Siedem pomysłów na tworzenie spektakularny wodospad wylanie dłoniach

Piękno i odgłosy spadającej wody tworzy wspaniałą atmosferę na działce. Różnorodność wodospady wymaga różnych sposobów organizacji dziobek wody. W zależności od rozwiązania, stylistycznych objętości płynu, obszarze przestrzeni, przepływ ma inny kształt i intensywność. Niektóre z istniejących struktur umożliwiają dziobek do wodospadu z rękami bez użycia specjalnego sprzętu.

Spis treści artykułu

 • Główne rodzaje wodospadami
 • Spektakularne pomysły i ich realizacja
  • Przepełnienie wodospad w miejskim stylu
  • Przepełnienie wodospad drewnianych wanien
  • Kamienna i drewniana piramida
  • Wylewka w formie kamiennej misy
  • Imitacja górskim potoku
  • wodospad
  • Tworząc ścianę wody

Wodospad w ogrodzie alpejskim wzgórzu z płaską wylewką

Główne rodzaje wodospadami

Bicze wodne Wodospad na kształt strumienia można podzielić na trzy kategorie:

 • stężenie;
 • dystrybucja;
 • naturalny chaos.

Stężenie wylotu wody w jednym punkcie (rury) tworzy wąski strumień. Wylot wody przez wymieniony otwór nacięty daje rozmieszczone na szerokości przepływu. Naturalny chaos sugeruje różnorodność strumieni, ale uważa się, z nie mniej dokładnie niż zamówionych strumieniami wody. Do strumienia wodnego wyglądał naturalne, na wyjściu punkt musi być w trybie warstwowego (cicho).

W sklepach można znaleźć gotowe urządzenia wykonane ze stali nierdzewnej. Istnieją modele, które obsługują wiele trybów, a także wyposażone w podświetlenie. To urządzenie jest wystarczające do ustalenia w wodospadzie projektowania, stawu lub innego akwenu.

wylewka ze stali nierdzewnej

Spektakularne pomysły i ich realizacja

Trzeba kupić gotowe urządzenie, to jest realne, aby dziobek dla ogrodu wodospadu własnymi rękami, bez żadnych specjalnych umiejętności. Wybór pomysłów jest ogromny!

Czytaj więcej:   Układanie filary ceglane altanka

Przepełnienie wodospad w miejskim stylu

Dziobek ten jest prosty do wykonania i jest oparty na odciek z jednego zbiornika do drugiego na torze płaskiej i szerokiej. Materiał do pojemników jest stal nierdzewna, galwanizowane lub lakier stalowy węgla Kuzbass. Wycina się z arkusza i dolną ścianą i tuleja jest spawana i krawędzi rozszerzonego kołnierza ramki dziobek i zaokrąglić do utworzenia szerszego jednolitego przepływu. Kilka zbiorników zainstalowanych na różnych poziomach, tworząc ciekawy wzór kaskady.

Dostarczone na schodach podlewania ogrodu schody mogą także tworzyć ciekawe, jak zespół wodospadu. Upadki mogą być zainstalowane na płaskiej części lądowej i działać ze względu na zbiornikach o różnych wysokościach.

Przepełnienie wodospad drewnianych wanien

Ten miniaturowy wodospad działa również na zasadzie przepełnienia, ale dziobek jest bardzo prosta - w postaci rurki zamontowanej w górnej bocznej powierzchni wanny. mała pojemność pompa dostarcza wodę z dna wanny do góry w ozdobną kran. Ten wodospad byłoby istotne w obszarze, urządzone w stylu country, a nawet obok łóżka ogrodu warzywnego.

Wanny można zastąpić beczkach wina, garnek, wydrążone z jednego kawałka drewna lub doniczek ceramicznych dla dużych roślin. Piramida składa się w ten sposób można osiągnąć znaczną wysokość.

Miniaturowy wodospad używając przedmiotów gospodarstwa domowego

Kamienna i drewniana piramida

Ten dziobek jest łatwiejsza do wytwarzania promieniowej litego drewna Spila obróbce olejem lnianym i plamy, ale z niezbędnymi narzędziami i pomysł można zrealizować w kamieniu. Płaskie lub gładkie kamienie naturalne szorstkie otwory nawiercone rury miedziane ciąg na których górna pokrywa drobne kamienie, aby rozproszyć wielokrotne strumienie płyną w różnych kierunkach.

Piramida cięcia drzewa wyglądają zbyt imponująco, ale aby to zrobić samemu jest o wiele łatwiejsze i bez specjalnych narzędzi.

Czytaj więcej:   Budowa betonowe dekoracyjne staw z rękami - od strumienia do basenu

Obwód montaż wodospad „kamienna piramida”. Dziobek: koniec rury miedzianej, przez opór warstwy górnej stałe kamieniami

Wylewka w formie kamiennej misy

Proces tworzenia takiej dziobek z rękami raczej pracochłonne i odpowiednie dla tych, którzy wiedzą, jak pracować z kamienia i ma odpowiednią pacjenta. Ponadto, musimy profesjonalnych narzędzi. Podłużny kamień, który służy jako wylewką, znaku, a następnie tarczy diamentowej zrobić głębokie cięcia, fragmenty wbić dłuto i przetwarzać powstałego rowka ściernicy. Uzyskany kamień z wcięcia w kształcie miseczki, zaś strumień jest ustawione na żądaną wysokość. Woda jest doprowadzana do miski za pomocą wywierconego otworu w skale w zbiorniku znajduje się pod wodospadu.

Schemat zbiornika wodą z kamienia dziobek miski

Imitacja górskim potoku

Aby symulować strumień góra końcówek jest ukształtowany z dwóch arkuszy ze stali lub płytek ceramicznych. Dla bardziej równomiernym przepływem stosowania konstrukcji ze stali nierdzewnej. Kilka zwojów przepływu wewnątrz urządzenia stłumić przepływ turbulentny, zwłaszcza przy wysokich natężeniach przepływu krążącej wody.

Tworząc pełny płynący wodospad wylewka jest nieco produkowane w jednym lub kilku poziomach. Przekrój poprzeczny jest tak dobrana, że ​​szybkość przepływu odpowiada reżimem laminarnym - mniej niż 0,5 m / s.

przekrój schemat struktury urządzenia końcowego

wodospad

Urządzenie tego wylewu jest podobny do pierwszego przykładu wykonania, w oparciu o zasady przelewem, ale materiały są dokładnie odsłonięte kamienie, jest wypychany poza następnego etapu. Urządzenie to jest proste, choć czasochłonne wystarczy. Estetyczny wygląd wodospadu daje starannie dobrane i ułożone kamienie i ozdobnych kwiatów i krzewów kadrowania scenę. Rama jest wykonana z płytek ceramicznych, tak, że idzie do kategorii obiektów architektonicznych z naturalnych obiektu.

Urządzenie napędowe kaskadowy wodospad wylewka

Tworząc ścianę wody

Ten wodospad jest najtrudniejsza w realizacji wszystkich tych, a najbardziej ambitne. Aby zdać sobie sprawę, że konieczne jest opracowanie szkiców budynków i budowli z wylewką. Kamień, który stanowi podstawę do wodospadu, sztuczny. Dokonać ramę wzmacniającą, która jest naniesiona na jedną z kompozycji do wytwarzania sztucznego kamienia.

Czytaj więcej:   Główne zmiany w warunkach wcześniejszej emerytury od czasu 2019

Konstrukcja dziobka wciśnięty metalowy z otworem w kształcie szczeliny. Szybkość wody w sekcji wyjściowej przepływu wody nie jest większa niż 1 m / s. Jest to wyczyn, że siła to nie wszystko majsterkowiczów.

Kamień grota, odgrodzona ścianą wody

Są to tylko niektóre przykłady jak zrobić wylewkę wodospad na rękach. Wszystkie idee, które zostały omówione już ktoś kiedyś zrobił. Mogą one być skuteczne ponownie, można spróbować stworzyć coś wyjątkowego, niepowtarzalnego. Jeśli Twoja wyobraźnia będzie prowadzić zbyt daleko, i pragnienie, aby mieć duże i złożone wodospad przekraczać swoje możliwości fizyczne, odnoszą się do specjalistów wodospady i fontanny, i będą wykonywać swoje marzenia.

Podobne filmy:

Wybierz swój język

polskiangielski niemiecki hiszpański francuski włoski portugalski turecki arabski ukraiński szwedzki węgierski bułgarski estoński Chiński (uproszczony) wietnamski rumuński tajski słoweński słowacki serbski malajski norweski łotewski litewski koreański japoński indonezyjski hinduski hebrajski fiński grecki holenderski Czech duński chorwacki Chiński (tradycyjny) Filipińska urdu Azeybardzhansky ormiański Białoruski bengalski gruziński kazachski Kataloński mongolski rosyjski Tadzhitsky Tamil'skij telugu Uzbetsky


Dodaj komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *