Proxy Server oraz Web Interface

W dzisiejszych sieci, serwery proxy są dość często używane. Są one szczególnie przydatne w przedsiębiorstwach, tutaj buforowania serwerów proxy może być stosowany w celu zmniejszenia obciążenia sieci, zwiększenie przepustowości, oszczędność pasma, a nawet do śledzenia aktywności użytkowników i blokowanie niechcianych witryn.

Kolejne serwery proxy aplikacji - Web-stron. Są one wykorzystywane do buforowania wygenerowanych stron, aby przyspieszyć ładowanie stron internetowych. W tym artykule omówimy najlepsze serwery proxy dla systemów Linux, które można wykorzystać w ich konfiguracji.

W tym artykule:

1. Squid

kałamarnica

Squid - Jest to najlepszy serevere proxy dla Linuksa ze wsparciem dla protokołów takich jak: HTTP, HTTPS, FTP, i wiele innych. To pozwala zwiększyć przepustowość sieci i skraca czas reakcji poprzez buforowanie stron zasobów i stron. Strony i pliki, które są wymagane często mogą być ponownie wykorzystane. Można skonfigurować buforowanie w pamięci lub na dysku twardym, jeśli chcesz buforować wiele danych w wolnym Internetem.

Ponadto, Squid posiada bardzo szeroki dostęp do kontroli zasobów sieciowych. Można zablokować nie tylko banalne wnioski do domen lub przesyłanie niektórych formatów plików, ale także dostęp do sieci w określonym czasie, protokoły i porty pracy, i wiele więcej. Squid obsługuje nie tylko system operacyjny Linux, ale i Windows. Początkowo program był w stanie pracować tylko na Linuksie, ale został następnie przeniesiony do systemu Windows. Mamy już za Squid konfiguracja Ubuntu w poprzednim artykule.

2. Privoxy

privoxy-zestawy reguł-web

Jest to kolejny serwer proxy buforowanie Linux, który jest instalowany po stronie klienta. Obsługuje wszystkie najważniejsze protokoły internetowe. Ale on już nie jest skierowany na buforowanie treści i filtrowania, oraz w sprawie ochrony prywatności użytkownika. Dzięki niemu można zmienić stronę internetową, wyciąć reklamy, ciasteczka trzeba kontrolować, ograniczać dostęp do określonych witryn lub usunąć wszelkie nieodpowiednie treści, zarządzać przeglądarka wysyła nagłówki.

Czytaj więcej:   Windows 7 NIE DZIAŁA Gadgets KALENDARZ

W przeciwieństwie do programu Squid jest skonfigurowany poprzez interfejs WWW, i muszę powiedzieć, że bardzo wygodne. Chociaż w niektórych miejscach można się zgubić. Jeśli proxy ustawienie go będzie dostępny na config.privoxy.org. Oprócz interfejsu sieci Web, można użyć pliku konfiguracyjnego, ale jest to o wiele trudniejsze.

3. Octopus

ośmiornica

Mały ale mocny serwer proxy buforowanie open source, który obsługuje protokół HTTP i DNS. Polipo mogą być używane do filtrowania reklam, zwiększyć prywatność, albo przyspieszyć witryn internetowych z buforowanie stron. Jak Privoxy jest zaprojektowany, aby zapewnić większą prywatność. konfiguracja oprogramowania odbywa się poprzez interfejs WWW, ale oprócz niego istnieje kilka graficzne nakładki do interakcji z programem. Jest obsługiwana jak Linux, więc i Windows.

4. TinyProxy

tiny_proxy

TinyProxy - to bardzo prosty i łatwy serwer proxy z open source systemów operacyjnych Unix. Jest przeznaczony do małych i bardzo szybko i obsługuje protokoły HTTP i HTTPS. Mimo lekkości linux serwer proxy obsługuje wszystkie niezbędne funkcje, takie jak zdalny dostęp poprzez interfejs WWW, filtrowanie dostępu do zasobów, filtrowanie na podstawie adresu URL i więcej.

5. ExaProxy

exaproxy

Ten serwer proxy nie jest przeznaczony do buforowania ruchu i jego modyfikacji. Obsługuje modyfikację ruchu z wygodnym przez HTTP języku programowania. Wszystkie połączenia HTTPS można pominąć bez zmiany poprzez metody Connect. Serwer proxy Linux jest bardzo szybki i posiada interfejs internetowy umożliwiający dostęp do danych statystycznych o swojej pracy i otoczeniu.

6. Gate.js

brama

Gate.js - to coś nowego i bardzo ciekawego. Ten w pełni funkcjonalny serwer proxy buforowanie napisany w JavaScript używając Node.js. Jest napisany od podstaw i zaprojektowany w celu zastąpienia kalmarów i Nginx. To pozwala buforować zawartość, ułatwiając serwerów internetowych, a także przyspieszenie pobierania witryn na stronie klienta. Jego główną cechą jest skalowalność, ponieważ program został napisany w języku interpretowanym, może być łatwo rozbudowywana.

Czytaj więcej:   Program Szukaj PARTY NA INTERNECIE

7. Arctic Proxy

Arctic-proxy-1024x654

Artica Proxy - jest potężny, ale łatwy serwer proxy open source, która pozycjonuje się jako kompletny zamiennik Squid. Program obsługuje filtrowanie ruchu w Internecie, filtrowanie żądań DNS, ochrona przed wirusami i spamem, tworzenia reguł buforowania i uwierzytelniania poprzez ACL.

Ponadto, istnieje bardzo szczegółowe statystyki strona, dzięki której można dowiedzieć się wszystkiego o programie prac i obciążenia sieci.

8. Lakier skrzynki

Lakier-cache

W przeciwieństwie do powyższych programów, serwer proxy jest przeznaczony bardziej do pracy po stronie serwera. Został on zaprojektowany, aby przyspieszyć witryn sieci Web. Jego nowoczesna architektura daje mu znaczącą wydajność. przechowuje lakier Cache stron internetowych w pamięci na serwerze Apache do serwera WWW Nginx, czy program nie wygeneruje go ponownie. Serwer WWW aktualizuje tylko stronę ze zmianami treści. Wysiadając z zawartości pamięci jest znacznie szybsze niż pełny pokolenia.

9. Nginx

nginx

Każdy wie, jak wielki serwer WWW Nginx zaprojektowany do pracy pod dużym obciążeniem. Ale poza tym, że może być używany jako serwer proxy. Nginx nie może buforować lub filtrowanie treści stron. Ale jego zadaniem jest przyjąć żądania od klientów na serwerze, przenieść je do innych programów, a następnie powrócić do odpowiedzi klienta. Nginx jest korzystne w użyciu, ponieważ ten program jest zoptymalizowany pod kątem maksymalnej wydajności i może trwać do 10 000 wniosków od użytkowników jednocześnie.

odkrycia

W tym artykule przyjrzeliśmy najlepszych proxy serwerów Linux, to może nie wszystkie programy, które warto byłoby dodanie do listy. Jakie są serwery proxy używane w systemie? Co zdaniem najlepszy? Pisać w komentarzach!

Pierwsze wydanie sonar, web - proxy oparte serwer SQUID

Każdy Web - set interface kalmary? - TOSTER.RU

kalmary Bloch losowo strony czarnej na przykład przepisany vk.com ex.ua Bloch i Yandex, mail.ru ...

Czytaj więcej:   bardzo fajny film z YouTube

squid.conf
acl localnet src 192.168.0.0/16
#acl url_filtred src 192.168.0.0/16
#acl localnet src 10.0.0.0/8 # RFC1918 możliwe wewnętrzna sieć
możliwe #acl localnet src 172.16.0.0/12 # RFC1918 wewnętrzna sieć
#acl localnet src 192.168.0.0/16 # RFC1918 możliwe sieci wewnętrznej
#acl localnet src FC00 :: / 7 # RFC 4193 lokalny zasięg sieci prywatnej
#acl localnet src FE80 :: / 10 # RFC 4291 Link-local (bezpośrednio podłączony) maszyny

ACL Blacklist url_regex -i «/ etc / squid / czarnej listy»

ACL SSL_ports port 443
ACL Safe_ports port 80 # http
ACL Safe_ports port 21 # ftp
ACL Safe_ports port 443 # https
ACL Safe_ports portu 70 # Gopher
acl Safe_ports portu 210 # wais
acl portu Safe_ports 1025-65535 # niezastrzeżone porty
ACL Safe_ports portu 280 # protokole HTTP MGMT
portu ACL Safe_ports 488 # GSS-http
acl portu Safe_ports 591 # FileMaker
ACL Safe_ports portu 777 # MultiLing http
ACL metoda CONNECT CONNECT

#
# Zalecana konfiguracja Pozwolenie minimalnego dostępu:
#
# Zabroń żądań do określonych portów niebezpiecznych
http_access zaprzeczyć Safe_ports!
# Odrzuć połączyć się z innymi niż bezpiecznych portów SSL
http_access zaprzeczyć CONNECT SSL_ports!

# Umożliwić dostęp tylko cachemgr z localhost
http_access pozwalają menedżer localhost
http_access zaprzeczyć menedżera

# Zalecamy następujące być komentarzem, aby chronić niewinnych
aplikacji # internetowych uruchomionych na serwerze proxy, którzy myślą tylko
#, który może uzyskać dostęp do usług o «localhost» jest lokalny użytkownik
#http_access zaprzeczyć to_localhost

# Wstawić własne reguły (S) TUTAJ, aby umożliwić dostęp od swoich klientów
#
# skąd przeglądanie powinno być dozwolone
http_access zaprzeczyć Blacklist localnet
http_access pozwalają localnet
http_access pozwalają localhost

# I wreszcie zaprzeczyć wszystkie inne dostęp do tego serwera proxy
http_access zaprzeczyć wszystkim

# Squid zwykle słucha portu 3128
http_port 3128

# Odkomentuj i dostosować następujące czynności, aby dodać katalog cache dysku.
ufs cache_dir / var / szpuli / squid 3000 16 256

# Zostaw coredumps w pierwszym cache dir
coredump_dir / var / spool / squid

#
# Dodaj któregokolwiek z własnymi refresh_pattern wpisów powyżej nich.
#
Refresh_pattern ^ ftp: 1440 20% 10080
refresh_pattern ^ Gopher: 1440 0% 1440
refresh_pattern -i | 0 0% 0 (/ cgi-bin / \?)
Refresh_pattern. 4320 0 20%

czarna lista

vk.com
ex.ua

Wybierz swój język

polskiangielski niemiecki hiszpański francuski włoski portugalski turecki arabski ukraiński szwedzki węgierski bułgarski estoński Chiński (uproszczony) wietnamski rumuński tajski słoweński słowacki serbski malajski norweski łotewski litewski koreański japoński indonezyjski hinduski hebrajski fiński grecki holenderski Czech duński chorwacki Chiński (tradycyjny) Filipińska urdu Azeybardzhansky ormiański Białoruski bengalski gruziński kazachski Kataloński mongolski rosyjski Tadzhitsky Tamil'skij telugu Uzbetsky


Dodaj komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *