Tworzenie wodospad w kraju z własnych rąk od podstaw: Walkthrough

Chęć stworzenia wodospad w kraju własnymi rękami może łatwo stać się rzeczywistością, jeśli masz wystarczająco dużo cierpliwości i nie jest pewne umiejętności budowlanych. W każdym projekcie, wodospad zapewnia minimum dwóch części: sam wodospad, który jest tworzony z kaskadą kamieni i staw, w którym woda będzie spustowy. Oraz w celu przepuszczenia przepływu wody, pompę kupić. Wystarczy zrobić wodospad dla tych, którzy już mam swój własny staw lub basen. Wtedy to po prostu zapiąć skałę z kamienia, i utworzenia obiegu wody. Ci, którzy zdecydowali się zbudować wodospad w kraju od podstaw, aby pomóc z naszymi instrukcjami.

Spis treści artykułu

 • instrukcja wideo na temat tworzenia dekoracyjnych wodospadu folii PVC
 • Mamy określić kształt zbiornika, który będzie spuścić wodę
 • Gotowanie pit przyszły zbiornik
 • roboty hydroizolacyjne
 • Utwórz kształt wodospadu
 • Jak układać kamienie
 • Instalacja pompy
 • wodospad dekoracji

instrukcja wideo na temat tworzenia dekoracyjnych wodospadu folii PVC

Mamy określić kształt zbiornika, który będzie spuścić wodę

Bardziej harmonijnie w krajobraz wyglądać nieregularne, zakrzywione miski, ponieważ charakter idealnych form nie istnieją. Odbiór geometrię tak, że łączy się z topografią swojej stronie, to ma swoją kontynuację.

Kształt zbiornika - kontynuacja ogólnej powierzchni poziomej

I nad głębokim trzeba myśleć. Co masz zamiar użyć staw? Jeżeli tylko w celu zebrania wody z wodospadu i dostarczyć go do góry sztucznym skale, głębokość nie ma znaczenia. Ale jeśli chcesz, aby na dole ozdobiony roślin i ozdobnych pływały ryby, głębokość miseczki powinna wynosić co najmniej jeden metr. Wystarczy więc w zimie można zaoszczędzić roślinność i staw mieszkańców przed zniszczeniem, ponieważ woda nie jest schłodzone do dołu. Jeśli staw będzie służyć jako basen do domu basen, głębokość wybrać taki, który pozwoli cała rodzina pływać.

Gotowanie pit przyszły zbiornik

Tworząc wodospad w ogrodzie własnymi rękami, aby rozpocząć kopanie wykopu fundamentów.

Urządzenie napędowe wodospad

Czytaj więcej:   wygaszacz ekranu Windows 7 JAK TO INSTALL

 • Po pierwsze, obwód miskę przyszłości powinien jechać kołki i umieścić je wraz z liny. Tak więc wyraźnie widać kształt przyszłości i wielkości stawu ewentualnie podkorrektiruete.
 • Wszystkie śmieci (kamienie, gałęzie, korzenie, etc.), które zostały schwytane podczas kopania - usunąć i złożyć grunt oddzielnie.
 • Koniecznie napotkasz problem rzuca ścian miski. Aby utrzymać je w miejscu, konieczne jest często zwilżyć wodą i klaskanie, skraplać. Następnie proces zatrzyma się rzuca.
 • Kopanie rowu do żądanej głębokości usuwania kolejne 10 cm, przy czym zamiast polać warstwą drobnego piasku i mocno ubijać (zwrócić deptać swoich dzieci).

roboty hydroizolacyjne

Jak długo wodospady ogród ozdobny posłuży bez naprawy - zależy od jakości izolacji. To ona zapewnia wytrzymałość całej konstrukcji i nie obniżają banki i dna.

Hydroizolacji filmu . Najbardziej popularne wśród gęstego materiału Truckers - filmu w ogrodzie, który jest pokryte kilkoma warstwami. Jednak ta opcja jest najlepsza traktować jako tymczasowe, ponieważ w ciągu 2-3 lat hydroizolacji staną się bezwartościowe, i to perestilat.

Bardziej praktyczne rozwiązania - folia PVC, życie, które około 15 lat, lub opon z kauczuku butylowego, który będzie żadnych problemów przez trzydzieści lat.

Tak więc powłoka uszczelniająca wybrane muszą vystelit całą wewnętrzną powierzchnię muszli tak, że krawędź był o połowę wolnej materiału do bezpiecznego dopasowania.

Porozrzucane filmu miska Czy każdy Chłop, ale przed zimą trzeba będzie całą wodę ze stawu, aby oczyścić, ponieważ zamrożenie, rozszerza swoją objętość i złamać każdy, nawet najbardziej wytrzymałą folię izolacyjną.

Krawędzie folii uszczelniających wystaje od dołu przez co najmniej pół metra

uszczelniania betonu . Ta opcja jest znacznie silniejszy niż w filmie, a woda odprowadzana na zimę nie trzeba. Zastanów się, jak zrobić wodospad w kraju o podłożu betonowym.

postęp:

 1. Do betonowego dołu, trzeba najpierw pokryte całej dolnej części zwykłej folii z tworzywa sztucznego (ale bardzo gęsta, co znajdzie się na sprzedaż!).
 2. Zgodnie z folii okładziny dolną ramą z drutu, który połączy się z betonu i zwiększenia jej wytrzymałości.
 3. Wlać mieszanki betonowej.
 4. Na ścianach wykopu rozłożone ramkę z drutu, starając się topić się z dolną krawędzią w świeżym betonie, które zapewniają mocowanie.
 5. Po zestaleniu dna (około dzień) betonowania ścian.
Czytaj więcej:   The dzwonek lub dzwonek: klasyfikacja, cechy pielęgnacji i rozmnażania

Beton podstawy wystają nieco poza krawędź dołu, otrzymując wytrzymałość ścian

Utwórz kształt wodospadu

Po utworzeniu miski do zbiornika, należy przejść do tego, co w rzeczywistości przyciągnąć ogród - piękne kaskady wodospadów. I tu wyobraźnia może wędrować zemsty!

Najprostszym sposobem - kupić gotową formę sztywnej, na przykład, naczynie i ozdobić go z kamieni. Ale chcemy wodospadu było bardzo indywidualne! Tak więc, nie ma luki. Stwórzmy sobie.

Do przepływu wody dążył w dół, łamiąc w strumieniach lub strumienie, to jest konieczne, aby się z nim przeszkód, czyli półek, której wysokość nie sięga 30 cm występ Origin zaczynają rozprzestrzeniać od dołu unosząc ją nad kapania 30 cm, wielkość optymalną kaskadowej -.... Pół m.

Aby utworzyć półki podjąć, co do zasady, naturalnych kamieni. Najprostszym sposobem, aby pracować z piaskowca.

Jak układać kamienie

Proces tworzenia półek będzie zależeć od tego, jak chcesz, aby wodospadu.

Wąska przestrzeń między kamieniami górnej warstwy powoduje ucieczkę wody z wysokociśnieniowego

 • Jeśli chcesz, jak fala schodzili mocno, łamiąc hałas i pianki, wąż wody musi pozostać w górnej kondygnacji kaskady między dwoma kamieniami płynąć obok siebie pozostało bardzo mało miejsca. I natychmiast, bez półek, woda powinna być podzielona na dolnej kondygnacji konstrukcji. Ten wodospad tworzy pionowy z lekko wystające górne kamienie z przodu.
 • Jeśli chcesz, aby odsączyć przepływ wody równomiernie, tworząc płaską linię, etap należy stosować płaskie, gładkie krawędzie kamieni, kładąc je w piramidę.
 • Jeśli lubisz oglądać jako strumień jest podzielona na oddzielne strumienie, użyć kamieni z szorstkich, ostrych krawędzi i oszukania.
 • Powolne i spokojne wody przelewa się z jednej warstwy do Innym zastosowaniem kamieni z wgłębieniami w środku. Jako napełniania kubków wody przepływa gładko do niższych warstw.

Wszystkie ławki są umieszczone na zaczynu cementowego. W dolnej porozhke powinien wymyślić zderzaków do rozpylania wody od uderzenia kamieni nie są rozrzucone na dużym obszarze.

Instalacja pompy

Woda bez twojej pomocy na górnej półki „nie wspinać.” Ona powinna pomóc pompę. Przed zakupem dokładnie zmierzyć wysokość sceny. Jeśli wodospady letniskowych nie przekraczają jeden i pół metra, to będzie wystarczająco dużo jednostek do 70W. W przypadku większych projektów pomp wymagają bardziej wydajne. Dobrze, jeśli wybrany model ma regulację przepływu. Wtedy będzie można dokonać silniejszy lub słabszy strumień.

Czytaj więcej:   tajne komplety sadzenia cebuli babci

Ponadto, konieczne jest, aby znaleźć transformatora niskiego napięcia, które „pasza” systemu pompowania. Transformator jest umieszczany w miejscu. Najczęściej, kabel do podłączenia nie więcej niż 9 metrów, dlatego konieczne jest, aby je wydłużyć. Dla przedłużenia wyszukać tylko złącza, które nie boją się wody. W tym przypadku należy pamiętać, że długość ponad 12 metrów wpływa na moc pompy, która będzie pompa wodna górę gorszego kaskadę. W takich przypadkach stają się bardziej wydajne pompy.

Pompa kładzie się na dnie zbiornika, tak że on sam, węże i kabel, który idzie do sieci były niewidoczne dla oka. Konstrukcja pompy jest dwa otwory: jeden w wodzie będzie zasysane przez sekunda - wysunięta. Podłączyć przewody do dwóch otworów. Wąż dzieje z portu wyrzutowej, wyciągnął do szczytu wodospadu. Drugi jest na dnie stawu.

wodospad dekoracji

Wszelkie pomysły jak zrobić wodospad w ogrodzie piękniejsza, nadaje się, jeśli pasują one do ogólnego krajobrazu i cieszyć się gospodarze.

Podświetlenie dodaje tajemnicy zapada wieczór

 • Najczęściej krawędź stawu ozdobione dużymi głazami, a kanał jest wypełniony małymi kamykami.
 • Witamy rzeźby ogrodowe, ogrody skalne, obfitość kwiatów. I tu warto z rowu wykopano ziemię, z której można wlać teren w pobliżu stawu.
 • Wśród roślin najbardziej spektakularny błotnych i wodnych: tatarak, Ligularia.
 • Ostatni pisk - rysunek dno zbiornika lub podwodnych świateł LED. Pozwoli to staw migotać w nocy, tworząc wspaniały krajobraz.
 • podkreślając, często umieszczone wokół wodospadu. Następnie strumienie wody stają się kolorowe barwy, w zależności od ustawionego trybu światła.
 • Ciekawym rozwiązaniem - pływające lampiony. Z pompy woda będzie kołysać się, a wraz z nim - światła punktowe. Praca latarnie zasilane energią słoneczną.

W celu oddychamy wilgotne powietrze, kojący szmer płynącej pod strumieniami, warto spędzeniu tygodnia wakacji, aby stworzyć arcydzieło wody. Będzie on stał się ulubionym miejscem dla wypoczynku rodzinnego.

Wybierz swój język

polskiangielski niemiecki hiszpański francuski włoski portugalski turecki arabski ukraiński szwedzki węgierski bułgarski estoński Chiński (uproszczony) wietnamski rumuński tajski słoweński słowacki serbski malajski norweski łotewski litewski koreański japoński indonezyjski hinduski hebrajski fiński grecki holenderski Czech duński chorwacki Chiński (tradycyjny) Filipińska urdu Azeybardzhansky ormiański Białoruski bengalski gruziński kazachski Kataloński mongolski rosyjski Tadzhitsky Tamil'skij telugu Uzbetsky


Dodaj komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *