Obliczanie emerytur w 2018 roku: trzy czynniki, które zmniejszają swój czek emerytalny z góry!

Obliczanie emerytury w 2018 roku. sprawdzić wszystkie dokumenty z wyprzedzeniem, aby uniknąć niespodzianek przed przejściem na emeryturę!

Obliczanie emerytur w 2018 roku: trzy czynniki, które zmniejszają swój czek emerytalny z góry!

Od tego roku na emerytury pozostawić mężczyzn urodzonych w 1958 roku i kobiet urodzonych w 1963 roku.

Ich doświadczenie w pracy przyszedł trudny okres dla naszego kraju - na koniec 1980 i 1990, kiedy nastąpił upadek Związku Radzieckiego. Wiele firm zostały zamknięte w tym czasie, a wszystkie dokumenty osobowe zniknął.

Skutki ogólnego zamieszania czujemy do dziś - i szczególnie dotkliwe, gdy emerytura.

Bardzo często zadają pytanie: dlaczego, po pracy przez całe życie, trzeba otrzymać emerytury minimalnej? A powód jest prawie zawsze leży w jednym z trzech czynników:

  1. Wykluczenie części stażu, ponieważ nie potwierdzono.

Jak wiadomo, głównym dokumentem, na podstawie którego fundusz emerytalny ustala starszeństwa obywatela jest historia zatrudnienia.

Dopiero po rejestracji w systemie obowiązkowego ubezpieczenia emerytalnego (OPS) i świadectwa snils stażu uwzględnia się na podstawie dostępnych do JAF uosobieniem danych księgowych (wyciąg z konta osobistego).

Oczywiste jest, że cierpi najbardziej jest doświadczenie, sporządzonego przed rejestracją w systemie OPS - winni:

- niewłaściwy wpis w skoroszycie

- lub brak dokumentów potwierdzających staż pracy.

Gdy nieprawidłowy zapis t Ruds doświadczenie niezbędne, aby naprawić go z pracodawcą, jeśli jeszcze nie istnieje - podejmuje zarchiwizowany zaświadczenie pracę organizacji.

Gdy nie ma możliwości, aby uzyskać dokumenty dotyczące historii zatrudnienia , można użyć świadectwo (więcej na ten temat skomentował tutaj ).

Czytaj więcej:   Tajemnicą receptury z chorobą ogórka

Szczególnie cenne dla emeryturę jest staż pracy do 2002 roku: wtedy działał w starym prawem, a formuła emerytalna stosowanego czynnika stazhevy. W związku z tym większa długość maszynie, tym wyższa emerytura.

  1. Zarobki na dokumentach przedstawionych poniżej średniej krajowej.

Maksymalna stawka stosunek zarobków za okres czasu aż do 2002 roku - 1,2. Jest to wartość ta zapewnia najwyższy (o ile to możliwe, oczywiście) emeryturę.

O jakiego rodzaju wynagrodzenia jest najlepszy do emerytury, pod warunkiem, szczegóły tutaj .

Jeżeli pensja była wysoka, ale świadectwo ustalonego formularza Obecnie nie ma sposobu, można spróbować, aby potwierdzić swój rozmiar w sądzie - na podstawie instrumentów pośrednich (czasopismach płatności wynagrodzenia, oświadczenia płacących składki związkowe, itd.).

Świadectwo potwierdzenia wynagrodzenia nie będą akceptowane.

  1. Informacja o stażu nie odzwierciedla na koncie osobistym indywidualnego pracownika.

Odnosi się do tych okresów, które są datowanych po pracownika zarejestrowanego w systemie OPS, i dał mu certyfikatu ubezpieczenia emerytalnego.

Pracodawcy muszą złożyć miesięczne informacje z JAF doświadczenia swoich pracowników i płacą składki na ubezpieczenie, ale nie wszystkie, niestety, należy wykonać ten obowiązek sumiennie.

Cierpi wskutek pracowników, nawet jeśli w skoroszycie są podane informacje na temat pracy, JAF nie będą liczone w ich doświadczeniu, jeśli nie są one widoczne na koncie - taką zasadę ustanowioną przez prawo. Ale wielkość emerytury kiedy ten wpływ nie jest tak dużo informacji na temat doświadczeń, jaka część kwoty naliczonych składek ubezpieczeniowych pracowników.

Po tym wszystkim, od 2002 roku, emerytura jest obliczana na podstawie tej wartości. Dlatego ważne jest, aby sprawdzić stan konta osobistego do JAF prośbą odpowiednie oświadczenie.

Jeśli instrukcja ma informacji o pewnym okresie pracy, należy zwrócić się do pracodawcy z obowiązku zapewnienia FIU wszystkie niezbędne dane. W przypadku awarii trzeba złożyć skargę do JAF, prokuratora lub sądu.

Czytaj więcej:   JAK TO SET kanały satelitarne tuner TIGER

W przypadku wszystkich trzech powyższych czynników zdałeś, to na pewno nie będzie w szeregach odbiorców niskich emerytur. sprawdzić wszystkie dokumenty z wyprzedzeniem, aby uniknąć niespodzianek przed przejściem na emeryturę!

źródło

Wybierz swój język

polskiangielski niemiecki hiszpański francuski włoski portugalski turecki arabski ukraiński szwedzki węgierski bułgarski estoński Chiński (uproszczony) wietnamski rumuński tajski słoweński słowacki serbski malajski norweski łotewski litewski koreański japoński indonezyjski hinduski hebrajski fiński grecki holenderski Czech duński chorwacki Chiński (tradycyjny) Filipińska urdu Azeybardzhansky ormiański Białoruski bengalski gruziński kazachski Kataloński mongolski rosyjski Tadzhitsky Tamil'skij telugu Uzbetsky


Dodaj komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *