QOS TP-LINK TO SET

IP QoS

pasted_image_at_2016_03_21_12_58_pm

Internet nie cały ruch jest równy. Streaming video HD lub zacinać wolne połączenie Skype jest prawdopodobnie dla ciebie ważniejsze niż pobierania dużego pliku. Jakość cechą usługi na routerze pozwala priorytet rzeczy, na których Ci zależy, więc zdarzyć się szybciej niż rzeczy, których nie.

Czym dokładnie jest Quality of Service?

Jakość usług jest doskonałe i niewykorzystane narzędzie, które pozwala trenować router do divvy dostępnej przepustowości pomiędzy aplikacjami. Przy dobrych reguł QoS, można zapewnić, że streaming video nie jąkać, bo wielka jest pobieranie plików w tym samym czasie, albo że twój laptop nie jest powolny praca kiedy starasz się spełnić ten ostatni termin minut podczas swoich dzieci grają w gry online.

To może pomóc, aby myśleć o jakości usług tak: Załóżmy, że na chwilę, że połączenie internetowe jest szpital, gdzie dostępna przepustowość jest liczba lekarzy dostępny w leczeniu pacjentów. Pacjenci są różne aplikacje, a pielęgniarki Triage jest router.

W normalnej sieci, pielęgniarka Triage jest obojętny na stan pacjentów przychodzących i po prostu przypisuje je do wszelkich dostępnych lekarzy, stopniowo rozprzestrzenia personelu szpitalnego rozcieńczalnika i cieńsze, bez względu na ciężkość sytuacji pacjenta. Przypadkowo zastrzelił swoją dłoń z pistoletem paznokci podczas DIY projektu? Natychmiast wezwać lekarza. Ktoś właśnie został przejechany przez ciężarówkę? Dostają się do lekarza natychmiast też. Ktoś pokazuje się ze złamaną ręką? Dostają się do lekarza zbyt (ale jeśli robi się naprawdę tłoczno wkrótce ludzie dzielą lekarzy i nikt nie robi się szczególnie szybkiego opieki). Można zobaczyć, jak w krótkim czasie, szpital będzie ugrzęznąć bałagan i wysokim priorytecie pacjenci nie byłoby uzyskanie opieki o wysokim priorytecie.

To samo dzieje się w sieci w domu przepustowości podaje się w miarę potrzeb, bez większego szacunku dla tego, co robi każda aplikacja. Oznacza to, że jeśli jesteś na Skype konferencji z szefem i Twoich dzieci rozpocząć oglądanie Netflix, jakość rozmowy Skype może spaść. Router dokłada wszelkich starań, aby udostępnić dostępnego pasma pomiędzy dwoma usługami, naprawdę nie biorąc pod uwagę, co jest „ważniejszy”.

QoS wizualizowane z priorytetową modelu opartego na usługach.

Quality of Service, aby powrócić do naszego szpitala analogii jest jak bardzo właściwy pielęgniarki triage który kieruje pacjenta do odpowiedniego lekarza w najbardziej efektywny sposób: facet, który właśnie został przejechany przez ciężarówkę dostanie wielu lekarzy i facet siedzi tam z gwoździem utknął w ręku z ptakiem-dom-projekt-gone-źle będzie chwilę poczekać i dostać jeden z lekarzem, gdy widział.

Sieci z jakością zastosowanego modelu Służby będą priorytety, jak to powiedzieć, niektóre aplikacje, usługi i / lub użytkowników nad innymi tak ważne rzeczy (Netflix, wzywa Skype, Twój Xbox Live połączyć, etc.) mają największą przepustowość i najlepszy czas ping.

Jak włączyć Quality of Service na routerze

Istnieją setki różnych routerów tam z dziko różnych firmware i możliwościami. Niektóre routery mają Jakość ustawień usługi, które są tak proste, jak pozwala na priorytetyzacji ruchu z jednego komputera na drugi. Niektóre z nich można określić, jakie usługi chcesz priorytet (np streaming video nad przeglądanie stron internetowych), a inne oferują precyzyjną kontrolę nad niemal każdym aspektem procesu.

DOTYCZY: Turn Your Home Router w Super-Powered Router z DD-WRT

Chociaż nie możemy przejść przez dokładną konfigurację routera, możemy wyróżnić kluczowych kwestii, które go do konfigurowania zasad Jakość usług. Dla celów demonstracyjnych, dzięki czemu będziemy Jakość zasad eksploatacji na router błysnął uruchomić wszechstronne DD-WRT oprogramowania firm trzecich. Musisz zalogować się na stronie administracji własnego routera, aby zobaczyć, które, jeśli w ogóle, z tych funkcji są dostępne. Przed kontynuowaniem zalecamy sprawdzenie dokumentacji online dla routera na stronie producenta w celu ustalenia, jakie ustawienia rodzaju QoS router obsługuje, a także jak uzyskać do nich dostęp.

Czytaj więcej:   SQL Serwer pieniądze TYPE

Krok pierwszy: Ustanowienie swój cel

Zanim jeszcze otworzyć stronę administratora, myśleć o swoich celach. Co ty próbujesz osiągnąć z jakością regulaminu usługi? Chcesz, aby Twój dom biuro komputer zawsze ma pierwszeństwo przed wszystkimi innymi urządzeniami w domu (np cały ruch praca powinna być zawsze ważniejszy niż rozrywki i gier na innych urządzeniach)? Chcesz priorytetyzacji ruchu z bloku adresów IP już przypisany do serwera multimediów domowych i serwera Minecraft w celu zapewnienia szybkiego dostępu z zewnątrz do sieci domowej? Chcesz priorytet Netflix więc streaming video jest zawsze gładka?

Do użytku w pomieszczeniach mieszkalnych, reguły QoS powinny być selektywne i możliwie jak najmniejszy. Nie zwariować i ustawić kilkanaście różnych przepisów prawo z bramy. Tworząc wiele różnych jakości regulaminu usługi może powodować bóle głowy więcej niż ich rozwiązać, to zachęcamy do rozpoczęcia z największych emisji (-ów) i utworzyć regułę dla radzenia sobie z nim. Czy to rozwiąże problemy z siecią, to nie zatrzyma. Jeśli nie, można przejść do następnej reguły.

Krok drugi: Określenie szybkości połączenia

Po ustanowieniu swoje cele do konfiguracji QoS, nadszedł czas, aby zanurzyć się w coraz to uruchomiony. Z wyjątkiem najprostszych systemów QoS, prawie każda konfiguracja QoS poprosi o swojej prędkości pobierania i wysyłania, aby ustawić limity, ile użytkownicy pasma i usługi mogą pożerać się. Absolutnie nie należy polegać na reklamowanej prędkości ISP mówi koncie ma. Przetestuj to sam, aby uzyskać prawdziwy pomiar.

Po pierwsze, należy zatrzymać wszystkie działania wysokiej przepustowości w sieci: stop duże pliki do pobrania, zatrzymać strumieniowego Netflix, i tak dalej. Chcesz dokładny obraz prawdziwego dostępnej szerokości pasma przesyłania i pobierania.

Następnie odwiedzić speedtest.net i kliknij przycisk „Rozpocznij test”. Najlepiej, należy uruchomić ten test, gdy komputer jest podłączony za pomocą kabla Ethernet lub przynajmniej szybki bezprzewodowy dostęp do Internetu (za pomocą nowoczesnych technologii bezprzewodowych, takich jak bezprzewodowa Wireless N lub AC). przekładnia sieć stary Wi-Fi może wąskie gardło test sieci, a nie dostaniesz dokładne wyniki (np swój sprzęt bezprzewodowy może obsługiwać tylko transferu 40 Mbps, ale połączenie jest rzeczywiście zdolny 75mpbs).

Po uzyskaniu wyników, konwersji liczb z Mbps do Kbps (jak konfiguracja kontrola QoS zwykle prosi o tych wartościach w kilobitów i nie megabitów). Można to zrobić poprzez pomnożenie każdej wartości od 1000. Tak więc w naszym przykładzie powyżej, możemy osiągnąć 42.900 Kbps dla naszego łącza pobierania, a 3.980 Kbps dla naszej szerokości pasma przesyłania.

Krok trzeci: Enable QoS na routerze

Ponownie, dla podkreślenia używamy DD-WRT dla celów demonstracyjnych (ponieważ ma solidny system QoS); trzeba zastosować ogólne zasady mające zastosowanie.

Po pierwsze, należy otworzyć stronę administratora routera. Otwórz przeglądarkę internetową i wpisz adres IP routera w pasku adresu (zwykle coś podobnego 192.168.1.1 lub 10.0.0.1, choć być może trzeba sprawdzić w instrukcji obsługi routera). Zaloguj się przy użyciu nazwy użytkownika i hasła, gdy poproszony (ponownie, jeśli nie wiesz, co twoje, to może wciąż być domyślny wymienione w instrukcji obsługi).

Czytaj więcej:   Windows 7 NIE DZIAŁA Gadgets KALENDARZ

Po zalogowaniu, wybierz zakładkę NAT / QoS, a następnie zakładkę QoS. Po pierwsze, wybierz opcję „Włącz” obok „Start” QoS. Opuścić port ustawiony na WAN. Pozostawić Packet Scheduler i Dyscypliny kolejkowania ustawiony do stanu domyślnego (powinien być ustawiony automatycznie na podstawie sprzętu routera).

Na koniec, wypełnienie wartości łącza nadawczego i łącza zwrotnego. Wartości wypełnić powinno być 80-95% wartość, którą dostał z testu prędkości. Pomnóż obie wartości przez 0,8 lub 0,95 uzyskać zmniejszoną ilość kbps.

Dlaczego warto korzystać z obniżonej wartości? Jakość regulaminu usługi działają tylko wtedy, gdy router i jakość usług może stworzyć algorytm sztucznej gardłem przekierować ruch jako procedura obsługi QoS uważa za stosowne. Jeśli używasz wartości równe lub większe niż maksymalne przepustowości połączenia następnie podać procedurę obsługi QoS żadnego manewru, a system staje się znacznie mniej skuteczne.

Jak priorytet ruchu

Po włączeniu się jakości usług na, nadszedł czas, aby stworzyć podstawowe zasady priorytetyzacji ruchu.

Niektóre nowsze routery mają martwe proste opcje QoS, gdzie po prostu wybrać usługi, które mają być ich priorytetem (lub przeciągnij i upuść je na liście). Oto, na przykład, jest zrzut ekranu z nowszej routera ASUS mamy:

Niektóre routery są tak proste, jak drag-and-drop, podczas gdy inne wymagają bardziej złożonych poprawek.
Niektóre routery są tak proste, jak drag-and-drop, podczas gdy inne wymagają bardziej złożonych poprawek.

Jeśli to wszystko, co chcesz, a router ma tę cechę, spróbować i zobaczyć, co działa. Ale jeśli chcesz bardziej precyzyjną kontrolę albo masz starszą router, który nie posiada takiego prosty setup-oto kilka bardziej szczegółowe instrukcje dotyczące konfigurowania QoS.

Spójrzmy na należy użyć różnych sposobów można to zrobić, a które. DD-WRT wykorzystuje system „Priorytet”, dzięki czemu można powiedzieć to, które usługi lub urządzenia są najważniejsze. Wartości priorytetowymi są:

  • Maksymalna ilość znaków: 60% - 100%
  • Premium: 25% - 100%
  • Express: 10% - 100%
  • Standard: 5% - 100%
  • Nasypowa: 1% - 100%

Wartości te określają ilość pasma przydzielonego do danej aplikacji lub urządzenia. Na przykład, jeśli ustawisz usługi „Maximum”, mówisz: „Chcę to usługa mieć co  najmniej 60% przepustowości, nawet gdy sieć jest zajęta, a 100%, gdy tak nie jest.”. Jeśli ustawisz usługę „Luzem” mówisz „Nie obchodzi mnie, czy ta usługa korzysta z dużej przepustowości, gdy sieć jest bezczynny, ale kiedy rzeczy są zajęte, to dostaje tylko 1% dostępnego pasma”.

Jak podkreślono powyżej, być rozsądne w stosowaniu zasad jakości usług.

Priorytetowego traktowania przez służby

Jeśli chcesz, każde urządzenie w sieci mają pierwszeństwo w dostępie do określonej aplikacji lub usługi, wówczas można twórczy priorytetem serwis reguły sieć szeroki. Powiedzmy, ze względu na przykład, chcesz mieć pewność, że Netflix dostaje priorytet nad mniej czułe rzeczy jak ogólnego przeglądania stron internetowych. należy najpierw wybrać usługę z menu rozwijanego, jak pokazano poniżej, a następnie kliknij przycisk „Dodaj”.

pasted_image_at_2016_03_21_12_27_pm

Gdy usługa jest na liście, wybierz priorytet, którego chcesz użyć dla niego.

Priorytetów przez interfejs

W slangu sieci, określenie „interfejs” to metoda, dzięki której urządzenie jest podłączone do sieci. Można priorytet lokalnej sieci Ethernet, można priorytetów połączeń bezprzewodowych, lub można nawet ustawić reguły, które sprawia, że ​​ruch sieciowy gość niski priorytet.

Przyjrzyjmy się, jak możemy uczynić ruch sieciowy gość niski priorytet. Z rozwijanego menu wybierz „będziemy wl0.1”, które w stenografii sieci LAN jest # 0 Virtual Network 1. Kliknij przycisk „Dodaj”.

Po dodaniu interfejsu można określić maksymalną prędkość wysyłania / pobierania, a nawet priorytety usługi od konkretnego związku, jak widać na poniższym zrzucie ekranu.

Interfejs jest priorytetem, ze względu na wymaganą wiedzą o tajemnej sieci systemy, jeden z trudniejszych do wykorzystania systemów priorytetowych nazewnictwa. Jeśli jesteś jasne, która sieć jest interfejs, który chcielibyśmy polecić tylko pozostawiając sam ten rozdział. można przeczytać na interfejsach sieciowych w wiki DD-WRT tutaj.

Czytaj więcej:   Jak zainstalować Yandex smartfonów Android DARMOWA krok po kroku

Priorytetów przez urządzenia z adresami IP

Powiązane: Jak ustawić adresy IP statyczny na routerze

Powiedzmy, że chcesz dać konkretnego urządzenia podobnego do pracy komputerowo priorytet w każdej chwili. Jeśli używasz statycznych adresów IP lub zastrzeżenia DHCP w sieci, można priorytetyzacji ruchu na niektórych komputerach i urządzeniach wykorzystujących swój adres IP. Wiele routerów pozwalają na to, DD-WRT, a idzie o krok dalej, pozwalając na priorytety grupę adresów IP z „netmaską”.

Powiedzmy, na przykład, że chcesz, aby serwer do domu, znajduje się na statycznym adresem IP 10.0.0.200, aby mieć najwyższy priorytet dostępu do sieci. Byś wprowadzić adres w sekcji Priorytet Maska sieci i dołączyć końcówkę z 32, jak widać poniżej.

Element 32 jest maskę. Szczegółowe omówienie użytkowania netmask jest nieco poza zakres tego podręcznika, ale wystarczy powiedzieć, że a / 32 maska ​​jest maska ​​skrótem „tylko rozwiązać ten jeden adres IP”. Każda inna mniejsza liczba pozwoli na masce, aby objąć większą liczbę adresów w danym bloku (np 10.0.0.200/24 ​​spowodowałoby jakość usług reguły stosuje się do wszystkich 254 możliwych adresów w 10.0.0. * Block) , Można odwołać się do tego netmask przewodnika szybkie odniesienia, aby wybrać numer, który pracuje dla sekcji i wielkości bloku adresu chcesz priorytet.

Jeśli znajdziesz system netmask być nieco mylące (nie jest to dokładnie intuicyjny), to najlepiej po prostu trzymać / 32 i ręcznego wprowadzania każdego adresu IP.

Po kliknięciu „Dodaj”, można przypisać pierwszeństwo w dostępie do adresu, tak jak w poprzedniej części.

Priorytetu przez urządzenia z adresami MAC

Powiązane: Jak znaleźć adres dowolnego urządzenia za IP, adres MAC i inne szczegóły połączenia sieciowego

Jeśli nie używać statycznych adresów IP w sieci, nadal można priorytetów określonych komputerów i urządzeń z adresami MAC. Odnoszą się do tej instrukcji do informacji na znalezienie adresu MAC urządzeń-it'll znajdować się na etykiecie przymocowanej do fizycznego urządzenia, lub gdzieś w jego ustawień oprogramowania.

Z adresem MAC w ręku, wystarczy wpisać go do sekcji priorytetu MAC, kliknij przycisk Dodaj, a następnie przypisać priorytet urządzenia, jak robiliśmy w poprzednich rozdziałach.

Teraz, niezależnie od tego, co przypisuje adres IP routera, powiedzmy, można zapewnić laptopa pracy będzie zawsze priorytet.

Wreszcie: Test i oceny

Powiązane: Clone bieżący router do routera Upgrade Ból głowy-Free

Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, aby zminimalizować frustracji ze swojego doświadczenia konfiguracji QoS jest, jak podkreślono powyżej, aby wziąć to powoli. Ustawić regułę dla pozycji wielkiego biletu a potem po prostu korzystać z sieci, co zwykle.

Czy wszystko przebiega sprawniej? Wspaniały! Jesteś skończony! Rzeczy jeszcze trzeba trochę strojenie? Powrót do centrali QoS. Dokładnie sprawdź ustawienia, dostosować sposób masz przydzielonego pasma, oraz, jeśli to konieczne, utworzyć nową regułę QoS.

Gdy znajdziesz konfigurację Złotowłosa, który utrzymuje swoją sieć buczenie wzdłuż gładkie i bezproblemowe, za wszelką cenę zanotuj ustawieniami używanych i wziąć kilka zrzutów ekranu (nawet jeszcze lepiej, wykonać kopię zapasową konfiguracji routera, jeżeli router obsługuje go). Śledzenie ustawień routera jest nie tylko dobre dla migracji do nowego routera to świetnie do ustawiania rzeczy szybko, jeśli trzeba twardy reset routera w przyszłości.


Konfigurowanie Jakość zasad usługa nie jest dokładnie tak proste, jak tylko podłączyć router i klepiąc nowe hasło Wi-Fi na nim, ale wypłata do konfigurowania reguł QoS jest znacznie gładsza doświadczenie internet. Niektóre nawet

Wybierz swój język

polskiangielski niemiecki hiszpański francuski włoski portugalski turecki arabski ukraiński szwedzki węgierski bułgarski estoński Chiński (uproszczony) wietnamski rumuński tajski słoweński słowacki serbski malajski norweski łotewski litewski koreański japoński indonezyjski hinduski hebrajski fiński grecki holenderski Czech duński chorwacki Chiński (tradycyjny) Filipińska urdu Azeybardzhansky ormiański Białoruski bengalski gruziński kazachski Kataloński mongolski rosyjski Tadzhitsky Tamil'skij telugu Uzbetsky


Dodaj komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *