Preferowane serwery DNS z MegaFon

Serwer DNS z MTS: Jak się zarejestrować?

Ten artykuł pomoże Ci w ustawieniach, jeżeli kupiłeś router nie ma operatora MTS i postanowiliśmy zorganizować wewnętrzną domu siatki. pokażemy jak zarejestrować lokalizację serwera DNS, jeśli twój ISP jest MTS.

Konfiguracja adresów DNS

zawartość

  • Trochę o DNS
  • Znamy aktualny adres
  • Nowe ustawienie

Trochę o DNS

Aby rozpocząć, aby zdefiniować co to jest DNS. Jest to niewątpliwie jeden z podstawowych systemów, bez których nie jest uważany współczesnego Internetu. Pismami ukryty termin Domain Name System , lub, w języku rosyjskim, Domain Name System. Ale naszym zadaniem jest interesująca pod serwer DNS, to funkcjonalność w poszczególnych miejscach i w całej sieci globalnej.

DNS-server - dedykowane oprogramowanie dla usług DNS, jak i komputer, na którym działa oprogramowanie. Serwer DNS może być odpowiedzialny za pewien obszar i / lub może przekierować żądania serwer nadrzędny.

Koncepcja domena pojawiła się u zarania stworzenia Internetu lub innej nazwy dla każdego komputera, serwera lub bardziej sensowne - gospodarza. Bezwzględnie konieczne w tworzeniu nazw nie był, ale miał praktyczne Cel: adresy jak numery (tzw IP) Nadaje się do samochodów, ale nie było absolutnie żadnego memorability dla ludzi - i dlatego nie nadaje się do użytkowników tych maszyn. Nazwy domen składają się z tych samych liter, znaków, takich jak myślniki i podkreślenia.

Na przykład, wielu znanych nazwa oficjalnej stronie ma mts.ru i mniej wygodne adres 91.216.147.50 IP . Jeszcze, wchodząc i jeden i jeden w pasku wyszukiwania przeglądarki, można uzyskać jeden wynik - operatora serwisu.

Czytaj więcej:   Jak uzyskać bezpłatny Donat NA SERWERZE 1,8 Maynkraft

W rzeczywistości, przeglądarka nie zna mts.ru lokalizacja, ale on wie, co ona zawierać: nazwę domeny. Dlatego też niezbędne dane są automatycznie odpytywane z serwera Domain Name System. Serwery te nie muszą pracować na nim człowieka, a może niezależnie przetworzyć i dostarczyć informacji na żądanie.

Znamy aktualny adres

Dla użytkowników PC, którzy mają już połączenia z siecią „MTS” usługodawca nie jest trudne do opanowania parametry nazwy domeny za pomocą menu „Start” na urządzeniu stacjonarnym z systemem operacyjnym Windows. Tutaj trzeba znaleźć opcję „Uruchom” i wpisz otwartych linii tekstu „cmd.exe”. Pojawi się okno, w którym notować «ipconfig / all». Na rozkaz przyjdzie informacji, w tym na samym dole i zostaną zarejestrowane serwery DNS- oraz ich adresy.

Alternatywnie, można znaleźć cenne numerów za pomocą funkcji „Quick Access Toolbar” u dołu pulpitu, w prawym rogu. Na to trzeba kliknąć prawym przyciskiem myszy, aby wywołać menu kontekstowe. Tutaj wybierz zakładkę „dane”, gdzie można znaleźć żądany numer.

Nowe ustawienie

A jeśli tak się składa, że ​​potrzebne są ustawienia od podstaw? I trzeba pilnie informacji, jakie są te adresy serwerów domeny w MTS i jak skonfigurować połączenie z globalnej sieci?

W tabeli poniżej, doprowadziły metody konfiguracji połączenia celem MTS Internecie na różnych systemach operacyjnych. Jednocześnie, DNS-serwery wyposażone we wszystkie takie same.

Parameters \ system operacyjnyW systemie Windows 98 /Windows XP / 2000Windows VistaSystem Windows 7Macintosh EnglishMacintosh Rus
ścieżkaMój komputer, Panel sterowania = = = Właściwości sieci (prawym przyciskiem myszy) TCP IP = IP-adres / jawnieUruchom Panel sterowania = = Połączenia Połączenia sieciowe i internetowe sieci = = Properties (prawym przyciskiem myszy) Local Area Connection = Internet Protocol TCP IP = Właściwości = Użyj następującego adresu IP /Start = Panel sterowania = Sieć i Internet = Wyświetl stan sieci i zadania / Kontrola Network and Sharing Center = Zarządzaj połączeniami sieciowymi / Zmiana adapter = Properties (prawym przyciskiem myszy) Local Area Connection = Internet Protocol w wersji 4 (TCP / IPv4) = Opis = Użyj następującego adresu IPJabłko Menu = Preferencje systemowe / System Preferences = Sieć / Network = Wbudowany Ethernet / Ethernet = Konfiguruj IPv4 / Dodatki = Ręczne / Manual
IP192.168.1.2
Maska podsieci255.255.255.0
przejście192.168.1.1
 preferowany DNS192.168.1.1
alternatywny DNS195.34.32.116
Czytaj więcej:   AS w programie PowerPoint 2007 zadebiutował TŁO

Więcej o ustawieniach cech serwer domeny z różnymi systemami można znaleźć na stronie „MTS” dla //re.beta.mts.ru/personal/dlya-doma/gpon/other_services/settings/settings_os/tcp-ip link.

W ten sposób można, w zależności od celów i urządzeń pod ręką, znaleźć bieżące ustawienia sieciowe lub wykorzystanie podanych w powyższej tabeli.


Wybierz swój język

polskiangielski niemiecki hiszpański francuski włoski portugalski turecki arabski ukraiński szwedzki węgierski bułgarski estoński Chiński (uproszczony) wietnamski rumuński tajski słoweński słowacki serbski malajski norweski łotewski litewski koreański japoński indonezyjski hinduski hebrajski fiński grecki holenderski Czech duński chorwacki Chiński (tradycyjny) Filipińska urdu Azeybardzhansky ormiański Białoruski bengalski gruziński kazachski Kataloński mongolski rosyjski Tadzhitsky Tamil'skij telugu Uzbetsky


Dodaj komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *