Rozszerzenie programu kapitału macierzyńskiego po 2021: los programu powiedział Tatyana Golikova

Jaki jest los programu kapitału macierzyńskiego po 2021 roku, czy to rozszerzenie? Było to powiedział wicepremier do spraw Społecznej Tatyana Golikova. Zauważyła wkład programu w celu zwiększenia liczby urodzeń w kraju.

Rozszerzenie programu kapitału macierzyńskiego po 2021: los programu powiedział Tatyana Golikova

Wicepremier w kwestiach społecznych Tatyana Golikova powiedział, że „z dużym prawdopodobieństwem” kapitału Program macierzyński zostanie wydłużony po 2021 r. Powiedziała to w wywiadzie dla „RIA Novosti”.

Według niej, matkapital „uczynił i czyni znaczący wkład w dobrobyt” rosyjskich rodzin. „My z pewnością docenią naszą perspektywę w zakresie zwiększenia liczby urodzeń, osiągnięcia, jak przedstawiono w dekrecie prezydenta, przyrost naturalny ludności przez 2024 ” - powiedział Golikow.

Wicepremier podkreślił, że obecna sytuacja z urodzenia „nie rozwija się w najlepszy sposób”, ale to było wcześniej przewidzieć. Wyjaśniła, że ​​to ze względu na katastrofę demograficzną. Wicepremier podkreślił, że każdy wysiłek zostanie dokonane w celu zapewnienia, że ​​rodziny mają motywację do posiadania dzieci.

kapitał macierzyński w Rosji

Uprawnienie do macierzystej (Rodzinny) kapitału jest ustawiony dla rodzin, w których 1 stycznia 2007 mieli drugie dziecko (lub trzeciego dziecka i kolejnych dzieci, jeśli drugie dziecko kwalifikuje się do tych środków nie zostanie wydany).

Uprawnienie do macierzystej (Rodzinny) kapitału zostało przewidziane przez ustawy federalnej z dnia 29 grudnia 2006 roku „w sprawie dodatkowych środków wsparcia ze strony państwa dla rodzin z dziećmi” (weszła w życie z dniem 1 stycznia 2007 roku).

Niniejsze rozporządzenie ustanawia prawo do otrzymania macierzyńskiego (Rodzinny) kapitału dla rodzin, w którym 01 stycznia 2007 mieli drugie dziecko (lub trzeciego dziecka i kolejnych dzieci, jeśli drugie dziecko kwalifikuje się do tych środków nie zostanie wydany). Matek (rodzina) kapitał nie jest przewidziane zwłaszcza dziecko, a rodzice i rodzina. Zgodnie z tym, środki te mogą być wykorzystane w interesie całej rodziny.

Osoby, które otrzymały certyfikat, może dysponować środkami rodzica (rodzina) kapitał w całości lub w części w następujących obszarach:

 1. poprawa warunków życia;
 2. odbieranie wykształcenie dziecka (dzieci);
 3. części kapitałowej emerytur pracy dla kobiet, lub równocześnie w kilku z tych obszarów.

Uprawnienie do macierzystej (Rodzinny) kapitału jest tylko raz.

Powodem dla pozyskania środków jest certyfikat państwa.

Okres obiegu funduszu emerytalnego o wydanie certyfikatu państwowego na rodzica (rodzina) kapitału po urodzeniu drugiego (trzeciego lub kolejnego dziecka) nie jest ograniczona.

Oświadczenie w sprawie zbycia (część funduszy) rodzica (Rodzinny) kapitał może zostać złożony w dowolnym czasie po upływie trzech lat od daty urodzenia (przyjęcia) dziecka, w związku z którymi narodziny miały prawo do dodatkowych środków pomocy państwa. Jeśli to konieczne, spłata kapitału i odsetek od kredytów, w tym kredytów hipotecznych, do nabycia (budownictwo) obudowy za pomocą kapitału dominującego mogą korzystać, bez konieczności oczekiwania na wieku trzech drugiego dziecka.

Czytaj więcej:   mleko do ogórka

Certyfikat jest ważny tylko za okazaniem dokumentu tożsamości. Certyfikat jest rozwiązana w przypadku śmierci właściciela, jego pozbawienia praw rodzicielskich dziecka w związku z narodzinami (przyjęcie), z których prawo do otrzymania kapitału macierzyńskiego lub popełnienia ich dziecka (dzieci) „przestępstwo umyślne. W przypadku utraty zaświadczenia można otrzymać duplikat ciała terytorialnym FIU.

Ubiegać się o certyfikat może być w terytorialnym zamieszkania organ RPF , miejsce zamieszkania lub faktycznego zamieszkania. Wniosek o wydanie zaświadczenia i dokumenty terytorialnego organ RPF można składać za pośrednictwem pełnomocnika lub wysłać je pocztą.

kapitał macierzyński jest zwolnione z podatku od dochodów osobistych.

Począwszy od roku 2007, liczba rosyjskich rodzin, które otrzymały certyfikat na kapitał macierzyński przekroczyła 4,4 miliona.

W „boom” z uzyskaniem certyfikatu przyszedł w 2009 roku, kiedy stosowane do odpowiednich sprawozdań 940 000 290 matek.

W grudniu 2017 roku prezydent Rosji Władimir Putin podpisał ustawę, która rozszerza program kapitałem macierzyńskim trzyletni - do końca 2021 r.

" Maternal Capital dokonał i wnosi znaczący wkład w dobrobyt naszych rodzin. Nie chcę przewidywać wydarzenia, ale myślę, że jest wysoce prawdopodobne, program ten zostanie przedłużony „- powiedział Golikow. Wyjaśniła, że matkapital  - jest wysoki czynnikiem motywującym dla rodziny, dodatkowo, z dniem 1 stycznia 2019 uruchomiono 12 projektów krajowych, w tym projektu „Demografia”.

" Teraz sytuacja z liczbą urodzeń nie rozwija się w jak najlepszy sposób. Przewidywaliśmy. Wynika to z braku innego demograficznych. I wszystkie nasze wysiłki będą skierowane na w celu utrzymania motywacji rodzinny dla narodzin dzieci ”- powiedział wicepremier.

Golikova dodał, że wśród działań wspierających wskaźnika urodzeń, zasiłek na pierwsze dziecko i  macierzyńskiego kapitału mają wielkie znaczenie.

Co jeszcze trzeba wiedzieć o dominującej (rodzina) kapitał

Matek (rodzina) kapitał - miarą wsparcia państwa rosyjskich rodzin, w których Inclusive urodzone od 2007 do 2021 roku (został przyjęty) drugie dziecko (trzecie dziecko lub kolejne dziecko, jeśli w chwili urodzenia (przyjęcie) drugiego dziecka uprawnionego do tych środków nie jest w toku).

Od 1 stycznia 2015 roku jednostka dominująca (rodzina) wielkość kapitału to 453 026 rubli .

Czytaj więcej:   Sekrety uprawy pelargonii!

Wielkość dominującej (Rodzinny) kapitału:

rok Rub.
2007 250000
2008 276250
2009 312162
2010 343378
2011 365698
2012 387640
2013 408960
2014 429408
2015-2018 453026

Urlopów na opiekę nad dziećmi (do 1,5 lat na dziecko) są liczone w doświadczeniu, a dla każdego dziecka jest pobierana:

 • 1.8 punktów emerytalnych na wakacje roku - na pierwsze dziecko,
 • 3.6 punktów emerytalnych na wakacje roku - na drugie dziecko,
 • 5.4 punktów emerytalnych na wakacje rok - w trzecim i czwartym dzieckiem.
Przydatne informacje:
 • prawo do otrzymania macierzyństwa (rodzina) kapitał przyznane tylko raz;
 • (Rodzina) kapitał macierzyński jest indeksowana przez państwo, zmiana rozmiaru go nie pociąga za sobą wymianę certyfikatu;
 • Okres obiegu FIU o wydanie certyfikatu państwowego na rodzica (rodzina) kapitału po urodzeniu (przyjęcie) drugiego (trzeciego lub kolejnego dziecka) nie jest ograniczona;
 • Oświadczenie dotyczące usuwania odpadów (część funduszy) kapitał macierzyński można złożyć w dowolnym czasie po upływie trzech lat od daty urodzenia (przyjęcia) drugiego (trzeci lub kolejny) dziecko. Jeśli chcesz użyć środków kapitału dominującego zapłacić zaliczkę w domu pożyczki lub kredytu, jak również wypłaty kapitału i odsetek od kredytu (pożyczki) na zakup lub budowę mieszkania lub zakup towarów i usług w zakresie adaptacji społecznej i integracji społecznej z dzieckiem niepełnosprawnym (dzieci niepełnosprawnych), można korzystać z pieniędzy w dowolnym czasie po urodzeniu lub przysposobieniu dziecka z urodzenia (przyjęcie), z których prawo do uzyskania certyfikatu;
 • matki (rodzina) kapitał jest zwolnione z podatku od dochodów osobistych;
 • certyfikat jest ważny tylko za okazaniem dokumentu tożsamości.
 • certyfikat zostanie rozwiązana w przypadku śmierci właściciela, jego pozbawienia praw rodzicielskich dziecka w związku z urodzenia lub przyjęcia z których prawo do otrzymania kapitału macierzyńskiego, zobowiązując je szanować swoje dziecko (dzieci) „umyślnego przestępstwa dotyczącego przestępstw przeciwko osobie, jak również w przypadku rezygnacji z przyjęcia dziecka, w związku z przyjęciem którego nabył prawo do urlopu macierzyńskiego kapitału lub w związku z korzystaniem z dominującej (rodzinny) kapitału w całości;
 • w przypadku utraty zaświadczenia można otrzymać duplikat;
 • środki kapitału dominującego można uzyskać tylko za pomocą przelewu bankowego. Każdy z tych systemów Cashing środki są niezgodne z prawem. W tym przypadku, właściciel certyfikatu na kapitał macierzyński, który zgadza się wziąć udział w programach z wypłaceniem jest do popełnienia czynu bezprawnego i może być uznane za namawianie do przestępstwa do niewłaściwego wykorzystania funduszy publicznych.
Czytaj więcej:   Jak zainstalować silniki do łodzi

Pieniądze dla dzieci: A Global Perspective

Niemcy

Zasiłki na dzieci wypłacane są co miesiąc przed 18 rokiem życia, ale granica wieku może być wyższa: do 21 lat, jeśli nastolatek nie może znaleźć pracy przez służby urzędowe krajów europejskich zatrudnienia; lub nawet do 25 lat w przypadku niepełnosprawności. Wysokość takiej pomocy - 192 euro miesięcznie na pierwsze i drugie dziecko, 198 - w trzecim i 223 - na czwarte i każde kolejne.

Francja

Przy narodzinach każdego dziecka rodzicom płacić ryczałt 927 EUR lub 1 855 euro w przypadku przyjęcia. Następnie przez trzy lata, rodzice płacą miesięczny dodatek w wysokości od 92 do 185 euro, w zależności od ich dochodów. Jeśli dziecko jest pierwszym w rodzinie, na koniec okresu płatności zostać rozwiązana, ale dla dwójki dzieci płacą za 130 euro miesięcznie, dla trzech - 297, dla czterech - 464 euro, zanim dotrą do 21 lat.

Stany Zjednoczone

W Stanach Zjednoczonych, specjalne płatności dla narodzin dzieci nie są przewidziane, ale dla rodziców zainstalowany znaczne korzyści podatkowe dla maksymalnie 1000 $ za dziecko. Tej jesieni prezydentem kraju, Donald Trump i przedstawiciele Partii Republikańskiej zaproponowano zwiększenie maksymalnych ulg podatkowych wielkość do 1600 $ za dziecko.

zjednoczone Królestwo

Dodatek na dziecko jest wypłacany do ukończenia przez dziecko 16 roku życia, jeżeli dziecko uczy się, płatności są przedłużone do 20 lat. Najstarszy lub jedynakiem rodziców zapłacić 20,7 funtów tygodniowo na każde kolejne - 13,7 lbs.

Chiny

Ze względów demograficznych, nie ma uprawnienia bez dzieci jest. Przez długi czas tutaj eksploatowane polityki państwowej „jedna rodzina - jedno dziecko”. Za nieprzestrzeganie tej zasady zostały ustalone surowe kary - do ośmiu średniego rocznego dochodu osób w regionie, gdzie rodzice sprawców żyją. W 2012 roku jeden z chińskich rodzin zostały ukarane za drugiego dziecka na $ 205 tysięcy złotych. Od 2016 mieszkańcy kraju mogli mieć dwoje dzieci. Jednak dla narodzin trzeciego dziecka jest nadal zainstalowany wysokie grzywny.

źródła:

 • https://www.rbc.ru/
 • https://ria.ru/
 • http://www.pfrf.ru/

Wybierz swój język

polskiangielski niemiecki hiszpański francuski włoski portugalski turecki arabski ukraiński szwedzki węgierski bułgarski estoński Chiński (uproszczony) wietnamski rumuński tajski słoweński słowacki serbski malajski norweski łotewski litewski koreański japoński indonezyjski hinduski hebrajski fiński grecki holenderski Czech duński chorwacki Chiński (tradycyjny) Filipińska urdu Azeybardzhansky ormiański Białoruski bengalski gruziński kazachski Kataloński mongolski rosyjski Tadzhitsky Tamil'skij telugu Uzbetsky


Dodaj komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *