SYSTEM ZARZĄDZANIA SITE co jest lepsze

Na początkowym etapie tworzenia witryny, omawiamy z klientem szereg pytań, z których jeden jest wybór CMS . Wybór silnika na stronie internetowej jest dosyć trudne. Obecnie opracowano kilkanaście darmowe (i zapłacił więcej) systemy, które w swojej strukturze i możliwości są praktycznie identyczne, a różnią się jedynie w małych niuansów. Aby zaoszczędzić czas, klienci w poszukiwaniu odpowiedzi, która maszyna do wyboru na miejscu i proszę ich czytelników ekscytujących nowych i przydatnych artykuł w swoim blogu, zdecydowaliśmy się podnieść temat CMS i umieścić go „na półkach”.

Co to jest CMS?

Co to jest CMSZacznijmy od początku. Jeśli jesteś jednym z tych, którzy nie są zaznajomieni z tym amerykańskim skrót, będziemy chcieli wiedzieć, co to znaczy i dlaczego muszę tego systemu.

CMS (Content Management System) - to system zarządzania treścią. Mówiąc najprościej, jest to serce miejscu, z którego można zlokalizować, dodać, edytować i zarządzać informacjami online i dostęp do niej. Silnik pomaga zorganizować całą zawartość w zależności od jej umieszczenia na stronie. Ponadto CMS - to idealny sposób, aby obejmować jednocześnie kilku pracowników wykonujących różne prace: content manager, copywriter, SEO-specjalistów, itd

System ten zawiera wiele funkcji. Dzięki niemu można nie tylko tworzenie stron i całe katalogi produktów, specyfikacje pisania, ale także umieszczać pliki wideo i audio. W skrócie, jest to wielofunkcyjny edytor terenu.

Który CMS jest lepszy: płatne lub darmowe?

W związku z promocją CMS, wielu deweloperów pisać swoje silniki i je sprzedać. Przez kontaktowanie ich można usłyszeć całą listę zalet ich tworzenia, jak mówią, są one tak wielki silnik, który ma się rozpocząć i ja gotować zupę. W rzeczywistości, CMS zapłacił różni się od bezpłatnych tylko bardziej zaawansowanych funkcji i nie zawsze i często jest tylko w określonym kierunku, dlatego najlepiej nadaje się do pewnych zadań. Ale to nie znaczy, że open source CMS nie będzie osiągnąć swoje cele. Jest w pełni zdolny do konkurowania z wersji płatnej i istnieje tylko pół kroku z tyłu. Dlatego też, jeśli twoim celem powinno zamówić prostą stronę internetową, a następnie wybór wolnej CMS - mądrą i rozważną decyzję.

Jak wybrać silnik funkcjonalny stronie

Każdy programista silnika, zarobkową lub nie mówi o jego wszechstronności. Niedoświadczona osoba jest trudno obiektywnie ocenić, jak najlepiej wybrać CMS na swojej stronie. Dlatego przed decyzją afirmatywnej głosować kilka ważnych kryteriów, które muszą odpowiedzieć CMS.

Wygodny i łatwy do edycji treści

Po zrezygnować kod HTML, logiczne jest, że chcą wygodę i łatwość edycji treści. Dlatego silnik powinien pozwalają szybko publikować i edytować treść za pomocą przycisków zrozumiałe na prymitywnym poziomie, a zatem posiada interfejs WYSIWYG (What You See Is What You Get - to co widzisz to co masz)

Edycja treści w Joomla

SEO + CMS = przyjaźń

Tutaj mówimy o złożonych cech i funkcji, które pozwalają na dostosowanie witryny do wymagań robotów wyszukiwarek. Oczywiście, wszystko CMS SEO-friendly, ale trzeba obiektywnie ocenić, czy jest to wystarczające dla skutecznej promocji witryny.

zawartość personalizacja

Każdy system sterowania pozwala na szybkie publikowanie stron, teksty, itp Najważniejszą rzeczą w wyborze CMS - czy będzie w stanie uzyskać prawo, aby dostosować treść wniosków CA. Na przykład, jeśli rozwijać sklep internetowy, powinieneś być w stanie dodać produkt karty. Jeśli prowadzisz blog informacyjny, silnik ma obowiązek opublikować nową pozycję na stronie.

Poziom dostępu do innych użytkowników

Byłoby dobrze, gdyby twoi stali klienci mają dodatkowe opcje. Na przykład, oddzielne grupy prywatnych komunikacji i dyskusji. Lub możliwość moderatorów na ograniczony dostęp do edycji danej strony. Jeśli planujesz utworzyć takie funkcje na swojej stronie internetowej, CMS jest wymagane aby sobie na to pozwolić.

Najpopularniejsze strony silnika. Top 3 najlepsze darmowe CMS

Nie możemy zdecydowanie powiedzieć, który silnik jest lepszy, ponieważ jego wybór zależy od konkretnych potrzeb. Ale nasze doświadczenie i popularność w systemach aplikacyjnych pozwoliły nam zidentyfikować w pierwszej trójce.

WordPress

Ten CMS stał się blogosferę, a ostatecznie otrzymał rozwój funkcjonalny, a wraz z nią popularność. Dziś, WordPress jest używany do tworzenia wszelkiego rodzaju miejsc, od blogów do dużych komercyjnych projektów internetowych.

plusy:

 • Najbardziej popularny silnik. Raz to jest najczęściej stosowane, to świadczy o jego funkcjonalności i użyteczności;
 • Bardzo szeroki zakres wtyczek do różnych rodzajów miejsc;
 • Jest to interfejs typu WYSIWYG, który ułatwia pracę z znakowania HTML;
 • To nie wymaga doświadczenia w pracy i specjalistycznej wiedzy.

Wady:

 • Ze względu na ogromny zestaw wtyczek trzeba wybrać odpowiednie ustawienia, aby uzyskać wygodę i możliwość korzystania tylko to, co jest potrzebne na miejscu;
 • Jeśli jesteś początkujący, mogą wystąpić problemy podczas instalacji.

Wnioski: WordPress - najlepszym rozwiązaniem dla prostego administracji serwisu. Jeśli wziąć swój czas i dostosować wszystkie ustawienia, silnik ten będzie idealnym rozwiązaniem dla witryn z wiadomościami i blogów, a także dla witryn e-commerce.

10% użytkowników wolą Jumla. Ten silnik - skrzyżowanie wszechstronności i łatwości zarządzania. Ale mimo to, Joomla posiada przyjazny dla użytkownika interfejs.

plusy:

 • CMS to funkcjonalne narzędzie do rozwoju serwisu;
 • Obsługuje protokoły kontroli i ograniczenia dostępu;
 • Istnieje panel administracyjny z szerokiej funkcjonalności;
 • Bardzo łatwy w instalacji, która może obsługiwać nawet początkujący;
 • Bardzo ładny design.

Wady:

 • CMS jest uniwersalna, ale raczej powierzchowne;
 • Nie nadaje się dla rozwoju sklepów internetowych i portali z dużym udziałem.

Wniosek: Jeśli szukasz bogatej, elastycznej konstrukcji silnika z szerokiego zakresu funkcjonalności, a następnie - najlepszym rozwiązaniem. Kiedy nie, wybierając zapominać, że system ma swoje własne cechy, które powinny być uregulowane.

Drupal

System ten jest przeznaczony dla programistów, którzy potrzebują przyjaznego interfejsu i ogromną ilość funkcji do tworzenia skomplikowanych witryn. Logiczne jest, że praca z tym CMS wymaga wiedzy i umiejętności.

plusy:

 • Obecność haczyki, za pomocą którego możliwe jest uniknięcie problemów w zarządzaniu;
 • Dostępne moduły pozwalają na tworzenie wszelkiego rodzaju danych i odwzorowania;
 • Dostępność modułu taksonomii, z którego można rozpowszechniać treści według kategorii, podkategorii i poziomów;
 • Istnieje forum dla użytkowników CMS, dzięki czemu można uzyskać porady, pomoc lub zalecenie;
 • Ogromna gama wtyczek zwiększających funkcjonalność systemu.
Czytaj więcej:   SQL Serwer pieniądze TYPE

Wady:

 • Nie nadaje się dla początkujących. To kompleksowy system CMS, wymagające wiedzy;
 • CMS wymaga wysokiej wydajności komputera. Z powodu jej braku, może być trudne do wykorzystania.
 • Trudna do zrozumienia klienta z intuicyjnym zrozumieniu tutaj jest bardzo trudne.

Wniosek: To jest bardzo trudne, ale w tym samym czasie, wielofunkcyjnym narzędziem zarządzania. Najlepszym rozwiązaniem dla skomplikowanych i dużych projektów.

podsumować

Najlepsze CMS - jest taki, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom i wymaganiom witryny za pomocą swojej funkcjonalności. Zanim wybierzesz silnik, przemyśleć w szczegółach, co chcesz zobaczyć na swojej stronie, które funkcje będą wykonywać, ocenić swoją wiedzę, umiejętności i czas można poświęcić na naukę. Nie spiesz się wybierając bardzo proste lub bardzo złożone opcję. Tylko obiektywna ocena pomoże Ci wybrać silnik na swojej stronie.

Skoro chcesz! Zapisz się do naszego bloga, na długo przed wielu ciekawych rzeczy!

szybkość pracy1
1
1
1
1
1
1
1
1
15.00 / 5 (oceny - 4 )

Jak wybrać SILNIKA (CMS) dla stron internetowych | CMS i wyszukiwarka dla witryny

WYBÓR CMS - Jak wybrać STRONY SYSTEMU ZARZĄDZANIA

Kiedy planujesz projektu WWW, konieczne jest udzielenie odpowiedzi na tysiące pytań. Jeden z nich dotyczy wyboru „silnik” dla serwisu. To wstyd, jeśli spędzasz rozwiązać ten prosty problem dużo czasu. Lepiej jest zapłacić dodatkowe bardziej palące problemy minute, takie jak planuje kupić nowy jacht, który zabierze Cię w kieszeni w razie powodzenia projektu. I od tego przewodnika dowiesz się, jak szybko i poprawnie wybrać CMS dla serwisu.

Dlaczego wybrać „silnik” dla witryny jest trudne

Odpowiedź na to pytanie może cię zaskoczyć. Fakt, że realizacja prawie każdego projektu strony internetowej, będzie pasować niemal żadnego CMS. Na przykład, można wziąć Joomla! i sklep internetowy, projektowanie treść, blog, portal, serwis internetowy, online, wizytówki, cokolwiek. Zobacz, jest mało prawdopodobne, aby odnaleźć typ zasobu, który w zasadzie można zrobić, aby „Jumla”. Co więcej, nie możesz odpowiedzieć, że w zasadzie nie mogą być realizowane za pomocą Drupal, WordPress, 1C-Bitrix lub innego „silnik”.

Wybór CMS, to na pewno natknąć się ludzi, którzy mówią, że Joomla! i Drupal - jest nonsensem, a projekt może być dobrze zrobione tylko na Netcat lub 1C-Bitrix. Nawiasem mówiąc, nazwa „silniki” w zdaniu poprzednim może być dowolnie zmieniane. Więc nie wierzę tym ludziom. W większości przypadków, ich zaangażowanie w CMS jest podłączony wyłącznie do osobistych preferencji. Przyzwyczajeni do specjalisty do pracy z „Joomla”, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, a pozostałe „silniki” boi się lub nie chce zrozumieć.

Czy to znaczy, że nie można słuchać, wziąć pierwszy dostępny CMS i sprawiają, że na miejscu? Oczywiście, że nie. Po pierwsze, jeśli ufasz specjalistyczną wiedzę rozwoju witryny, lepiej jest pozwolić mu pracować z ukochanym „silnika”. Oczywiście, jeśli nie spowoduje utrudnienia dla siebie i swojej publiczności. Po drugie, specyfika różnych typów stron CMS nadal istnieje. Przejawia się to nie zawsze. Ale jeśli jesteś w trzecim roku realizacji projektu będzie spoczywał w niemożności zrealizowania dowolnej funkcji z powodu złego wyboru „silnik” na początku, to byłby wstyd. Dlatego lepiej jest spędzić godzinę na badaniu informacji dzisiaj niż zaoszczędzić czas i pieniądze, gdy przeniósł się do nowego zasobu CMS w przyszłości.

Wybierz „silnik” pomaga do tego przewodnika. Pamiętaj, aby omówić dane z deweloperem witryny. To pomoże Ci dokonać najlepszego wyboru.

Jaki silnik nie pasuje

Nigdy zadowolić się tzw CMS «samopisnye”. Są one tylko w jednym przypadku może być używany, jeśli je pisać. Ponadto, nie pasują witryny bez „silnik”. O przyczynach, patrz instrukcja dla tych terenów klientów.

Który CMS wybrać: płatne lub darmowe

Odpowiedź na to pytanie jest oczywista: jeśli to możliwe, skorzystać z bezpłatnego „silnik”. Rozliczenia wypłaconej CMS tylko wtedy, gdy funkcja wolnej produkt nie spełnia potrzeb projektu.

Sprzedawców „silników” komercyjnych będzie starał się przekonać Cię do zakupu produktu przy użyciu różnych argumentów:

 • „Nasza pracownia opracowała najbardziej funkcjonalny i bezpieczny CMS w historii. Ogółem za 1000 rubli rocznie będzie otrzymywać regularne aktualizacje i bezpłatną pomoc techniczną. " Chłopcy zapomnieli powiedzieć, że mogą zmienić studio specjalizujące się w ciągu trzech miesięcy. I kiedy pokazują pozornie najbardziej funkcjonalne CMS innych specjalistów powie, że „silnik” jest nieaktualny, a miejsce powinno być przeniesione do systemu CMS, czyli nowe studio.
 • „Ze względu na open source darmowy CMS każdy początkujący haker włamuje się do witryny. Zapłaciliśmy CMS kod zastrzeżony, więc są bezpieczne. " Jest to mit. Silniki Hack mogą być otwarte i zamknięte źródło. Ponadto, w praktyce, oprogramowanie open-source są bardziej bezpieczne, ponieważ rozwijać społeczność ekspertów. Liczne entuzjaści, aby szybko znaleźć i naprawić luki kodu niż kilku ekspertów pracujących na projektach o zamkniętym źródle.
 • „Miejsca na wolnym CMS - dla dzieci w wieku szkolnym. Szanowany biznesmen pracy z produktów wysokiej jakości. " Jeśli przyjąć ten argument, a następnie udać się na wakacje do babci.
Studenci w nocie: Snoop Dogg używa wolnego silnika
 • „Wyszukiwarki dać więcej ruchu do witryn płatnego CMS i za darmo z podejrzeniem”. Jest to mit.
 • „Płatny CMS bardziej funkcjonalne. Jest najlepiej dopasowany do swoich potrzeb, zapewni Tobie i Twoim klientom więcej opcji. " Jest to jedyny argument, który można traktować poważnie.

„Silnik” są łączone w grupy odpowiednie i nieodpowiednie dla swojego projektu. Jednocześnie obie grupy obejmują zarówno płatnych i bezpłatnych CMS.

Jak ocenić funkcjonalność „silnik”

Jak wspomniano powyżej, prawie wszystkie mają wystarczającą funkcjonalność CMS do tworzenia niemal każdą stronę. Wszyscy deweloperzy „silnik”, o którym mowa funkcjonalności danego produktu. Dlatego laika trudno obiektywnie ocenić zgodność z potrzebami projektu funkcjonalność systemu zarządzania treścią. Aby to zrobić, należy porównać możliwości CMS podstawowej przedstawionych poniżej funkcji.

Wygodny edytor wizualny

Proste Content Editor - jest coś, za co dałeś się na stronie HTML na rzecz „silnik”. Za pośrednictwem interfejsu edytora można tam publikować i edytowanie treści.

Większość użytkowników będzie musiał edytor, który pozwala na pracę z obiektami wizualnymi. Ten typ interfejsu nazywa WYSIWYG. Skrót utworzony z pierwszych liter angielskiej zdanie co widzisz to co masz - to co widzisz to co masz.

Edytor wizualny

Na pewno trzeba opublikować na stronach kodowych miejscu, na przykład, znaczników semantycznych. Ten problem może być najlepiej spełnione przez edytor HTML.

edytor HTML

Wybierz „silnik” za pomocą edytora, który pozwala na pracę z zawartością w trybie wizualnym i tryb HTML. Niektóre z nich są wyposażone w funkcjonalny CMS domyślnym edytorze. W drugiej credit default rozwiązanie nadaje się tylko do publikacji sygnał alarmowy SOS. Oto kilka przykładów:

 • edytor domyślny WordPress może być idealnym rozwiązaniem, które dysponuje wystarczająco dla ogromnej liczby użytkowników. To pozwala na pracę z zawartością w trybie wizualnym i tryb HTML. A jeśli z jakiegoś powodu nie jesteś zadowolony z decyzji domyślnie kredytową, wybierz odpowiedni katalog wtyczek w edytorze, na przykład, TinyMCE Advanced.
redaktor WordPress. Strzałka oznacza przełącznik menu do trybu HTML
 • Proponowana domyślny edytor Drupal zaskoczy Cię swoim minimalizmem. Jeśli zdecydujesz się na współpracę z tym „silniku” będzie musiał znaleźć jednostkę z pełnym edytorze. Na przykład, można ustawić zwykły TinyMCE.
Domyślny edytor Drupal nie są spełnione nawet uczeń
 • „Silnik” dla sklepów OpenCart posiada funkcjonalne i jednocześnie prostego edytora. To pozwala na edycję treści w trybie i tryb HTML-kodu wizualnego, wybierz szablony stron i zmienić kategorię publikacji. Ponadto edytor pozwala określić stronę tytułową i meta-danych.
Domyślny edytor OpenCart bardzo wygodne i funkcjonalne
 • Na temat możliwości domyślnego edytora Joomla! zapoznania się z naszą recenzję. Z niej można również dowiedzieć się, dlaczego jest to konieczne, aby zastąpić domyślny edytor na tej jednostki.
Czytaj więcej:   Program Szukaj PARTY NA INTERNECIE

Przy wyborze CMS, należy spróbować opublikować notatkę w wersji demo. Korzystaj z wygody i funkcjonalności edytora.

Zobacz także: Promowanie witryny z budżetu zerowy: 65 kroków darmo conquest wyszukiwania Tops

SEO-friendly

Jest to połączenie funkcji i cech, pozwalają na dostosowanie zasobów do potrzeb użytkowników wyszukiwarek. Jeśli jesteś przyzwyczajony do patrzenia na ten problem z drugiej strony, szukać „silnik”, który odpowiada wymaganiom technicznym wyszukiwarek.

Należy pamiętać, że wszystkie CMS można nazwać domyślny lub potencjalny SEO-friendly. Byłoby dziwne, gdyby deweloperzy są „silniki” nie są brane pod uwagę wymagania wyszukiwarek. Przy wyborze systemu zarządzania treścią, trzeba ocenić realizację cech SEO-friendly. Innymi słowy, trzeba zrozumieć, czy masz wystarczająco dużo domyślnie SEO przyjazne dla skutecznej promocji strony internetowej. Ponadto, należy ocenić starań, aby poprawić charakterystykę SEO-friendly do poziomu, który uznasz za stosowne.

Oceń CMS w celu dostosowania do potrzeb użytkowników wyszukiwarek może być na podstawie następujących kryteriów:

 • Canonical URL. Z ich pomocą chronić zasobu ze zduplikowanych stron Wyszukiwarki mają negatywny stosunek. W najnowszej wersji Joomla! Canonical wspiera domyślny URL. WordPress URL kanonicznej jest dostarczane przez Seo-ins, na przykład, All in One SEO Pack. Jeśli zdecydujesz się 1C-Bitrix, tagu rel = „canonical” trzeba będzie włożyć pomiędzy tagi ręcznie. Ciekawa sytuacja z CMS Drupal. Funkcja kanonicznego adresu URL w tym silniku jest domyślnie włączona. Jednak Drupal 7 jest realizowany prawidłowo, więc wyszukiwarki, aby znaleźć na stronach internetowych Drupal podwaja. W drugiej połowie listopada ukaże się Drupal 8.0. Być może, nowa wersja jest problem z kanonicznym URL zostanie rozwiązany.
 • Zarządzanie nazwę strony i meta-danych. „Silnik” ma mieć interfejs do edycji tytuł i opis meta tagi i słowa kluczowe. W „Joomla” można wstawić opisy ręcznie lub wygenerować je automatycznie za pomocą przedłużacza SEOSimple. W WordPress edycji tytułu, opis i słowa kluczowe obsługiwać wiele szablonów. Można również zainstalować wtyczki All in One SEO Pack. Aby edytować tytuł, opis i słowa kluczowe w Drupal, musisz SEO moduł, na przykład, kilka metatagi szybkiego i stronie tytułowej. CMS OpenCart pozwala na edycję meta-dane tytułowe i domyślne.
Edycja tytuł, opis i słowa kluczowe w OpenCart
 • Blokowanie stron indeksowanych kategorie i archiwach. Opcja ta zapobiega duplikaty. i funkcja w "Joomla" WordPress jest realizowany za pomocą wtyczek SEO: SEOSimple i All in One SEO Pack, odpowiednio. Problem OpenCart kategorie deblu może być rozwiązany poprzez rozszerzenie SEO Pack (płatny). W Drupal, można użyć modułu Node noindex.
 • Integracja z usługami Analytics. Można użyć „Yandeks.Metriku» Google Analytics, Liveinternet.ru lub innego systemu analitycznego z miejsc w każdym «silnika» lub bez silnika. W kontekście SEO-friendly docenić prostotę zasobów połączenia do usług analitycznych i ich zdolność do monitorowania kluczowych parametrów w panelu administratora. Joomla! można połączyć z Google Analytics i „Yandeks.Metrika” używając rozszerzenia zaawansowane Google Analytics i Yandex Metrika. Mają Google Analytics przez wtyczkę Yoast i „Yandex Metrics” dla WordPressa. Wtyczka Google Analytics, Yoast pozwala na monitorowanie kluczowych wskaźników w miejscu panelu administracyjnego. W Drupal moduły mogą być również wykorzystywane «Yandex.Metrics» i Google Analytics. Dla OpenCart można użyć wolnych i płatnych modułów. Zwróć uwagę, CMS OpenCart posiada wbudowany Analytics, które mogą być wykorzystywane do śledzenia danych o sprzedaży, produktów, klientów i efektywności marketingu.
Śledzić dane wyjściowe przy użyciu wtyczki Google Analytics przez Yoast do WordPress
 • Możliwość zarządzania XML mapę miejscu i przez plik robots.txt. W kontekście SEO-friendly jest prostota tworzenia mapy witryny i edytowanie pliku robots.txt. W WordPress, Joomla, Drupal, OpenCart, problemy te są rozwiązywane za pomocą wtyczek, rozszerzeń i modułów.
 • Zdolność do optymalizacji obrazów. Przy wyborze „silnik” doceniają, jak łatwo jest zmienić rozmiar obrazu, dodać nazwę, opis, podpis i atrybut alt. W WordPress, te funkcje są realizowane domyślnie. Dla „Joomla”, można użyć rozszerzenia, na przykład OS Gallery Responsive obrazu. Dla modułu OpenCart SEO nazwach plików zdjęć. CMS Drupal, można włączyć optymalizację obrazów bez konieczności instalowania dodatkowych modułów.
 • Ważność kodu. Przekonujących dowodów negatywnego wpływu niezgodności z kodem standardami W3C w sprawie stanowiska zasobów do wydawania lub brak ruchu. Ponadto, niektóre błędy mogą być wykryte tylko za pomocą specjalnych narzędzi, gdyż nie wpływają na wyświetlanie witryny w przeglądarce lub doświadczenia użytkownika. Jednakże, jeśli w „silniku” czy pacjent ma wiele błędów, ale trzeba zwrócić uwagę. Aby przetestować kod za pomocą walidatora, trzeba zainstalować wersję demo CMS i wybranego szablonu. Stopa błędów i przedyskutować z deweloperem o potrzebie i możliwości ich zaspokojenia.
Brak atrybutu alt nie mówi o krytycznych błędów w kodzie silnika

Oprócz tych objawów, należy zwrócić uwagę na łatwość tworzenia i edycji menu, możliwość dostosowania URL statyczny, łatwość adaptacji do ruchu mobilnego. Zauważ ponownie, SEO-nieprzyjazny „silnik” nie dzieje. Przy wyborze należy wziąć pod uwagę, w jaki sposób użyć danej funkcji CMS, niezbędnych do promocji w wyszukiwarkach.

dostosowywanie

„Silnik” na stronie są przeznaczone do publikacji i zarządzania treścią. Zaraz po instalacji dowolnego CMS można opublikować artykuł lub utworzyć stronę zawierającą konkretną treść.

Dostosowanie w kontekście CMS wyboru - adaptację „silnik” za publikację treści zgodnie z charakterystyką projektu oraz potrzeb jej odbiorców. Na przykład, jeśli tworzysz bloga, CMS powinien wyświetlać najnowszą publikację na stronie głównej, a jeśli rozwijać sklep internetowy, powinieneś być w stanie opublikować listę produktów.

Typowy blog: najnowsze wpisy pojawiają się na stronie głównej

Można dostosować dowolny „silnik”. Przy wyborze należy wziąć pod uwagę następujące cechy prostoty, CMS, aby dostosować się do potrzeb danego projektu:

 • Dostosowanie funkcjonalności domyślnie. Standardowe narzędzia ledwie sugerują dostosowywania Wordpress, OpenCart i Magento. Drupal i Joomla! Ma więcej funkcji. Na przykład domyślna funkcjonalność WordPress nie pozwala iść na blogu lub stronie internetowej małej z podstawowymi funkcjami. Z „Joomla” i Drupal bez dodatkowych rozszerzeń i modułów zrobić blog, online wizytówki lub nawet witrynę korporacyjną lub zasobu za treść projektu.
 • Personalizacja za pomocą gotowych wtyczek modułów rozszerzeń. Oto mistrz WordPressa. Po pierwsze, aby rozwiązać problemy, istnieją dziesiątki popularnych wtyczek. Co więcej, trudno jest wymyślić funkcji lub funkcji, dla których entuzjaści pisemnej co najmniej jeden moduł. Po drugie, większość wtyczek dla WordPressa jest wolny lub modelu freemium. Wiele gotowych rozszerzeń istnieje CMS OpenCart. Należy pamiętać, że tutaj jest zdominowany przez rozwiązania komercyjne. Większość darmowych rozszerzeń - program mono-funkcjonalnych. Funkcjonalność „Jumla” i „Drupal” może być również dostosowane do specyfiki projektu z rozszerzeń i modułów, odpowiednio. Gotowe rozwiązania dla tych „silników” nie jest tak dużo, jak dla WordPressa.
 • Możliwość personalizacji z motywów i szablonów. Pozostaje również mistrzem WordPressa. Z tego CMS, można znaleźć wiele tematów, które są dostosowane do różnych typów projektów: blogów, zasobów treści, e-commerce. Podobne rozwiązania istnieją dla 1C-Bitrix, Joomla! i Drupal. Jednak dla tych „silniki” są trudniejsze do znalezienia wysokiej jakości darmowy szablon z powodu ograniczonej podaży.
 • Integracja z usługami innych firm. Prawie wszystkie CMS można szybko zintegrować z sieciami społecznymi i usług analitycznych. Należy zwrócić uwagę na możliwość integracji wybrany „silnik” z systemem CRM. Na przykład, OpenCart posiada wbudowaną funkcjonalność CRM podstawowe dla transakcji lokacyjnych i preferencji klienta. Integracja z CRM jest zaimplementowany w „silnik” 1C-Bitrix. Aby poprawnie zintegrować WordPress z CRM Salesforce, trzeba będzie zmodyfikować kod szablonu.
Czytaj więcej:   Windows 7 NIE DZIAŁA Gadgets KALENDARZ

Należy pamiętać, będzie trudno dostosować studio CMS na własną rękę lub z pomocą ekspertów zewnętrznych. Zadanie to będzie musiało zostać przekazane do autora.

Zarządzania poziomy dostępu użytkowników

Funkcja ta jest przydatna dla różnych typów projektów: ze sklepu internetowego z treścią strony internetowej i blogu. Na przykład, można podać rozszerzone prawa dostępu do zamkniętych sekcje witryny paid lub moderacji projektów treści. Właściciele sklepów internetowych mogą stanowić szczególne możliwości dla stałych klientów lub uczestników programów lojalnościowych.

Poniżej przedstawiono przykłady poziomów kontroli dostępu w niektórych CMS:

 • W WordPress , można zezwolić lub zabronić rejestracji nowych użytkowników i przypisać poziom dostępu zarejestrowanego partii. Po rejestracji, administrator może zmienić rolę w podręczniku użytkownika.
poziomy implementacji zarządzania dostępem do WordPressa
 • W CMS Joomla! można włączyć użytkowników do grup o różnych praw z gości, aby administrator.
Zarządzania prawami użytkownika w Joomla!
 • CMS Drupal różne elastyczne ustawienia praw anonimowego i zalogowanego użytkownika i administratora.
Elastyczna konfiguracja uprawnień użytkowników w Drupal
 • OpenCart pozwala uporządkować użytkowników do grup, a status „ważne” lub „byłego”. Ponadto, „silnik” umożliwia przypisanie zarejestrowaną administratorem forum.
zarządzanie uprawnieniami użytkowników w OpenCart

Należy zwrócić uwagę na prawa Drupal możliwości zarządzania użytkownikami. Jeśli stworzyć kompleksową obsługę, projekt społeczny lub sklep online, „silnik” stworzy losowych grup zwiedzających.

Jak wybrać „silnik” na zakupy online

można zrobić praktycznie każdy sklep internetowy CMS. Idealny system zarządzania treścią dla handlu elektronicznego powinien posiadać następujące cechy:

 • Łatwość uruchomienia i zarządzania. Według tego kryterium, najlepsze „silniki” są WordPress, PrestaShop i OpenCart. Jeśli tworzysz sklep na WordPress, przygotuj się spędzać dużo czasu na dostosowanie funkcjonalności „silnik” do swoich potrzeb. Z OpenCart i PrestaShop można rozpocząć handel w ciągu 30 minut.
 • Funkcjonalność. Jeśli dla ciebie znaczenie tego kryterium szukać OpenCart, Magento, CS-Cart i 1C-Bitrix. Projekty Magento i 1C-Bitrix łatwo skalowalne.
 • Personalizacja. Miejsca na 1C-Bitrix, Drupal i Joomla! łatwiej przystosować się do rozwiązywania poszczególnych problemów.

Szybkość startu i potencjalna skala projektu. Jeśli liczba pozycji w sklepie wyniesie dziesiątek lub setek, spróbuj specjalistyczne „silniki” lub sklepów internetowych w chmurze, na przykład, Magento. Jeśli stale zwiększać liczbę pozycji towarowych, należy zwrócić uwagę na 1C-Bitrix, Drupal Amiro.

Na stronie "The Messenger" pracuje nad 1C-Bitrix

Na co zwrócić uwagę przy wyborze CMS dla strony korporacyjnej

Przy wyborze „silnik” dla witryny firmowej do głosowania dwie cechy CMS: łatwość obsługi i niezbędne funkcje do swojego projektu. Najprawdopodobniej miejscem trzeba statycznych stron i sekcji tytułów.

Jeśli nie masz osobiste preferencje, wybierz WordPress. Nie słuchaj snobów, mówiąc, że przyszłość Fortune 500 nie są stawić czoła życiu w „silnik” dla blogów. WordPress już dawno zamienił się w powszechnej CMS, który może być dowolny zasób, w tym korporacyjnej stronie internetowej. Spójrz na studia zasobów sieciowych Rozwiązania Digital lub uczelni University of Hawaii Maui.

University of Hawaii używa WordPress. I można

Który CMS jest korzystne dla dużych projektów treści

Możesz być zaskoczony, ale zawartość projektu, który pasuje do CMS, który lubisz najbardziej. Oczywiście, prawdopodobnie nie przyjdzie do głowy, aby zrobić miejsce na blogu lub mediów w „silnik”, zaostrzony przez handlu internetowego. A jeśli wybrać dowolny uniwersalny CMS, projekt będzie działać.

Zawartość sukces projektu zależy od trafności i jakości treści, zamiast z edytora, w którym tworzy lub „silnik”, który pozwala im działać. Jeśli to zrozumieć, każdą wolną „silnik” i zrobić nowy „Lentu.ru”.

Strona internetowa Forbes.ru działa na Drupal. Więc to jest w treści, a nie system zarządzania treścią

Który CMS jest korzystne dla forum

Jeśli chcesz stworzyć forum, trzeba specjalistycznego CMS, na przykład, vBulletin IPB, phpBB. Ostatni „silnik” może być nazywany najlepszym wyborem, ponieważ łączy w sobie możliwość bezpłatnego korzystania z funkcjonalności CMS zapłaty, na przykład wielotematyczne.

Pamiętaj, że możesz ustawić dział „silnik” na subdomeny głównej stronie lub użyć wtyczek i modułów do rozszerzenia funkcjonalności uniwersalnego silnika. Jesteś zainteresowany w takich modułów dla popularnego CMS:

 • bbPress - Forum dla WordPressa.
 • Kunena - forum dla Joomla!
 • Zaawansowane - Forum dla Drupal.

Można znaleźć własne gotowych rozwiązań dla innych popularnych CMS.

Najlepszy w RuNet Forum Medyczne działa dla wielotematyczne

Co to jest „silnik”, aby wybrać

Jeśli posiadają niezbędną wiedzę i umiejętności, jesteś dobry, aby zrobić każdy projekt na prawie każdym „silnika”. Dlatego przy wyborze CMS kierować osobistych preferencji i doświadczenia z różnymi systemami. Na przykład, jeśli ty i twoi pracownicy znają dobrze Drupal, zachęcamy do korzystania z „silnik”. Jeśli jesteś jak pięć palców wiedzieć WordPress, sprawiają, że korporacyjnych stron internetowych i sklepów internetowych.

Jeśli nie masz osobistych preferencji i doświadczenia z CMS, kierując proponowanej tabeli.

Rodzaj CMS / ZasobamiSklep internetowyBlogsite treści multimedialnych lub duży projektportalstrona korporacyjna
WordPressTak. Musimy podjąć wysiłek i poświęcić trochę czasu, aby uzyskać żądaną funkcjonalność.żeżeTak. Musimy ciężko pracować, aby zintegrować CMS z usług osób trzecich.że
Joomla!Tak. Potrzeba dostosowania.żeżeżeże
DrupalżeżeżeTak. Elastyczne zarządzanie prawami dostępu użytkownika do projektu pozwala na towarzysko Drupal.że
MagentoTak. Można założyć sklep w chmurze hostingu Magento.nienienienie
OpenCartTak. Prowadzony handel może być do 30 minut.nienienienie
PrestaShopTak. Proste uruchomienie i zarządzanie sklepu.nienienienie
CS Koszykżenienienienie
1C-Bitrixżeżeżeżeże
MODxżeżeżeżeże
UMIżeżeżeżeże
WIXżeżeżeżeże

W komentarzach można napisać swoje komentarze i sugestie do artykułu. Można także udostępniać własny CMS doświadczenie selekcji. Powiedz nam, dlaczego w projekcie wybrano jedną lub drugą „silnik”? Co CMS nie użyłby w każdych okolicznościach?

Wybierz swój język

polskiangielski niemiecki hiszpański francuski włoski portugalski turecki arabski ukraiński szwedzki węgierski bułgarski estoński Chiński (uproszczony) wietnamski rumuński tajski słoweński słowacki serbski malajski norweski łotewski litewski koreański japoński indonezyjski hinduski hebrajski fiński grecki holenderski Czech duński chorwacki Chiński (tradycyjny) Filipińska urdu Azeybardzhansky ormiański Białoruski bengalski gruziński kazachski Kataloński mongolski rosyjski Tadzhitsky Tamil'skij telugu Uzbetsky