Właściwa pielęgnacja malin na wiosnę

Staranne opieka malin - zastaw obfitych zbiorów. Błędne działania ogrodnik może prowadzić do słabego owocowania maliny. Dlatego konieczne jest, aby znać pewne zasady i tajemnice, które pomogą Ci uzyskać wiele smacznych i dużych jagód.

Wykaz obowiązkowych prac obejmuje wiosennej uprawy malin po zimie, żywienia i obsługi krzewów przed szkodnikami.

Pielęgnacja zaczyna krzakami malin pończoch. Należy to zrobić jak najszybciej, aby mieć czas na przeprowadzenie wszystkich prac przed rozpoczęciem aktywnego przepływu SAP. Nerki, gotowy do ujawnienia, łatwo zerwać, co prowadzi do utraty plonów.

W centralnej Rosji malina sezon opieki zaczyna się, gdy śnieg topnieje i ustanowiony zerowy temperatury (zazwyczaj w pierwszej połowie kwietnia). W północnych regionach (na przykład, w Buriacji) pracy w plastrze malinowym rozpocząć później: pod koniec kwietnia - na początku maja.
Grunt na wiosnę jest bardzo miękki, więc należy uważać, aby nie deptać w dół to w tym procesie. Zbyt ciężkie gleby, zwłaszcza glina, zapobiega normalny wzrost malin. Doświadczeni ogrodnicy zalecane który leżał w maliny plastra „track” płyt.

✔ Jak wyciąć malin na wiosnę?

Sprężyna cięcie prowadzi się w dwóch etapach. Przede wszystkim konieczne jest, aby usunąć pędy, uderzył malin muszki macierzystych żółciowe. Aby wykryć ślady życia tego szkodnika może być gołym okiem, szczególnie podczas krzakach nie ma liści. Dolna część łodygi i pędy są widoczne rozdęcie. Jeśli są one cięte, larwy komar znajdują.

Usunąć również uszkodzone mocno podmerzshie i słabe pędy. Niezależnie od formy malinowy lądowania (krzew lub taśmy) jest wykonywana Przecinka, lądowań zagęszczających ponieważ zły wpływ na wydajność. Gdy uprawa taśma w kształcie wolno 25 łodyg za metr bieżący w bawełnę - 8-12.

Wskazane jest, aby wyciąć maliny więc dorastała mniej lub bardziej swobodnie, w przeciwnym razie będzie trochę słońca i jedzenie.

Ogrodnicy polecam pozostałe pędy wytrzymać dystans 10-15 cm

Na drugi raz wycięte maliny kiedy rozpocznie się przenieść do wzrostu. Wierzchołki pędów są przycinane do pierwszych pąków overwintered dobrze. Ustal nerka jest prosta: należy normalnego rozmiaru, koloru i wyglądać jak dojrzała jak inni.

Czytaj więcej:   Jak zmienić język wyszukiwania Yandex

Jeśli prawidłowo wyciąć malin na wiosnę, zbiory będą bardziej obfite, a wzrost czas owocowania.

✔ Jak nawozić maliny na wiosnę?

Maliny wymaga dodatkowego opatrunku, zwłaszcza gdy rośnie na ubogich glebach. Najważniejszą malinowy nawozów sztucznych - azotu, potasu i fosforu, ale lubi i organicznych.

Nawożenie azotem zwykle zrobić to wiosną i latem, ponieważ zmniejszają one mróz i nie nadają się do stosowania w upadku.
Niedobór azotu powoduje powolny wzrost pędów, liści i zwyrodnienie drastycznego obniżenia wydajności. Fosfor niedobór objawia się pędy osłabienia i niedobór potasu jest nie tylko złe dla wydajności, ale także znacznie redukuje zimotrwalosc.

RSS malin na wiosnę jest to najlepszy sposób następujący.

1. Zaraz po topienia śniegu, przed poluzowaniem gleby, dzięki czemu nawozów azotowych (10-15 g azotanu amonu i 10 g mocznika na 1 m).

Należy mieć na uwadze, że nawozy azotowe są kwaśne gleby, maliny i nie znoszą wysoką kwasowość. Dlatego doświadczeni hodowcy powinni wraz z nawozów azotowych, aby pod każdym krzakiem popiołu szkła. Azotan amonu może być zastąpiony przez potas: zawiera także związki azotu, ale zakwasza gleby.

Przed nawożenia roślin powinny być dobrze podlewane. Niektóre ogrodnicy użyciu kompleksu nawozu azotowego domowe amonu, superfosfatu i potasu w stosunku 1: 1: 2. Dawkowanie - 100 g na 10 litrów wody.

2. Po spulchniania gleby, aby nawóz organiczny jako ściółka. Może być to próchnica, torf kompost, obornik, itp słomy

3. maliny maja karmionych dziewanny, rozcieńczono z szybkością 500 ml na wiadrze wody. Zużycie nawozów - około 5 litrów na 1 tys lądowania.

Zwolennicy wyłącznie naturalne nawożenie powodzeniem udaje się zastąpić nawozy organiczne

✺ Nawozy malin nie „chemii”:

-svezhy nawóz rozcieńczony wodą w stosunku 1:10;
-krolichy, kozy (1:10) lub ptasie odchody (1,20);
-nastoyka chwastów (pokrzywka i żywokost). Aby przygotować wlać 1 kg świeżego chwastów mieszaniny 10 litrów wody, jest podawany przez 7-10 dni w dziennej mieszania. Uzyskany produkt rozcieńcza się wodą (1:10) i malin zapłodnienia z szybkością 2 litry na bawełnę.

Czytaj więcej:   przeciwko podniesieniu wieku emerytalnego: alternatywną wersję reformy emerytalnej w Dumie (przezroczysty i przejrzysty system indeksowania wszystkich, bez wyjątku, emerytów!)

Porady, jak nawozić maliny organiczny
-----------
suchej gleby przed nawożenie musi być odpowiednio nawilżać nie spalić korzeni malin;
Nawozu wprowadza się mętna, chłodny słońce pogoda i wysokie temperatury prowadzą do niepożądanych reakcji chemicznych;
Prace te powinny być wykonane bardzo starannie, unikając rozwiązań na liściach i łodygach malin;
Naparów na bazie organicznej, w skład preparatu mogą być szczelnie zamknięte, wymagają powietrza.
Wiosna malinowy Leczenie przed szkodnikami i chorobami
Główne szkodniki malin: truskawka-malina weevil, malina chrząszcz, mucha i komar macierzystych zakiełkować. Wiosna - czas zapobieganie atakom tych szkodników.

Nie zaniedbuj najprostszych środków rolno-techniczne: cięcie, kruszenie pozostałości, terminowe kopanie gleby. Wołki, muszki, chrząszcze Larwy zimować w uszkodzonych lub martwych częściach krzewu oraz w glebie. Czyszczenie malina z opadłych liści i martwe gałęzie nie tylko estetyczne, ale również wyraźny praktyczny sens.

Bądź ostrożny: wszystkie uszkodzone pędy usuwany podczas przycinania, trzeba spalić! Niedopuszczalne jest, aby wykorzystać zainfekowane części roślin do kompostowania lub innych celów: pasożyty malin rozłożone w całej witrynie.

✺ Maliny można traktować na wiosnę?

Środki z żuka malinowym
-
Te owady pojawiają się masowo w okresie kwitnienia i zniszczyć pąków, kwiatów i liści; ich larwy żywią się owocami i może zniszczyć znaczną część upraw. Malinowy chrząszcz było traktowane bezpośrednio po stopieniu się w śniegu i wiązanie pędy obficie natryskiwania krzewy i mielona roztwór Nitrafena (200 g w 10 litrach wody).

Przed kwitnieniem prowadzone swishing napary nagietki i piołun. Aby przygotować nagietka się 200 g suchego materiału z kruszonego na 10 litrów wody i twierdzą 48 godzin. Wlew Artemisia odbywa się w takim samym stosunku, ale nie utrzymuje więcej niż 2 godziny. Następnie oba wlewy wymieszano i przesączono.

Dobre wyniki pokazują podwójnego zapisu i przetwarzanie biologiczne Fitoverm malin i Agravertin. Opryskiwanie przeprowadza się na początku maja - początek czerwca.

Czytaj więcej:   kapitał macierzyński od 1 stycznia 2020: Powrót do indeksu i nowego rozmiaru matkapitala

Środki z malinowym żółciowego midge
-
Dangerous larwy tego owada. niszczą młode pędy, powodując ich wyginięcia lub zamrażanie w zimie, może przyczynić się do penetracji grzyba, jest zagrożona w wyniku przyszłorocznych zbiorów. Znaki larw pryszczarkowate - charakterystyczne i łatwo rozpoznawalne narośla ( „Galowie”) na łodygi, pędy zniszczenia.

Do walki z Midge trzeba tak dokładnie, jak to możliwe, aby skontrolować maliny po hibernacji, podczas wykrywania przyrosty wyciąć i spalić zainfekowane pędy. Wczesną wiosną zaleca proryhlit grunt na głębokość 5-10 cm, i rozpylać Fufanonom (15-20 ml na 10 litrów wody).

Wygląd etapie pąków maliny rozpylanych Fufanonom (10 ml na 10 litrów wody, szybkość przepływu - 0,2 litra na krzew) lub aktellik (15 ml na 10 litrów, to samo natężenie przepływu).

Środki z muchą macierzystych
-
Jest to jeden z konkretnego szkodnika malinowym, który atakuje tę szczególną kulturę. Larwy much gryźć wierzchołki pędów, co prowadzi do rozpadu infekcje i zakażenia.

Zapobieganie jest Pni wiosna ściółki. To komplikuje insektów obszarów zimowania. Na początku maja, przed kwitnieniem, mogą być przetwarzane maliny aktellik, fitoverm lub Agravertin.

✺ Ochrona malin przed chorobami

najbardziej niebezpiecznych chorób uważanych antraknoza malin i szarej pleśni.

Dla antraknoza ostrzeżenie może być traktowany wcześnie maliny Spring roztwór Nitrafena (200 g w 10 litrach wody). Na początku pękania zaleca się stosowanie mieszaniny Bordeaux (200 g siarczanu miedziowego i 200 g wapna na 10 litrów wody).

Szara zgnilizna - choroba grzybowa, aby rozwijać się w ciepłej i wilgotnej pogody. Wpływa na liście i jagody. Zapobiec występowaniu szarej pleśni przez natryskiwanie cieczy Bordeaux malina: 3 stosuje się wczesną wiosną {2a24facea9698923f6cc5f47b35ad95cefd44ed16c5fc89da8b3ed5186be260b etylowego} roztwór przed kwitnieniem - 1 {2a24facea9698923f6cc5f47b35ad95cefd44ed16c5fc89da8b3ed5186be260b} etyl. Opryskiwanie również pomaga fitosporin”, które mogą być przeprowadzone w dowolnym momencie, jeśli rośliny wykazywały oznaki choroby.

Od środków ludowej stosowany opylanie gleby ze sproszkowanym węglem i popiołem.

Traktuj swoje poprawki malinowy poprawnie - i obfity plon pyszne jagody nie potrwa długo!

Wybierz swój język

polskiangielski niemiecki hiszpański francuski włoski portugalski turecki arabski ukraiński szwedzki węgierski bułgarski estoński Chiński (uproszczony) wietnamski rumuński tajski słoweński słowacki serbski malajski norweski łotewski litewski koreański japoński indonezyjski hinduski hebrajski fiński grecki holenderski Czech duński chorwacki Chiński (tradycyjny) Filipińska urdu Azeybardzhansky ormiański Białoruski bengalski gruziński kazachski Kataloński mongolski rosyjski Tadzhitsky Tamil'skij telugu Uzbetsky


Dodaj komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *