Retrokloking: podkręcania AMD Athlon Slot A w wydajności lub wkładów AMD

 • wniosek
 • wejście

  Laboratorium kontynuuje serię artykułów o retroklokinge. Tym razem będziemy rozmawiać o procesorach AMD, stanowią czynnik, który jest daleko od obecnej rzeczywistości, a bardziej jak nabój do starych konsolach do gier. Będziemy rozmawiać o rewolucjonisty do swoich rozwiązań czasowych - AMD Athlon wykonywane Slot A, która stanowiła początek nowej ery w historii firmy.

  450x339 36 KB. Big One: 1200x905 180 KB

  Mówi się, że przez długi czas, nie zwracałem uwagi na procesorach AMD w szczelinami obudowie. Nie wiem, dlaczego; być może częściowo ze względu na fakt, że w momencie ich wystąpienia (1999-2000) był przeciwny produktów Intela (przynajmniej jest to prawda w moim regionie). I na tym etapie rzadko spotkać oferty sprzedaży gniazdo procesora AMD i więcej komputerów opartych na nich.

  Ale w oparciu o procesor Intel Pentium II i Pentium III - proszę je i teraz można zobaczyć na różnych pchlich internetowych. I po nurkowaniu w labiryncie gier tematów, zdecydowano, że powinniśmy jeszcze spróbować tej platformy. Ale to nie było tak łatwe, a jeśli procesor jest nadal możliwe, aby w jakiś sposób znaleźć coś z płytą główną na wszystkie kłopoty, prawdziwy deficyt.

  Jednak Pomogłem dobrego przyjaciela, który zamówił dla mnie ładować z eBay rynku globalnym pcheł i dostarczyć parę procesorów wrzutowych. Myślę, czytając jego wiersze danych będzie miło wiedzieć, że wyjście z tego artykułu w części na swoim koncie, ale wracając do tematu wkładu.

  Trochę historii

  Okazało się, że od początku istnienia masy branży komputerowej był w czołówce, Intel, AMD i jest stale dogania. Sytuacja pozostał aż do pojawienia się pierwszej Pentium III, ale ponieważ niepowodzenie nogi zarówno dla producentów i przetwórców w przejściu do innej wersji, zwyczajowo z wyjściem pierwszego gniazda AMD Athlon wagi końcu wygięte w kierunku AMD.

  Czytaj więcej:   Test obecnych systemów w grach Far Cry 5, Far Cry 4, a Far Cry 3

  Oczywiście, nie możemy powiedzieć, że firma ma do tej pory nie był dobry procesor, byli, a nawet dla niektórych parametrów były szybsze (na przykład, blok ALU w generacji K6 mikroarchitektury procesora) produktów konkurencyjnych, ale przeciwko marketingu ma kłótni, a także z opcja „wydajność” Intel zawsze była dobra. I doszedł do przełomu tysiącleci, z porażek na wszystkich frontach, zbierając siły na ostatnie pozostały przebojów i sprzedała się niemal wszystkie aktywa, przychody spółki zainwestowała w rozwój jednej perspektywy - Procesor siódmej generacji AMD Athlon. Jak się okazało, z wyboru nie była w błędzie.

  Jeśli to się nie stało, bylibyśmy teraz może być w stanie wybrać z szerokiej gamy procesorów jednego producenta. nowy sukces CPU szybko wpłynąć na rynku światowym, a w ciągu kilku miesięcy, udział modeli AMD wkradł się do około 30 {f1e01dfa3d30bf4c75f4b98a84433067634362a3a84932beb8dab40677543f56}. Był to jednoznaczny sukces.

  450x332 50 KB. Big jeden: 875x645 203 KB

  Jeśli zwracamy się równolegle z tym, co dzieje się teraz, historia się powtarza częściowo z procesorami AMD Ryzen, który szybko zyskał popularność wśród użytkowników na całym świecie. I wraz z wydaniem drugiej generacji akcję AMD Ryzen będzie wzrastać. Choć sytuacja była przed zaawansowanego procesora mikroarchitektury Zen, dużo lepsze niż to, w którym spółka znalazła się na progu trzeciego tysiąclecia. W tamtych czasach nie było jednostkę graficzną AMD zapewnił możliwość pozostania na powierzchni.

  Co jest szczególnego wkładu AMD? Jeśli wziąć dwóch producentów procesorów Gniazdo oburącz, trudno czuć różnicę. Mechaniczne i fizyczne wkłady są prawie identyczne, z tą tylko różnicą jest zwierciadłem Slot gniazdo CPU A. Jeżeli logo AMD - Odwrotna strona Intela z kaloryfera. Tej samej długości, ta sama ilość kołków, tego samego koloru. Fizycznie można nawet ustawić Intel płyty głównej AMD; Jednak, gdy moc jest niczym dobrym stanie. Modele obu producentów procesorów początkowo obejmowała pamięci podręcznej drugiego poziomu, znajdujący się na wkładzie CPU PCB, a potem pozbył się go razem.

  Czytaj więcej:   Play With Me: przegląd

  Procesory elektrycznie różnią się znacznie. Liczba procesorów używanych Slot Pin AMD jest znacznie wyższa: wszystkich 242 kontaktów AMD Athlon wykorzystuje połowę, podczas gdy Intel Pentium 3 tylko na kwartał.

  450x510 51 KB

  Pierwszy automat z nowego procesora Athlon, nazwa stała się CPU «» Argon rdzeń, która wprowadziła 23 czerwca 1999. Zakres częstotliwości wytwarzane modele leżącej w zakresie od 500 do 700 MHz, technologia wytwarzania - 250 nm, pamięć podręczna drugiej warstwy znajduje się na pojemniku z procesora w postaci dwóch wiórów po obu stronach rdzenia procesora.

  Później ten kernel został przetłumaczony na drobniejsze procesie technologicznym 180 nm, i otrzymał nazwę «» Pluto. Decyzje pasmo częstotliwości w oparciu o nią, przez zmniejszenie grubości tranzystorów uprawianych do 850 MHz. W przypadku procesorów o częstotliwości od 900 MHz do 1 GHz AMD wymyślił imię specjalnym rdzeniu - «Orion».

  Wszystkie powyższe jądro zawierają pamięci podręcznej drugiego poziomu, w postaci oddzielnych obwodów, działającego przy częstotliwości 350 MHz. Innymi słowy, bufor procesora zastanawiać, odpowiednie dzielniki częstotliwości, związane z częstotliwością rdzeni procesora (1/2, 2/5 i 1/3). Dopiero wraz z wydaniem jądra «» Thunderbird pamięci podręcznej drugiego poziomu kiedykolwiek przeniesiony w rdzeniu procesora.

  450x413 51 KB. Big jeden: 840x771 236 KB

  Jeśli porównamy AMD Athlon i Intel Pentium III, mocne pierwsze były autobus EV6 układ z rzeczywistą częstotliwość transmisji 200 MHz, zdolne do przeniesienia dwa razy więcej danych niż rywal opon GTL + i wykonanie bloku instrukcji Integer (ALU), wykonując trzy całkowitą instrukcje za dobę (z dwoma konkurenta). A to jeszcze nie wszystko.

  Wśród innych zalet, zauważamy krótszy wykonanie rurociągu z instrukcjami całkowitych; potokowego jednostka operacji (FPU) dla zmiennoprzecinkowych (przeciwnik ten blok nie potokowym); włącznie procesor struktury pamięci podręcznej, przy czym zawarte w pierwszym i drugim zestawie danych poziom nie jest powielany, który dał znacznie większą całkowitą ilość (L1 + L2), podczas gdy dane konkurencyjnych rozmieszczone w L1 i podwójnych L2; i zestaw instrukcji 3DNow!.

  Czytaj więcej:   Subnautica: testy wydajności

  Słabości, że tak powiem, możemy przypisać potencjalne wystarczająco wysokiej częstotliwości jądro; ograniczona liczba producentów płyt do produkcji swoich produktów do nowych procesorów; dostępność jedynie dwóch chipsetów AMD 750 i VIA KX133; drobne problemy związane z systemami wsparcia polityki. Jeśli szacujemy wszystko razem, to wyraźnie więcej zalet.

  Wybierz swój język

  polskiangielski niemiecki hiszpański francuski włoski portugalski turecki arabski ukraiński szwedzki węgierski bułgarski estoński Chiński (uproszczony) wietnamski rumuński tajski słoweński słowacki serbski malajski norweski łotewski litewski koreański japoński indonezyjski hinduski hebrajski fiński grecki holenderski Czech duński chorwacki Chiński (tradycyjny) Filipińska urdu Azeybardzhansky ormiański Białoruski bengalski gruziński kazachski Kataloński mongolski rosyjski Tadzhitsky Tamil'skij telugu Uzbetsky


  Dodaj komentarz

  Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *