Powielanie wiciokrzew zielone sadzonki

Czerwiec - najbardziej odpowiedni czas dla hodowcy hodować zielone sadzonki wiciokrzew. Coraz częściej w ogrodach podmiejskich spełnia jadalny wiciokrzew - krzew z niebieskim nalotem woskowym od kwaśno-słodkie dużych jagód. Na dobry plon jadalnych wiciokrzew potrzebne do wzrostu w bliskiej odległości kilka krzaków tej rośliny różnych odmian.

Dzisiaj wzywam was, aby dowiedzieć się metoda propagacji są tanie wiciokrzew zielone sadzonki, za pomocą którego można poprawić nie tylko ilość, ale również jakość plonu, przy użyciu jagody do przygotowań do kompotów i dżemów zimowych, nie tylko w postaci świeżej.

Sadzonki długość 8-12sm do 2-3 pąków i 2-3 liści na górnej cięcia w czerwcu tego roku pędów. Górna cięcie w celu bezpośredniego 0,5cm nad arkuszem i na dole - wycina się ukośnie w 2-3cm poniżej arkusza.

W celu zmniejszenia parowania, lewy 1-2 pary liści liście wycina się górną część, dolną usunięto.

sadzonki Honeysuckle potrzeba 12-16 godzin się w roztwór IAA (100 ml / 1 litr wody) lub dolnych końcach zanurzyć w proszku kornevina 1 cm, a następnie zasadzone w pudełkach pikirovochnye.

Sadzonki sadzi się pod kątem do głębokości nie większej niż 1,5-2sm, ponieważ płytkie sadzenie szybsze powstawanie korzeni. Schemat 5 x 5 cm do sadzenia. ścinki liści nie powinny stykać się ze sobą. Optymalna temperatura 20-25 stopni, wilgotność 80-90 {ca57c7a7d8dcf55512a6a429e84ccb7027a4af0bbd308dad66dcfe8f43dad66d}.

Sadzonek sadzenia Konstrukcja pojemnika pikirovochnye 7-8 cm. Podłoże jest lepiej podjąć przemyty i kalcynuje piasku rzecznego lub perlit mogą być stosowane mieszaniny gleby torfu i piasku w stosunku 1: 3. Przed sadzeniem, podłoże trzeba wlać.

Posadzone sadzonki pokrycie szkła lub folii i pritenit od bezpośredniego światła słonecznego. Dwa lub trzy razy dziennie, rośliny muszą być rozpylany. Po 2-3 tygodniach sadzonki tworzą korzenie.

Czytaj więcej:   Nie czyść 10 PYTA CART WINDOWS praw administratora

Młode rośliny uprawiane z sadzonek wiciokrzew czerwca, mają czas, aby dobrze spaść uzyskać silniejszy, dobrze rozgałęziony system korzeniowy i mogą być sadzone w klombu w hodowli. Następny jesień mogą być przeszczepione mieć stałe miejsce, ale lepiej jest pozwolić rosnąć 1-2 lat w shkolke.

Wiciokrzew jadalny - i wczesne pojawienie dojrzewania owoców kultury skromny, szczególną ostrożność wymaga, chorób i szkodników prawie zranić. Wiciokrzew niezwykle hardy nie zamarza nawet w regionach polarnych: może wytrzymać temperatury do -45 ° C Kwiaty, które pojawiają się w maju, może wytrzymać mróz shestigradusnye, pąki - i niższych temperatur.

Wiciokrzew rośnie dobrze w kraju jako żywopłot wzdłuż ogrodzenia, w lekkim cieniu, więc te rośliny w ogrodzie może i powinna mieć tyle, ile pozwala ogród.

Wybierz swój język

polskiangielski niemiecki hiszpański francuski włoski portugalski turecki arabski ukraiński szwedzki węgierski bułgarski estoński Chiński (uproszczony) wietnamski rumuński tajski słoweński słowacki serbski malajski norweski łotewski litewski koreański japoński indonezyjski hinduski hebrajski fiński grecki holenderski Czech duński chorwacki Chiński (tradycyjny) Filipińska urdu Azeybardzhansky ormiański Białoruski bengalski gruziński kazachski Kataloński mongolski rosyjski Tadzhitsky Tamil'skij telugu Uzbetsky


Dodaj komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *