Prognoza pogody na lato 2018 w Moskwie i regionie moskiewskim: co stanie się z mieszkańcami i gośćmi nadchodzącego lata?

Prognoza pogody w lecie 2018 roku w Moskwie i regionie moskiewskim gotowy do radości mieszkańców i odwiedzających. Można przetestować naprawdę urok pogodne dni lata.

Prognoza pogody na lato 2018 w Moskwie

a region Moskwa: co stanie się z mieszkańcami

i goście nadchodzącego lata?

Każdego roku Moskwa ma ogromną liczbę turystów z różnych krajów świata. Ponieważ zima w centralnej części Rosji znany jest ze śniegu i mrozu, wielu podróżnych planujesz podróż jest ciepły okres przypada na lata, w zeszłym tygodniu wiosny lub na początku jesieni.

Dla każdego, kto ma zamiar odwiedzić stolicę w 2018 roku, będziemy wam powiedzieć, kiedy zacząć i jak będzie się prognozy synoptyków nadchodzi lato w Moskwie i regionie moskiewskim .

Klimatyczny zwłaszcza region Moskwa

Stolica znajduje się w strefie klimatu umiarkowanego kontynentalnego, charakteryzującego się:

 • pór roku;
 • i śnieg zimy;
 • grubość mgły;
 • umiarkowanie ciepłe i deszczowe lato.

Przez większą część roku pogoda w Moskwie bezwietrzny. Gęsto zbudowane centralnych obszarach miejskich często obserwuje się całkowite uspokajające lub bardzo wolny masy powietrza o natężeniu nie przekraczającej 2 m / s. Ale w 2017 roku powiedział, że nie powinniśmy zapomnieć prawdopodobieństwo huraganowe wiatry i szkwały.

Ulga i duża gęstość zabudowy spowodować znaczną różnicę temperatur pomiędzy centrum stolicy i jej regionów peryferyjnych, co może niekiedy osiągnąć 7ºS.

W przeciwieństwie do południowych regionów Rosji, temperatura powietrza w rejonie Moskwy rzadko osiąga krytycznie wysoki poziom. Dla cieplejszych miesiącach, liczba ta średnio:

maj 13,2 oC
czerwiec 17,0 oC
lipiec 19,2 oC
sierpień 17,0 oC
wrzesień 11,3 oC

Aby uzyskać więcej informacji na temat temperatury regionu w różnych miesiącach roku, reżim widać w poniższej tabeli:

Wykres klimat Moskwa

Prognoza pogody w lecie 2018 roku w Moskwie i regionie moskiewskim

Pierwsze letnie-ciepły, słoneczny dzień w regionie są w drugiej połowie maja. Ale w deszczowe dni temperatura powietrza znacznie zredukowane, a podmuchy wiatru może sprawić, że pogoda jest bardzo niewygodne dla pieszych wędrówek turystycznych. Na szczęście, w większości przypadków, ekstremalne zjawiska pogodowe nie pozostanie na długo, szybko ustępują miejsca ciepłym letnim słońcu.

Oficjalnie sezon plaża rozpoczyna się w Moskwie w dniu 1 czerwca. Ale w 2017 roku w pierwszej połowie lata nie przyczynił się do wakacje na plaży z powodu dużej ilości opadów, silnych wiatrów i niskich temperaturach.

Oczywiście, niewiele osób wybiera Moskwę jako atrakcji turystycznej, mając do wygrzewania się na wybrzeżu rzeki. Bez względu na to , jakie warunki pogodowe będzie lato w Moskwie w 2018 roku , liczne rozrywki i kryty park wodny okazją do wielkiego czasu.

W regionie moskiewskim zestaw roboczy stacji meteorologicznych położonych na międzynarodowych lotniskach na terytorium Timiryazev Akademii Rolniczej, a także w różnych częściach miasta. Analizując dane pochodzące ze stacji, jak również procesy klimatyczne zachodzące w regionie, meteorolodzy mają wysokie prawdopodobieństwo dla przewidywania pogody na najbliższe miesiące kapitałowych.

Ciepła pogoda w stolicy ustalono jeszcze przed wakacjami maja. Ale pierwsza połowa miesiąca będzie deszczowy częste burze i wielkich różnic między wskaźnikami temperatury w dzień iw nocy. Obecnie ciepło latem przyjdzie dopiero w ostatnim tygodniu wiosny.

Pogoda w Moskwie i regionie czerwca 2018

Czerwca powinien być nazywany prawdziwym uosobieniem młodości, radości i młodości. U ludzi, w tym miesiącu nawet rozważyć miód. A wszystko ze względu na fakt, że w tym okresie zaczynają kwitnąć bujnie trawa, drzewa i kwiaty. Zaostrzenie swoją działalność i pszczoły. Robią bardzo aromatyczne i smaczne nektar, który może pozbyć się różnych dolegliwości.

W czerwcu 2018 pogoda w Moskwie i regionie moskiewskim jest gotów zadowolić mieszkańców i gości stolicy. Można przetestować lokalnych atrakcji. Jeśli porównamy temperaturę czerwca do maja, to jest trochę cieplej, odnosi się to również do północnych rejonów stolicy i regionu. Na początku lata, powietrze nie nagrzewa dużo, tylko trochę bliżej środka mieszkańców Moskwy i regionu docenią prawdziwie urok pogodne dni lata.

Aż upał nie przyjdzie w nocy, mimo że znak na termometrze nie spadnie poniżej +6 i +9 stopni.

Pogoda czerwca

Nasycony i jasny miesiącu czerwcu. W Moskwie w tym czasie przechodzi masę festiwali, uroczystości i imprez rozrywkowych pozostałych. A najważniejsze i spektakularne z nich wszystkich jest dzień Rosjanie świętują 12 dni. W dużych obszarach sceny ustawionej w tym dniu odbywają się koncerty z udziałem znanych gwiazd muzyki pop na niebie i eksplodować dziesiątki fajerwerków. Oczywiście, byłoby pożądane, że pogoda nie zawieść i nie naruszać plany dla mieszkańców i turystów w uroczystościach.

Te usługi pogodowe powiedzieć, że pierwszy miesiąc lata będzie wyróżniać się stosunkowo ciepłe miesiące. W swoich praw stopniowo przechodzi w lato, a czasami, w zagrodzie jest prawdziwe ciepło. w tym samym czasie, rejestrowano temperaturę w Moskwie, który jest uważany za nieprawidłowy w czerwcu i było 30 stopni.

Pod względem średnich wartości temperatury w rejonie Moskwy, że nie przekraczają one znak 23 stopni powyżej zera. Powietrze jest jeszcze chłodno w nocy, a na termometrze temperatura spada o kilka wskaźników. Z reguły jest to _12 i 14 stopni. Jeśli mówimy o osadach w stolicy, wchodzą one bardzo często, jednak opóźnione o kilka dni. Zdarza się, że rano rozpoczyna się gęstej mgły, a bliżej do dnia, w którym rozproszone. Wilgotność, ponieważ jest większa - w Moskwie w czerwcu, to aż 75 proc.

Dla kierowców takie warunki pogodowe są uważane za wielka radość, bo deszcze są dobrze przenikać ziemię, nasycić je z wilgocią, a tym samym zwiększyć szanse na wielkie żniwo. Jeśli uczysz prognozy pogody, możemy zauważyć, że spodziewają się silne wiatry, które towarzyszą obfitych opadów w postaci gradu. Więc ogrodnicy powinni dbać o ich uzasadnieniem, że pogoda nie zniszczyć wszystkie pędy.

Średnie Jun:

 • Temperatura w nocy - +13
 • Dzienne temperatury - 23
 • god - 17 godziny
 • Ilość pogodne dni - 15
 • Opad - 52 mm
 • Liczba dni z opadem - 5

Meteorologiczne Centrum danych, jak widać, pokazują, że w czerwcu letnie ciepłe dni zostaną zastąpione w deszczowy i ponury pogody. Jednak nawet w tym czasie, będzie można znaleźć hobby, które przetrwa deszcz i czekać na jasnych promieniach słońca.

Dokładna prognoza pogody

Moskwa prognoza pogody w czerwcu 2018

Mieszkańcy stolicy będą bardzo zadowoleni z warunków pogodowych, które czekają ich w czerwcu. Analitycy nie obiecuję upał, a inni nie przewidują katastrofy. W trakcie dnia temperatura nie przekroczy 28 ° C powyżej zera i w nocy nie spadnie poniżej 10 ° C.

W połowie czerwca może być ulewne deszcze, którym towarzyszyły burze. Z nich przynoszą trochę chłodu do Moskwy i regionu. Zjawisko to z jednej strony pomóc mieszkańcy metropolii odpocząć od palącym słońcu i dostroić do gorącego lipca. Ale w bliżej do końca czerwca, Moskale można oczekiwać wzrostu temperatury, zmiany prędkości i kierunku wiatru. Zaczyna się latem tego roku. Z kolei, oznacza to, że w sezonie plaża jest już dozwolone, aby otworzyć i cieszyć się ciepłą wodą z przyjemnego wypoczynku.

znaki czerwiec

Dzięki przysłów ludowych i znaków, w większości mieszkańcy stolicy mogą same określić, co czeka ich rodzaj pogody w czerwcu. Znaki, a ponadto pozwalają dowiedzieć o wydajności roku, a wszystkie klimatu w przyszłości. Choć Moskwa i dużych metropolii, nie zbyt łatwo mogą zobaczyć te lub inne warunki pogodowe, które sygnalizują suszę lub deszczu.

 • Długi grzmot po błyskawicy oznaczać nadejście nieszczęścia.
 • Pozbądź mgły na początku czerwca, powiedział dobre grzyby zbiorów.
 • Jeśli rano pszczoły nie poleciał ze swoich uli - będzie padać.
 • Ciemne słońce - będzie burza.
 • Wkrótce pszczoły susza złoszczą, bardziej żądło.
 • Jeżeli ryby w wodach wyskakują z wody i złapać wszy - będzie padać.
 • Jeśli tęczy po deszczu przez długi widocznych na niebie czasu - do złej pogody. Jeżeli jednak szybko znika, a następnie czekać spokojne i ciepłe dni.

Pogoda w Moskwie i regionie w lipcu 2018

Lato jest uważana za wspaniały i cudowny w czasie. To jest pełne niespodzianek, radości, śmiechu, radości i zabawy. W lecie można być smutny, bo wszystko oddycha cieplo kwiat pąki i dojrzałe owoce nasycić organizmowi witamin. W 2018 pogoda w Moskwie i regionie zawsze będzie kopertowanie i parno. W tym czasie, konieczne jest, aby przejść do rzeki, miasta, lokalnej plaży i oderwany od wszystkich problemów.

Lipiec jest uważane za stosunkowo korzystne dojenie spacery na rowerach miejskich. Jeśli kochasz wysokiej prędkości jazdy, przejdź do Sparrow Hills, w Izmailovo Park i Poklonnaya Hill. Jeśli chodzi o Gorky Park, mieszkańcy i turyści metropolia tam zawsze jest dużo zabawy. Jednym z nich powinien być nazywany pokaz tańczących fontann.

Również w Parku Gorkiego jest coroczny festiwal, który jest dedykowany do ogrodów, kwiatów i sztuki ogrodowej. Ten zapierający dech w piersiach spektakl jest uważany z niego wszystkich obecnych od dawna znajdują się w zachwytach.

Co przygotowuje nam lipca

W drugim miesiącu lata, co do zasady, Moskwa zanurzony w tym czasie upałów. Do limitu ogrzewa asfalcie, mieszkańcy już marzy o oddech wiatru i szukać schronienia w cieniu drzew rozprzestrzenia na terenie miejscowych parków. Ale nawet jeśli weźmiemy pod uwagę ciepło latem turyści Moskwa do rozważenia atrakcje, zwiedzanie muzeów, galerii i teatrów.

Pogoda w mieście w dniach lipca mieszkańcy utrzymuje temperaturę powietrza do 33 stopni w ciągu dnia. Nocą, termometr spada do +16. Nie można mówić o tym w rejonie Moskwy w ciągu miesiąca nie spada ani kropli deszczu. Natura czasami pozwala miasto przenieść z dala od słońca, zamykając grube chmury na niebie i ziemi rzuca długo oczekiwany deszcz.

Termometr w tych dniach spadnie do +15 i +20 stopni. Nie martw się. Takie okresy nie są zazwyczaj często spadać. Więc pogoda Lipiec jest bardziej zadowolony niż zdenerwowany.

Drugi miesiąc z latem można zwilżyć powietrze kapitału. On pochodzi ze spalania lasów, które znajdują się na przedmieściach. A nawet okresowe deszcze nie może poradzić sobie z tą katastrofą. Choć mieszkańcy od dawna przyzwyczajeni do tego i nie zwracają uwagi. Jak napisano powyżej, lipiec jest uważany za doskonały czas dla długim dniu zwiedzania. Tylko wtedy, gdy idziesz na wycieczkę do metropolii, nie zapomnij chwycić butelkę wody i kapelusz - rzeczy dane pomogą przenieść ciepło.

Średnie wartości są następujące:

 • Średnia temperatura po południu - 23
 • Średnia temperatura w nocy - +12
 • Średnia temperatura powietrza - 22
 • Ilość opadów - 75 mm
 • Średni czas trwania godzinach dziennych - 17 godzin
 • Prędkość - 3,2 m / s,
 • Liczba dni z opadami - 12

Dokładne przewidywanie lipca

Pogoda w lipcu 2018 roku w Moskwie

Jest to niemożliwe, aby z całą pewnością powiedzieć, że obecny klimat jest stabilny. Więc nie sądzę, że przepowiednia się spełni w 100 procentach, a nie będzie żadnych zmian. Niemniej jednak już teraz możemy zobaczyć kilka zmian do 2018 roku meteorolodzy.

W okresie sprawozdawczym przestrzegane są anormalne zjawiska. Najprawdopodobniej pogoda nie różni się zbytnio od poprzednich latach. Jeśli badania danych statystycznych, można stwierdzić, że w lipcu 2018 roku zmieni gorąco i z przelotnymi opadami deszczu.

W Moskwie, te warunki są trudniejsze do zniesienia, tak że mieszkańcy weekendy i święta kapitałowych wolą spędzić w naturze, pozostawiając poza miastem lub do rzeki. Analitycy są przekonani, że również w drugim miesiącu latem otrzymać większą ilością opadów, łącznie deszcz pójdzie około 12 dni. Tylko tutaj długie deszcze w Moskwie należy przypisać szeregu testów, bo męczące parność po nich nie dadzą pełny oddech do milionów ludzi.

Ale żeby wymienić gorące dni w kolejnych wczasowiczów wygląd. Dla nich jest darem dodatkowy dzień z deszczem. Od bracer odżywia rośliny i zwiększa szanse na dobre zbiory. W odniesieniu do czasu trwania światło dzienne w lipcu, to jest więcej niż 17 godzin. Chociaż liczba minut od lipca, będzie stopniowo spadać. Nie panikuj. Odstawić na tyle godzin na wszystko, aby zrealizować wszystkie nasze plany na lato 2018 roku.

Folk wróżby lipca

Future pogoda może być często rozpoznawane przez znaki narodowe. Oto niektóre z nich:

 • Jeśli brzegu widoczny jest gęsta mgła, pogoda jest spokojny.
 • Rainbow w lipcu jest uważany zwiastunem złej pogody. Jeśli widzisz tęczę na horyzoncie rano przez wieczorem wędrować burza.
 • Na roślinach bez porannej rosy - będzie padać wieczorem.
 • Ciepło w lipcu, mówi, że w przyszłości będzie mroźna zima z mrozem lyutymi. Pogoda w lipcu, w szczególności możliwe jest ocenić, co będzie w grudniu.

Pogoda w Moskwie i regionie sierpnia 2018

Każdy człowiek od dawna wiadomo, że sierpień jest pełen zmian. Tak pogoda jest bardziej przypomina jesień niż lato. Na początku sierpnia, oczywiście, nadal można wygrzewać się w promieniach letniego słońca, ale w końcu miesiąca, w coraz większym stopniu zaczyna stoisko deszcz, a temperatura spada stopniowo.

Ze względu na prognoza pogody w rejonie Moskwy w 2018 roku będzie można aktywnie robić rzeczy, pojechać na wakacje lub po prostu cieszyć się ostatnie dni pozostawiając lato. Muszę powiedzieć, że dla mieszkańców stolicy i gości w kalendarzu w sierpniu jest dość nasycony różnych ciekawych zajęć. Powinno się je odwiedzić i nie zwracają uwagi na warunki pogodowe.
Widać koncertach i festiwalach w parku. Uroczystości i święta wszystkich. Wyglądają ludzie pamiętają szczęśliwe dni lata, sierpień eskortować pełna energii i szczęśliwa.

Dane statystyczne stacji meteorologicznych pokazują nam, że pogoda w Moskwie w sierpniu, nie będzie pobłażać wiele gorących dni. Pomimo tego, słońce nadal będzie ogrzać głowy mieszkańców i gości stolicy na chwilę. Temperatura termometru, co do zasady, nie więcej niż w ostatnim miesiącu latem 30 stopni. W nocy, to nie spada poniżej 10 stopni.

Ale bliżej do połowy sierpnia, termometr pokazuje 20 stopni powyżej zera. W ten sposób mieszkańcy Moskwy i regionu będą mogli odpocząć od upału. Od sierpnia jest uważany za nieprzewidywalne miesięcy, prognostów uwierzyć, że 2018 będzie skrajne temperatury nie są typowe dla tego okresu. Oczywiście, w historii zdarzały się przypadki, kiedy termometr przekroczył znak 35 stopni. Jest nadzieja, że ​​w roku 2018 nie wystąpią takie wydarzenia.

Jeśli mówimy o długości światła dziennego, będzie się stopniowo zmniejszać. Teraz dni są coraz krótsze, a noce dłuższe i chłodniejsze. Światło jest zmniejszona do 15-16 godzin. Ale słońce łaskawie spojrzeć tylko 10 godzin na nas. Spójrzmy na jakiś opadów. W ostatnim miesiącu lata wchodzą one dużą liczbę. Wilgotność w stolicy w niektórych latach osiągnął 85 procent, co utrudnia mieszkańcom oddech.

W sierpniu, prędkość wiatru będzie umiarkowane, ale tutaj są pewne impulsy nie można nazwać lato - z którego emanuje chłód jesieni. Rano, nie tak ciepło, jak wcześniej. Tak, że mieszkańcy nie tylko wyjąć kurtki, ale nawet kurtki. Jednak wszystkie powyższe punkty w żaden sposób kolidować z zachowaniem godnym lato i jesień uczcić złoty z uśmiechem i ciepłem.

W sierpniu, średnia będzie:

 • Średnia temperatura powietrza - 18
 • Średnia temperatura w nocy - 13
 • Średni dzienny temperatury - 22
 • Opad - 77 mm
 • Prędkość - 3,4 m \ c
 • god - 16 godzin
 • Liczba dni z opadami - 10

Dokładne przewidywanie sierpnia

Pogoda w sierpniu 2018 roku w Moskwie

W ostatnim miesiącu letniej stolicy naszego kraju będzie stopniowo zawarte w zwykły rzeczowy. Wiele wczasowicze wracają z mórz i miejscowościach wypoczynkowych, a następnie podjąć swoje obowiązki. Goście mogą korzystać z kapitału piękny dzień i szczęśliwy do odwiedzenia najważniejszych zabytków Moskwy.

W sierpniu 2018 roku do METROPOLIS charakteryzuje dziennych temperaturze nie wyższej niż 28 ° C. Jeśli chodzi o porze nocnej, bar jest mało prawdopodobne, aby spaść poniżej 10 stopni. Do końca sierpnia będzie spadek wskaźników temperatury. W ciągu dnia, aby temperatura nie przekracza 18 stopni.

Warunki atmosferyczne w Moskwie jako całość powinien być bardziej umiarkowane, nawet biorąc pod uwagę dużą liczbę dni pochmurne i deszczowe. W ostatnim miesiącu lata zawsze uważana była deszczowa. Pomimo tego, prognostów nie widział długie prysznice. I to się podoba. Łączna liczba dni deszczowych, średnio nie przekracza 10. Nie będzie często zirytować Moskali i burze, bo zła pogoda ma przewlekły w sierpniu, że przypomina jesienią.

Siła wiatru na koniec sierpnia, niż kiedykolwiek będzie spokojny i rozsądny. Jednak ze względu na kierunku północnym na koniec lata będzie musiała ubrać cieplej.

Folk wróżby sierpnia

Istnieje kilka objawów, które nie odnoszą się do pomocy streszczeń meteorologów. wróżby ludowe można nazwać lepiej niż profesjonalny. Dzięki nim, można również określić, kiedy czekamy na złą pogodę, a kiedy pogoda będzie zachwyci nas pogodny dzień. Podczas planowania w weekendy i święta znaki mogą być również użyteczne. Jeśli można go oglądać łatwo uzreet oznaki Matki Natury. Oto niektóre objawy:

 • Ich twarze moli wyskoczyć z otworami - czekać na złych warunkach pogodowych.
 • Nad wodą jaskółki latać nisko i dotknąć jej skrzydła - będzie padać.
 • Bogato wysadzane żołędzi dębu, więc ten rok będzie dobry żniwa.
 • Jeśli wydany 7 sierpnia rano, zimno, a następnie czekać na zimę do lyutymi mrozy.
 • Nadmierne komary wykazują agresji - czekać na pogodę.

wniosek

 • Ogólnie rzecz biorąc, meteorolodzy są zgodni w opinii, że lato 2018 w Moskwie będą bardziej miękkie niż w sezonie 2017.
 • Toward początek jesiennej pogody kalendarz staje się łagodniejszy, tworząc idealne warunki do wycieczek turystycznych po mieście i zwiedzania stolicy.
 • Meteorolodzy Przypomina, że ​​prognozy długoterminowe nie są w 100} {6e669e1f994f6aefc922ff01c5a74299dad2693a65f23dab2393cedaa666ebea odpowiadają rzeczywistym obrazie, ale 67} {6e669e1f994f6aefc922ff01c5a74299dad2693a65f23dab2393cedaa666ebea z nich pokrywają się z tym, co sezon. Jeśli weźmiemy pod uwagę dane ogłoszone przez synoptyków, możemy stwierdzić, że nadchodzi lato będzie bardzo umiarkowane i nie ma katastrofy.

Źródło 1 Źródło 2

Wybierz swój język

polskiangielski niemiecki hiszpański francuski włoski portugalski turecki arabski ukraiński szwedzki węgierski bułgarski estoński Chiński (uproszczony) wietnamski rumuński tajski słoweński słowacki serbski malajski norweski łotewski litewski koreański japoński indonezyjski hinduski hebrajski fiński grecki holenderski Czech duński chorwacki Chiński (tradycyjny) Filipińska urdu Azeybardzhansky ormiański Białoruski bengalski gruziński kazachski Kataloński mongolski rosyjski Tadzhitsky Tamil'skij telugu Uzbetsky


Czytaj więcej:   eksmisja z mieszkania: pięć przypadków, w których nie może być eksmitowany z mieszkania

Dodaj komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *