Primula ogród bylina - złote klucze z latem

Klasa - „vyrviglaz”, jak nazywają go u ludzi jasności

Primula ogród bylina - Ten prefabrykowany nazwa grupy roślin zawierających kilkadziesiąt gatunków z rodzaju pierwiosnek. Wszystkie z nich należą do kwitną pierwiosnki w strefie środkowej na początku maja. Małe wyspy z pierwszych wiosennych kwiatów nietypowo urządzony ogród. Dwa tygodnie później kwiaty znikną, ale pod koniec lata jest wtórny kwitną.

Spis treści artykułu

 • Popularne odmiany pierwiosnka ogrodzie
 • Rozmnażanie roślin
  • posiew
  • podzielenie krzewów
 • Pielęgnacja roślin
 • Zastosowanie w projektowaniu krajobrazu, a nie tylko
 • Wideo: korzystanie z wiesiołka żywności

To jest interesujące. Pierwiosnek kwiat o nazwie „barany” ludu „Keys”. Według legendy, jego żółte kwiaty pierwszy pojawił, gdzie apostoł Piotr przypadkowo upuścił złoty klucz do królestwa niebieskiego.

Popularne odmiany pierwiosnka ogrodzie

Częściej niż inni w naszych ogrodach można znaleźć pierwiosnka wspólnego z pojedynczymi kwiatami (to jest główną cechą tego gatunku). Kwitnie bardzo wcześnie, jak tylko ciepłym rozmrożonego ziemi.

W wyniku pracy hodowlanej otrzymaliśmy wiele form ogrodowych z dużymi, czasami podwójnych kwiatów w różnych kolorach.

 • Odmiana var. sibthorpii - kwiaty bzu, różowym;
 • Coerulea - niebieski z żółtym środku;
 • Virginia - biały z żółtym centrum;
 • Gigha White - biały;
 • Zebra Niebieski (F1) - bardzo duże białe kwiaty z żółtym centrum w wąskich białymi paskami;
 • Blue Sapphire - niebieskie kwiaty podwójne;
 • Masło Żółty - gustomahrovye żółte kwiaty;
 • Kapitan Blood - czerwone podwójne kwiaty. Odporne, stabilnie zwiększenie kwitnienia i dobrze Class;
 • Sortoserii Meteor, Danova Bicolor - bardzo duże pierwiosnek-vyrviglaz;
 • Świt Ansell - zielonkawo-żółte podwójne kwiaty.

Gatunek wybór angielski «Kapitan Blood»

Rozmnażanie roślin

Pierwiosnka głównie propagowane nasiona lub podziałów. Są egzotyczne metody hodowlane odpowiednie tylko dla ogrodników z doświadczeniem: liść i korzeń sadzonki, rozety liści.

Czytaj więcej:   Prawidłowe Minisink samochodu: jak wybrać lub wprowadzić własne ręce

posiew

Zakupiony pod koniec lata - wczesną jesienią, nasiona lepiej zasiać zimę. Jeśli zakup został dokonany w zimie, nasiona przed siewem najlepiej przechowywać w lodówce. Najbardziej odpowiedni substrat do wysiewu - ogród mieszaniny gleby i piasku arkusz (3: 1).

Siew jest konieczne w końcu maja. Wypełniony pudełka mieszanki gleby zainstalowanych w miejscu cieniowania na zewnątrz. Nasiona rozproszenia środka powierzchniowo czynnego na wstępnie zwilża podłoża. Skrzynki szkłem w celu utrzymania wilgoci i juta z góry, jak na brak światła stymuluje kiełkowanie. Temperatura nie powinna być większa niż +18.

Sadzonki są gotowe do sadzenia w otwartym terenie

Wraz z pojawieniem się kiełkowanie nasion konopie usunięto i wlać przez suchy kompost dostarczenie ukorzenienie. Podłoże zwilża okresowo z rozpylacza. Kiedy sadzonki nabędzie 3-4 liści, usunąć szkła i zacząć polać nie obaw. Na początku sierpnia, młode rośliny sadzone są w stałym miejscu.

Ważnym wskazówka. Przy wyborze nasion pierwiosnki, które szybko tracą zdolność kiełkowania, konieczne jest, aby sprawdzić nie tylko trwałość, ale także sposób na opakowaniu. Jeśli inny szczelna folia lub wosk papier umieszczony wewnątrz papierowej torbie, który może być łatwo ustalony przez dotyk, to jest to dobra gwarancja jakości.

podzielenie krzewów

Krzewy są podzielone na 4-5, uprawy natychmiast po kwitnieniu. Tuleja jest cięte na małe kawałki, składający się z gniazda z kawałkiem liści i korzeni. Musimy wykopać gleby do głębokości 20 cm i dobrego rzeźnika prowizji. Posadzone delenki podlewać codziennie przez dwa tygodnie.

Dorosły krzew gotowy podzielić

Pielęgnacja roślin

Na dobre zimą ważne jest, aby zachować wylocie z liści aż do późnej jesieni - będzie ona służyć jako naturalne schronienie. Niektóre gatunki primulas zalecane pokrycie gałęzi świerkowych zimowy (z grzywny, zwykły, japoński).

Wszystko wiesiołka nie tolerują gleby przed przegrzaniem w czasie upałów. Sadzenia w odległości 12-15 cm pozwala liści pritenyat gleby, to sprzyja bardziej korzystnych warunkach. Cieniowania przynajmniej w najgorętszej porze dnia - to warunek niezbędny do uprawy tych roślin.

Większość gatunków pierwiosnków wolą luźne żyzne gleby wilgotne. W przypadku drobno ząbkowana i Ushkova jest obowiązkowe włączanie do gleby popiołu.

Czytaj więcej:   Wiosna kapusty muchę: opis szkodnika i jego kontrola

Wczesna wiosna śnieg sald rośliny są karmione kompletny nawóz w tempie 1,5-2,0 v. łyżka na placu. m. Nawozy rozproszenia w postaci suchej.

Rada. rozsiewacze Nie zapomnij wyczyścić lądowanie zeszłorocznych martwych liści.

Na początku maja zrobić superfosfat (1 łyżka. Łyżka 10 l ciepłej wody na 1 tys. M.) Dwa tygodnie po kwitnieniu tworząc pąki kwiatowe początek przyszłego roku. W tym czasie karmienia razy dziewanny (1:10) 0,5 litra na rośliny. Fosfor, potas opatrunku połowy sierpnia (1 łyżka. Łyżka superfosfat i siarczan potasowy 1 wiadrze wody i 1 m kw.), Która wspiera twardość.

Reszta techników rolniczych - tylko trzy słowa: pielenia, podlewania, rozdrabnianie. To bardzo proste, ale jaki jest efekt!

Primula gustolistaya w Rockeries

Zastosowanie w projektowaniu krajobrazu, a nie tylko

Pierwiosnek może być bardzo skutecznie ozdobić skaliste wzgórza. Również to służy:

 1. Do bukietów. Bardzo skuteczne małe pęczki cięcia pierwiosnka, które są szczególnie dobrze zachowane w ciepłej wodzie. Końce łodygi przed wykorzystaniem w preparatach w wodzie lekko podzielona nożem. W tych warunkach, pierwiosnka, pocięte na etapie, kiedy pół ujawnione kwiaty w kwiatostanie, żyją 5-8 dni.
  Do nasadzeń grupowych.
  W mieszanych nasadzenia z Muscari, bratek, niską, narcyzów, irysów Stsilla.
  Do dekoracji trawników.
  W przypadku destylacji.

Wideo: korzystanie z wiesiołka żywności

O tym, jak wykorzystać ten kwiat jako rośliny jadalne powiedzieć w filmie.

Po zimie szczególnie chcą zobaczyć nie tylko jeden kolor i dużo czerwonego, żółtego dużo, dużo fioletowy. I właśnie w tym czasie, w ogrodzie kwitnące pierwiosnki. Primula ogród bylina, jeśli zbierać po jednym z każdego rodzaju, wziąć w ogrodzie, zaledwie kilka metrów kwadratowych. Chcesz taką kolekcję? Potem szybko rozpocząć tworzenie Primulas ogród.

Wybierz swój język

polskiangielski niemiecki hiszpański francuski włoski portugalski turecki arabski ukraiński szwedzki węgierski bułgarski estoński Chiński (uproszczony) wietnamski rumuński tajski słoweński słowacki serbski malajski norweski łotewski litewski koreański japoński indonezyjski hinduski hebrajski fiński grecki holenderski Czech duński chorwacki Chiński (tradycyjny) Filipińska urdu Azeybardzhansky ormiański Białoruski bengalski gruziński kazachski Kataloński mongolski rosyjski Tadzhitsky Tamil'skij telugu Uzbetsky


Dodaj komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *