UBUNTU Server lub które zdecydują Debian

Wybierz Ubuntu lub Debiana do użytku osobistego nie jest tak prosty wybór. Oczywiście, wybór zależy od preferencji użytkownika, wsparcia sprzętowego, konkretnych umiejętności konfigurowania systemu, prostotę i łatwość obsługi systemu operacyjnego. W uzupełnieniu do tych parametrów, wybór może być wiele innych kluczowych wymagań dla systemu. Dlatego w tym artykule porównamy dwa popularny system operacyjny Ubuntu i Debiana, i zastanowić się, jak różnią się one.

Wybór pomiędzy dystrybucjami Ubuntu i Debiana nie jest łatwe. Oboje są bardzo popularne, ale ich funkcjonalne wykorzystanie jest znacznie inna.

ubuntu_vs_debian

 

Jeśli zapytać o różnicę między te dystrybucje mają zwykłego użytkownika z takich systemów, możliwe jest, aby usłyszeć odpowiedź, że Ubuntu jest przeznaczony dla zwykłych użytkowników, a bardziej na administrację Debiana w dziedzinie ekspertami . Częściowo się z tym stwierdzeniem możemy się zgodzić, ponieważ Debian znany od ponad 15 lat i pracować z nim opracował szereg narzędzi, wśród których można wybrać najbardziej dogodny dla danego użytkownika. Ubuntu jest uważany łatwiejsze do zarządzania ze względu na fakt, że posiada prosty i intuicyjny interfejs. Ale mimo wszystko, oba systemy różnią się zasadniczo od procesu zakładania największą ilość pracy i społeczności wokół każdego z systemów.

 

Czym różni się o procesie instalacji systemów operacyjnych Ubuntu i Debiana?

Wybór ten zależy od sprzętu używanego. Debian może być używany przez 13 architektur sprzętowych (32 i 64 bity dla procesorów AMD i Intel ARM i PowerPC), Ubuntu - 32 i 64-bitowych wersjach działających w wersji ARM komórkowego. To jest świetnym rozwiązaniem, jak również dla serwera i na pulpicie.

Ubuntu instaluje szybko i łatwo, wymagając minimalnego wysiłku użytkownika i żadnych działań. Debian jest bardziej skomplikowana w montażu, ponieważ posiada graficzną i wersję tekstową. Ten system operacyjny musi być zainstalowany zgodnie z instrukcją, wyczyścić wszystkie ustawienia.

 

Czytaj więcej:   Metody optymalizacji witryny

Co odróżnia podawanie tych systemów?

Zgodnie z korzenia uchetki Debiana zdarzyć wszystkie działania, które nieznacznie zwiększa szybkość, ale snizhzhaet poziom bezpieczeństwa systemu. Ubuntu nie ma takiej możliwości, a dla niektórych praw użytkowania specjalne narzędzie o nazwie sudo.

Repozytoria Debiana: Test (Test), stabilny (stable) i niestabilny (unstable). Nowe pakiety są umieszczane najpierw w repozytorium testowym, gdy wszystkie kontrole przekształcony w stabilny. Ubuntu opakowania wynika z badań lub niestabilną repozytorium.

Debian jest skierowany wolnego oprogramowania Ubuntu daje pierwszeństwo oprogramowania od producentów sprzętu, aby zapewnić dobrą wydajność.

Trzeba będzie darmowy administracji? Oferujemy tę usługę, szczegóły tutaj .

Społeczność taki czy inny system operacyjny dla wielu użytkowników odgrywa ważną rolę w wyborze. Debian-społeczność jest uważane za bardziej demokratyczna i wolna w porównaniu do Ubuntu. Ale popularność Ubuntu jest ze względu na dużą liczbę deweloperów i użytkowników, którzy są bardzo przyjaźni.

Ubuntu można bez przesady nazwać najpopularniejsze dystrybucje Linuksa. Mimo, że jest oparty na tym samym Debianie, ale ma swoje własne repozytorium. Ubuntu dba o jego użytkownika i stale wydaje nowe wersje stabilne i zgromadzeń, które są na wsparcie długoterminowego. Debian jest bardziej konserwatywny w tym zakresie, ale również wspiera uaktualnienia.

Które distro wybrać w końcu? Jednoznaczne odpowiedź na to pytanie brzmi: nie. Starają się współpracować z Debiana i Ubuntu. Po porównaniu tych dwóch systemów, będzie w stanie dokładnie określić, które z nich jest bardziej wygodny i praktyczny dla swoich potrzeb.

Chcielibyśmy również, aby pamiętać, że firma ma Hyper Hostię ™ Usługi VPS / VDS są dostępne zarówno w oparciu o Ubuntu i Debiana. Dlatego, jeśli szukasz niezawodnego serwera wirtualnego do sieci, proszę! Będziemy zadowoleni, aby znaleźć najbardziej odpowiednią opcję dla Ciebie.

 

2419 raz (y) 7 Obecnie oglądane czas (s)

Wybierz swój język

polskiangielski niemiecki hiszpański francuski włoski portugalski turecki arabski ukraiński szwedzki węgierski bułgarski estoński Chiński (uproszczony) wietnamski rumuński tajski słoweński słowacki serbski malajski norweski łotewski litewski koreański japoński indonezyjski hinduski hebrajski fiński grecki holenderski Czech duński chorwacki Chiński (tradycyjny) Filipińska urdu Azeybardzhansky ormiański Białoruski bengalski gruziński kazachski Kataloński mongolski rosyjski Tadzhitsky Tamil'skij telugu Uzbetsky

Czytaj więcej:   Gadżety dla WINDOWS VKontakte


Dodaj komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *