Poprawki Putina reformy emerytalnej wprowadzonej w Dumie: 10 większych zmian w prezydenta, robiąc pełen obrót reformy emerytalnej

Prezydent Rosji Władimir Putin przedłożone poprawki Dumy do ustawy podnieść wiek emerytalny. Nazwał Głównym celem zmian emerytalnych w stabilności i trwałości systemu emerytalnego.

Poprawki Putina reformy emerytalnej wprowadzonej w Dumie: 10 większych zmian w prezydenta, robiąc pełen obrót reformy emerytalnej

„W celu ustalenia dodatkowych gwarancji socjalnych dla obywateli w odniesieniu do których przewiduje się stopniowy wzrost wieku emerytalnego, prezydent wysłał do poprawek do Dumy Państwowej z projektem ustawy federalnej №489161-7« o zmianie niektórych aktów ustawodawczych Federacji Rosyjskiej w sprawie powoływania i wypłaty emerytur " przyjęty przez Dumę Państwową w pierwszym czytaniu z dnia 19 lipca 2018 roku”- podano w komunikacie Kremla .

Ponadto, Władimir Putin przez jego dekretem mianowany wicepremier do sfery społecznej oficjalny przedstawiciel Tatyana Golikova przewodniczącego Parlamentu w rozpatrywaniu tych projektów ustaw.

Wcześniej przewodniczący Dumy Państwowej Wiaczesław Volodin że prezydenckie poprawki do projektu ustawy o zmianie systemu emerytalnego może wejść do dnia 12 września.

„Zgodziliśmy się na spotkanie 12 września, aby dowiedzieć się - być może w tym czasie otrzymał propozycję od prezydent ma inicjatywę ustawodawczą - te zmiany i poprawki, które przychodzić do Dumy Państwowej” - powiedział Volodin.

W czwartek, Wiaczesław Volodin powiedział, że rosyjski prezydent wysłał wprowadzone zmiany do ustawodawstwa emerytalnego w odpowiednich komisjach.

Przypomnijmy, że prezydent popełnił telewizyjnym wystąpieniu do obywateli młynów w dniu 29 sierpnia. Putin podkreślił, że z powodu problemów demograficznych i innych wymaga zmian w systemie emerytalnym, w tym podniesienie wieku emerytalnego.

„Wniosek jest jasny: kurczy się liczba ludności w wieku produkcyjnym - automatycznie zmniejsza możliwość płatności i indeksacji emerytur. Oznacza to, że zmiany są konieczne „- zauważył prezydent.

Jednocześnie, uczynił propozycje, aby dostosować ustawę do podniesienia wieku emerytalnego, który wcześniej został przygotowany przez rząd i przyjęta przez Dumę Państwową w pierwszym czytaniu.

Czytaj więcej:   Opieka nad osobami starszymi: kto może zorganizować opiekę dla osób starszych i niepełnosprawnych

Najważniejszym elementem tej korekty „opuszczanie podwyższone” wiek emerytalny dla kobiet od 63 do 60 lat (obecnie 55 lat). Kobiety, które rodziły się trójką dzieci, bar zmniejszy trzy lata, cztery - cztery, aby ci, którzy mają pięć lub więcej dzieci, mogą przejść na emeryturę po 50 latach.

Dla obywateli, którzy mieli udać się do starego przepisach emerytalnych w ciągu najbliższych dwóch lat, Putin zaproponował ustanowienie specjalnego przywileju - prawo do pobierania emerytury lub renty na sześć miesięcy przed nowym wieku emerytalnego.

Kobiety i mężczyźni, którzy zdobyli doświadczenie 37 i 42, odpowiednio, mogą przejść na emeryturę wcześniej. Pierwsza wersja ustawy przewidziano 40 i 45 lat. W okresie przejściowym, Putin zaproponował, aby utrzymać wszystkie federalnych ulg podatkowych dla nieruchomości i gruntów, działający na 31 grudnia 2018 r.

Oddzielny blok były inicjatywy mające na celu ochronę praw pracowników zbliżających się do wieku emerytalnego (pięć lat przed przejściem na emeryturę). Wezwał również do wprowadzenia odpowiedzialności administracyjnej, a nawet karnej za zwolnienia pracowników przez pracodawców.

Jeśli odpowiedzialność karna jest jeszcze zostać wprowadzone, może służyć jako analog Artykuł 145 Kodeksu Karnego nieuzasadnioną odmowę „do wypożyczenia lub bezpodstawnego zwolnienia kobiet w ciąży i kobiet z dziećmi poniżej trzeciego roku życia.”

„To jest grzywna w wysokości do 200 tys. RUB. lub wynagrodzenie za 18 miesięcy „- powiedział Tatiana Golikova. Według 145. artykułu kodeksu karnego można przypisać nie tylko piękną, ale także pracy przymusowej na okres nawet do 360 godzin.

Zmiany kryminalizowane prezydenta pojawił. „Nieuzasadnione odmowa zatrudnienia lub nieuzasadnionego zwolnienia z pracy osoby, która osiągnęła wiek przedemerytalny” - tytuł nowego artykułu.

Dla tych łamanie będzie karane grzywną w wysokości 200 tysięcy rubli lub wynagrodzenia lub innych dochodów za okres do 18 miesięcy, lub przymusowych robót na okres nawet do 360 godzin.

Czytaj więcej:   Jak usunąć wszystkie spacje w Łańcuch JavaScript

„Na rachunek przedstawił oficjalne pozytywne reakcje Federacji Rosyjskiej i Sądu Najwyższego Federacji Rosyjskiej rządu” - powiedział w memorandum do ustawy prezydenta.

Społeczność biznesowa przeciwko kryminalizacji zwolnień, powiedział: „Gazeta.ru” szef Związku Rosyjskiej Przemysłowców i Przedsiębiorców (RSPP) Alexander Shokhin.

Counter-oferta RSPP - niższe składki ubezpieczeniowe, że pracodawcy płacą za pracowników i emerytów pracujących. „Wtedy pracodawcy będą utrzymywać zainteresowanie pracowników. Ponieważ są one tańsze w zarządzaniu. Jeżeli redukcja będzie znaczący, na przykład, dwa, możemy rozwiązać ten problem bez ugolovki”- powiedział Shokhin.

10 większych zmian w prezydenta, robiąc pełny obrót reformy emerytalnej:

 1. Wiek emerytalny dla kobiet wzrośnie nie więcej niż 63 lat, zgodnie z planem, a nawet 60 lat. W ten sposób stopniowy wzrost wieku emerytalnego zostanie zakończona w pokoleniu kobiet urodzonych w 1968 roku (jest to obecnie 49 lub 50 lat) - wszystkie te i więcej młodych kobiet przejdzie na emeryturę po 60 latach.
 2. Matki wielodzietne mają prawo do wcześniejszej emerytury , w zależności od liczby dzieci. Kobiety z trójką dzieci mają prawo do emerytury na trzy lata przed terminem, a cztery - cztery lata wcześniej. Kobiety, które mają pięć lub więcej dzieci, nie będzie to miało wpływu na zmiany. W chwili obecnej, będą mogli przejść na emeryturę po 50 latach.
 3. Ci, którzy mieli przejść na emeryturę w roku 2019 i 2020 mają prawo do pobierania emerytury lub renty na sześć miesięcy przed nowym wieku emerytalnego.
 4. Zwolnienia z podatku od nieruchomości i innych świadczeń socjalnych na czas trwania okresu przejściowego są zachowane w dawnych granicach emerytury (60 lat dla mężczyzn i 55 dla kobiet).
 5. Zostanie przeznaczone na wsparcie programu zatrudnienia i przekwalifikowanie, również realizowane kontrolę nad ludźmi zwolnienia blisko wieku emerytalnego. Rozwijając koncepcję wieku przedemerytalnym - pięć lat przed osiągnięciem wieku emerytalnego (zamiast obecnych dwóch lat do emerytury).
 6. Proponuje się zwiększenie maksymalnej kwoty zasiłków przedemerytalnych dla osób w wieku z 4,9 tys. RUB. do 11280 rubli. od 1 stycznia 2019 r . Płatności mogą być odbierane przez cały rok.
 7. Reforma emerytalna nie wpłynie ludności tubylczej .
 8. W dniu 1 stycznia 2019 zapraszamy do zacząć płacić 25} {badb73f2af9a38286dda5908a22540552766fc6e9f2d5a1050b34c4fb8d6b80d dodatek do stałej wypłaty emerytury dla emerytów żyjących na obszarach wiejskich, z doświadczeniem nie mniej niż 30 lat w rolnictwie.
 9. Staż pracy uprawniający do wcześniejszej emerytury, proponuje się zmniejszyć do 37 lat dla kobiet i do 42 lat dla mężczyzn.
 10. Kwestia utrzymania istniejących korzyści regionalnych (bezpłatnych przejazdów środkami transportu publicznego, na dodatki mieszkaniowe przy przebudowie i przerw gazyfikacji na zakup leków i innych.) Musi zostać rozliczony regiony.
Czytaj więcej:   Jak stworzyć brukowiec maynkraft

źródła:

 • https://www.gazeta.ru/
 • https://www.rbc.ru/

Wybierz swój język

polskiangielski niemiecki hiszpański francuski włoski portugalski turecki arabski ukraiński szwedzki węgierski bułgarski estoński Chiński (uproszczony) wietnamski rumuński tajski słoweński słowacki serbski malajski norweski łotewski litewski koreański japoński indonezyjski hinduski hebrajski fiński grecki holenderski Czech duński chorwacki Chiński (tradycyjny) Filipińska urdu Azeybardzhansky ormiański Białoruski bengalski gruziński kazachski Kataloński mongolski rosyjski Tadzhitsky Tamil'skij telugu Uzbetsky


Dodaj komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *