Przydatne funkcje patio

Jaki jest patio ?

Pomysł na stworzenie platformy w podwórzu z meblami ogrodowymi, utwardzona kąpieli słonecznych, grillem i miejscem do zabaw dla dzieci w stosunkowo chłodnej strefy klimatycznej, jak Rosja pojawiła się stosunkowo niedawno. Nawet słowo „patio” - pochodzenia hiszpańskiego i oznacza „dziedziniec bez dachu.”

Teraz jednak popularność patio szybko rośnie dzięki zrozumieniu jego przydatnych i walory dekoracyjne. Jest bardzo wytrzymała i praktyczna konstrukcja, która rozciąga się na przestrzeń mieszkalną domu i poza nim jest dobrym miejscem do rekreacji i rozrywki w okresie letnim.

Przydatne funkcje patio

Lokalizacja na patio mogą służyć różne części witryny. Taras znajduje się przy wyjściu z obiektu lub nawet z dala od budynków, na przykład, w pobliżu stawu lub grilla. Decyzja o tym, gdzie będzie znajdować się na patio , zależy głównie od funkcji przypisanych do niego.

Będzie on wykorzystywany przede wszystkim jako zewnętrznego pokoju dla dobrej pogody i stół z krzesłami, gdzie można usiąść, czytałem, opalać się i pogawędzić ze znajomymi? Jeśli tak, to może być konieczne włączenie tutaj grilla? Czy meble ogrodowe na postoju patio lub przenośny?

Opcja patio z grillem
Opcja patio, gdzie można usiąść, czytać, opalać się i pogawędzić z przyjaciółmi
Patio - zarówno na zewnątrz pokój dla dobrej pogody i stół z krzesłami

Chcesz mieć więcej miejsca tutaj, gdzie dzieci mogą grać? Chcesz ciągnąć linę tutaj do suszenia ubrań? Odpowiedzi na te pytania pomogą Ci dokładnie określić typ patio, jego wielkości i jego elementów składowych.

Ponadto należy wziąć pod uwagę kilka dodatkowych ale bardzo ważnych czynników. Na przykład, czy patio dostać wystarczająco dużo światła słonecznego, czy istnieje wystarczająca ochrona przed słońcem południa lub silnych wiatrów?

Jeśli patio planuje się wykorzystać miejsce, gdzie można usiąść spokojnie i czytać, to może być umieszczone w cieniu drzew rosnących na miejscu. Betonowa platforma może przekształcić mało używany zarośnięty ogród w ładnym rogu prywatności i relaksu. Takie strony są dobrze zorganizować dekoracyjne elementy - grządek, grupy krzewów, pergolach i krata, zjeżdżalnie alpejskie.

Opcja patio w cieniu drzew

Jeśli korzystać z patio do opalania, to większość dnia powinien znajdować się pod słońcem. A jeśli używasz patio na pikniki i rozrywki, to musi mieć zarówno słoneczne i zacienione obszary i umieszczone tak, że łatwo jest pójść do kuchni.

Główną cechą patio - miejsce do odpoczynku, teren rekreacyjny. Dlatego ważnym elementem jest ochrona prywatności i od zewnątrz, niespokojnym świecie.

źródło

Wybierz swój język

polskiangielski niemiecki hiszpański francuski włoski portugalski turecki arabski ukraiński szwedzki węgierski bułgarski estoński Chiński (uproszczony) wietnamski rumuński tajski słoweński słowacki serbski malajski norweski łotewski litewski koreański japoński indonezyjski hinduski hebrajski fiński grecki holenderski Czech duński chorwacki Chiński (tradycyjny) Filipińska urdu Azeybardzhansky ormiański Białoruski bengalski gruziński kazachski Kataloński mongolski rosyjski Tadzhitsky Tamil'skij telugu Uzbetsky


Czytaj więcej:   Rodzaje farb do pracy elewacji: swoje mocne i słabe strony

Dodaj komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *