Podniesienie wieku emerytalnego: możliwy termin i oferują modele podniesienie wieku emerytalnego

Czy podniesienie wieku emerytalnego w Rosji w 2019 roku? Dlaczego trzeba podnieść wiek emerytalny? Nieuchronnie, czy podniesienie wieku emerytalnego?

Podniesienie wieku emerytalnego: możliwy termin i oferują modele podniesienie wieku emerytalnego

Moskwa. W dniu 17 maja. INTERFAX.RU - Kwestia podniesienia wieku emerytalnego stało się istotne, jeśli tak postanowi, konieczne jest, aby zrobić to sprawnie i stopniowo, w ciągu dziesięciu lat, powiedział Marszałek Rady Federacji Walentina Matwijenko.

„Mamy bardzo wykształconych ludzi, nie owijać w bawełnę, musimy mówić szczerze. Dziś jest to czas, kiedy kwestia podniesienia wieku emerytalnego stała na porządku dziennym stało się pilne „- powiedział w czwartek dziennikarzom Matvienko podczas wizyty w Wołgograd.

" Inną rzeczą, musimy zapewnić naszym ludziom, że to nie nastąpi dowolny wyrok lub postanowienie, każde prawo, które byłoby napisać, że z dniem 1 stycznia 2019 roku wszystkie emeryturę w wieku 60 lub 62 lub 63 roku. Wierzę, że to musi być bardzo gładka, przejście, spokojny okres, to rozciągnąć kwestię zwiększenia wieku emerytalnego przez dziesięć lat, a co roku przez sześć miesięcy, aby podnieść wiek emerytalny dla kobiet i mężczyzn ”- powiedziała.

Tak więc, powiedziała, jeśli zostanie podjęta decyzja, aby podnieść wiek emerytalny, na przykład, dla kobiet do 60 lat, choć musi być omawiane w społeczeństwie, to jest tylko dziesięć lat są wymagane do osiągnięcia tej liczby.

Ludzie będą wiedzieć, ludzie będą gotowi do tego, ale to powinno być zrobione ” - powiedział Matwienko.

Wcześniej premier Dmitrij Miedwiediew powiedział , że władze „jakoś” trzeba podjąć decyzję o przejściu na emeryturę. " Wiedza jest już na tyle poważne, zrobić wszystkie te kwestie. Więc jesteśmy w ogóle, na progu rozpoczęcia jest do omówienia już na poziomie legislacyjnym „- powiedział w wywiadzie dla programu” Wiesti w sobotę „28 kwietnia 2018 na kanale telewizyjnym” Rosja 1”.

Premier powiedział, że decyzja w sprawie zmiany wieku emerytalnego powinny być podejmowane „ostrożnie, tak aby nie naruszają równowagę systemu emerytalnego.” Miedwiediew dodał, że dyskusja na ten temat ostatni „więcej niż rok”, w tym czasie odbyło się „wystarczająco poważne” egzamin.

Premier powiedział, że obecny wiek emerytalny został ustanowiony w 1930 roku, od tego czasu wiele się zmieniło, w tym długość życia.

Pilna Room!

Najnowsze wiadomości: Miedwiediew otworzył główne parametry podniesienie wieku emerytalnego od 2019

Premier Rosji Dmitrij Miedwiediew 14 czerwca 2018 podczas posiedzenia Rady Ministrów zapowiedział podwyższenie wieku emerytalnego z 2019 roku i otworzył nowe parametry reformy emerytalnej .

Dlaczego trzeba podnieść wiek emerytalny?

Nieuchronnie, czy podniesienie wieku emerytalnego?

Teraz wiek przejścia na emeryturę w Rosji wynosi 60 lat dla mężczyzn i 55 dla kobiet. Nawiasem mówiąc, to kryterium nie zostało zmienione od ponad 80 lat. Wzięto takie parametry jak już w 1932. Jednakże, ponieważ dużo czasu upłynęło i wiele się zmieniło.

Analitycy twierdzą, że obecna reforma emerytalna nie może być przeprowadzona z powodzeniem przez starych zasad i kryteriów. Analizując obecną sytuację w naszym kraju i za granicą, doszli do wniosku, że podwyższenie wieku emerytalnego dla zasłużonego wypoczynku już spóźniona i nieuniknione.

Zdaniem ekspertów, trudności gospodarcze w kraju po prostu zmuszony do zmniejszenia obciążenia budżetu.

Rosyjski rząd, w jaki sposób szukają dodatkowych źródeł finansowania. Podniesienie wieku emerytalnego mogłoby zmniejszyć liczbę składek emerytalnych przy jednoczesnym wzroście przychodów ze wzrostu liczby miejsc pracy.

Sytuacja demograficzna i realne zatrudnienie zmuszeni także do przyspieszenia tego procesu. Obecnie liczba emerytów rośnie szybciej niż liczba pracowników, więc może wkrótce nadejdzie czas, kiedy ludność robotnicza nie może zawierać armię ludzi starszych. Taki wzór jest powszechne w wielu krajach, gdzie liczba wyprodukowanych znacznie mniejszej liczby osób umierających.

Analiza sytuacji wieku emerytalnego pokazuje, że granica wyjścia pensjonacie w Rosji jest najniższy. Zostały one zdefiniowane w czasach sowieckich, gdy średnia długość życia była znacząco różna od obecnej sytuacji.

Dziś obywatele rosyjscy żyją znacznie dłużej, a liczba ta systematycznie zbliża się do wartości z wiodących krajów uprzemysłowionych, gdzie z kolei limit emerytalny jest również wyższa rosyjskiego:

A oto co podobny stół w krajach WNP i naszych najbliższych sąsiadów:

Poniższe tabele pokazują, że wiele krajów już włączony do nowego odliczanie wieku emerytalnego .

Eksperci uważają, że Rosja powinna uczyć się z doświadczeń zagranicznych mechanicznie. Konieczne jest, aby wziąć pod uwagę realia Rosji, a dopiero potem przystąpić do programu na dużą skalę.

Konieczne jest, aby zwrócić uwagę na:

 • długość życia Rosjan;
 • Równość kobiet i mężczyzn;
 • poprawa stanu zdrowia;
 • możliwość otwierania nowych miejsc pracy.

Na przykład:

 • Jeżeli w Niemczech średnia długość życia lat -79.9 emerytalny dla mężczyzn i pojawia się w wieku 67, oznacza to, że niemieccy mężczyźni w bezpieczeństwo państwa pozostanie prawie trzynastu lat.
 • Jak dla nas, jeśli założymy, że ludzie będą na emeryturę w wieku 65 lat, a ich średnia długość życia w chwili obecnej nie osiągnęła siedemdziesiąt lat, to okazuje się , że są na emeryturze będzie żył co najmniej pięć lat.

Fakt ten powoduje gwałtowną zaburzeniom w rosyjskim społeczeństwie. Okazuje się, że stan całego życia zawodowego danej osoby otrzymuje od swoich składek do zaledwie kilku lat, aby zapewnić go, a nie całkiem przyzwoitą emeryturę.

 • W odniesieniu do płci, zwłaszcza w Rosji, konieczne jest, aby pamiętać, że Rosjanki są życia zarabiają mniej niż mężczyźni, naturalnie składki na fundusz emerytalny są również znacznie bardziej skromne. W rezultacie, po przejściu na emeryturę, mogą liczyć na małym pensjonacie.
 • Reforma emerytalna jest również ściśle związana z otwarciem nowych miejsc pracy. Aby upewnić się, że wszystkie pozostałe prac nad emerytami, wymaga wystarczającej liczby miejsc pracy. I dla młodych ludzi, aby znaleźć pracę, jeśli starsi ludzie będą o kilka lat dłużej w biurze.

Wszystkie modele z podniesienia wieku emerytalnego w Rosji

Należy zauważyć, że inicjatorami takich korekt nie zrozumie, jak bolesne może postrzegać ludzi fakt podniesienia wieku emerytalnego. Dlatego rząd proponuje kilka opcji w celu złagodzenia regulacji.

Opcje dla podniesienia wieku emerytalnego,

Proponowana przez Ministerstwo Finansów oraz Ministerstwo Pracy

 • Ministerstwo Finansów proponuje podniesienie wieku emerytalnego dla mężczyzn przez pięć lat, a 65 lat dla kobiet - od ośmiu lat do 63 lat.
 • Zgłosić się do Ministerstwa Pracy proponuje podwyższenie wieku emerytalnego dla kobiet - do 60, a dla mężczyzn - do tych samych 65 lat.

Wzrost może rozpocząć się od 2019 roku.

Istnieją różnice między działami i na tempo wzrostu:

 • Zgodnie z podejściem Ministerstwa Finansów wzrost wieku emerytalnego powinny być wykonane na rok co sześć miesięcy.
 • Konstrukcja powinna być Ministerstwo Pracy do podniesienia wieku jednego roku na rok.

" W chwili obecnej Urząd przeliczyć różne propozycje zmiany systemu emerytalnego, prowadzili dyskusję z zainteresowanymi służbami. Realizacja wniosków rozpatrywanych będą miały na celu zapewnienie wyższej stopy waloryzacji emerytur zgodnie z dekretem prezydenckim w dniu 7 maja 2018 roku ”- podano w RBC służby prasowej Ministerstwa Finansów.

Według urzędników federalnych uważają, że podniesienie wieku emerytalnego musi towarzyszyć mechanizmów łagodzenia okresu przejściowego. Najbardziej powszechną praktyką międzynarodową - jest to szansa na wcześniejszą emeryturę (na przykład 60 lat, gdy wiek emerytalny będzie już nad tym), ale „płacić” za to jest proporcjonalne zmniejszenie emerytury za każdy rok wcześniejszej emerytury. Ponadto konieczne jest, aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia dużego przepływu seniorów na renty i uniknąć stagnacji w młodszej generacji zatrudnienia, ze względu na rynek pracy osób starszych opóźnić dalsze odroczenie wejścia młodych ludzi.

Jazda wieku emerytalnego przewidzianego FIU

Szef RPF Anton Drozdov przedstawiony na forum „Finanse, pieniądze, kredyt, banki: źródła wzrostu lub ryzyka” Schematu podnieść wiek emerytalny w Rosji.

Jak zauważył RIA Novosti „” prezentacji oferowanego do podniesienia wieku emerytalnego stopniowo, który rozpoczął ten proces w 2019 roku:

 • Wiek emerytalny dla mężczyzn proponuje się zwiększyć z obecnych 60 lat do 65 lat, za to każdego roku, aby podnieść ją do trzech miesięcy;
 • dla kobiet roczny wzrost powinien wynosić sześć miesięcy przed osiągnięciem wieku emerytalnego nie osiągnie 60 lat (obecnie 55-tej).

Ponadto, prezentacje czynienia z wiekiem do powołania sotspensii co roku podnosić może to być sześć miesięcy, aż osiągnie 70 lat dla mężczyzn, 68-lat dla kobiet.

FIU również mówić o zwiększeniu szczególne doświadczenie, w którym sektor publiczny będzie pobierać wcześniejszą emeryturę.

W końcu, kombinacja tych środków mających na celu poprawę systemu emerytalnego, powinny prowadzić do znacznych oszczędności w budżecie - w 2030 roku obciążenie skarbu zmniejszy się o 638 mld rubli ..

Model podniesienie wieku emerytalnego oferowanego przez Centrum Badań Strategicznych (CSR), Aleksiej Kudrin

Przez 2034 wiek emerytalny w Rosji zaatakuje:

 • 63 lat dla kobiet
 • i 65 lat - dla mężczyzn.

Takie dane są publikowane w raporcie „Strategia Rozwoju Kraju 2018-2024” Centrum Badań Strategicznych (CSR), Aleksiej Kudrin.

„Ze względu na dłuższe i lepsze życie zdorovoy̆ obywatele będą mogli dłużej aktywny i popytu. 16 lat pensionnyy̆ wiek będzie stopniowo wzrastać „- czytamy w raporcie.

Ponadto uważają, że CSR to będzie okazją dla każdej osoby, nawet w dorosłym życiu realizować się w zawodzie i uzyskać wyższe dochody na starość.

„Wszystko, tylko pracował przez 5 lat dłużej - otrzymała rentę na trzecim powyżej” - raport podkreślił.

Dokument, przygotowany przez Centrum Badań Strategicznych, dostarcza również informacji na wzrost o 2024 w Rosji średnia emerytura .

Przewiduje:

 • że średnia wielkość emerytury od 2024 powinna być wyższa niż 2 razy minimum życiowego
 • i „emerytury wzrosną nie mniej niż jedną trzecią w ujęciu realnym.”

Należy pamiętać, że CSR, a wcześniej grał dla podniesienia wieku emerytalnego . W związku z tym Centrum Badań Strategicznych zasugerował, że możliwość ustanowienia trwałego systemu emerytalnego, co pozwala na zapewnienie akceptowalnego poziomu życia obywateli, którzy przeszli na emeryturę. System ten obejmuje zaostrzenie warunków potrzebnych do uzyskania emerytalnych.

Przedstawiony projekt obejmuje 2019 wzrost wieku emerytalnego, co następuje:

 • co roku dodaje pół roku osiągnąć poziom 63 lat dla kobiet i 65 lat - dla mężczyzn.
 • Renty socjalne jak obywateli, którzy nie zdobyli ubezpieczenia emerytalnego, zostanie wyznaczony po 68 lat (obecnie - 65 lat dla mężczyzn i 60 lat - dla kobiet)
 • i uzyskać wcześniejszą emeryturę, lekarze i nauczyciele muszą mieć doświadczenie co najmniej 35 lat.

Możliwe skutki reformy emerytalnej

Argumenty przedstawione przez Ministerstwo Finansów, związane w dużej mierze rozwiązać problemy finansowe funduszu emerytalnego. W szczególności, zmniejszenie kosztów i poprawy dobrostanu obecnych emerytów z powodu kierunku uwolnionych środków. Jednak to właśnie wygląda tylko na pierwszy rzut oka.

W rzeczywistości mogą być następujące konsekwencje:

 • wzrost rent, biorąc pod uwagę, że przez 55-60 lat, wielu ludzi różnych chorób przewlekłych, będzie nadal otrzymywać rentę społeczną;
 • brak planowanej wielkości składek ubezpieczeniowych ze względu na brak miejsc pracy dla wszystkich „nowych” emerytów;
 • zwiększać obciążenia funduszy zdrowotnych i stanu społecznego.

Po podniesieniu wieku emerytalnego o 5 lat dla mężczyzn i kobiet, liczba pracowników wzrośnie o zaledwie 1,5-2 mln osób.

„Sytuacja demograficzna na rynku pracy nie ulegnie zmianie. Podnieść zjazd bar emeryturze może ma to sens dla rozwiązań krótkoterminowych problemów Funduszu Emerytalnego Federacji Rosyjskiej”- powiedział wicedyrektor Ośrodka Studiów Pracy HSE Rostislav Kapelyushnikov.

Wpływ reform na produktywność

Jest to na tyle trudne do przewidzenia wzrost lub spadek wydajności pracy. Koncentrować się na krajach europejskich, gdzie takie reformy przynajmniej zmniejszyć lub nawet zwiększenia wynagrodzenia, to nie jest konieczne. Rosyjska modelka Gospodarka zachowuje nisko płatne miejsca dla niewykwalifikowanych pracowników, co z kolei stymuluje szarej strefy. Wniosek ten jest Nru badawczy "Higher School of Economics."

Profesor w Szkole Głównej Handlowej Irina Denisova wyrażona że kwestia zatrudniania emerytów dzisiaj jest dość aktualne. „Postawa pracodawców wobec osób powyżej 50 roku życia oraz osób powyżej 60 lat, pozostawia wiele do życzenia. Starszy człowiek, tym trudniej jest znaleźć pracę „- zauważył Denisowa.

 • Aby rozwiązać problemy systemu emerytalnego potrzeba zintegrowanego podejścia, biorąc pod uwagę czynniki vceh.
 • Podniesienie wieku emerytalnego paski mogą być tylko w krótkoterminowy wpływ na stan finansów funduszu emerytalnego, ale nie będzie panaceum dla całego systemu.
 • Do tej pory pełnosprawnych Rosyjscy emeryci w obecności istniejących godnych miejsc pracy nadal skutecznie działać na rzecz ich rodzin i społeczeństwa jako całości.
 • Niedostatecznie zrównoważony rynek pracy według zawodów i regionu, stan zdrowia nie pozwala reszta seniorzy mają dodatkowych źródeł dochodu.

Może zbyt wcześnie, aby podnieść wiek emerytalny?

wniosek

Na skraju dokonywania

Premier Dmitrij Miedwiediew w przemówieniu w Dumie na początku maja, powiedział, że rząd „w bardzo krótkim czasie,” sprawi, niższej izby parlamentu swoje propozycje zwiększenia wieku emerytalnego . Pod koniec kwietnia, premier wskazał, że rząd jest „na progu, że aby rozpocząć tę dyskusję już na poziomie legislacyjnym”. „Kommiersant” gazeta wcześniej poinformował, że w dniu 17 maja, czyli przed oficjalnym mianowaniem ministrów, rząd spotkał się w tej sprawie reformy emerytalnej. „Żadne konkretne decyzje nie zostały omówione” - powiedział źródło RBC po spotkaniu.

Oczekuje się, że Duma Państwowa, że wprowadzenie ustawy może mieć miejsce już w sesji wiosennej (potrwa do końca lipca). „Sądząc po sposobie powiedział Miedwiediew (w kwestii wieku emerytalnego w Dumie. - RBC ), a sądząc po tym, że rząd nie został jeszcze utworzony, ale już FLS dyskusje i spotkania, wierzę, że jest to kwestia sesji wiosennej” - powiedział RBC szef komitetu Dumy w sprawie pracy i sotspolitike Jarosława Nilov.

Źródło 1 Źródło 2

Wybierz swój język

polskiangielski niemiecki hiszpański francuski włoski portugalski turecki arabski ukraiński szwedzki węgierski bułgarski estoński Chiński (uproszczony) wietnamski rumuński tajski słoweński słowacki serbski malajski norweski łotewski litewski koreański japoński indonezyjski hinduski hebrajski fiński grecki holenderski Czech duński chorwacki Chiński (tradycyjny) Filipińska urdu Azeybardzhansky ormiański Białoruski bengalski gruziński kazachski Kataloński mongolski rosyjski Tadzhitsky Tamil'skij telugu Uzbetsky


Czytaj więcej:   odroczenie kredytów hipotecznych w Banku Oszczędności po urodzeniu

Dodaj komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *