Ukryte funkcje systemu Windows XP

19 ukrytych funkcji w Windows XP

Wielu użytkowników wie, że windose mieć ukryte parametry. W tym artykule będę ujawniać, co najbardziej popularne ustawienia mogą być konfigurowane windose tak, że działa szybko i długo służył.


1. W przypadku poprzednich wersjach systemu Windows ukryty, jak długo są one w stanie pracować bez konieczności ponownego uruchamiania, a następnie XP w tym zakresie mogą być dumni.

Otwórz wiersz polecenia z PUSKAccessories menu (standard), które jest spowodowane przez wyjściowej knopkoyAll programów (Wszystkie programy), a następnie wpisz SystemInfo. Komputer daje wiele przydatnych informacji, w tym czas pracy. Aby zapisać dane w pliku typu SystemInfo> info.txt.

2.Dlya usunąć pliki bez zapisywania ich na „śmietnik” wybierz Uruchom ... z menu Start (Start) inaberitegpedit.msc, zatemvyberiteUser konfiguracyjnym, Szablony administracyjne, Składniki systemu Windows, Windows Exploreriotmetteflazhkom Nie przenoś plików usuniętych z kosza , Kopanie w GPEdit, bardzo wielu opcji interfejsu i systemu, ale uwaga: niektóre z nich mogą prowadzić do niepożądanego zachowania komputera. (To działa tylko w wersji Professional Edition).

Stacja 3.Rabochuyu XP może zostać zamknięty z dwóch kliknięć myszką. Kliknięcie na pulpicie, kliknij prawym przyciskiem myszy, należy utworzyć nowy skrót i wprowadź rundll32.exeuser32.dll ciąg polelocation, LockWorkStation. Dać skrót nazwy. Teraz kliknij dwukrotnie na nim można zablokować komputer. Ten sam efekt można osiągnąć za pomocą kombinacji klawiszy Windows + L.

4.XP ukrywa jakąś oprogramowania systemowego, że ktoś może chcieć usunąć. Może to być, na przykład, Windows Messenger. Za pomocą Notatnika lub Edycja, edytować plik tekstowy / Windows / INF / Sysoc.inf, zlokalizować i usunąć go slovohide. Następnie wprowadź Dodaj lub Usuń Programsna menu panelu sterowania, vyberiteAdd / Usuń składniki systemu Windows - i można odkryć wszystko, co było ukryte.

5.Tem kto zna sztukę pliki wsadowe DOS, Windows XP ma kilka ciekawych nowych komand.V ich chisleeventcreate eventtriggersdlya i tworzenie zdarzeń systemowych i śledzenia Typeperf do monitorowania wydajności poszczególnych podsystemów ischtasks zarządzać zaplanowanymi zadaniami. Jak zwykle, /? po nazwie komenda podaje listę opcji - są zbyt liczne, by wymienić tu wszystkich.

Czytaj więcej:   SQL Serwer pieniądze TYPE

6. W XP ma IP w wersji 6 wsparcia - kolejna generacja protokołu. Niestety, jest to więcej niż ISP, więc eksperymentować z niej może być tylko w sieci lokalnej. Vvediteipv6 installv poleRun ... (nie martw się, bieżące ustawienia sieciowe nie ucierpi), a następnie naberiteipv6 /? W wierszu poleceń, aby uzyskać więcej informacji. Jeśli nie wiesz, co IPv6, nie martw się i nie przeszkadza.

7.Nakonets coś możliwość usuwania zadań z poziomu wiersza poleceń. Naberitetaskkill / pidi numer zadania lub numer prostotskilli proces. Numer można znaleźć wpisując komandutasklist, który będzie również dużo powiedzieć o tym, co się dzieje w systemie.

8.XP traktować pliki zip jak foldery - co jest miłe, jeśli masz szybki komputer. Na wolniejszych komputerach, można dokonać XP zaniechania takich praktyk, wpisując w strokeregsvr32 poleceń / u Zipfldr.dll. Później, jeśli zmienisz zdanie można umieścić rzeczy z powrotem komandoyregsvr32 Zipfldr.dll.

9. XP ma technologia wygładzania czcionek ClearType na ekranie, ale domyślnie vyklyuchena.Ee warto spróbować, zwłaszcza jeśli nachinalis DOS i spojrzał na ekran przez te wszystkie lata, zdobywając astygmatyzm. Aby vklyuchitClearType, kliknij prawym przyciskiem myszy na pulpicie, vyberiteProperties, wygląd, efekty, a następnie zlokalizuj rozwijane menu ClearTypei drugi włączyć tę opcję. Najlepsze wyniki na laptopie wyświetlaczy. Jeśli chcesz użyć ClearTypei privetstviyaWelcome na ekranie, ustaw parametruHKEY_USERS / .DEFAULT / Panel sterowania / Pulpit / FontSmoothingTypev rejestru value2.

10. Możesz pomóc przyjacielowi, który pracuje w sieci domowej i używa translacji adresów sieciowych (NAT), przy zastosowaniu mechanizmu zdalnego dostępu - ale nie poprosić znajomego, aby wysłać srazu.Snachala VAME-maili Assistance priglasheniemRemote i edytować plik. W RCTICKET zestaw atrybutów NAT adres IP, na przykład 192.168.1.10. powinien on być wymieniony adres deystvitelnymIP swojego przyjaciela - potrafi zidentyfikować go odwiedzając www.whatismyip.com site - i niech będzie przekonany, że brandmauereport 3389otkryt i przekazywane do komputera błędny.

Czytaj więcej:   CREATION DLL Borland C

11. Można uruchomić program jako inny użytkownik - bez wylogowania i ponownego registratsii.Kliknite ikona prawo vyberiteRun jako ... i wprowadź swoją nazwę użytkownika i hasło. Będą one ważne do końca bieżącej sesji. Jest to szczególnie przydatne, gdy trzeba uzyskać uprawnienia administratora, aby zainstalować program, co zdarza się bardzo często. Należy pamiętać, że wielokrotnie wykonywać programy pod różnymi nazwami - niektóre zabawy, ale może prowadzić do nieprzewidywalnych skutków.

12.Windows XP pokazuje utrzymywanie się w sprawdzanie aktualizacji automatycznych, rejestracji paszport, korzystając z programu Windows Messenger, etc. Z biegiem czasu można się do tego przyzwyczaić, ale jeśli czujesz, że nie będzie żył do tej pory w zmysłach, uruchom regedit, przejdź do klucza HKEY_CURRENT_USER / Software / Microsoft / Windows / Current Version / Explorer / zaawansowany i tworzyć parametrDWORD nazywa EnableBalloonTips o wartości 0.

13.Mozhno uruchomić bez wpisywania nazwy użytkownika i hasła. Wybierz Uruchom ... z menu Start i naberitecontrol userpasswords2, co doprowadzi do otwarcia aplikacji, która zarządza kontami użytkowników. NavkladkeUsers udaliteflazhokupozitsiiUsers musi wprowadzić nazwę użytkownika i hasło, aby skorzystać z tej ComputeriklikniteOK. Automatycznie zalogować się oknie dialogowym; Wprowadź swoją nazwę użytkownika i hasło dla konta, które chcesz.

14.Internet Explorer 6 będzie automatycznie usunąć tymczasowe vyberiteTools przeglądarki faylov.Zapustite / Opcje internetowe ... i zaawansowane, przejdź do sekcji Zabezpieczenia i sprawdź pozycję pustego folderu Temporary Internet Files Po zamknięciu przeglądarki.

15.K XP pochodzi z wolnego lampka aktywności sieci - w przypadku, gdy nie widać diody w sieci prawym plate.Kliknite naMy Network Placesna pulpit i vyberiteProperties. Kliknij prawym przyciskiem myszy skrót w sieci LAN lub połączenie dial-up, wybierz Propertiesi aktywować znachokShowv obszar powiadomień sieciowych. Teraz, w obecności ruchu sieciowego po prawej stronie paska zadań, trzeba będzie zabawa niewielką ikonę sieci.

Czytaj więcej:   test 50 pytań marketingowych

Etpu start 16.Menyu, gdy zdecyduje się pojawia, może wydawać się powolny, ale proces ten można przyspieszyć poprzez obniżenie wartości reestraHKEY_CURRENT_USER / Panel sterowania / Pulpit / MenuShowDelay, który domyślnie jest 400. Zrób to, na przykład, zero.

17. W Eksploratorze Windows można zmieniać nazwy plików w grupie plików oknie skopom.Vydelite, kliknij prawym przyciskiem myszy na jednym z nich i, jeśli to konieczne, zmień jego nazwę. Wszystkie wybrane pliki zostaną przemianowane do tej nazwy, z indywidualnymi numerami w nawiasach. Dodatkowo, ikony w folderze mogą być rozmieszczone w grupach alfabetycznych - aby to zrobić, wybierz Pokaż, Rozmieszczanie Icon By ... Pokaż w grupach.

18.Windows Media Player podczas odtwarzania ścieżek wyświetla okładki albumów - jeśli okaże się obraz na internecie podczas wędrówki w górę z płyty CD. Inaczej, albo jeżeli masz duże pliki muzyczne biblioteki WMP można umieścić swoje własne kopie okładek w tym samym katalogu, w którym przechowywane są zapisy. Wystarczy zadzwonić to folder.jpg i Windows Media Player będzie znaleźć i wyświetlić ten obraz.

19.Sochetanie klavishWindows + Breakotkryvaet aplet Panelu sterowania systemu; + D połączenie klavishWindows wolnym oprogramowaniem; kombinowane klavishWindows + Tabpereklyuchaet przycisków na pasku zadań

SEKRETY Windows XP - Infocity


7 (4822), 75-00-45


+7 (920) 686-72-02

Twer

Wybierz swój język

polskiangielski niemiecki hiszpański francuski włoski portugalski turecki arabski ukraiński szwedzki węgierski bułgarski estoński Chiński (uproszczony) wietnamski rumuński tajski słoweński słowacki serbski malajski norweski łotewski litewski koreański japoński indonezyjski hinduski hebrajski fiński grecki holenderski Czech duński chorwacki Chiński (tradycyjny) Filipińska urdu Azeybardzhansky ormiański Białoruski bengalski gruziński kazachski Kataloński mongolski rosyjski Tadzhitsky Tamil'skij telugu Uzbetsky


Dodaj komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *