CO TO JEST Virus for Mac

Czy istnieją wirusy na Mac OS

Temat jest bardzo szeroko dyskutowane w internecie, dlatego i chciał zebrać najważniejsze jest, aby zrozumieć, a jeśli wirusy na Mac OS X lub po prostu spłukać mózgi „życzliwych”, które jest bardzo dużo - i użytkowników systemu Windows, różne dystrybucje GNU Linux, dobrze, należy zauważyć w szczególności wyróżnia się od wszystkich - użytkowników Androida. Jak również niekończące artykułów i narazić firmy, które rozwijają oprogramowanie antywirusowe. I mogę nadal pamiętam, i mają rację? Kopanie trochę głębiej ...

O bezpieczeństwo Mac OS

Jak wiesz, Linux i Mac OS UNIX mają wspólne korzenie. Jednak wśród nich są bardzo istotne różnice, w przeciwieństwie do otwartego systemu UNIX, Mac OS działa jako własnego oprogramowania, co oznacza, że ​​jest zakaz bezpłatnej dystrybucji, różne zmiany, i tak dalej. Pierwszy Mac OS powstał w 1984 roku, na długo przed pojawieniem Windows. System Mac OS X jest znacznie recyklingowi BSD Unix system z własnego jądra (xnu).

Dochodowa strona systemu Mac OS stoi prawie całkowity brak wirusów komputerowych dla komputerów Macintosh. I to nie tylko zbyt duże rozpowszechnienie systemu Mac OS X w porównaniu do systemu z systemem Windows, ale także w tym, że wszystkie tradycyjne wirusy komputerowe nie działają tylko w środowisku UNIX. Teoretycznie, oczywiście, istnieją przykłady wirusów, które mogą pracować z niektórymi aplikacjami komputera do Mac OS, jednak ich liczba w porównaniu ze złośliwym oprogramowaniem, które jest napisane dla Windows, jest po prostu nieistotne.

Jednym z powodów, że Apple poważnie zainfekować system operacyjny - firmowego repozytorium oprogramowania App Store. Jej obecność odgrywa ważną rolę w bezpieczeństwie produktów Apple. Każdy program jest dokładnie sprawdzane przez ekspertów iw przeciwieństwie do Google Play lub innych sklepów, infekcja była w nim pojawia.

Domyślnie, instalacja systemu operacyjnego, oprogramowania firm trzecich wyłączony, co uniemożliwia zainstalowanie oprogramowania nie jest zaufany specjalistów. Tylko wolno instalować z App Store, a tylko od zaufanych deweloperów, którzy naprawdę nie jest tak dużo, w większości dużych firm, takich jak Adobe, Autodesk i innych, są też mniejsze, ale jakoś wszystkie są testowane do szkodliwej zawartości. W tym przypadku do uwierzytelniania na poniższym Gatekeeper, po pobraniu aplikacji z innych stron internetowych. oprogramowania i aplikacji innych firm, deweloperzy są unikatowy identyfikator, identyfikator Twórca Apple, który może być używany jako podpis cyfrowy do ich zastosowań. ID deweloper umożliwia funkcja Gatekeeper blokowe aplikacje stworzone przez twórców złośliwego oprogramowania, a także upewnić się, że wniosek nie został celowo zmieniony. Jeśli aplikacja stworzona przez nieznanego dewelopera, który nie identyfikator programisty Gatekeeper blokować jego instalację, utrzymanie Mac bezpieczne.

Przed wersją 10.12 może umożliwić instalację z dowolnego źródła, ale z wersji MacOS Sierra ta pozycja została ukryta przed oczami użytkownika i wyłączyć blokadę wprowadzać żadnych zmian przez terminal. Ale nawet w tym przypadku, jeśli oprogramowanie wykonane istotną zmianę, po prostu pojawia się błąd podczas instalacji. Nie będziesz poinformowany o zagrożeniu i tak dalej, jest błąd, że plik jest uszkodzony i nie może zostać uruchomiony, w rzeczywistości, to wystarczy, że użytkownik przestał istnieć pragnienie, aby spróbować go uruchomić ponownie.

Poważną przeszkodą do zainfekowania systemu operacyjnego jest zamknięty do jakiejkolwiek interwencji użytkownika. System operacyjny nie pozwoli wszelkie swobody w zmianie systemu plików, a nawet jeśli zdecydujesz się, dokonać zmian, nie można w oryginalnym pliku, ale tylko jego kopię. Następnie można usunąć oryginalne i zmienić nazwę kopii, przenieść go do odpowiedniego folderu na tym od ciebie znowu wymaga zezwolenia (hasło). Średnia zmiana i ponowne zapisywanie plików systemowych, a także prostą wymianę folderów systemu plików w okolicy 90% przypadków, nie jest dostępna. Eliminuje to elementarny fakt zastąpienia plików systemowych, jak to się dzieje w systemie Windows.

Potwierdzenie bezpieczeństwa konieczne jest wprowadzenie zmian w systemie Mac OS, zlokalizuj aktualizacji dla systemu operacyjnego lub zainstalowanie nowego oprogramowania. Za dostęp do poszczególnych modułów systemu operacyjnego, który może zagrażać bezpieczeństwu użytkownika bezpośrednio lub kontakt geolokalizacji, mikrofonu lub wideo, będzie wymagała odrębnej umowy. I każde zezwolenie bardzo prosto anulowany poprzez ustawienia systemu Mac OS. Odrębną zezwolenie jest wymagane dla każdego nowego połączenia za pośrednictwem Internetu, na przykład, aby uzyskać dostęp do sieci Skype, a potok podobnych programów dla działania, które są niezbędne do łączenia się z Internetem.

99% wirusów stworzonych nie jest dla rozrywki, ale dla pewnych danych użytkownika, za pomocą którego można uzyskać pewne korzyści, ale następnie bummer. Po zainstalowaniu systemu Mac OS X tworzy konto z uprawnieniami administracyjnymi. Wystarczy zapamiętać jedno hasło i wpisz je po zalogowaniu się - zachowując wszystkie inne hasło Mac OS X przejmuje. System ma bardzo poręczną funkcję «Brelok«( "Brelok"), który automatycznie zapisuje wszystkie wprowadzone haseł z różnych usług e-mail, ftp, Safari, kart kredytowych, hasła, zaszyfrowane partycje dysku dostępne dla chronionych hasłem i zaszyfrowanych plików i tak dalej. e. hasła są przechowywane w bezpiecznym zaszyfrowanej bazy danych, do których dostęp nie jest możliwe bez znajomości hasła do konta głównego. Dla użytkownika, korzystanie z pęku kluczy «» idzie całkowicie niezauważone: zapisane hasła, jeśli to konieczne, automatycznie podstawione. I działa Access narzędzie brelok (Aplikacje / Narzędzia / Keychain Access), użytkownik będzie mógł zobaczyć wszystkie hasła zapisane je edytować te wpisy, dodawać nowe, ale znowu tylko po wprowadzeniu hasła administratora, a w niektórych przypadkach dodatkowe uprawnienia dostępu.

Czytaj więcej:   JAK TO INSTALL windose 7 kijem w ACER

Nawet wdrożenie zdalnego włamania komputerowego, który jest uruchomiony system Mac OS, jest znacznie bardziej skomplikowane niż realizacja hacking maszynę z systemem Windows i może być wymagane tylko różnorodność oprogramowania antywirusowego, przez nieuwagę, nie wysłać zainfekowany plik do komputer z systemem Windows, również nie będzie w stanie przynieść żadnej szkody.

Technologia „sandbox” w MacOS pomaga zapewnić, że aplikacje wykonywać tylko te zadania, dla których są one przeznaczone. Jego istotą jest to, że aplikacje są odizolowane od krytycznych elementów systemu Mac, a także inne aplikacje. Nawet jeśli aplikacja jest uszkodzone przez złośliwe oprogramowanie „sandbox” automatycznie blokuje je, aby zapewnić bezpieczeństwo danych i komputera. W MacOS technologii stosowanej w Safari - w „piaskownicy” jest umieszczony wbudowanego PDF Viewer narzędzie i wtyczek takich jak Adobe Flash, Silverlight, QuickTime i Oracle Java. Ponadto, MacOS stawia w "sandbox" aplikacji, takich jak poczta, wiadomości, FaceTime, kalendarz, kontakty, Zdjęcia, Notatki, przypomnienia, Photo Booth, Quick View, Game Center, słownik, czcionki i Mac App Store.

Ogromną rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa komputera Mac odgrywa kompleksową ochronę procesową, wbudowany w MacOS. wydajność off function (XD) jest zintegrowany bezpośrednio do procesora, a wyraźnie wyznacza pamięć używana do przechowywania danych, a pamięć wymagana do wykonywania poleceń. Zatem funkcja ta chroni komputer Mac przed atakami złośliwego oprogramowania, które używa tego samego podejścia do danych i aplikacji. technologia losowego rozkładu przestrzeni adresowej (ASLR) zmienia położenie pamięć, która przechowuje różne części tej samej aplikacji. Wirus będzie trudno znaleźć te elementy i zmieniać ich kolejność - a zatem, nie może mieć wpływu na funkcjonalność aplikacji. W MacOS technologię ASLR służy do pamięci używanych przez jądro systemu operacyjnego, więc ten mechanizm ochronny działa na wszystkich poziomach komputerze Mac. Funkcja ochrony integralności systemu (SIP) gwarantuje, że szkodliwe oprogramowanie nie będzie w stanie zmienić klucz plików i ustawień systemowych, nawet gdy wnikając do systemu jako root.

A to nie wszystkie zalety bezpieczeństwa Mac OS ....

Co napędza pogłoski o obecności wirusów?

Szczerze mówiąc, nie rozumiem nienawiść oprogramowania, jak również techniki, które nie zostały jeszcze wykorzystane, ale niestety jest. Więc nigdy nie żyć użytkownik widział Mac OS i stosując stałe Okna, łatwo pozwala na pisanie w internecie są różne historie i spekulacje na stronie firmy Apple, to samo odnosi się do innych użytkowników. Niedostępność urządzeń firmy Apple w cenie, tylko dodaje oliwy do ognia.

Ale główne silniki jak plotek i ciągłego rozładowania sytuacji, firma może być uznane za prawo do rozwijania oprogramowania antywirusowego. Nie potrzeba dużo czasu, aby wykopać się Internetu w poszukiwaniu informacji i stanowisk, 99% z nich odnoszą się do jakiegokolwiek laboratorium badawczego Kaspersky, Malwarebytes, BitDefender, i tym podobne. Aby zrozumieć cel takiego prześladowania wystarczy spojrzeć na statystyki sprzedaży Apple w ostatnich latach.

A jeśli spojrzeć na postać 18.484 mln sprzedaży tylko komputery i laptopy na Mac OS, nie można pomóc sobie sprawę, że to taki ogromny kawałek tortu, który przez wiele lat nie przejmie tych spółek. Ja nie jadę do obliczania dokładnych danych liczbowych, myślę, że robisz to bez mi może zrobić. Na przykład, roczna licencja dla Mac OS Kaspersky Antivirus kosztuje $ 59.95.

I nie ma otwartego tajemnicą, że sama firma chętnie opracować program antywirusowy dla urządzeń mobilnych opartych na IOS, który sprzedał 216 736 000 Przychody z tego obszaru tylko przestrzeni, a co najważniejsze, że iPhone i iPadów kupuje głównie publiczność wypłacalność.

Nawiasem mówiąc, iPhone liczba sprzedaży znajduje się na drugim miejscu, lider Samsung.

Istnieje wiele zasobów online, które z jakiegoś powodu, twierdzą, że Windows 7 i windose generalnie bezpieczniejsze niż MacOS, a liczba otworów w nim znacznie mniejsze.

Merkery Windows! W 2016 roku pracownicy firmy antywirusowej ESET poinformowała o statystyce cyberataków na oprogramowanie Windows z Microsoft Corp. ubiegłym roku. Należy zauważyć, że w niniejszym raporcie jest poważny wzrost, prawie 4 razy całkowita liczba luk w różnych składników trybie użytkownika systemu operacyjnego. Te z kolei mogą być wykorzystane do zdalnego uruchomienia i wykonanie złośliwego kodu na komputerze użytkownika, albo w celu uzyskania praw administratora w systemie.

W ogóle, według ekspertów cyberbezpieczeństwa powiedzieć, że w 2016 roku nadal miał większość luk w przeglądarce Internet Explorer - 231 sztuk (rok temu liczyli 243). Nowa przeglądarka Microsoft zamknięty Krawędź 27 luk. Produkt ten korzysta z zaawansowanych ustawień zabezpieczeń, które są domyślnie wyłączone w programie Internet Explorer 11.

I teraz! Według raportu ekspertów, liczba luk w systemie Windows 10 wzrosła o 64% w 2017 roku, natomiast liczba krytycznych luk w przeglądarce Microsoft Edge wzrosła o 46% od 2013 roku. Według raportu, w ubiegłym roku, Microsoft poinformował 587 luk wpływających na Windows Vista, Windows 7, Windows RT, Windows 8 / 8.1 i Windows 10. «To jest rekord. W 2017 roku stwierdzono w luk 232 dłuższych niż w przeszłości, iw porównaniu z rokiem 2012 nastąpił wzrost o 132%”- dodaje naukowcy.

Po przeczytaniu komentarzy na temat systemu Windows 7 bezpieczeństwo fenomenalnego, jedno pytanie pozostaje. Dlaczego po zainstalowaniu systemu operacyjnego i sterowników, jeden z pierwszych w kolejce do instalacji jest wirus? Może rzeczy nie są tak różowo?

odkrycia

Apple naprawdę były niepowodzenia w zakresie bezpieczeństwa, ale można je policzyć na palcach. Tak, i stwierdzono u świeżo upieczonych wersjach systemu Windows, luki te są zwykle zamknięte w pierwszej aktualizacji. Ale najważniejsze, że chciałbym podkreślić to, co zostało zabezpieczone przez system, nie może oprzeć się ciekawości i obsługi krivorukost. Wyłączenie ograniczenia dotyczące twórców instalacji oprogramowania firm trzecich, bez korzystania z zapory, aby chronić połączenie sieciowe, pobieranie i instalowanie oprogramowania z lewej i wątpliwych stron, w pewnym momencie Cię do czegoś, tak, że rzucisz. Mac OS nie jest narażony na kontakt z wirusem, ale jeśli zmieni prawo, wspiąć się z powrotem - nie wiem gdzie i coś zrobić, bo to jest napisane pogrubioną czcionką na jakiejś stronie, jesteś pewny, aby znaleźć niespodziankę w postaci złośliwego oprogramowania. Niech to nie będzie tak bolesne jak na Windows i usuwanie oprogramowania i jego skutki są o wiele łatwiejsze, ale fakt pozostaje faktem.

Czytaj więcej:   DR internecie LIGHT dla Mac

Ważnym faktem jest to, że wirusy mogą zaszkodzić tylko w przypadku, gdy użytkownik uruchomi je przez dwukrotne kliknięcie przyciskiem myszy. Programy, które infekują pocztę w realizacji czytanie listów lub otwiera stronę internetową, do tej pory nieznane.

I jako jeden ze swych stanowisk bardzo jasno i krótko odpowiada na pytanie przed nami na koniec chciałbym zacytować od renomowanego dewelopera, znanego w środowisku Mac OS i Hackintosh:

Vindusovaya paranoja. W Makos mieć przestrzeń jądra i przestrzeń Użytkownik ma, nawet jeśli jest to admin. Te przestrzenie adresowe są oddzielone od siebie przez ściany lite. Nie trojan / wirus w przestrzeni użytkownika nie mieści się w przestrzeni jądra.

Chociaż, oczywiście, nic nie może być wykluczone. Jak raz Akademia Nauk Paryż powiedział, że nie ma nic na niebie, więc kamienie nie mogą wypaść. Musiałam zabrać ją z powrotem.

Powodzenia!

Możesz być zainteresowany:
 • MacOS High Sierra
 • Systemy operacyjne 2016 ocena
 • Porównanie systemów Windows 10 i Mac OS Sierra
 • Systemy plików Mac OS
 • Podvisaet okno Safari Mac OS X

PRAWDA o wirusach dla Mac OS X / Habr

Prawda o Virus for Mac OS X

 • miękki
  Doskonały artykuł na temat wirusów dla Mac OS X, z tego samego autora, który jakiś czas temu napisałem notatkę o tym, co to jest - być użytkownikiem Mac.
  Obecny artykuł jest interesujący, ponieważ w prostym języku, jak i na poziomie zdrowego rozsądku, ale w tym samym czasie i bez fanatyzmu wyjaśnia obecną sytuację ze złośliwymi aplikacjami dla systemu Mac OS X. W artykule jest lektura, zapamiętywania oraz do przekazania tych, którzy twierdzą, że pod Mac „pełen wirusów.”

  Prawda o wirusach

  Wędrować przez internet w poszukiwaniu informacji na temat tego, co się rzeczywiście dzieje ze złośliwym oprogramowaniem (wirusami, trojanami, robakami i innymi szkodliwymi programami) dla Mac i można natknąć się na stosach gorących dyskusji poluotvetov i niezwykle łatwa w użyciu aplikacja o „końcu świata „wydawane przez producentów oprogramowania antywirusowego.

  Problemem jest to, że istnieje bardzo niewiele miejsc, gdzie można nauczyć się materiału na złośliwego oprogramowania dla komputerów Mac. Ale mam wielu lat zaangażowany w „głębokich” systemów operacyjnych uczenia się, więc postanowiłem wypełnić tę lukę.

  Zanim przejdę do przeniesienia, muszę powiedzieć, że używam Maka przez około 4-5 lat, a wcześniej byłem ściśle zaangażowany w systemach Windows i DOS. Muszę powiedzieć, że ja od dawna do czynienia z złośliwego oprogramowania na którejkolwiek z platform.

  Oto jak sprawy stoją z złośliwego oprogramowania na komputerze Mac:

  01 Nie ma niczego, co nie może być uszkodzony

  Dopóki komputery mają jakiś kontakt ze światem zewnętrznym, a ludzie tworzenia programów dla nich, istnieje możliwość, że komputer staje się pewnego rodzaju złośliwego oprogramowania. Niektóre kod źródłowy może być bardziej bezpieczne niż inny kod, ale nie ma nic, że nie można włamać się (przynajmniej w realiach oprogramowania użytkowego).

  02 W przeszłości komputery Mac mają wirusy

  Przed pojawieniem się OS X, istniała pewna liczba wirusów, które mogą zainfekować komputery Mac i zrobienia z nich wszelkiego rodzaju nieprzyjemnych rzeczy, bo z tego, co ich właściciele zostali wijąc się w strasznych konwulsjach. Jednakże fakt, że Mac OS został całkowicie przepisany w przejściu na OS X, doprowadziły do ​​tego, że wszystkie te stare wirusy nie mogą zainfekować komputery Mac dzisiaj.

  03 W tym momencie Twój bezpieczeństwo Mac

  W tym szczególnym czasie, w wolnym obrocie nie ma złośliwego oprogramowania, które mogą zainfekować komputer Mac. Brak wirusy, trojany, żaden tekst nie rejestratory, nie ma botnet, nic. Można surfować po Internecie, czytać e-maile, rozmowy w komunikatorach aż siny na twarzy, a wszystko stało się szkodliwe komputerze. Jednakże, istnieje potencjalna możliwość, że jutro ktoś wyda wirusa, który skorzysta z nieznanych luk w systemie OS X, a na kolację będzie zniszczyć dane na temat wszystkich komputerów Mac w świecie podłączonego do sieci.

  04 Istnieje pojęcie złośliwym oprogramowaniem

  Tak, niektóre udało się stworzyć fragmenty kodu, które mogą zaszkodzić Mac, ale te rzeczy nie zostały jeszcze trafić na „otwarty świat” i maki w „prawdziwym życiu”. I tak, wiele z nich wymaga w jakiś tajemniczych ruchów, aby naprawdę spowodować jakieś uszkodzenie komputera. Ale one istnieją, gdzieś na tej planecie, tutaj teraz.

  05 W systemie Mac OS X na pewno błędy

  Najbardziej szkodliwe oprogramowanie działa poprzez wykorzystanie błędów oprogramowania w systemie operacyjnym komputera. A Mac ma swój udział błędy, do ich poprawiania (zazwyczaj najbardziej znany lub zauważalną) Jabłko okresowo publikuje aktualizacje do systemu operacyjnego. Do tej pory jednak błędy w Mac OS X nie były na tyle podatny grunt dla złośliwych programistów.

  06 Unix wewnątrz zdecydowanie pomaga

  Wewnątrz Mac OS X jest wariantem Unix, a na górze - duża ilość kodu napisany przez Apple, dla wszystkich usług systemowych i powłoki wizualnej, z którymi pracują. Ta wersja systemu Unix w „realnym świecie” został wykorzystany przez długi czas, a stał się bardzo bezpieczne, jak wiele błędów dawna znalezione i naprawione przez te wszystkie lata.

  Czytaj więcej:   Jak uzyskać bezpłatny Donat NA SERWERZE 1,8 Maynkraft

  07 Dostępność Intel nie zmienia obrazu

  Ktoś może się martwić o to, że przejście do procesorów Intel może wnieść Mac mniej bezpieczne, ponieważ złośliwe oprogramowanie dla Windows przeznaczony jest do stosowania na Intel (i zgodne). Jest to mało prawdopodobne, ponieważ złośliwe oprogramowanie jest zwykle napisane przy użyciu luki w systemie operacyjnym, a nie CPU. Jednak to nowe podejście, i to jest możliwe, że w tej chwili kogoś w swojej piwnicy z tej metody.

  akcji 08 Market nie ma znaczenia

  Jest to często twierdził, że żadne wirusy dla komputerów Mac, ponieważ - niewielka część rynku. Do pewnego stopnia może to być prawdą. Jeśli piszesz szkodliwy program - szczególnie jeśli jest częścią botnetu dochodowego lub sieci spamu - czy chcesz, aby nazwę dla siebie, to prawdopodobnie będą zmierzać do największych komputerów akcji. Jednak wielu twórców tych programów są również lubiący popularności, a co może być bardziej interesujące: pisać następny 147 281. Virus for Windows lub napisać pierwszy superviruses dla Mac? Ktoś chyba chce dać dobry kopnąć faceta, „Hej, ja - Mac”.

  09 W piśmie złośliwego oprogramowania zaangażowany dużo pieniędzy

  Większość „szkodliwych” programy są dziś wykorzystywane w dwóch celach: albo do przechwytywania informacji z komputera (na przykład zbieranie nazwy użytkownika i hasła podczas logowania się na stronie internetowej banku) lub utworzenie ogromnej sieci tysięcy (lub kilkadziesiąt tysięcy) komputerów do generowania spam, uczestniczyć w atakach DDoS na różnych stronach internetowych. W każdym razie, istnieje duże pieniądze, a wszystko to sterowane jest nie amatorzy. A kiedy będzie ona sens ekonomiczny dążyć do użytkowników Apple, będą pod pistoletem.

  10 Firmy produkujące oprogramowanie antywirusowe dla komputerów Mac?

  Tutaj jestem trochę zdziwiony. Z jednej strony, spędzasz swoje ciężko zarobione pieniądze na program, aby uchronić się przed czymś, co w rzeczywistości nie istnieje. Jednak z drugiej strony, masz dwie korzyści: a) z odpowiednim programem, będzie można uniknąć przenoszeniu wirusów dla Windows z jednego użytkownika na innego głupi; oraz b) gdy w końcu pojawi się prawdziwy Virus for Mac, musisz być gotowa infrastruktura do odparcia ataku, pod warunkiem że regularnie aktualizuje bazę definicji wirusów i spółka wydała aktualizację dla wirusa.

  Jak mogę zapytać? Bez oprogramowania antywirusowego, ale zrobić codzienne tworzenie kopii zapasowych, na wszelki wypadek.

  Tłumaczenie zaczerpnięte z serwisu Alexmak.net
  Artykuł oryginalny

  Jak sprawdzić MAC wirus? - DEEPAPPLE

  Phishing atak został skierowany do użytkowników komputerów Mac. To było przekierować użytkownika do zabezpieczenia stron internetowych udawać, który wyświetla komunikat informujący, że komputer jest zainfekowany wirusem. Po to, że oferuje "anti-virus" oprogramowanie Mac Defender, aby rozwiązać ten problem.

  Ten "anti-virus" oprogramowanie jest rzeczywiście wirus (malware). Jego ostatecznym celem - zapewnienie informacji o karcie kredytowej użytkownika, które mogą być wykorzystywane w celach oszukańczych.

  Najczęstszym nazwa tego złośliwym oprogramowaniem: Mac Defender, MacProtector i MacSecurity. 

  Firma Apple wydała bezpłatną aktualizację oprogramowania (Security Update 2011-003 (Snow Leopard)), który automatycznie wykrywa i usuwa złośliwe oprogramowanie Mac Defender i jego znanych wariantów.

  W sekcji „Resolution” poniżej zapewnia również instrukcje krok po kroku, w jaki sposób chronić przed malware i usunąć go ręcznie.

  decyzja

  Zapobiec instalacji złośliwego oprogramowania

  Jeśli otrzymasz powiadomienie o jakichkolwiek wirusów lub oprogramowania zabezpieczającego, należy zamknąć przeglądarkę Safari lub dowolną inną przeglądarkę, której używasz. Jeśli nie można zamknąć przeglądarkę w zwykły sposób, zamknij ją, wybierając Wymuś koniec.

  W niektórych przypadkach, przeglądarka może automatycznie pobrać i uruchomić instalator tego malware. Następnie trzeba anulować proces instalacji. Nie należy wprowadzić hasło administratora. Natychmiast usunąć instalator, postępując zgodnie z poniższymi instrukcjami.

  1. Przejdź do folderu „Downloads” folder lub skonfigurowany do uruchamiania.
  2. Przeciągnij instalator do kosza. 
  3. Opróżnić Kosz.

  Usunięcie tego złośliwego oprogramowania

  Jeśli zainstalowany jest złośliwe oprogramowanie, zaleca się wykonać następujące kroki.

  • Pod żadnym pozorem nie należy wprowadzać dane swojej karty kredytowej.
  • Należy wykonać następującą procedurę w celu usunięcia.

  Procedura usuwania

  1. Przenieść lub zamknąć okno skanowania.
  2. Przejdź do folderu „Narzędzia” pod „Programy” i uruchom program „Monitorowanie systemu.”
  3. W wyskakującym menu w prawym górnym rogu okna, wybierz „Wszystkie procesy”.
  4. W kolumnie „Nazwa procesu”, znaleźć nazwę i naciśnij, aby zaznaczyć (w tym wspólnych nazw programów: Mac Defender, MacSecurity i MacProtector).
  5. Kliknij przycisk „Zakończ proces” w lewym górnym rogu okna, a następnie kliknij przycisk „Finish”.
  6. Zamknąć "Monitoring System".
  7. Otwórz folder „Programy”.
  8. Znajdź program o nazwie Mac Defender, MacSecurity, MacProtector lub tym podobne.
  9. Przeciągnij go do kosza i opróżnić kosz.

  Złośliwe oprogramowanie ustawia także obiektu wejściowego do konta w „Ustawienia systemu”. Usuń tę funkcję wejścia nie jest wymagane, ale poniższej procedury, aby ją usunąć.

  • Otwórz „Preferencje systemowe” i wybierz „Konta”, a następnie - „login przedmioty”.
  • Wybierz nazwę programu zdalnie przy użyciu czynności opisane powyżej, takie jak Mac Defender, MacSecurity, MacProtector.
  • Kliknij "minus" (-).

  Usunąć instalatora z folderu pobierania postępując zgodnie z procedurą opisaną w rozdziale „zapobiec instalacji złośliwego oprogramowania” powyżej.

  Uwaga. Jabłko zawiera aktualizacje zabezpieczeń dla komputerów Mac tylko za pomocą „Update” oraz na stronie wsparcia technicznego Apple Downloads. Użytkownik powinien zawsze być ostrożnym, gdy poproszony o podanie poufnych informacji osobistych w Internecie.
   

  Wybierz swój język

  polskiangielski niemiecki hiszpański francuski włoski portugalski turecki arabski ukraiński szwedzki węgierski bułgarski estoński Chiński (uproszczony) wietnamski rumuński tajski słoweński słowacki serbski malajski norweski łotewski litewski koreański japoński indonezyjski hinduski hebrajski fiński grecki holenderski Czech duński chorwacki Chiński (tradycyjny) Filipińska urdu Azeybardzhansky ormiański Białoruski bengalski gruziński kazachski Kataloński mongolski rosyjski Tadzhitsky Tamil'skij telugu Uzbetsky


  Dodaj komentarz

  Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *