Rzadkie incarvillea: odmiany, sadzenie, uprawa, hodowla

Tybet i Azja Środkowa, w naszych szerokościach geograficznych, istnieje kwitnienia incarvillea (incarvillea). Często nazywany ogród gloxinia, kwiaty na podobieństwo kształtu. Kwitnienie trwa około miesiąca, ale ze względu na fakt, że roślina jest nieustannie rzuca nowe pędy, delikatne grammofonchiki długiej ucztę dla oczu.

Spis treści artykułu

 • opis
 • popularne typy
 • rodzaje zdjęć
 • Uprawa i pielęgnacja
  • zimowanie
  • reprodukcja
  • Możliwe problemy podczas uprawy
 • Korzystanie inkarvillei w projektowaniu krajobrazu

opis

Rhode incarvillea odnosi się do rodziny Bignoniaceae zawiera ponad 10 gatunków. System korzeniowy roślin wieloletnich jest reprezentowany przez bulwiaste kłącza. Łodyga może być wyprostowany, proste lub rozgałęzione, gładka lub nieco dojrzewania. Wysokość Inkarvillei zależy od rodzaju i stopnia w zakresie 30 - 150 cm.

Kwitnienia ogród gloksynia jest w lecie. Barwienia kolorów są montowane w szczotki lub miotły może być różny: biały, różowy, czerwony, żółty. Owoce w postaci dwuczęściowego cztero- lub sześciokątnych polach, dojrzewają w sierpniu i wrześniu. Nasiona są duże, spłaszczone, szaro-brązowy kolor.

Pozostawia inkarvellei pinnatipartite bogaty kolor zielony, może być z drobno ząbkowanych brzegach. Są one zebrane w rozety, i są ułożone na przemian na łodydze. W niektórych odmian liści płytkę z małym różowym odcieniem.

kwitnienia inkarvilliya

popularne typy

Incarvillea Myra (I. mairei) charakteryzuje wspaniały red kwiatów, wewnętrzna część korony, która jest jasnożółty z białymi plamami. Bloom rozpoczyna się w czerwcu.

gęsty incarvillea (I. compacta) - gatunki najbardziej odporne na zimno, nie potrzebuje schronienia. Wysokość roślin i 30 cm. W czerwcu kwiaty fioletowe kwiaty o średnicy 6 cm z żółtym środkiem. Istnieją odmiany z białego i różowego koloru. Var odmiany. Grandiflora różni się od drugiej wysokości (80 cm) i średnicy fioletowych różowych kwiatów (7 cm).

Czytaj więcej:   Opcje na wcześniejszą emeryturę: jak otrzymać emerytury jest jeszcze 55 czy 60 lat?

Kolor inkarvillei kwiaty mogą być bordowy

Incarvillea Olga (I. Olgae) - widok z wysokimi (do sześciu metrów). Kwitnienia około 45 dniach. Początek kwitnienia czerwone i różowe kwiaty o średnicy 2 cm, to w lipcu. Zimą roślina potrzebuje w schronie.

Incarvillea chiński (I. sinensis). Rośliny kwiatowe miłe 2 - 2,5 miesięcy po posadzeniu. Popularna odmiana Cheron.

Incarvillea Delaveya (I. delavayi Bur. Et Franch) . Rośliny wysokie (około 120 cm) z kilkoma liśćmi. Kwiaty - różowy z żółtym środkiem, średnica -. 6 cm Kwitnie w czerwcu. Godny uwagi odmiany Snowtop (z białych kwiatów) i Purpurea hart (z bogatych fioletowe kwiaty).

rodzaje zdjęć

Incarvillea Olga incarvillea sinensis incarvillea Emodi incarvillea Główne incarvillea Argut (incarvillea arguta) incarvillea Myra incarvillea gęsty incarvillea chiński incarvillea Delaveya

Uprawa i pielęgnacja

Ogrodowe gloxinia miejscu należy wybrać kilka super, na przykład, na zboczu wzgórza, lub w celu zapobiegania powodziom. nie incarvillea tolerować stojącej wody bulwy. W związku z tym, pożądane jest użycie odpływ, który nadaje się jako drobny żwir lub pokruszona cegłą. Gleba w obszarze powinny być lekkie, żyzne.

Incarvillea światła wymaga, ale wytrzymuje półcień. Roślina nie potrzebuje dużo wody, ale z wdzięcznością odpowiada okresowo rozluźnienia gleby. Potrzeby nawozach organicznych i mineralnych. Poprawiają one obficie kwitnie i przyczyniają się do powstawania nasion. Pierwszy opatrunek po posadzeniu inkarvillei przeprowadzone na wiosnę, podczas, gdy zaczyna aktywnie zwiększyć zielenie, drugi - na scenie pączkowanie. Po 20 lipca inkarvilleyu nie nawozić. To zwiększa jego zimotrwałości.

bulwy inkarvillei

zimowanie

Zimą rośliny należy chronić nie tylko przed zimnem, wraz ze spadkiem temperatury i od okresu bezśnieżne. W tym celu, każdy ściółka - trociny, torf, gałęzie drzewa, kompostu. Minimalna schronienie warstwa - 6 cm.

Czytaj więcej:   Budowa i remont

Na obszarach o ostre zimy bulw invarvillei lepiej kopać, umyć i moczyć w roztworze „Maxim”, aby wysuszyć i przechowywać do następnego sezonu.

To jest ważne! Sprężyna warstwa ściółka powinny zostać usunięte jak najszybciej - ostrym ocieplenia incarvillea butwieją i rozkładu.

2 inkarvillei sadzone w pobliżu

reprodukcja

Istnieje kilka sposobów rozmnażania inkarvillei:

 • Nasiona . Oni są wysiewane na głębokości mniejszej niż 1 cm pod koniec marca. Nasiona mają stosunkowo dobrego kiełkowania. Pierwsze sadzonki wyhodowane z nasion podczas ikarvillei pojawiają się po pięciu dniach. Powstałe sadzonek nie swooping przeszczepione w otwartym terenie, gdy ustalono temperaturę nie niższą niż 15 ° C. Młode rośliny powinny być regularnie nawożone, wtedy będą zadowoleni z kwitnienia w następnym lecie. Jeżeli nawóz nie jest stosowana, rośliny kwitną od nasion dopiero w trzecim roku.
 • Podzielenie bulwy . Metoda ta jest stosowana w marcu lub wrześniu. Bush i odkopać system korzeniowy jest cięta tak, że każda bulwa była delenki przynajmniej jeden regeneracja nerek. Sadzone w otwartym terenie, zakopać temperaturze rosnącej na 3-5 cm.
 • sadzonki liściowe . Powielanie tego sposobu jest korzystny w czerwcu i lipcu. W pełni dojrzały podstawowy arkusz wycięty z rozety razem z części trzpienia (około 3-5 cm). Traktowano każdym plaster pobudzający do wytworzenia korzenie, łodygi umieszczano następnie w szklarni. Roślina tworzy rozetę liści i kwitną w następnym roku.

pędy inkarvillei

Możliwe problemy podczas uprawy

 • z braku składników odżywczych w glebie liście żółkną w inkarvillei
 • niewłaściwej opieki incarvillea reagować liści brązowienia i przelewając
 • gdy zwilżające mogą umrzeć gnijących bulw
 • mogą być atakowane przędziorków, wełnowce i mszyce. W tym przypadku, zakład musi być traktowany ze specjalnymi lekami.
Czytaj więcej:   GOOGLE CO TO JEST PLAN

Nie na darmo nazywa inkarvilleyu ogrodzie gloksynia

Korzystanie inkarvillei w projektowaniu krajobrazu

Rosnące inkarvillei do cięcia jest praktykowane rzadko. Bukiet kwiatów spadają na drugi dzień.

W krajobrazowych inkarvellei zgłoszenie wzoru rozpowszechnionych:

 • posadzone do tworzenia krawężników na drogach i torach
 • Jest on stosowany w klombów w stylu country
 • idealne do ogrodów skalnych i Rockeries
 • nieodzowne w rabatkah i mixborders, gdzie nacisk kładzie się na kolor różowy.

Wybierz swój język

polskiangielski niemiecki hiszpański francuski włoski portugalski turecki arabski ukraiński szwedzki węgierski bułgarski estoński Chiński (uproszczony) wietnamski rumuński tajski słoweński słowacki serbski malajski norweski łotewski litewski koreański japoński indonezyjski hinduski hebrajski fiński grecki holenderski Czech duński chorwacki Chiński (tradycyjny) Filipińska urdu Azeybardzhansky ormiański Białoruski bengalski gruziński kazachski Kataloński mongolski rosyjski Tadzhitsky Tamil'skij telugu Uzbetsky


Dodaj komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *