Strony z bezpłatnych książek do przeczytania

Do tej pory tysiące e-książek dostępne za darmo do pobrania prawnej - albo dlatego, że pojęcie prawa autorskie wygasły, albo dlatego, autorzy zdecydowali się umieścić swoje prace za darmo. Trudność polega na tym, aby znaleźć pewną książkę w odpowiednim formacie i dobrej jakości, ale nie ściągnąć źle sformatowany dokument. Nasza redakcja zebrał niektóre z najbardziej popularnych miejsc do pobierania e-booków.

biblioteka

Śledzimy pamiętać, że brak cena nie zawsze oznacza, że książka jest w domenie publicznej; Jeśli punkt ten nie jest wyraźnie zaznaczone, autor zachowuje prawa, w tym wyłączne prawo dystrybucji. Podobnie, nawet jeśli termin autorskiego na oryginalnym tekście skończyło, niektóre publikacje są nadal pod ochroną praw autorskich w wyniku edycji, tłumaczenia lub innych materiałów, takich jak adnotacji. Ponadto, jest to nasz obowiązek, aby pamiętać, że e-książki można łatwo przekształcić w odpowiednim formacie za pomocą narzędzi internetowych lub oprogramowanie komputerowe.

Chtyvo.org.ua

Twórcy tej usługi zostało ustawione szlachetny cel: dostarczenie czytelnikom z wysokiej jakości e-książek, aby zapewnić uczniom i studentom materiał w języku ukraińskim, a tym samym zachowanie pamięci narodowej . Czytaj więcej o przyczynach powstania biblioteki i historii jego stopniowego rozwoju można znaleźć w sekcji „O nas”.

Musimy przyznać, że twórcy biblioteki wszedł do biznesu z wszelkiej odpowiedzialności. W menu można znaleźć wszystkie niezbędne informacje nie tylko o samej biblioteki, ale także o jego wewnętrznych mechanizmów, formatowanie tekstu, proces rejestracji, etc. - Wszystkie te informacje są prezentowane w formie FAQ. Nawiasem mówiąc, rejestracja nie jest obowiązkowa, ale będzie można dodawać nowe książki, pisać recenzje, tworzyć swoje listy i zakładek.

W tej chwili, specjalne pole wyszukiwania nie działa, ale prawo Książkę można znaleźć w sekcji lub alfabetycznie. Trzeba też wspomnieć, że literatura naukowa, edukacyjna, historyczne i religijne treści Chtyvo jest naprawdę niesamowite: tutaj można znaleźć wiele rzadkich książek.

E-bookua.org.ua

Interfejs strony jest proste i minimalistyczne. Użytkownik E-bookua nie mają do czynienia z długo przeciążenia menu lub dużą ilością grafiki. Wszystko, czego potrzebujesz, aby szukać książek, znajduje się na stronie głównej. Sekcje nie tak wiele, ale wśród nich można znaleźć te, które koncentrują się na rozwoju języka ukraińskiego i najnowsze wiadomości z Ukrainy, a także książki audio.

Zaletą tej usługi - zaawansowana wyszukiwarka , która umożliwia użytkownikowi wyszukiwanie według nazwy, słowa kluczowego, okres licencji, komentarze, itd. Ponadto, można użyć standardu i wyszukiwać według kategorii.

Po rejestracji, użytkownik może dodać materiały, komentarze, widok ukryty tekst, itp

Javalibre.com.ua

literatura Biblioteka w języku ukraińskim. Wszystkie książki zgłoszone do tej usługi, można pobrać za darmo w następujących formatach: słoik, Jad, txt, FB2, EPUB, doc.

Możesz zajrzeć do książki w odcinkach (historia, historie, humor, detektyw, dla dzieci, powieści dla kobiet, bajki, nauka, poezja, proza, religia, filozofia, science fiction i fantasy), tytuł lub nazwisko autora, w specjalnie wyznaczonym obszarze, jest to również pierwsza litera imienia autora w indeksie. Istnieje specjalny dział dla nowych książek. Na miejscu znajduje się ocena, ale niewiele informacji ze względu na fakt, że liczba głosów jest bardzo mały, wiele książek nie są oceniane w ogóle.

Dokonując rejestracji, użytkownik uzyskuje dostęp do szafki, co z kolei pozwala na to, aby zostać dodany do strony internetowej lub książkę autor biografii, notowania, skompilować listę książek i tworzyć zakładki .

Mam bloga, gdzie można znaleźć przydatne artykuły na temat czytania, literatury i twórczości literackiej. W sekcji „Zdjęcia” można znaleźć wiele inspirujących obrazów.

Project Gutenberg

Project Gutenberg, nazwany na cześć maszynie, która demokratyzacji wiedzy - jest to ogromne archiwum, obejmującego ponad 53 tysięcy książek w formacie EPUB, MOBI, zwykłego tekstu i HTML. . Można przesłać je bezpośrednio lub wysłać do chmury (Dropbox, Dysk Google lub Microsoft onedrive).

Użytkownik może wyszukać konkretny tytuł lub przeglądać według gatunku. Niestety fiction i non-fiction nie są rozdzielone, ale zanim posortować książki według kraju, konieczne jest, aby otworzyć półkę - małe braki nawigacyjnych, które są nadal warto wspomnieć.

Strona dostępna jest w języku angielskim, niemieckim, francuskim, włoskim i portugalskim , a katalog zawiera książki we wszystkich językach. Project Gutenberg jest doskonałym źródłem darmowych e-książek - szczególnie do pracy akademickiej. Jednak działa on zgodnie z ustawą o prawie autorskim z USA, co nie jest powszechne; kilka książek, które są zarejestrowane w domenie publicznej nie mogą być dostępne w innych krajach.

Czytaj więcej:   Jak stworzyć serwer do BF3

Amazon Kindle dla Tani Czyta

Wbrew swojej nazwie, większość książek wymienionych, zasób oferuje całkowicie za darmo . Tutaj można znaleźć nie tylko utwory klasyczne, które nie są już chronione prawem autorskim, ale także nowych książek przez autorów, którzy postanowili dać czytelnikom darmową wersję cyfrową.

W przeciwieństwie do Projektu Gutenberg, w którym wszystkie książki są takie same, pracuje w Amazon Tanio Odsłon wysłane przez ocenie , co jest bardzo pomocne w wyborze. Jednak „5 gwiazdek” - nie zawsze jest gwarancją jakości; Wiele książek mają tylko dwa lub trzy opinie, a niektórzy autorzy grzech prosząc przyjaciół i krewnych do pozytywnego komentarza.

Zgodnie z oczekiwaniami, darmowe e-książki są dostępne tylko w formacie do Kindle - użytkownicy innych urządzeń trzeba konwertować pliki i je pobrać, musisz zalogować się do konta Amazon . Jeśli już zainwestował w ekosystemie Amazon, jego zakres darmowych aplikacji jest niezwykle wygodne. Jak tylko kliknąć na przycisk „Kup”, e-book od razu iść na dowolnym czytniku Kindle lub urządzenia z systemem aplikację Kindle. Jednak konwersja Kindle e-książki w innych formatach mogą być problematyczne, nawet jeśli nie są one chronione przez DRM, dzięki czemu użytkownicy innych „e-czytelników” lepiej spróbować szczęścia gdzie indziej.

Google Editions

E-książki w Google Play Books są dostępne tylko w formacie PDF lub EPUB tak, że właściciele Kindle będzie musiał konwertować je do Mobi przed załadowaniem na czytniku. Sklep jest dostępny z poziomu dowolnej przeglądarki internetowej lub urządzenia z systemem Android, ale trzeba utworzyć konto Google Play i zarejestrować swoją kartę kredytową . Co dziwne, ale usługa ta nie dostarcza przyjazne dla użytkownika menu, za pomocą którego można oglądać darmowe opcje. Zamiast tego, należy spojrzeć na preferowanym gatunkiem, dodając słowo „wolny” (czyli „wolne science fiction” lub „Darmowe History”).

Większość darmowych książek w Google Play - to nowe książki, autorów, którzy na własny opublikowanych przez platformę, ale brak wielu klasyków jest bardzo niefortunne . Na przykład, nie ma darmowej wersji kompletnych dzieł Szekspira.

Google księgarnia zbliży właścicieli android, którzy szukają jakiejś łatwej i skąpej literaturze dla przyjemności. W ogóle, Play Books wygląda bardzo słaby serwis, w porównaniu z Play.

Free-Ebooks.net

Platforma dla niezależnych autorów, którzy chcą uniknąć zawiłości tradycyjnego procesu wydawniczego. Archiwa te nie widać Dickens i Wilde, ale można znaleźć wiele artystycznych, naukowych i popularnych utworów i nawet książek audio dowolnego gatunku. Nowe książki są dodawane codziennie.

Ponieważ ta strona jest przeznaczona wyłącznie dla wolnych książek, użytkownik nie musi zmierzyć się z problemem filtrowania płatnych treści związane Amazon i Google Play Books. Jest również mile zadowolony z faktu, że wszystkie gatunki są reprezentowane w głównej stronie internetowej i nie będzie musiał spędzić czas nauki kartę zasobów. W przeciwieństwie do większych witryn, Free-Ebooks.net umożliwia sortowanie wyników według daty, popularności lub ocena .

E-książki są dostępne w formacie PDF, EPUB, MOBI na Kindle i zwykłego tekstu, ale nie wszystkie tytuły są dostępne we wszystkich formatach.

Wikibooks 

Tutaj znajdziesz fikcję: jak Wikipedia, Wikisłownik jest w całości poświęcona wymianie wiedzy. Jest to zbiór podręczników otwarte treści , które mogą być edytowane przez każdą osobę, zorientowanych w tej dziedzinie. W przeciwieństwie do artykułów na Wikipedii, które jako całość stanowią listę faktów, Wikibooks składa się z powiązanych ze sobą rozdziałów, których celem - informowanie czytelnika o konkretnej sprawie, jak najdokładniej.

Wikibooks łatwo szukać tematów, które są podzielone na sekcje, takie jak przepisy kulinarne i książek dla dzieci. Można załadować dowolną stronę internetową w postaci pliku PDF , używając linku w menu po lewej stronie. Nie ma jeszcze wsparcie dla innych formatów. Nie Collection Creator - poręczne narzędzie, które pozwala uporządkować kilka stron, organizować je i przesłać razem (znowu, znowu, w formacie PDF). Przydatna funkcja, która pozwala dostosować materiały do czytania, ale czasami jego używanie jest obarczona wadami. Najprostszym sposobem, aby przeczytać Wikibooks - wystarczy otworzyć je w przeglądarce internetowej.

Wikibooks jest przydatna dla tych przypadkach, gdy użytkownik chce, aby dowiedzieć się więcej informacji na ten temat. Jednocześnie, takie źródło nie można powoływać się w pracy wychowawczej. Pomimo faktu, że redaktorzy Wikibooks mieć oko, niektóre mniej skrupulatnych autorzy mogą kopiować cudzej pracy chronionej prawem autorskim. Rejestracja domeny №1 na Ukrainie imena.ua

Czytaj także:

  • „Read nie można słuchać” - czy audiobooka gorzej niż zwykle tekście?
  • Innowatorzy ukraińskie książki - jak „Nasz Format” przetłumaczonego Walter Isaacson
  • Z księgi życia - więcej i skuteczniej

Biblioteki cyfrowe do lektury i pobrać książki

7 prawne Biblioteka w Internecie, gdzie można przeczytać i pobrać książki za darmo

295 174
13

Czytaj teraz stają się droższe. Jeśli rok temu darmowych e-książek sieć była Prorva, ale teraz muszą kupować, i tanie. Są to konsekwencje walki z piractwem, co z jednej strony jest dobre dla biznesu, ale z drugiej - złe dla nagle zubożałej ludności. Jednak dostęp do światowej wiedzy, uwieczniony w literaturze, można otrzymać bezpłatnie, a co najważniejsze, prawnie, w dużej mierze za sprawą entuzjastów, a nawet trochę - chwała promo z dużych firm. AIN.UA zgromadziła siedem z tych źródeł.

Aldebaran

Biblioteka pozycjonuje się jako literackim usługi z ogromnej kolekcji dzieł. Witryna nie tylko można czytać online za darmo i bez rejestracji, ale także, aby pobrać książkę w dowolnym, wygodnym formacie na dowolnym urządzeniu. Ale przed pobraniem, użytkownik może znaleźć krótką treść książki lub czytać fragment.

Biblioteka mocno „dziurawy” czyszczenie na wniosek właściciela, ale wiele ciekawych rzeczy w nim pozostaje. W zasadzie to działa przez autorów, którzy nie przeszkadza dzielenie ich dziedzictwa i literaturę klasyczną.

SamoLit

Usługa pozwala na nie tylko pobrać książki za darmo i bez rejestracji, ale również pobrać materiały chronione prawem autorskim i zarobić na nim. Dobrą okazją dla młodych pisarzy. Ale wracając do czytania. Pomimo faktu, że większość książek są dostępne w FB2, aw epub i txt, szczególnie dla użytkowników z wymaganiami formatowania wyszukanych w Samolit ma nawet własnego konwertera. I tutaj można tworzyć biblioteki wirtualne.

litrów

Ten sklep e-book, ale ma wolny przekrój, który przedstawia ponad 26 000 dzieł klasycznej i współczesnej. Hot nowe produkty i międzynarodowymi bestsellerami sekcja nie, ale istnieje wiele książek z kategorii musi przeczytać. Książki można pobrać, ale musisz zalogować się na stronie internetowej.

Project Gutenberg

Witryna zebrał ponad 46 000 książek w języku angielskim i innych językach obcych. Przeważają oczywiście wersja anglojęzyczna, jest to także książka w języku francuskim, włoskim, portugalskim i niemieckim. W bibliotece z wielu różnych kategoriach - od fikcji do literatury edukacyjnej. Książki są dostępne do pobrania w różnych formatach. Ponadto można je szybko pobrać na chmurze za pośrednictwem usługi Dropbox, Google Drive i Microsoft onedrive.

Litmir

Tutaj można pobrać książki i przeczytać w Internecie. Archiwum zawiera ponad 210.000 75.000 książek z autorów - są one dodawane nie tylko do moderatorów serwisu, ale także samych użytkowników. Zasób Roskomnadzor został zablokowany na żądanie wydawnictwa „Eksmo” w „prawem piractwem”, ale po usunięciu wydawcy dzieł dostępu do służby został przywrócony.

Google Play Ø App Store

Nie wspominając o darmowe książki w Google, Apple autoryzowanych sklepów. Tam właściciele systemu Android i iOS urządzenia mogą być całkowicie wolny dostęp do duży wybór książek z klasycznej i współczesnej z różnych językach. Aby uzyskać nieograniczony dostęp będzie musiał sporządzić płatnej subskrypcji.

Wybierz swój język

polskiangielski niemiecki hiszpański francuski włoski portugalski turecki arabski ukraiński szwedzki węgierski bułgarski estoński Chiński (uproszczony) wietnamski rumuński tajski słoweński słowacki serbski malajski norweski łotewski litewski koreański japoński indonezyjski hinduski hebrajski fiński grecki holenderski Czech duński chorwacki Chiński (tradycyjny) Filipińska urdu Azeybardzhansky ormiański Białoruski bengalski gruziński kazachski Kataloński mongolski rosyjski Tadzhitsky Tamil'skij telugu Uzbetsky


Dodaj komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *