Ile pieniędzy trzeba żyć normalnie w Moskwie

Ile pieniędzy trzeba żyć normalnie w Moskwie

Paul Gorodnitsky | UlubionyŁaduję Dodaj do zakładek Ile pieniędzy trzeba żyć normalnie w Moskwie

Mieszkam w Petersburgu i pięciu lat pracuje zdalnie. Został on zastąpiony przez kilkanaście firm, ale tylko jeden z nich (pierwszy) był Petersburg. Reszta - z Moskwy.

Kilka razy w roku słyszę zdanie bardzo logiczny: „A niech przenieść! Wtedy więcej możliwości. " Za każdym razem historia kończy się tak samo - Biorę kilka dni do namysłu, ale konsekwentnie odmawiają.

Panorama_of_Moscow_Kremlin

Po pierwsze, szanse, według mojego zatrudnienia i wystarcza na odległość - wystarczy chwycić za nimi, zamiast przyciągania dziób.

Po drugie, ważne jest, aby zrozumieć, że życie w Moskwie jest znacznie bardziej dotkliwe niż się wydaje.

1. Stamtąd nie wróci. Faktem jest, medyczny. Sądząc po doświadczeniach swoich przyjaciół, uciekł do Moskwy po przeprowadzce do stolicy ludzie lgną do niego aż do niedawna.

Po powrocie do rodzinnego miasta z jakiegoś powodu jest uważana za znak luzerstva - ludzi zmuszonych do uzasadnienia i odpowiedzieć na kilka głupich pytań.

Z jednej strony, nie obchodzi. Z drugiej strony, Moskwa, najwyraźniej zmienia świadomość: ty sam zacząć myśleć, że szansa, aby w pełni realizować się tylko tam.

1 (1)

2. Cała egzystencja jest skierowany do zarabiania pieniędzy. Pieniądze z kolei trzeba kupić mieszkanie.

Ta perspektywa jest przerażająca z dwóch powodów. Pierwszy - cena wynajmu mieszkań: potrzeba gdzieś mieszkać, nie zostały jeszcze zgromadzone na pierwszej płatności hipotecznych. Wynająć przyzwoite mieszkanie w centrum jest nie mniejsza niż 50 tysięcy rubli - o wiele lepiej w Petersburgu z nim (30-35 tysięcy za przyzwoitą domku w miesiącu).

Drugi problem - ceny nieruchomości. Od czasu do czasu spotykam się z bardzo znanych postaci z telewizji. Widzę, jak są podejmowane dla utrzymania wszelkich zdarzeniach tylko jednego - aby szybko spłacić hipoteki. Ale nawet wśród ludzi mediów, aby zebrać cała kwota idzie bardzo długo.

Czytaj więcej:   sporty Keynote WWDC 2010 w 5 minut

Przeciętny człowiek, aby kupić mieszkanie w Moskwie zrujnować życie. Sense - zerowy: w żadnym innym rosyjskim mieście (w tym Petersburgu) na kupno własnego mieszkania jest o wiele łatwiejsze. Trzeba przyznać: mieszkanie w Moskwie - to gwarancja stres, ale nie szczęście.

324

3. Kapitał ruchu piekielnym. Trzeba iść w metrze, a następnie wsiąść do autobusu, a następnie w niektórych rzadkich minibus. Utknąć w korkach, wsiada do taksówki, a następnie z powrotem do nurkowania metrze złapać - i nadal się spóźnić.

Moskwa znajomi dać do transportu pięć razy więcej pieniędzy niż ja w Petersburgu. W tym samym Uber można łatwo opróżnić 10-15 tysięcy miesięcznie (chociaż niektórzy ludzie potrafią wydać i 25000).

moskva_elektricheskaya_moskva_dvuhkolesnaya

4. Drodzy siłownie. W Petersburgu 25-30 tys można kupić roczny abonament do wielkiego klubu fitness z nowym sprzętem do ćwiczeń i basenem. Sale pełne - nawet mnie (mieszkam na obrzeżach) istnieje co najmniej pięć w odległości spaceru.

W Moskwie ponad 30 tys zapewnić poziom nieco wyższy niż w piwnicy biegunach. Dobre siłownie rozpocznie ze znakiem 50 tys. A nie fakt, że mają szczęście mieszkać w pobliżu takiego centrum fitness (zob. Poprzedni punkt) jest prawdopodobne, aby dostać go w transporcie.

fitnes klub_fitnes-holl_butovo_trenazhernyiy_zal

5. przewraca metki. Oczywiście, wysoki koszt Moskwy przesadzone, ale przeciętny czek na jedzenie i inne rzeczy jest naprawdę wysoki - uczucia, w temperaturze 20-30} {6c5eb26f3d29fad2a087417bbc064fd5eb01749c14872eb5cf466d6ed261d370 wyższy niż w Petersburgu.

Wnioski: żyć w Moskwie jest bardzo smutny i kosztowne.

Formuła jest następująca: aby zarobić dużo, o tym samym wydatków . Równolegle, marzysz o chwili, kiedy wreszcie vedesh w ich własnych domach.

samaya_dorogaya_ipoteka_v_moskve_na_chukotke_i_v_krymu

Aby wygodnie osiedlić się w stolicy trzeba zarabiać nie mniej niż 500 tysięcy rubli miesięcznie. Następnie wystarczy na kredyt hipoteczny, a za wszystko inne, w tym podróżować kilka razy w roku.

Czytaj więcej:   10 złudzeń optycznych, które sprawiają, że praca mózgu

Ale takie pieniądze (pół miliona), wypłaconych lub top menedżerów lub sportowców czy polityków. Alternatywą - do rozpoczęcia własnej działalności gospodarczej, ale jesteśmy teraz twierdzą, że jest o zatrudnieniu.

Proponuję zatem mówić o mniej lub bardziej realnych dochodów.

Tak więc, ile pieniędzy potrzeba?

50 tysięcy rubli - poniżej przeciętnego wynagrodzenia w Moskwie (60 tysięcy w 2015 roku) . Na 50.000, można strzelać mały pokój do życia tak, że wystarczy tylko na jedzenie i ubranie bez fanaberii. To jest absolutnie minimalny poziom. Brak oszczędności, nie ma święta.

W najlepszym przypadku będzie to wystarczająco, aby upewnić się, że kilka razy w roku, aby odwiedzić swoje rodzinne miasto i rozmawiać o posh życia w Moskwie. I wrócić do domu będą musieli albo w autobusie lub zastrzeżone siedzenia.

100 tysięcy rubli - nie ma opcji. Można też wynająć pokój (15-20 tysięcy) złotych i odstraszają hipoteki (lub turystyki) lub wynająć mieszkanie (od 40-50 tysięcy), a pozostałe pieniądze wydać na siebie.

Głodzenia nie jest konieczne, aby zaoszczędzić dużo - to samo, ale wszystkie rozrywki będzie przyziemne: filmy w środy, bar w piątki, „Auchan” w niedziele.

W ogóle, tkania - pozycja, z której należy przenieść do Moskwy. Jeśli mieszkasz w płytkim prowincji i posiekać 40.000, i nazwali w stolicy 65-70 tys zgodzić się raczej głupie - poziom komfortu i bezpieczeństwa, aby być mniej więcej takie same. Dlatego też okazja do 100 tys.

81cecd1400c894c9072d84acefcdf5dc

150 tysięcy rubli - najbardziej niebezpieczny kwoty. Nawet jak na standardy Moskwie podnieść i tak już bardzo dobre, ale wydaje się wiele pokus. Karaoke, Szisza, poruszać się tylko taksówką.

O pokoju, można jeść od razu zapomnieć - garnitury tylko chacie, a takie, aby nie wstydzić się nazywać przyjaciół. Ponadto dodał coroczne aktualizacje gadżetów - bez tego w żaden sposób.

Czytaj więcej:   do Crunch Crunch Pad sprawia czekać

Razem: 150000 niemal nie do odróżnienia od 100 tys. Pieniądze dla kredytów hipotecznych nadal kapie powoli ( „Wystarczy pomyśleć, jeszcze czas, aby”), ale cache na rozrywkę zacznie odlecieć tak po prostu.

200 tysięcy rubli - granica dla tych, którzy mają mózg i siły woli. można bezpiecznie odstawić 100 tysięcy miesięcznie dla pierwszej płatności i żyć dokładnie tak samo jak ci, którzy podnoszą 100 tys.

Tu nie ma mowy o samokontroli - ważne jest, aby nie rozpraszać dodatkowe pieniądze. Mój przyjaciel, który mieszka w Moskwie, zarabia 200 tysięcy, ale tonął w długach, bo uwielbia pięknie żyć. Nie należy przyjmować za jego przykładem.

1313416842

250-300 tysięcy rubli - idealny. Osoba w stanie zarabiać w zatrudnianiu takich ilościach, zwojów tyle za wszystko: do planowania wakacji i szukać idealnego obiektu, a na Skarbonka (lub raczej za korzystny wkład do banku).

Więc dla mnie osobiście, 300000 - próg, przy którym można zacząć mówić o przeprowadzce do stolicy na pobyt stały.

Chociaż wiele nie oferuje, więc jeździć do Moskwa 1-2 razy w miesiącu w sprawach bardzo pilnych. Wszystko to kosztuje 5-10 tysięcy rubli - odpowiednia opłata jest żyć w mieście marzeń, ale pracować dla tych, którzy mają siedzibę w mieście możliwości.

Chwała autor

Wybierz swój język

polskiangielski niemiecki hiszpański francuski włoski portugalski turecki arabski ukraiński szwedzki węgierski bułgarski estoński Chiński (uproszczony) wietnamski rumuński tajski słoweński słowacki serbski malajski norweski łotewski litewski koreański japoński indonezyjski hinduski hebrajski fiński grecki holenderski Czech duński chorwacki Chiński (tradycyjny) Filipińska urdu Azeybardzhansky ormiański Białoruski bengalski gruziński kazachski Kataloński mongolski rosyjski Tadzhitsky Tamil'skij telugu Uzbetsky


Dodaj komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *