekracza ilość wolnego miejsca na dysku. Następnie zostawić wszystko tak jak jest, ponieważ w niniejszej specyfikacji, bez konwersji nie są naruszone. I wreszcie: nie trzeba zaznaczyć pole wyboru, aby wybrać opcję Start Recording Auto-Etpu , ponieważ najpierw musimy przetestować dysk, a następnie można i pisać. Więc kliknij Etpu przycisk Start . W kompilacji (kompilacji) wyświetla postęp tworzenia DVD-Video z filmem.

Proces kompilacji nie zajmie dużo czasu, jak masz już zaimportowane pliki zakodowane w odpowiednim formacie, więc program nie musi przeliczyć wideo. Gdy wszystko jest gotowe, należy uruchomić dowolny odtwarzacz DVD z oprogramowaniem i spojrzeć na uzyskanego wyniku, należy sprawdzić, czy wszystkie linki menu działają tak, jak powinny, czy podoba Ci się wygląd i tak dalej.

Teraz można nagrać na płycie DVD-ROM gotowych plików, wybierając przez Project> ... ten Tajne , ale można również użyć oprogramowania firm trzecich (na przykład niesławny Nero Burning ROM).

Lista obsługiwanych formatów plików:

wideo
mpg, mpeg, MP2, M2V

аудио
MPa, M2A, AC3, DTS, WAV, AIFF, PCM

grafika
, większość formatów bitmap [Wszystkie artykuły w dziale „Digital Video”]

LEKCJE edycji wideo, Adobe Premiere, DVD PRO LAB

„... spojrzeć w kinach w kraju!” - tak kończy się na wszystkich ogłoszeń reklamowych nowych filmów. Ogromne rzesze ludzi uciekają z biletem w jego wyciągniętymi rękami na premier pojawił cieszyć się film. A ci, którzy nie zrobili, po pracy lub w weekendy iść kupić DVD z filmem reklamowane ze szklanką popcorn oceny nowego produktu w domu. Jednak liczba osób, które chcą zobaczyć DVD jest nie tylko znanym filmie, ale także ich własne nagrania wykonane na aparacie podczas dużych imprez, podróże, czy podczas spaceru przez ich miasta, rośnie wykładniczo. Wraz z pojawieniem się programów dostępnych do edycji nieliniowej, karty przechwytywania wideo, prosty człowiek, ludzie zaczęli tworzyć własne filmy i nagrywać je na taśmie ... a teraz i DVD. Ale chcesz być piękny, jak bardzo prawdziwy dysk licencji z menu muzyki, wideo, tytułami ... W ogóle, dzięki czemu można łatwo wyświetlać ich pracy dla społeczeństwa, umożliwiając wszystkim, aby zobaczyć swoje dzieło.

Aby to zrobić, to nie program do tworzenia płyt DVD-Video, albo inaczej, DVD-authoring. Obecnie takie programy na półkach (praworządny obywatel wybierze właściwą licznik) oraz Internet rozwiedziony ogromne ilości, ale ten artykuł omówi tylko jeden z tych produktów pod nazwą laboratorium DVD Pro . Kanadyjski producent oprogramowania włożył wiele wysiłku w stworzenie tego programu, przynosząc ten produkt w pewnym stopniu można przypisać do profesjonalnych rozwiązań. W tym artykule, będziemy mogli, korzystając albo zbudowany technik, realizowanych w ramach programu, a także łączenia wyobraźni i twórczego zapału, aby stworzyć pełną DVD-Video. Więc zacznijmy.

Czytaj więcej:   USER Wybór dla Windows 7 DEFAULT

1. Uruchom program i utworzyć nowy projekt
2. Import wideo, fragmenty dźwiękowe, zdjęcia
3. Tworzenie rozdziałów przyszłego filmu
4. Tworzenie menu głównego
5. menu testowania i jego rewizji
6. Tworzenie menu Title
7. Końcowe przygotowanie projektu przed utworzeniem DVD
8. Tworzenie NAME1 płyty DVD-video. Uruchom program i utworzyć nowy projekt

Premiera DVD-lab PRO etykiet otwarte okno z wyborem DVD naszych przyszłych opcji.

Pierwsza linia projektu, aby wybrać system kolorów (PAL lub NTSC). W Rosji, jak wiemy, używane PAL (domyślnie). Teraz trzeba wybrać rodzaj projektu. Aby utworzyć konwencjonalny DVD-Video jest wystarczające, aby pamiętać, paragraf Normal . Jaka jest różnica Zaawansowane od Normal , co VTS i VMG i dlatego uznała je za wystarczające typ Normal ? Każda płyta DVD składa się z zestawu filmów (klipy) i menu, to jest VTS , że jest to rodzaj pojemnika, w którym przechowywane są pliki i menu. LAB DVD każdy VTS może mieć 99 filmów (klipy) i 250 menu. Jednak wszystkie menu i wszystkich filmów (klipy) w jednym VTS muszą mieć takie same ustawienia, a jeśli umieścisz powiedzieć proporcja 4: 3, a potem cały projekt wszystkie klipy i menu będą mieć takie same proporcje, ale jeśli chcesz ten sam film do obejrzenia i nadal w szerokim formacie, na przykład, 16: 9, konieczne jest stworzenie dodatkowych VTS z parametrami 16: 9. Ale do odtwarzacza DVD byłem w stanie zrozumieć, co dysk zawiera dwa VTS (4: 3 i 16: 9), a wymaga ustanowienia VMG - menu Video Manager (Menedżer wideo). Z powyższego można przyjąć, że zwykły użytkownik jest mało prawdopodobne, aby utworzyć płytę DVD z filmem o tym, jak musiał bawić się w Turcji w dwóch lub nawet trzech formatów, więc w tym tutorialu użytku tylko od rodzaju projektu Normal , co wystarczy, aby stworzyć amatorskie DVD-Video.

Kolejnym punktem na właściwości projektu należy uznać - Simple. Wybranie tej opcji spowoduje utworzenie projektu z obecności miejsce tylko dla filmu ( Movie ).

Pozostałe elementy mogą być dodawane, ale o tym później. Element Template tworzy pusty projekt, ale co Zdanie otwartego projektu (Otwórz projekt) rozumiane przez wszystkich bez isklyucheniya.2. Import wideo, fragmenty dźwiękowe, zdjęcia

Tak więc, mamy - tak daleko pusty projekt. Uwaga na dnie otwartego okna.

To się nazywa okno Aktywa (okno w którym można budować naszą „własność”). Oto, mianowicie zakładka Video & Audio , importowane, które są wymagane do pracy wszystkie klipy wideo, obrazy i dźwięki. Pozostałe karty są różne, domyślnie wbudowane w obiekty: Tła (tapety), gdy obiekty (obiekty), wtyczek (plug-ins), klipsy (klipy), Music (pozycje muzyka), Obrazy powiązane (zdjęcia). Import wykonane na kilka sposobów, pierwszy sposób jest najprostszy: po prostu przeciągnij i upuść wybrane pliki z Eksploratora Windows do okna. Drugi sposób: kliknij importować pliki i wybrać żądany plik.

Trzeci sposób - jest, aby otworzyć przeglądarkę plików narzędzia DVD Lab, dla których nacisnąć odpowiedni przycisk.

Uruchom przeglądarkę plików, z których proste okno transferowe Aktywa Okno można importować pliki.

Jednak można zauważyć, że przycisk import plik jest obecny nie tylko w zakładce Audio & Video , ale również w innych zakładkach, odpowiednio, import zostanie dokonana w karcie, która jest obecnie otwarty. Różnica polega na tym, że zakładka Okno Assests jest odniesienie do fragmentów wideo i audio oraz obrazów zapisanych w każdej utworzonej, a podczas importowania, powiedzmy, zakładka folderu Images , plik obrazu jest kopiowany do folderu Obrazy, znajduje się w katalog, w którym został zainstalowany program. Dlatego podczas ładowania nowego okna projektu Aktywa Okno będzie puste, a Zakładka Obrazy , znajdziesz tam obrazy, które są domyślnie, a także zdjęcia, imoprtirovanye wcześniej (jeśli są importowane).

Niestety, program DVD LAB Pro może pracować tylko z pewnych typów plików, w szczególności, mpeg, mpg, mpa, .wav , .m2v ( cm. Lista obsługiwanych formatów), a także konwertować wideo do tych formatów należy stosować programy innych firm (np TMPGEnc, Canopus ProCoder). Importowanie plików odbywa się za pomocą prostego transferu. W naszym przypadku to pliki z rozszerzeniem i .m2v mpa. Jeśli opcje pliku, który próbujesz importować, z jakichkolwiek przyczyn, nie odpowiadają obsługiwany, pojawi się okno z listą błędów lub ostrzeżeń. Jeśli spróbujesz zaimportować do jednego pliku wideo zawierającego wideo i dźwięku (.mpg), wyświetli się okno, które zawiera dwa elementy: Demultipleksacja elementarnych na strumienie (demultiplekser) oraz w trybie szybkim, bez demultipleksowania (Quick wstawiania).

krótko powiedzieć o demultipleksowania. Mówiąc najprościej - jest to zwykły plik partycji .mpg na jego części składowe, wideo i audio. Proces de-multipleksowanie z jednego pliku .mpg sprawia dwa Znalazłem, plików audio i wideo, które są następnie importowane do projektu. Zaleca się, aby wybrać demultipleksowanie (inaczej program zrobi to za ciebie podczas kompilowania projektu), a następnie w oknie okienne Assets, można również dostać 2 plików wideo i audio.

Będziemy nadal pracować nad projektem. Przejdź do filmu , poprzez dwukrotne kliknięcie na zakładkach Movie okna Project.

Łatwo przesyłać pliki z okna aktywów w oknie filmu, dodawanie plików audio i wideo.

Teraz, w tym oknie masz utwór ze ścieżki z filmu i zvukom.3. Tworzenie rozdziałów przyszłego filmu.

Aby utworzyć rozdziały, istnieją dwa sposoby. Pierwszy - automatyczny Pro Tools rozdziały identyfikacyjne DVD Lab. Dlatego trzeba wybrać menu Film> AutoChapters ...

Okno dialogowe Dodaj rozdziały Scene Detection.

W tym oknie można ustawić czułość na zmiany sceny - Wykrycie w scenie Opcje . Im wyższa wartość w punkcie Sensitivity (czułość), tym więcej rozdziałów dostać. W rozdziałach Typ Dystrybucja (dystrybucje typu Heads) mają dwie opcje. Wybierając Add Chapters w X całego filmu , należy określić liczbę rozdziałów, które zostaną podzielone filmu i wybór opcji Znajdź wszystkie możliwe rozdziałów stanowi wskazanie minimalnej długości jednego rozdziału w minutach. Tak więc, jeśli w tej dziedzinie, aby określić długość głowy w ciągu jednej minuty i ustawić maksymalną czułość na zmiany scen (255), liczba rozdziałów będzie równa długości filmu w minutach.

Druga metoda - Ręcznie rozkład rozdziałach. Do tego trzeba się okno podglądu (Widok).

Przycisk w górnej części okna wskazują (od lewej do prawej): odtworzyć film jak zwykle, w sposób przyspieszony, zatrzymać lewej ramce prawą ramkę, dodać rozdział, tryb otwarte rozdziały automatycznego partycjonowania i pokazać lub ukryć wyświetlanie kodu czasowego. Dlatego też, wybierając odpowiednie okno ramki Kliknij na rysunek, aby dodać rozdział, i wydaje się w filmie.

Jak to może być, jeśli ustawisz głowicę w niewłaściwym miejscu i chcesz go usunąć lub przenieść? Aby to zrobić, szef wybrać klikając na zielone lub czerwone strzałki diamentu (lub diamentowego strzałki oznaczają odpowiednio czy indeksowanych klatek wideo, czy nie. Indeksowanie jest wykorzystywane do dopracowania głowy dystrybucji).

Na placu pod zmianami diamentowych znak z plusa na minus, klikając na które można usunąć rozdział. narzędzia Gumka można również używać w pasku narzędzi , po prostu kliknij na nich i nie ma potrzeby rozdział zostanie usunięty. Aby przesunąć głowicę, uaktywnić narzędzie Przesuń , aby przesunąć głowę i przenieść go do wybranej lokalizacji. 4. Tworzenie menu głównego

Aby utworzyć menu głównym (lub menu głównego) jest konieczne, aby otworzyć samego menu. Dwukrotnie kliknij w oknie projektu na odpowiednich kartach.

Okno film zmieni zwykły czarne tło. Przede wszystkim, należy dodać obraz tła do menu. Aby to zrobić w zakładce Aktywa okna, trzeba importować zaliczki jesteś zainteresowany na obraz i prostego przeciągnij i upuść, aby dodać tło. Można również skorzystać z istniejących obrazów na karcie teł okna Okno aktywów.

Tło gotowy. Teraz tworzenie samego menu, choć będzie składać się z czterech elementów: rozpocząć przeglądanie sieci Web , wybór scen , wyboru dźwięku , ustawienia napisów . Aby utworzyć etykietę, kliknij w przycisk Aa i kliknij w miejscu, w którym chcesz umieścić tekst.

Pojawi się okno wprowadzania tekstu i formatowanie (zmiany czcionki, lokalizację, itp.)

Powtórzyć operację czterokrotnie (ponieważ 4 pozycji menu) otrzymują następujące:

Tekst może być przeniesiony. Kliknij i przytrzymaj przycisk myszy, posiadające jakoś, wszystko zależy od wyobraźni. Lub umieszczenie jednej linii nad drugą, zaznacz je i kliknij lewym przyciskiem myszy wybrany. Pojawi się menu, które zawiera dodatkowe narzędzia do położenia tekstu w oknie. W tym przypadku linia wyrównać na lewej krawędzi, stosując polecenie Wyrównaj do lewej .

Następnie, korzystając z już uzyskanej wiedzy, trochę Udekorować zdjęciach menu. W naszym przykładzie, zdjęcia zostały wycięte z klatek filmowych i importowane do Zakładka zdjęć powiązanych przez okno aktywów przez okno, aby nadal móc korzystać z tych zdjęć w innych projektach. Obrazy zostały przywiezione w formacie .PSD i zostały utworzone w programie Adobe Photoshop - DVD LAB Pro pozwala na pracę z warstwami. Można zmienić kierunek obrazu za pomocą narzędzi po prawej stronie okna okienka menu , to samo miejsce, gdzie znajduje się przycisk tworzenia tekstu.

W rezultacie, można uzyskać coś takiego wyniku:

Teraz utworzyć łącze do linii tekstu. Chociaż można odnieść tylko do pierwszego elementu menu „Start przeglądanie sieci Web”, jako że film już istnieje i można je znaleźć w następujący sposób: kliknij prawym przyciskiem myszy na tekście, wybierz link> Movie1> Rozdział 1 (Movie Etpu start) . To proste.

Teraz należy stworzyć trzy więcej pusty menu, w którym będziemy osiedlenie menu tytułu i skonfigurować audio i napisów. Kliknij w oknie projektu na prawym klawiszem myszy i wybierz Add menu lub za pomocą klawiszy skrótu Alt + N .

Załóżmy, że nie masz cztery menu i sto. Oczywiście, jest to trudne do zapamiętania, jakiego rodzaju rzeczy, które jest tak niezbędne, aby przypisać nazwę do każdego obiektu. Aby to zrobić, wybierz w oknie Project prawym menu lewy przycisk myszy i naciśnij F2 . Teraz można zmienić nazwę menu. Te pozycje są wyświetlane tylko w samym programie, i nigdzie indziej.

Będziemy nadal pracować. Tworzenie łącza do reszty menu, jak to było na samym filmie, ale teraz zwrócić uwagę na fakt, że zamiast punktów menu1, menu2 wykazali swoje nazwiska - jednak jest to wygodne?

Po zainstalowaniu wszystkie linki, nie będzie linie wokół figur oznacza, że ​​ta linia istnieje powiązanie z konkretnym numerem seryjnym. Jeśli zostanie wybrany wiersz, a następnie na jego podstawie będzie on widział, który jest określany. Na przykład numer 1 „Rozpocznij podgląd” rozpocznie się pokazać film, a „Wybór sceny” związek numer 2 udać się do menu wyboru scen.

5. Testowanie menu, a jej zakończenie.

Sprawdzić swoje menu, aby zobaczyć, jak to wszystko będzie działać piękno i wygląd. Aby to zrobić, kliknij Menu> THE Symulacja .

Uruchom symulator menu z ładnym kontrolą. Machać myszką na linki pomocą przycisków na klawiaturze lub pilocie.

Zauważ, że przydział danej pozycji menu, zmieniając linię kolorów. Wyjść z menu trybu testowego i pamiętać oknie Właściwości ma (Właściwości) po prawej stronie ekranu menu.

Ten arkusz właściwości oferuje szeroki zakres działań w celu kontroli kolorów, tekstur, linki itp Zakładka Map .

W tej zakładce można zobaczyć pole przycisku grupy Hi-Lite i koloru mapie . W pierwszym polu należy wybrać pozycję pole Antialised (wygładzania) i przejść do drugiego pola, który domyślnie jest ustawiony na wybrane. Kliknięcie na strzałki w lewo i na prawo od opcji. Jest łatwo się domyślić, że ta funkcja jest odpowiedzialna za stan przycisków menu na raz. Tak więc, Normal - normalny stan przycisku Selected - stan przycisku, gdy wybrany jest element menu, a aktywowanego - stan naciskając link przyciskowy. Dla każdej pozycji można wybrać własne ustawienia kolorów - suwak służy do tego. Jeśli suwak jest schowany w lewo aż do oporu, a następnie kolor nie będzie. Pamiętaj, że te trzy tryby nie są związane z każdym przyciskiem indywidualnie, ale do całego menu jako całości, oraz konieczność dostosowania ich raz dla każdego menu. Teraz komplikować swoje menu. Zrób to tak, że kiedy przejść do żądanej pozycji menu, podkreślił, bez względu na to, co i po której stronie. Aby narysować to odniesienie w ramach tej samej linii (na przykład) za pomocą panelu Narzędzia menu. Wybierz ikonę prostokąta.

,

Kopiuj i wklej na każdej pozycji menu (używając skrótu klawiaturowego Ctrl + C i Ctrl + V ). Następnie w oknie Właściwości, w zakładce Color (Kolor), aby zmienić kolor każdej linii.

Teraz usunąć linki z wszystkich wierszy tekstu naciskając prawy przycisk myszy na link, a następnie kliknąć na Usuń link (Usuń odnośnik).

Należy zauważyć, że kreska ekranu w punkcie menu „Start przeglądanie sieci Web” jest podświetlony na pomarańczowo linią przerywaną. Oznacza to, że łącznik jest zwykle widoczny. Ustawić go ponownie w oknie Właściwości, ale w zakładce link (po prawej). Oprócz ustawienia widoczności w przyciski oknie można również ustawić punkt odniesienia, jak to było przez wciśnięcie prawego przycisku myszy na desce rozdzielczej, lub tekst i wybierając link. Kliknij na przyciski wyboru pozycji pojawi.

W zasadzie wszystko jest dość prosta: Widoczne - przycisk jest zawsze widoczna, niezależnie od tego, czy jest wybrana czy nie; Normalny Invisible - przycisk nie jest widoczny w normalnym stanie, ale kiedy go (wybierz Selected ) staje się widoczny; Wybrany Invisible - rewers Niewidzialny Normal , przycisk jest widoczny, gdy nie jest wybrany; All Invisible - przycisk nie jest widoczny we wszystkich przypadkach. Ustaw tryb wszystkich utworzonych linii Invisible Normal i przetestować menu. Nie ma kolejek, ale unoszą się nad kreską, gdzie powinien być, a pojawi się on. Jednak dlaczego mielibyśmy szukać, zanim będzie można zobaczyć tę kreskę, i czy w kilku miejscach mogą być - dnie, w prawo, w lewo, w górę, a może to nie jest kreska. Wystarczy kliknąć na widocznego tekstu i rozpocząć przeglądanie. Wróć na pasku narzędzi, a następnie kliknij przycisk Narzędzie Group jest HotSpot .

W obszarze roboczym linii okręgu menu „Start” i podgląd swoją kreskę.

W ten sposób masz pogrupowane oba obiekty - tekst i linii. Zrób to samo dla pozostałych czterech punktów, menu testowego. W tym samym czasie cieszyć się pięknem wynikowego. Menu główne gotovo.6. Tworzenie menu tytułów.

Czytaj więcej:   DR internecie LIGHT dla Mac

Przede wszystkim, należy przejść do menu „Edycja wybierania scenerii”. Przypisanie menu i tworzyć jakieś tło 12 linków tekstowych na każdym rozdziale.

Druga opcja - jest stworzenie ładne menu z oknami, które będzie odtwarzać filmy rozpocząć swoje rozdziałów. DVD LAB Pro to zrobić, należy użyć funkcji Motion Menu . Import i tło uwaga na pasku narzędzi w edytorze menu.

Kliknij Insert rozdział Still (wstawić pierwszą klatkę tytule). Dostaniesz listę projektu filmowego oraz listę wszystkich rozdziałów w filmie. Wystarczy wybrać żądany tytuł i kliknąć na jej ramieniu, na przykład, rozdział 2. W centrum przyszłej klipu wideo będą wyświetlane menu, z których rama zbiegnie się z początkiem drugiej części ramy. Umieścić go w oknie do smaku, używając w tym ustawieniu na zmiany rozmiaru (Resize), który można znaleźć, klikając prawym przyciskiem myszy na samej ramce.

W oknie, które się pojawi, należy umieścić elementy na ekranie menu, jak chcesz. Tak więc, po zaimportowaniu 6 sztuk dostaniesz następujące menu, a każdy obraz będzie link do każdego rozdziału, począwszy od drugiego:

I tu jest pierwsza wada, nie widzimy na co menu pozycja jest aktualnie w kursora. Kto jest poprawna. W przypadku linków tekstowych, użyliśmy tutaj podkreślone jest bardziej właściwe wykorzystanie ramek, które wyłania się ramy. Aby to zrobić, należy najpierw usunąć wszelkie odniesienia do swoich utworów. Następnie w pasku skrótów zlokalizować Rama i wybierając je, narysuj pole o dowolnej wielkości.

Następnie ponownie użyć ustawień zmienić rozmiar okna i rozmieszczenie. Wprowadzić taką samą wartość, jak w przypadku pierwszego klipu w tym menu powołując Rozdział 2. Pierwsze coś takiego:

Ponadto, każda klatka musi być przypisany do łącza zgodnie z ramką, w oknie Właściwości wybierz opcję dla każdej ramki Invisible Normal , w menu głównym. Menu testy, jeśli wykonano prawidłowo, kiedy wybrać żądaną pozycję, musi wyróżniać się ramkę koloru pokazanego w zakładce Mapa menu właściwości okna. Musimy pamiętać, że w tej samej karcie, wartość koloru dla przycisku trybu Normal powinna wynosić zero, albo wszystkie ramki zostaną podświetlone w trybie normalnym. Teraz przejdź do tworzenia statycznych obrazów i nie porusza przez menu wybierz Menu> Render Motion.

Otwarte okno do tworzenia ruchomego menu.

To, co widzimy w tym pudełku? Po pierwsze - jest to obraz z menu, drugi Motion Obiektów , czyli te obiekty, które są obciążone ruchem. Obok każda nazwa jest sprawdzana poprzez usunięcie, że zgadzasz się wyłączyć przesuwając menu (w tym przypadku, obok nazwy pojawi się zamiast czerwonego krzyża flaga). W następstwie Motion Przedmioty pole, aby skonfigurować efekty dynamiczne ( Dynamic-FX obiektów )? odpowiada za efekty specjalne wykorzystywane w uzupełnieniu do menu Motion . W dolnej części okna przedstawia ramkę z którego menu powinny rozpocząć odtwarzanie. Kliknięcie myszą w oknie obiektów Motion według nazwy, a zobaczysz, że w tym oknie także zmienia ramkę początkową. Prawo ekranie menu posiada suwak, przenoszenie, można wybrać inny ekran startowy. Funkcja ta jest przydatna, gdy nie jest wymagane, aby dopasować ramkę z pierwszych głów, że pokaże się na ekranie. Cóż, ostatnia część - to Global Settings, a wyjścia , czyli ogólnych ustawień z ustawieniami parametrów wyjściowych.

W menu Motion nie powstaje nic takiego filmu, który jest odtwarzany podczas wyświetlania menu na ekranie. Starannie przeglądając wszystkim zdecydować, aby ustawić czas do odtwarzania klipów całkowitego czasu klip (ustaw ją na 10 sekund), Intro Effect - to efekt pojawienia się ramki w przejściu do menu, należy pozostawić to pole puste. Uwaga flagi opcji Cross-zanikać końca dla pętli w 50 klatek . Oznaczałoby to, że po zakończeniu odtwarzania klipu rozpocznie odtwarzanie ponownie, oraz w celu uniknięcia dysproporcji między początkowym i końcowym ramy stworzyliśmy płynne przejście podczas 50 klatek od końca do początku klipu. Teraz kliknij Render i czekać na zakończenie procesu renderowania, wstępnie podając nazwę pliku, który zostanie zawarty w menu ruchu . Należy pamiętać, że po renderingu masz inny klip w Aktywów okna , a na dole ekranu menu pojawi się 2 utwory, audio i wideo. Videotrekov zawiera plik wideo, który został właśnie utworzony. Ale w audio można dodać dowolną ścieżkę audio, który będzie odtwarzany podczas menu odtwarzania.

Więc stworzył menu zawiera ramki w odniesieniu do sceny z filmu. W razie potrzeby, każda ramka może być dostarczone wraz z krótkim tekstem komentarza. Ale, jak w tym przykładzie zawiera 12 rozdziałów, wszystkie z nich są mało prawdopodobne, aby zmieścić się w jednym menu, więc trzeba będzie utworzyć drugi rozdział, menu nie zapominając dostarczyć wszystkie przyciski menu Dalej i Wstecz , według własnego uznania. Niestety, wyświetlanie menu w ruchu poprzez badanie to nie będzie działać: tak długo, jak nie stworzyć gotowego DVD, nie będzie widać nic. 7. Końcowe przygotowanie projektu do tworzenia płyt DVD.

Ostatnią rzeczą, którą musisz zrobić, to do czynienia z wyboru ścieżki dźwiękowej i napisów. Po pierwsze, dodać drugą ścieżkę audio, Pre-import do okna Okno Assets i przeciągając ją przez okno naszego filmu. W konsekwencji będzie to druga ścieżka dźwiękowa do toru.

Teraz przejdź do stworzenia menu Audio stworzyć tło i dwa odnośniki do ścieżek audio, a mianowicie oryginalnego utworu i innych utworów . Linki tworzone są jak zwykle - przez naciśnięcie prawego przycisku myszy, ale nie jest w menu lub rozdziału i numer utworu. Ponadto, dodatkowo do numeru ścieżki audio (strumienia audio, 1, 2, 3, ...), pod działaniem drugiego wybrany jest dokonywane po kliknięciu w danym związku. W twoim przypadku - powrót do menu głównego ( + Go do pierwszego menu ).

DVD LAB Pro po wybraniu na strumień audio drugiego aktu jest zawsze taka sama dla wszystkich linków. Menu napisów będzie wyglądać tak samo jak w menu audio, tylko z jedną różnicą: nie zdecydujesz się na ścieżki dźwiękowej i napisów. Zanim jednak wybrać utwór, konieczne jest tworzenie napisów. Odbywa się to w filmie okna kliknij lewym przyciskiem myszy na nazwę SUB1 ścieżek napisów (fioletowy).

Klikając lewym przyciskiem myszy otwiera się okno tworzenia napisów. W tym oknie można wybrać język napisów, w tym przypadku, rosyjski i wpisać własny tekst.

Proces ten jest, niestety, dość czasochłonne i kłopotliwe, ponieważ jest to konieczne, aby określić okres czasu, w którym odbywa się pokaz tekst i ręcznie pojazdów w samym tekście. Wygląda to tak:

W podglądzie można wyświetlić napisy w postaci, w jakiej będą one wyświetlane na ekranie, na którym znajduje się pole wyboru i powiększenia 1: 1 . W dolnej części panelu okna w globalnej i stylu czcionki Można zmienić kolor tekstu, rozmiar i wybrać żądaną czcionkę. Po napisami stworzył, ci, jak w oknie menu Motion , należy wygenerować strumień napisów to zrobić, kliknij przycisk Generuj strumienia napisów dialogowych . Program poprosi o pliku, do którego należy go zapisać strumień napisów. W rezultacie, w oknie dialogowym Video, zobaczysz ścieżkę napisów, które można następnie otworzyć i wprowadzić zmiany.

8. Tworzenie płyt DVD-Video

Tak, jest na ukończeniu. Przed nagraniem płyty jest ściśle zaleca się utworzenie plików DVD-Video, które można wyświetlać w dowolnym odtwarzaczu, na przykład, Power DVD. Wybierz punkty menu Projekt> Compile DVD ...

pojawi się okno kompilacji DVD-Video. W tym oknie wybierz folder Output Folder , który zostanie utworzony plików DVD-Video, a także folder dla plików tymczasowych.

Należy zwrócić uwagę na statystyki, upewnij się, że przestrzeń utworzona przez płytę nie przekracza ilość wolnego miejsca na dysku. Następnie zostawić wszystko tak jak jest, ponieważ w niniejszej specyfikacji, bez konwersji nie są naruszone. I wreszcie: nie trzeba zaznaczyć pole wyboru, aby wybrać opcję Start Recording Auto-Etpu , ponieważ najpierw musimy przetestować dysk, a następnie można i pisać. Więc kliknij Etpu przycisk Start . W kompilacji (kompilacji) wyświetla postęp tworzenia DVD-Video z filmem.

Proces kompilacji nie zajmie dużo czasu, jak masz już zaimportowane pliki zakodowane w odpowiednim formacie, więc program nie musi przeliczyć wideo. Gdy wszystko jest gotowe, należy uruchomić dowolny odtwarzacz DVD z oprogramowaniem i spojrzeć na uzyskanego wyniku, należy sprawdzić, czy wszystkie linki menu działają tak, jak powinny, czy podoba Ci się wygląd i tak dalej.

Teraz można nagrać na płycie DVD-ROM gotowych plików, wybierając przez Project> ... ten Tajne , ale można również użyć oprogramowania firm trzecich (na przykład niesławny Nero Burning ROM).

Lista obsługiwanych formatów plików:

wideo
mpg, mpeg, MP2, M2V

аудио
MPa, M2A, AC3, DTS, WAV, AIFF, PCM

grafika
, większość formatów bitmap [Wszystkie artykuły w dziale „Digital Video”]

DVD LAB PRO - uczenie się, jak zrobić -VIDEODISK DVD


Wybierz swój język

polskiangielski niemiecki hiszpański francuski włoski portugalski turecki arabski ukraiński szwedzki węgierski bułgarski estoński Chiński (uproszczony) wietnamski rumuński tajski słoweński słowacki serbski malajski norweski łotewski litewski koreański japoński indonezyjski hinduski hebrajski fiński grecki holenderski Czech duński chorwacki Chiński (tradycyjny) Filipińska urdu Azeybardzhansky ormiański Białoruski bengalski gruziński kazachski Kataloński mongolski rosyjski Tadzhitsky Tamil'skij telugu Uzbetsky


Dodaj komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *