BIURO OBSŁUGI MOBILE

MICROSOFT MOBILE OFFICE - Wikipedia

Microsoft Office Mobile

- Wikipedia, wolna encyklopedia

Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania

Microsoft Office Mobile
Microsoft Office 2013 logo i wordmark.svg
Działa na systemie Windows Mobile Word 10 i PowerPoint z pakietu Microsoft Office Mobile
typpakiet biurowy
wywoływaczMicrosoft
System operacyjnyWindows 10 Mobile, iOS, Android [1]
Pierwszy numerkwiecień 2000
Platforma sprzętowaRAMIĘ
Najnowsza wersjaBiuro 2016 Mobile (29 lipca 2015)
licencjaOdpowiednie oprogramowanie [1]
witryna internetowaproducts.office.com/ru-ru/mobile/

Z Microsoft Office Mobile  - mobilne biuro pakiet aplikacji firmy Microsoft dla systemu operacyjnego Symbian, Windows Mobile, Windows Phone i Windows 10 Mobile. Składa się on z Word Mobile, Excel Mobile, PowerPoint Mobile i OneNote Mobile. Office Mobile jest przeznaczony do korzystania z pakietu biurowego na drodze lub z dala od domu. Pierwotnie zadebiutowała jako Pocket Office w systemie Windows CE 1.0 w 1996 roku. Najnowsza wersja Office Mobile 2016 została wydana równocześnie z wydaniem wersji na PC 29 lipca 2015 podczas testowania wstępnej wersji systemu Windows 10 Mobile, a oficjalnie stały się dostępne dla wszystkich użytkowników systemu mobilnego tylko jego ostatecznej wersji 18 marca 2016.

zawartość

 • 1 Historia
 • 2 Program
  • 2.1 Word Mobile
  • 2.2 Excel Mobile
  • 2.3 PowerPoint Mobile
  • 2,4 OneNote Mobile
  • 2.5 Integracja Local Office 365 onedrive
 • 3 samodzielne aplikacje
 • 4 Uwagi
 • 5 Odniesienia

Historia [ edytuj | edytować kod ]

Office Mobile pierwotnie dostarczony jako "Pocket Office" i został wydany system operacyjny Microsoft Windows CE 1.0 w 1996 roku. Niniejszy komunikat został wydany specjalnie dla platformy sprzętowej PC ręcznym, natomiast specyfikacja sprzętu Microsoft Smartphone oraz Pocket PC nie zostały jeszcze opublikowane. Składał się on z następujących programów: Pocket słowem oraz Pocket Excel ; PowerPoint, Microsoft Access i Microsoft Outlook Program został dodany później. Przy stałej aktualizacji w kolejnych wersjach systemu Windows Mobile, Office Mobile została zmieniona na obecną nazwą po wydaniu systemu Windows Mobile 5.0 operacyjnego. W tej edycji Office Mobile jest również po raz pierwszy włączona Komórka PowerPoint [2] . Następne został wydany Microsoft OneNote 2007 jako uzupełnienie linii programu Office Mobile . [3] Wraz z wydaniem Windows Mobile 6 Standard and Office Mobile teraz dostępne dla "smartphone" platformę, ale w przeciwieństwie do "mobilnego biura profesjonalnego" (ang.  Office Mobile dla profesjonalistów ) i „Klasyczna wersja Windows Mobile» (inż.  wersje Windows Classic telefon ), nie było żadnej funkcji do tworzenia nowych dokumentów. [4] Popularny problem można obejść przez utworzenie nowego dokumentu pusty w komputerowej wersji Office, synchronizować je z urządzeniem, a następnie edytowane i zapisywane na urządzeniu z systemem Windows Mobile.

Czytaj więcej:   Polecenie nie powiodło się. WINDOWS wygenerował błąd

W czerwcu 2007, Microsoft ogłosił nową wersję pakietu Office Mobile, Office Mobile 2007. Stało dostępny jako Office Mobile 6.1 26 września 2007 do pobrania za darmo upgrade do obecnego systemu Windows Mobile 5.0. Ale Office Mobile 6.1 Upgrade nie są kompatybilne z urządzeniami z systemem Windows Mobile 5.0. [5]

12 sierpnia 2009 roku ogłoszono, że Office Mobile będzie również wydana na platformę Symbian, w wyniku wspólnego porozumienia pomiędzy Microsoft i Nokia. [6] [7] Pierwsza aplikacja Microsoft Office Communicator wyświetlane na smartfonach Nokia Eseries. W lutym 2012 roku Microsoft wydał OneNote , z Lync 2010, Document Connection i PowerPoint Broadcast dla Symbian . [8] W kwietniu, Word Mobile, PowerPoint Mobile i Excel Mobile dołączył do pakietu Office. [9]

21 października 2010 Microsoft Office Mobile 2010 debiut wraz z wydaniem Windows Phone 7. użytkowników telefonów okien można otwierać i edytować dokumenty bezpośrednio z ich onedrive lub Office 365 kont w dedykowanym centrum Office. Biuro Hub, która jest zainstalowana w systemie operacyjnym, obejmuje Word, PowerPoint i Excel. Ponadto, system operacyjny zawiera OneNote, choć nie jako część pakietu Office. Lync w kompozycji nie jest wliczone, ale można pobrać jako samodzielna aplikacja z telefonu z systemem Windows Store za darmo.

W październiku 2012 roku firma Microsoft wydała Microsoft Office Mobile 2013, który aktualizuje wszystkie aplikacje pakietu Office Mobile dla pakietu Office 2013 odpowiednik. Aktualizacja jest dostępna dla wszystkich telefonów z systemem operacyjnym Windows Phone 7.8 i nowszej.

Office Mobile dla iPhone został wydany w dniu 14 czerwca 2013 roku w Stanach Zjednoczonych. Wsparcie 135 rynkach w 27 językach zostało wdrożone w ciągu kilku dni. Office Mobile dla Androida został wydany 31 lipca 2013 roku w Stanach Zjednoczonych.

27 marca 2014 w uzupełnieniu do biura dopuszczenia do iPada Microsoft dokonał Android i IOS wersja Office Mobile wolnego dla „użytku domowego”, choć nadal wymaga subskrypcji Office 365 dla zastosowań biznesowych Office Mobile.

Program [ potrzebne źródło | edytować kod ]

Komórka Word [ potrzebne źródło | edytować kod ]

Word Mobile 2013

Pierwotnie nazywany Pocket Word, to było wliczone w pakiet biurowy Telefony od uwolnienia Handheld PC 1996. Jest to program edytor tekstu z taką samą funkcjonalność jak jego odpowiedniki pulpitu, Microsoft Word. Word Mobile ma zdolność do podstawowego formatowania dokumentów i zapisywanie dokumentów w wielu formatach, w tym «formacie .rtf», «.doc Microsoft» formatu czytanie na pulpicie wersji programu Word i pliki tekstowe. Word Mobile umożliwia również wstawić zdjęcia, listy i tabele w dokumentach. Ponadto Word Komórka zawiera narzędzie do sprawdzania pisowni „Znajdź” i kliknij „Zmień”. Przypisy dolne i końcowe, nagłówki, stopki, podziały stron, niektóre wcięcia list, a niektóre czcionki, natomiast nie czynią czcionki nie może być wstawione podczas pracy nad dokumentem w programie Word Mobile, takie możliwości są zapisane, czy oryginalny dokument jest ich [ 10] .

Komórka Excel [ potrzebne źródło | edytować kod ]

Excel Mobile 2013

Jak Word Mobile, Excel Mobile był jednym z pierwszych programów zawartych w pakiecie Office Mobile. Jest to program oparty na stół, który jest kompatybilny z Microsoft Excel i może tworzyć, otwierać, edytować i zapisywać w formacie .xlsx «» (XLSX - format arkusza kalkulacyjnego) i może czytać dokumenty zapisane w formacie «» .xls. Excel Mobile umożliwia formatowanie komórek, podstawowe formuły obliczeniowe i tworzenia wykresów i diagramów. [11] Jako środek do czynienia z ograniczoną rozdzielczością Excel Mobile ma również możliwość wykorzystania trybie pełnego obrazu. Dodatkowo obsługuje filtrowanie danych. Ustawienia zabezpieczeń, ustawienie powiększenia ustawienia Autofiltru, formatowanie wykresu, ukryte arkusze i inne funkcje nie są obsługiwane w programie Excel Mobile , a zostanie zmieniony podczas otwierania i zapisywania. [12], [13]

Czytaj więcej:   Tworzenie pliku instalacyjnego dla aplikacji Windows

Komórka PowerPoint [ potrzebne źródło | edytować kod ]

PowerPoint Mobile zostało uwzględnione w wersji Windows Mobile 5.0. W przeciwieństwie do programów Word i Excel Mobile, PowerPoint Mobile nie jest w stanie tworzyć i edytować nowe dokumenty. [14] Wersje PowerPoint Mobile dla Windows Phone 7.0 i powyżej mogą również pokazać prezentacje nadawane strumienia z Internetu. [15]

Mobile, OneNote [ potrzebne źródło | edytować kod ]

Wydany z Microsoft Office 2003. OneNote Mobile umożliwia podstawowe formatowanie tekstu, wstawianie nowości, takie jak fotografie lub rekordu, tworzenie list i używać hiperłączy w dokumentach. Foto- i zapis może być pobierana bezpośrednio z programów za pośrednictwem zintegrowanej kamery i mikrofonu, odpowiednio.

Biuro Integracji Local 365 onedrive [ potrzebne źródło | edytować kod ]

Office Mobile integruje się z onedrive do usług „chmury”. Wszystkie dokumenty edytowane z poziomu programu Office Mobile są automatycznie zapisywane na koncie onedrive i niedawnym liście dokumentów, zapisanych w onedrive na głównym ekranie pojawia Office Hub . Office Mobile zawiera także menedżer plików, który może być używany do przeglądania plików programów Word, PowerPoint lub Excel zapisanych na onedrive . Ponadto, Office Mobile , można również otwierać i edytować dokumenty zapisane na koncie usługi Office 365.

Stand-alone aplikacja [ Edit | edytować kod ]

Mobilna wersja Lync, SharePoint i OneNote usługi kanałów informacyjnych nieuwzględnione z pakietu biurowego, ale można pobrać oddzielnie w Sklepie Windows Phone i AppStore. [16] Lync i OneNote dostępna w Google Play dla urządzeń z systemem Android, ale SharePoint Newsfeed nie. [17]

Wydany z Microsoft Office 2003, OneNote Komórka jest sporządzanie notatek program, który jest zsynchronizowany z tym Microsoft OneNote . [3] Mobile, OneNote pozwala formatować tekst, włóż nośniki, takie jak fotografie lub dźwiękiem, tworzyć listy i użyć hiperłącza w dokumencie. [18] i dźwięk może być pobierana bezpośrednio z programu z wykorzystaniem zintegrowanego aparatu i mikrofonu, odpowiednio.

Uwagi [ edytuj | edytować kod ]

 1. 1 2 Biuro na platformach mobilnych  (rus.) . https://www.office.com/?omkt=ru-RU . Microsoft. Źródło 29 sierpnia 2013 roku.
 2. Attlee, David. Windows Mobile jest teraz z PowerPoint! Archiwizowane 08 grudzień 2007. , WebProNews.com. Źródło 13 września 2007.
 3. 1 2 Pratley, Chris. OneNote Mobile. , MSDN Blogs. Źródło 13 września 2007.
 4. Lagridzh, Jason. Windows Mobile 6 - co nowego i co jest cool? , MSDN Blogs. Źródło 14 września 2007.
 5. Chang, John. Japoński WM6 i Office Mobile 2007 Archived 10 czerwca 2007. , Crave - CNET Asia. Źródło 13 września 2007.
 6. Montalbano Elizabeth. Microsoft, Nokia Team umieszczone aplikacji biurowych na telefonach komórkowych  (pol.) . PC World (8 grudnia 2009 roku). Źródło 08 grudnia 2009.
 7. Get Microsoft Office dla systemu Symbian  (pol.) . Nokia (10 kwietnia 2012). Źródło 28 kwietnia 2014 roku.
 8. aplikacji firmy Microsoft są uwalniane do Belle Nokia  (pol.) . Wszystkie Symbian (24 lutego 2012). Źródło 28 kwietnia 2014 roku.
 9. Microsoft Office Suite, pojawi się dla smartfonów z systemem Symbian. (Ang.) . 3g.co.uk (11 kwietnia 2012). Źródło 28 kwietnia 2014 roku.
 10. Office dla Windows Phone 8: poręczny przewodnik rozrusznika. TechHive . Źródło 30 sierpnia 2014 roku.
 11. Ogasawara Todd. Co nowego w programie Excel Mobile? Archiwizowane 08 lutego 2008. , Microsoft. Źródło 13 września 2007.
 12. Korzystanie Excel Mobile zarchiwizowanych 20 października 2007. , Microsoft. Źródło 21 września 2007.
 13. nieobsługiwane funkcje w Excel Mobile. Microsoft. Źródło 21 września 2007.
 14. Korzystanie PowerPoint Mobile. Microsoft. Źródło 14 września 2007.
 15. Za pomocą Microsoft PowerPoint Mobile,  (pol.) . Instrukcje dla Windows Phone (Stany Zjednoczone) . Microsoft. Źródło 28 kwietnia 2014 roku.
 16. Urzędu na platformach mobilnych. Biura na stronie internetowej firmy Microsoft . Microsoft. Źródło 28 kwietnia 2014 roku.
 17. Callaghan, John. Microsoft uruchamia aplikację SharePoint newsfeed dla Windows Phone i iOS  (pol.) . Neowin . Neowin LLC (7 marca 2013). Źródło 28 kwietnia 2014 roku.
 18. szybki przewodnik OneNote Mobile 2007 Archived 02 października 2009. , Microsoft. Źródło 13 września 2007.

Referencje [ Edit | edytować kod ]

 • Microsoft Office Mobile


Źródło - https://ru.wikipedia.org/w/index.php?title=Microsoft_Office_Mobile&oldid=92078859

Wybierz swój język

polskiangielski niemiecki hiszpański francuski włoski portugalski turecki arabski ukraiński szwedzki węgierski bułgarski estoński Chiński (uproszczony) wietnamski rumuński tajski słoweński słowacki serbski malajski norweski łotewski litewski koreański japoński indonezyjski hinduski hebrajski fiński grecki holenderski Czech duński chorwacki Chiński (tradycyjny) Filipińska urdu Azeybardzhansky ormiański Białoruski bengalski gruziński kazachski Kataloński mongolski rosyjski Tadzhitsky Tamil'skij telugu Uzbetsky


Dodaj komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *