ZASTRZEŻENIE RAM okien 10

System Windows 10

System Windows 10 korzysta około 300 megabajtów pamięci RAM, ale z zaawansowanych usług telemetrii zużycie RAM rośnie kilkakrotnie - do około 2 gigabajtów. Usługi te można wyłączyć, wtedy system będzie uwolnienia zasobów, dzięki czemu można wygodnie korzystać z urządzenia nawet słaby - z 2 lub 4 GB pamięci RAM.

Windows jest bardzo żarłoczny - OS często brakuje nawet do 8 GB pamięci RAM, a także pracę na tabletach i laptopach o mniejszej pojemności pamięci staje się męczarnią - należy otworzyć w Chrome zaledwie kilka zakładek, przeglądarka zawiesza. Wszystkie najnowsze wersje Windows (7, 8 i 10) korzystania z usług telemetrycznych do śledzenia i analizy działań użytkownika. Dla Microsoft, ta informacja jest bardzo cenna, ale tylko uniemożliwić użytkownikom.

Jak wyłączyć tę shadowing i zwolnić pamięć RAM? Najprostszym sposobem - za pomocą systemu Windows 10 Destroy szpiegostwo Programu (DWS_Lite), który można pobrać z GitHub. Program jest przenośny, czyli nie wymaga instalacji.

1 Pobierz DWS_Lite, uruchomić i przejść do zakładki „Ustawienia”.

2. Kliknij „Włącz tryb profesjonalny” i pozostawić zaznaczenie w „Wyłącz keyloggera i telemetrii.”

DWS_Lite

3. Jeśli masz zainstalowany pakiet Office 2016, przejdź do zakładki „Narzędzia” i kliknij „Wyłącz pakietu Office 2016 telemetryczne».

4. Przejdź do zakładki „Main” i kliknij «Zniszczenie systemu Windows 10 szpiegostwo».

5. Uruchom ponownie komputer. Jeśli wszystko zostało wykonane poprawnie, można zauważyć, że wykorzystanie pamięci spadła o około 2 gigabajtów.

System Windows 10

System Windows 10

W niektórych przypadkach może to nie wystarczyć. Fakt, że Windows 10 po zainstalowaniu kolejnej aktualizacji czasami przywraca telemetrii. Musimy okresowo uruchamiać DWS_Lite a następnie wyłącza usługi za nadzór, albo, alternatywnie, można wyłączyć Windows Update (w zakładce „Narzędzia”) - następnie zaktualizować system operacyjny przestanie się.

Częściowo zabezpieczyć się przed ponowną aktywacją telemetrii wybierając dodatkowe elementy w ustawieniach DWS_Lite: „Wyłącz Windows Defender» (jest to pożądane w obecności osób trzecich anti-virus), «Wyłącz problem spyware», „Dodaj domeny spyware hosty». Pozwoli to, aby wyłączyć system Windows 10, aby przesłać dane do serwerów Microsoft, ale może stwarzać problemy dla niektórych usług i aplikacji, w tym „Shop Windows».

Czytaj więcej:   czy aktualizować WINDOWS 7 Teraz do 10

Metro-aplikacje nie mogą być usunięte, jeśli nie przeszkadzają. Nie załadować pamięć, chociaż zajmują miejsce na dysku.

Wykorzystanie pamięci objętość może być mniejsza niż zainstalowanych ...

Jabłko wyposaża swój flagowy tylko 3 GB pamięci RAM, podczas gdy Android Zupa dnia są już do 8 GB. Można stwierdzić, że Android potrzebuje więcej pamięci RAM dla ich pracy. Eksperci Android Authority próbowali dowiedzieć się, czy jest to rzeczywiście prawda.

pamięć

Pamięć (RAM Random Access Memory, pamięć RAM) - to dysk, który ma bardzo dużą prędkością - dane przesyłane są setki razy szybciej niż pamięć flash. Jest to nieulotna - z informacji w nim zanik zasilania jest zniszczony. Dlatego jedynie przechowywane w pamięci RAM bieżącej pracy - aplikacji działa, otwartych plików, i tak dalej. Także to jest bardzo drogie w porównaniu do lampy błyskowej, ponieważ RAM ma tylko kilka gigabajtów.

W swoich smartfonów firmy Apple stawia coraz mniej pamięci niż flagowy Samsung, LG, Google:

rokiPhoneSamsungLGGoogle
2016iPhone 7: 2GB
iPhone 7 Plus: 3GB
S7 i S7 krawędzi: 4GBG5: 4GB
V20: 4GB
Pixel & Pixel XL: 4GB
2015iPhone 6S: 2GB
iPhone 6S Plus: 2GB
S6 i S6 krawędzi: 3GB
S6 krawędzi +: 4GB
G4: 3GB
V10: 4GB
Nexus 5X: 2GB
Nexus 6P: 3GB
2014iPhone 6: 1GB
iPhone 6 Plus: 1GB
S5: 2GBG3: 2 GB (16 model GB)
G3: 3 GB (32 model GB)
Nexus 6: 3GB
2013iPhone 5S: 1GBS4: 2GBG2: 2GBNexus 5: 2GB

Popularna opinia, że ​​iPhone ma płynną pracę z mniejszą ilością pamięci RAM. Powodem jest często nazywany Java-maszyna służy do aplikacji Android i wymaga środków na własnej pracy.

Czytaj więcej:   Test z otoczeniem zmienna PHP

Co wolnej pamięci

Zarządzanie pamięcią w nowoczesnych gadżetów (PC, laptopy, tablety, smartfony) jest złożonym procesem serez trzeba zapewnić pracę wielozadaniową, a także konieczność uruchamiania aplikacji, które wymagają większej ilości pamięci RAM, niż jest dostępne na urządzeniu.

Na Android i iOS RAM przydzielone do systemu operacyjnego sama jest używany (zwane stron) dla aplikacji i jest zajęte miejsce. Jednak należy pusty RAM nie jest opłacalne, ponieważ działa bardzo szybko i to lepiej, aby pobrać wymagane dane. Proces ten nazywany jest buforowanie. Po aplikacji nie ma wystarczającej ilości pamięci RAM, system usuwa cache i uwalnia. W tym przypadku informacje o gadżecie można zobaczyć w sekcji „dostępnej pamięci RAM” - tom, który posiada system operacyjny, by mógł natychmiast pobrać nowe aplikacje wsadowe bez spędzać czas wyczyszczenie pamięci podręcznej.

W związku z tym, z praktycznego punktu widzenia, ilość pamięci RAM nie jest ważne. Dużo jest poinformowany o dostępnej pamięci, można zwolnić OS z pamięci podręcznej dla aplikacji.

W Android Authority przetestowany jak Android i iOS spożywać od razu po uruchomieniu iPhone 7 i Nexus 5X. IOS gadżet miał 730 MB dostępnej pamięci. Android miał 840 MB dostępnej pamięci RAM, co oznacza, że ​​wykorzystuje prawie 100 MB mniej niż iOS.

wielkość zamieszanie

A także wolnej pamięci RAM jest taka sama jak w pamięci RAM, wielkość zgłoszenia jest również nieporządek. Na przykład, aplikacja prosi o pobieranie 1 MB. Jednak system nie spieszy przydzielić mu prawdziwą pamięć i wirtualne podkreśla. Program fizyczny RAM dostaje tylko wykonać pewne działania, a jej kwota może być mniejsza niż zgłoszenie. Taka ilość jest nazywany Resident Set Size (RSS) i pokazuje, jak dużo RAM faktycznie jest wymagany dla danego zastosowania. Aby zobaczyć tę kwotę niezbędną do wykorzystania specjalistycznych narzędzi.

Czytaj więcej:   Strony z bezpłatnych książek do przeczytania

W Android Authority RSS testowane wartości dla popularnych gier i aplikacji na Androida i iOS. We wszystkich przypadkach, eksperci zostali zmuszeni do pracy programu i podjąć odpowiednie działania. Na wykresie widać, że Android aplikacje wymagają około 6% więcej pamięci RAM niż iOS. W tym przypadku zarówno zatrudniania aplikacja OS RAM nie przekracza 400 MB.

tło

Gdy użytkownik usuwa z ekranu, gdy aplikacja przechodzi w tle. systemy operacyjne mają szczególny stosunek do takich procesów, jak ważne jest, aby pobrać nową aplikację. Jeśli nie ma wystarczającej ilości pamięci RAM, system może wykorzystać objętości zajmowanej przez aplikacje działające w tle. Na komputerze oznacza to, że aplikacja tło przesuwa się z fizycznej pamięci RAM do wirtualnego dysku twardego. Jest powolny i kosztowny proces, zwany użytkowania plik wymiany (plik wymiany).

Android i iOS nie używać tego programu zarówno na PC ze względu na szybkość pamięci flash jest bardzo niska i ma ograniczoną liczbę wpisów. Zamiast tego należy użyć „pompowanie sprężonego”. Zamiast przenosić stron pamięci do pliku stronicowania na dysku OS spręża je, pozostawiając pamięć RAM. Wydany przestrzeń staje dostępnej pamięci RAM.

Wybierz swój język

polskiangielski niemiecki hiszpański francuski włoski portugalski turecki arabski ukraiński szwedzki węgierski bułgarski estoński Chiński (uproszczony) wietnamski rumuński tajski słoweński słowacki serbski malajski norweski łotewski litewski koreański japoński indonezyjski hinduski hebrajski fiński grecki holenderski Czech duński chorwacki Chiński (tradycyjny) Filipińska urdu Azeybardzhansky ormiański Białoruski bengalski gruziński kazachski Kataloński mongolski rosyjski Tadzhitsky Tamil'skij telugu Uzbetsky


Dodaj komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *