Zielony nawóz jesienią: kiedy siać i kiedy pochować


System alarmowy z holowania - 299 UAH.Sygnalizacja dla garażu i ogrodzie. Gotowy zestaw. Rzeczy kupić ze zniżką, Push!dowiedz się więcejsensor-alarms.homegoods.in.ua
Yandex
Ukryj reklamy

Autor: Tatiana Kuzmenko
Opublikowano: 29 września 2014 o 23:40

Tylko jak przydatna dla gleby i roślin nawóz zielony, mamy już omówione w poprzednim artykule. Zielony nawóz może być wysiewane wiosną i jesienią . Na jesieni nawóz zielony zasiane bardziej efektywnie - „zielony nawóz” wykonuje między innymi funkcję ściółki na zimę, chroniąc grunt przed zamarznięciem.

Zielony nawóz jesienią: kiedy siać i kiedy pochować 

Więc dzisiaj głównym tematem tego artykułu - co zielony nawóz zasiane jesienią, jak dbać o nich i dlaczego go w ogóle.

Teraz, gdy liczba zwierząt w podwórkach i wszystkie zawierały mniej nawozów i są drogie i nie są substytutem dla żywienia gleby, coraz więcej ludzi uciekają się do rolnictwa ekologicznego. Stosowanie zielonych nawóz jesienią - jeden z głównych ekologicznych technik hodowlanych.

Jakie są korzyści zasiane jesienią nawóz zielony ?

- dzięki nawóz zielony wiatr nie odprowadzenia gleby z;

- topniejący śnieg i ulewne deszcze nie będzie wypłukać składników odżywczych w glebie poprzez zielony nawóz, obsiane jesienią;

- oprócz wzbogacania gleby próchnicy i azot , dobrze rozwinięty system korzeniowy jest osadzony w upadku z zielonego nawozu zwiększa głębsze warstwy powierzchni potasu i fosforu ;

- niektóre zielony nawóz może pomóc pozbyć się nicieni, drutowce i innych szkodników i chorób roślin ;

- dzięki nawóz zielony posadzone jesienią, zwiększy produktywność warzyw w połowie do dwóch razy więcej niż to - mają zdolność do tłumienia wzrostu chwastów.

Czytaj więcej:   Aida dla Windows 7 X32

Facelia

Kiedy siać nawóz zielony ?

Jeśli mówimy konkretnie o siewu jesiennego zielony nawóz , to powinno być zrobione natychmiast po zbiorze głównej uprawy - czyli w sierpniu-wrześniu.

Najczęstszym zastosowaniem dla siderates upadku

  • musztarda,
  • facelia,
  • rzepak,
  • vyku,

ogrody i tereny po bardzo późnych upraw mogą być wysiewane:

  • owies i żyto - to  zima zielony nawóz rosnąć na wiosnę.

Jak można siać nawóz zielony ? Bardzo prosta po zbiorze oraz zbierania resztek roślinnych przetwarzanych kultywatora lub ziemi rozluźnionym za pomocą ploskorez, jeśli to konieczne - rozwodnione. Dalsze nasiona wybrane jesienią nawóz zielony zasiane i masą złożyć (5 cm). Jako opcja - po prostu posypać „fan” Nasiona na ziemi i przykryć je ściółki (Best - słomy).

Podkreślamy, że nawóz zielony, oczywiście, lepiej jest siać jak najwcześniej w sierpniu . Po tym wszystkim, cieplej - tym lepiej kiełek sadzone zielony nawóz jesienią , tym silniejsze ich korzenie. A silne korzenie nie boją pierwszym mrozem. I szczyty pierwsze mrozy nie są straszne: z wyjątkiem, być może, ciepłolubne bzdura, wszystkie roślin na nawóz zielony - odporne na zimno.

wiosna wyka

Jeśli z jakiegoś powodu przegapiłeś taktowanie lądowanie zielonego nawozu jesienią lub pod koniec lata, ale bardzo chcą do ogrzania i wzbogacić zemlitsu zimę - pamiętaj, że nawet 10 centymetrów pędy - to lepsze niż nic. Oczywiście pomaga gleba z tych sadzonek będzie znacznie mniej niż jeśli musztarda wzrosła o 50-70 cm Jeśli pogoda jest sucha i zimna gwałtownie cofnął. - Nasiona nie może przyjść do góry, a do wiosny kłamać. Wtedy, być może, to lepiej poczekać do wiosny do zielono-nawozów? Ogród na zimę po prostu zamulchirovat? Wybór należy do Ciebie.

Czytaj więcej:   Jak wybrać praktyczny i niezawodny materiał do krycia dachów, pokryte altanę w domku

Czy muszę kosić lub zakopać posadzone zielony nawóz jesienią?

Pytanie bolesne i kontrowersyjna, jest „za” i „przeciw” w obu przypadkach. Ale pomyślmy o tym: na łąkach i polach, które są stale kwitnące wszechmocny i zielony, ktoś kosi trawę, a następnie pripahivaniem go na zimę? Nie, oczywiście. Więc może nadal słuchać Matki Natury?

rzepak

Zielony nawóz nie trzeba kosić posadzone jesienią! Zimą rośliny te są doskonałe i mają czas, aby oddać swoje perepret bez kłopotów. Na jesieni nawóz zielony nie ma czasu, żeby wychować nasion, jak również nie zarządzać ich łodygi „zaderevyanet” i korzeniowe frajerów siderates nie dać - nie trzeba kosić. Państwo kosić „zielony nawóz” - i wtedy są ciepłe dni, może mieć musztardę lub rzepak nadal rosnąć jeszcze więcej korzyści do zaoferowania.

Po prostu sama nie musi orać nawóz zielony , posadzone jesienią ! Zakład zajmuje ziemi, korzenie w preyut gruntu, przywracając jej strukturę - wszystko ma swój naturalny bieg. Na wiosnę, gdy znajdą resztki zgniłych topy, grabienie ją z ogrodu - to koniecznie przydatna.

I kolejna wskazówka: należy uważać, aby nie zielony nawóz zasiane po warzyw, należący do tej samej rodziny jako nawóz zielony - czy będzie aktywnie przekazywane chorób i szkodników.

Źródło: publikacja internetowa «AtmAgro. Rolnictwo Gazette »http://atmagro.ru/

Wybierz swój język

polskiangielski niemiecki hiszpański francuski włoski portugalski turecki arabski ukraiński szwedzki węgierski bułgarski estoński Chiński (uproszczony) wietnamski rumuński tajski słoweński słowacki serbski malajski norweski łotewski litewski koreański japoński indonezyjski hinduski hebrajski fiński grecki holenderski Czech duński chorwacki Chiński (tradycyjny) Filipińska urdu Azeybardzhansky ormiański Białoruski bengalski gruziński kazachski Kataloński mongolski rosyjski Tadzhitsky Tamil'skij telugu Uzbetsky


Dodaj komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *