Domowy system nawadniania w szklarni i jej korzyści

Przez wiele lat w obszarach podmiejskich są uprawiane różnych kultur. skonstruowano też szklarni lub szklarniach .
Oczywiście, coraz bardziej popularne szklarnie. Domowy system nawadniania do szklarni będzie znacznie obniżyć koszty.
W tym przypadku wszystko zależy od ilości uprawianej w szklarni roślin. Kwestia jakiego materiału będzie wykonana cieplarnianych zależy od systemu nawadniania w nim.

Jak zrobić swój własny system nawadniania do szklarni

Do tej pory istnieje bardzo duża liczba obiektów tego typu. Prawdą jest cena dla nich będzie dość wysoka.
Aby uratować budżet rodziny mogą być wykonane w ich domku letniskowym cieplarnianych własnymi rękami .Aby zapewnić, że rośliny rosły bardzo dobrze, konieczne jest zorganizowanie jakościową podlewania w cieplarni .
W tej chwili można podlewać rośliny w jakikolwiek sposób:

 • Instrukcja.
 • Mechaniczne.
 • Automatycznie.

Domowy system nawadniania do szklarni może zawierać dowolną z tych metod nawadniania.

Od czego zacząć?

W celu ustalenia się domowym system nawadniający musi być dobrany dla tej rury o wysokiej jakości.
Istnieje kilka rodzajów rur, które są wykorzystywane do tych celów:

 • Plastik.
 • Polietylen.
 • Metal.

Zalety rur z tworzyw sztucznych:

 • Bardzo popularne dziś zaczęli używać rur z tworzyw sztucznych . Są bardzo wytrzymałe i trwałe.
  Nie zapominaj, że w środku nie będą zbierane taka rura płytki nazębnej, która jest w dużej mierze ze względu oczywiście być w stanie zmienić średnicę wewnętrzną rury.
 • Rury z tworzywa sztucznego mogą mieć różne wielkości. Zwykle system nawadniania w szklarni rur miejscu kraju są najczęściej używane, których średnica jest nie mniejsza niż 2,5 cm.
 • Rury z tworzywa sztucznego są odporne na wysokie ciśnienie i nie podlega zmianom temperatury. Ponadto, nie odkształca się z powodu zmian w pogodzie.
  To z tego powodu, mogą one być stosowane przez cały rok, a na powierzchni gruntu.
 • Jeśli rura z tworzywa sztucznego jest zagłębiony w ziemi, konieczne jest, aby korzystać z owijki celofanu lub inne materiały tego typu, do izolowania rur w okresie zimowym.

  Instalacji rury z tworzywa sztucznego

Rada. Przy układaniu rur z tworzywa sztucznego pod ziemią powinny zwrócić szczególną uwagę na poziom zamarzania gleby w okresie zimnej. Jeśli system będzie używany przez więcej niż jeden rok, a następnie na jej rury powinny być umieszczone poniżej poziomu zamarzania gruntu.

Wszystkie nasze teksty: Szklarnie i szklarnie →→→

Zwłaszcza rur z polietylenu:

 • Domowe system nawadniania cieplarnianych może być ustawione za pomocą rur polietylenowych . Są bardzo miękkie i praktyczne.
  Bardzo często są one wykorzystywane jako wąż do nawadniania ręcznego.
 • Pogłębić je w ziemi nie jest zalecane, ponieważ są one pod naporem gruntu może rozpocząć się odkształcać. Stosowanie takich rur mogą być jedynie w ciepłej pory roku, ponieważ są one pod wpływem warunków atmosferycznych mogą pękać.
 • Jeśli metalowe lub plastikowe rury mogą być wolne, aby pasek boczny, nie może być z polietylenu, jak podłączyć rury tego typu jest możliwe za pomocą specjalnych wiązek przewodów metalowych, ale nadal będzie przeciekać.

  Rura związek za pomocą trójnika

Charakterystyka rur metalowych:

 • Rury metalowe organizowania nawadniania w szklarni można znaleźć tylko w konstrukcjach przemysłowych tego typu. Na obszarach podmiejskich są stosowane rzadko.
  Wszystko to ze względu na ich wysoki koszt.
 • Rura Nawadnianie powinno być tylko z wysokiej jakości metalu, ponieważ będzie to zależeć od uprawianych roślin na środowisko. Nie należy stosować w tym celu cynku.
 • Rury te są połączone w bardzo prosty sposób. W tym spawanie przeznaczenia.
 • Zazwyczaj takie rury są układane pod ziemią. Są wolni, aby wytrzymać ciśnienie wewnątrz kiedy zaopatrzenia w wodę i ciśnienia na ich ziemi.
  Jeśli rury z tworzyw sztucznych do pogłębienia w ziemi, to będzie konieczne, aby utworzyć pole dla nich. Aby to zrobić, należy używać inny przewód z dowolnego trwałego materiału.
  Od metalu wystarczy użyć podgrzewacz do wody nie zamarznąć w zimie.

Rada. Jeśli korzystasz z rur metalowych za organizację systemów polewania w cieplarniach, i zostaną one wpuszczone w ziemię, warto również biorąc pod uwagę poziom zamarzania gleby.

Wybór domowym systemem nawadniania dla szklarni

Jak opisano powyżej, cały system nawadniania domowej roboty w szklarni może być ręczne, mechaniczne lub automatyczne. Wybór któregokolwiek z tych systemów jest w dużej mierze zależny od wielkości szklarni.

Rada. Jeśli cieplarnianych jest niewielka, to jest bardziej racjonalne użycie ręcznego podlewania. To nie będzie poświęcić dużo czasu.
Jeśli cieplarnianych ma dość duże rozmiary, efektywne wykorzystanie mechanicznego lub automatycznego podlewania.

podlewanie ręka szklarniach

Ręka podlewania szklarni za pomocą węża lub prostego pojemnika (wiadra lub innego urządzenia). Wąż ten sposób powinien być bezpośrednio podłączone do głównego systemu wody, która z kolei może być: otworu lub dobrze.
Aby woda popłynęła przez wąż i potężnym pompowy powinien być. Bez niego, w tego typu nawadniania jest niezbędny. Dzięki nim i będzie dostarczać wodę.
Jeśli używasz prostego wiadro, to nie potrzebuje stacji pomp ręcznego podlewania. To będzie dosyć terenie kraju źródła wody.

Wszystkie nasze teksty: Szklarnie i szklarnie →→→

System nawadniania cieplarnianych MECHANICZNE

Przykład nawadniania mechaniczny układ szklarni

Mechaniczne nawadniania szklarni jest bardziej skuteczne. Korzysta z różnych urządzeń i nie trzeba stać z wężem blisko siebie zasadzone kilka roślin.
Co do zasady, za organizację takiego nawadniania wymaga korzystania z rur z tworzyw sztucznych . Oni są układane wzdłuż rzędów lub pomiędzy nimi.
Możliwe jest również dla takiego sposobu nawadniania roślin i wybrać bardzo wodociągów.
Może to być:

 • Upuszczanie.
 • Kropidło.
 • Podpowierzchniowych.

Rozważmy informacje:

 • Częściej w szklarni można spotkać nawadniania , który jest organizowany przez specjalne dropperów. Są bardzo łatwe do mocowania na rurze.
  Doprowadzenie wody odbywa się na ziemi obok posadzonych drzew. Taki sposób podlewania w znacznym stopniu oszczędza wodę, zobaczyć zdjęcia.
System nawadniania kroplowego
 • W odniesieniu do zraszacza, przepływ wody będzie tu trochę więcej niż w poprzedniej metodzie. Ponownie, to wszystko zależy od rodzaju roślin uprawnych.
  Również dla systemu nawadniania przy użyciu kroplomierza włączeniu trybu. Oznacza to, że później może być stosowana na nawadnianie kroplowe.
 • cieplarnianych nawadnianie podpowierzchniowych jest dość rzadkie, gdyż jest często uprawiane sadzonki lub wczesnych odmian jadalnych roślin: pietruszka, koper włoski i tak dalej. Najczęściej ta metoda nawadniania stosowany w szklarniach przemysłowych tkania, ale zorganizować się w strefie podmiejskiej nie być łatwe.
 • W tym celu, rury z tworzywa sztucznego , którego koniec nie zawsze mają dodatkowe dysze. Muszą być pogłębiony przez tych końcach pod kątem do podłoża.
  Oznacza to, że dostawa wody w ten sposób odbywa się bezpośrednio w dół na system korzeniowy roślin. Używaj go tylko dla odmian roślin wodnych wymagający.
 • Woda do podlewania mechanicznego jest dostarczana ze źródła wody. Wykorzystuje ona dobrze lub dobrze.
  Z nich powinien być dodatkowy oddział wykorzystać do nawadniania jest na miejscu. Do tej rurki połączy systemu nawadniania, i które po otwarciu kranu popłynie woda przez rury.

Rada. Jeśli podlewania wykorzystuje specjalny zakraplacz, zużycie wody i tryb nawadniania można regulować.

Jakie są cechy automatycznych systemów nawadniania

Schemat automatycznego nawadniania w szklarni

Automatyczny system nawadniania szklarni jest najczęściej stosowane w produkcji przemysłowej. Ale w pewnym obszarze kraju też można go znaleźć.
Ona ma wielką zaletę - oszczędność wody, ponieważ włączanie i wyłączanie dopływu wody odbywa się automatycznie i nie trzeba będzie uruchomić kran w celu przeprowadzenia takich działań.
Zalety automatycznych systemów nawadniania szklarni:

 • Plus użycie takiego systemu będzie również zaoszczędzić swój czas. Dzięki automatyzacji nie jest konieczne, aby stale monitorować proces nawadniania.
  Wszystkie czynności wykonywane na własnym systemie. Jeśli chodzi o oszczędność energii elektrycznej, jest bardziej zależny od wybranego automatyzacji.
 • W chwili obecnej istnieje bardzo duży wybór takiego sprzętu. Są gotowe systemy automatycznego nawadniania szklarni, które mają oddzielny pojemnik na płyn i nie są one podłączone do głównego źródła.
  Oznacza to, że można zaoszczędzić trochę pieniędzy i nie kupić dodatkową pompę do podlewania szklarni.
 • Jedyną rzeczą, która powinna być rozważana w organizacji systemu nawadniania - to nieprzerwane dostawy energii elektrycznej. Bez niej, urządzenie nie będzie działać.
 • W celu sprawdzenia stanu pracy automatyki musisz włączyć więcej przed dokonaniem zakupu. Pamiętaj, aby mieć specjalne instrukcje, według których powinien być używany do podłączenia urządzeń.

Rada. W celu uniknięcia bałaganu z drutów, to najlepiej, aby zaprosić do łączenia ze specjalistą w dziedzinie automatyki.

Zazwyczaj organizacja self-made podlewania w szklarni jest bardzo szybki. Aby to zrobić, trzeba będzie najpierw określić rodzaj uprawianych roślin i ich system nawadniania.
Jest od tego będzie zależeć nie tylko od jakości nawadniania, ale także organizacji nawadniania.
technika nawadniania jest również inna. Który z nich będzie bardziej skuteczne - trudno powiedzieć, ponieważ każdy z nich ma swoje zalety.

Wszystkie nasze artykuły z: Szklarnie i szklarnie →→→
Źródło

Wybierz swój język

polskiangielski niemiecki hiszpański francuski włoski portugalski turecki arabski ukraiński szwedzki węgierski bułgarski estoński Chiński (uproszczony) wietnamski rumuński tajski słoweński słowacki serbski malajski norweski łotewski litewski koreański japoński indonezyjski hinduski hebrajski fiński grecki holenderski Czech duński chorwacki Chiński (tradycyjny) Filipińska urdu Azeybardzhansky ormiański Białoruski bengalski gruziński kazachski Kataloński mongolski rosyjski Tadzhitsky Tamil'skij telugu Uzbetsky


Czytaj więcej:   Tajemnicą receptury z chorobą ogórka

Dodaj komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *