Wyszukiwanie programu w sieci i FTP

Wyszukiwanie plików na serwerach FTP

-serwery FTP są atrakcyjne, ponieważ zapewniają one możliwość dostępu do plików bezpośrednio (bez informacji tekstowych) i szybciej (niż protokół HTTP), aby załadować wybrane obiekty na dysku twardym komputera. Najtrudniej w Internecie - jest znalezienie otwarty (umożliwiając dostęp anonimowy) i dostępne (praca) serwerów FTP. Co do zasady, wśród 10 wyników serwerów FTP, więcej niż połowę są wyłączone lub trzeba podać nazwę użytkownika i hasło, aby zalogować się do serwera. Na poszukiwaniu serwerów FTP istnieją specjalne wyszukiwarek na stronach internetowych, które pole wejściowe jest określona część nazwy pliku lub pełną nazwę połączeniu z rozszerzeniem, a następnie przeprowadzonych serwer skanowania. Na ogół, większość wykrytych węzłach jest przedstawiony w postaci adresów IP typu ftp://90.157.34.69/A reszta nazwisko (zazwyczaj duże) serwera, a także stron internetowych - ftp://mjv-art.org/ . Jak można zauważyć, w przeciwieństwie do stron internetowych, z którymi komunikacja odbywa się za pomocą protokołu HTTP, na początku adresu dowolny serwer FTP jest ustawiony na ftp, wskazując korzystania z tego protokołu. Jeśli spróbujesz wpisać w pasku adresu przeglądarki adres 6 (rys. 2.10).

Słowo (kilka słów) jest określony w polu wejściowym szukam . Ponadto, można dostosować wyszukiwanie tak, że wynik był dokładny w stosunku do wprowadzonej wartości. Aby to zrobić, zaznacz pole dokładnie . Na liście rozwijanej po prawej stronie tej strony, można wybrać żądane pliki: wideo, audio, obrazy, obrazy dysków, pliki tekstowe lub pliki wykonywalne, jak również src (kodu źródłowego). Domyślnie wszystkie typy plików są przeszukiwane.

W tym ustawieniu nie kończy, można dokładnie sprecyzowanie żądania. Aby uzyskać dostęp do zaawansowanych ustawień, należy kliknąć na link , aby określić prawo na liście rozwijanej z typów obiektów wyszukiwania (Rys. 2.11).

widać dodatkowe kontrole w celu określenia pewnych szczegółów wniosek: nazwa nazwa hosta i rozszerzenie pliku, rozmiar, sposób sortowania i innych.

Czytaj więcej:   strona z przyciskiem muzyki

Wspomniany wniosek, na przykład, «winamp» w polu wejściowym szukam , kliknij przycisk Szukaj . Po pewnym czasie, widać wyniki (rys. 2.12).

Niezwykła cechą wyszukiwarce //proisk.ru/ jest dedykowany kolor status serwera w wynikach wyszukiwania. Zielony oznacza, że ​​w tym momencie serwer FTP jest uruchomiony, czerwony - niedostępne.

Można po prostu kliknij prawym przyciskiem myszy na odpowiedni link w wynikach wyszukiwania, a następnie wybierz z menu kontekstowego, aby przesłać plik zapisz element docelowy jako (Save object as). Następnie wybierz katalog i zapisać plik. Możesz również przeglądać zawartość innych folderów na serwerze FTP. Na przykład, można to zrobić. Kliknij prawym przyciskiem myszy na link i wybrać z menu kontekstowego Kopiuj skrót (Kopiuj skrót). Link został skopiowany do schowka. Następnie w nowym oknie lub karcie przeglądarki, w polu adresu, kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz polecenie Wklej (Paste) (łatwiejsze w użyciu skrótu klawiszowego + lub + ) . I pojawił się w polu odniesienia, ostrożnie usunąć nazwę pliku i rozszerzenie do pierwszej slash /. Lub pozostawić tylko adres hosta (serwera) - na przykład tak ftp://relay.fidonet.org.ua/. Naciśnij , a zobaczysz zawartość serwera FTP.

Jeżeli operator podczas wyszukiwania w Google, można było usłyszeć wcześniej, coś o podobnych warunkach podczas wyszukiwania plików na serwery FTP-ledwo znać. I są one dość skutecznie wykorzystywane i udoskonalenie wyników wyszukiwania. Podczas formowania zapytania operatorzy są obsługiwane w następujących systemach wyszukiwania //proisk.ru/.

? Bez udziału operatora . Określony w słowie żądanie nie jest obowiązkowe, ale zawierające wyniki będą wyświetlane przed innymi. typ żądania «Audio Video» pozwala wynik wyszukiwania zawierający co najmniej jedno z tych słów.

Czytaj więcej:   pliki wyjściowe PHP w zmiennej

? + Operator. W każdym wierszu wyników wyszukiwania jest zawsze obecny słowo określony w żądaniu po operatora +. Zapytanie w postaci «+ audio + wideo» pozwala znaleźć wyniki zawierające oba słowa. Zapytanie w postaci «+ audio wideo» pozwala na znalezienie wyników zawierających dźwięk, ale jeśli wynik z obrazem wyrazu znajduje się - będzie to priorytet.

? Operator -. W każdym wierszu wyników wyszukiwania niekoniecznie jest słowo określony we wniosku po operatorze -. Zapytanie w postaci «+ audio - video» pozwala na znalezienie wyników zawierających dźwięk i nie zawiera film słowo.

? () Operator. Nawiasy grupy słów na podwyrażeń.

? operatorzy. Te dwa podmioty są używane do zmiany wkład słowo do wartości znaczenie, który jest przypisany do wiersza. operator - wzrasta.

? ~ Operatora. Ten rodzaj negacji, w odróżnieniu od operatora - słowo z operatorem ~ będzie obecny w wynikach, ale później bardziej istotne wartości. typ żądania «audio - video» umożliwia wyników wyszukiwania zawierających audio i wideo, w którym film z wynikami tekstu pojawi się po wartościach jednym słowie audio.

? * Operator. Gwiazdką operator obcięcie. W przeciwieństwie do innych operatorów, należy dodać na końcu wyrazu, a nie na początku. Typ kwerendy «dźwięku *» pozwala na znalezienie wyników zawierających dźwięk słowa, audiologiczne, audiogram, audiowizualnych, i tak dalej. N.

? "" Operator.  Wyrażenie jest ujęty w cudzysłów pasuje tylko wiersze, które zawierają tę frazę dosłownie napisane. Typ kwerendy «» audio video »» pozwala znaleźć wyniki zawierające na przykład «dźwięku materiał wideo», ale «dźwięku materiał wideo».

Jeśli chcesz po prostu wędrować przez przechowywania plików bez wykonywania zapytań, można zobaczyć góry (rating) najlepszy z serwerów FTP. Aby to zrobić, wystarczy kliknąć link przedłużony w prawym górnym rogu strony. widać wyniki indeksacji, a poniżej - tabela zawierająca informacje o dziesięciu najlepszych zasobów (Rysunek 2.13.).

Można przeglądać dane i około 100 najlepszych zasobów, klikając na jeden z linków powyżej tabeli. W zależności od sposobu sortowania serwerów FTP należy kliknąć na link wielkości (pod względem dostarczonych informacji), przejścia (przez liczbę przejść do zasobu) lub voice-over (wg liczby użytkowników głosowało za zasobu).

Czytaj więcej:   JAK OPERA wyszukiwarce Komputer

Dostęp do serwerów FTP, które wymagają uwierzytelnienia, często można uzyskać poprzez rejestrację na stronach internetowych tych serwerów. Ponadto, większość z najciekawszych archiwów plików, na przykład, materiały, które są przeznaczone tylko do jednego wokalisty, nauczyłem się na różnych forach, tematy o nazwach takich jak „wykaz FTP serwerów z muzyką”, „Dostępne FTP” i tak dalej. D. Oprócz Ponadto, z tych samych fraz można spróbować wyszukać i stron internetowych z artykułów i blogów na ten temat. Tu już właścicielem - cały Internet, a więc u twoich stóp.

Podziel się na stronie

Następny rozdział >

OpenNet PROJECT: Oprogramowanie do wyszukiwania SERWERZE

Błąd 500: przejdź wykopów

Ta strona jest chwilowo niedostępna, ale wkrótce wszystko zostanie naprawione.

Rozwiązania problemu:

 • Przeładowanie strony po pewnym czasie;
 • napisz do nas na [email protected] ;
 • sprawdź nasze portale społecznościowe:
  Twitter,
  Facebook,
  Google+,
  VKontakte.

Wybierz swój język

polskiangielski niemiecki hiszpański francuski włoski portugalski turecki arabski ukraiński szwedzki węgierski bułgarski estoński Chiński (uproszczony) wietnamski rumuński tajski słoweński słowacki serbski malajski norweski łotewski litewski koreański japoński indonezyjski hinduski hebrajski fiński grecki holenderski Czech duński chorwacki Chiński (tradycyjny) Filipińska urdu Azeybardzhansky ormiański Białoruski bengalski gruziński kazachski Kataloński mongolski rosyjski Tadzhitsky Tamil'skij telugu Uzbetsky


Dodaj komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *