Pompy głębinowe wody do zadawania pytań: jak wybrać i zainstalować własny

Szczęśliwi właściciele domków i ogrodów odbywa się w zielonej oazie co najmniej sześć miesięcy w roku. Ale przyzwyczajeni do komfortu obywateli czasami z trudem poruszał się w domku. Życie na świeżym powietrzu może być skomplikowane problemy z wodą. Często zdarza się, że do domów nie jest centralnie przeglądowi. Z sytuacji konieczne jest inaczej. źródła wody są w pobliżu rzeki i stawy. Właściciele domów kraju wybuchają studnie, studnie wiercone. We wszystkich przypadkach, gładki przepływ płynu dostarczy pompy zanurzeniowe dla wody.

Spis treści artykułu

 • Filmy: do jakiej głębokości może podnieść pompę zatapialną wody
 • Jako kraj, aby rozwiązać problem wody
 • Jakie są pompy
  • Pit, a wiertniczych urządzenia elektryczne
  • wirówki i wibracyjne
 • Jako pompy do pompowania wody
 • Gatunki i zasada działania pomp
 • Jak wybrać pompy głębinowej
 • Jednostka nabycie do ścieków
 • Jako samodzielnego montażu pompy głębinowej

Filmy: do jakiej głębokości może podnieść pompę zatapialną wody

Jako kraj, aby rozwiązać problem wody

Najprostszym sposobem - wydać przyniósł w dużych pojemnikach płynnych. Dzięki tej konwencjonalnej uchwytem pompy. Rozwodzić na ten temat nie jest konieczne. Zazwyczaj taki sposób dostarczania wody stosuje się tylko w etapie budowy. Po wybudowaniu budynku musi nadal posiadać dobrze lub odwiertu. Pojemność zbiornika nie wystarczy dla wszystkich potrzeb, a gorące lato niezbędna wilgoć dostaje nieprzyjemny zapach i jest zepsuty.

Jeśli zdecydujesz się wykopać studnię, należy przemyśleć wymiarów. Użyj specjalnego sprzętu wskazany na głębokości ponad dziewięciu metrów. Najlepszym rozwiązaniem dla domku - 20-25 metrów. Pozorna taniość studni spowoduje wydatków na urządzenie typu wtryskiwacza.

Ważne jest, aby upewnić się, że poziom wody nie spadnie poniżej metra. W przeciwnym razie pompa spadnie piasek, muł, tak że szybko się zepsuje.

Jakie są pompy

Istnieją dwa typy pomp: powierzchnia i utonął. Pierwszy zestaw na ziemi, ich pojemność jest mała, z dopływem wody z głębokości nie mogą sobie poradzić. Podwodnych pompy gwarantują życie właściciele beskhlopotnuyu.

Zakres stosowania tych urządzeń jest bardzo szeroki. Oni są pompowane, pompowana woda doprowadzana do instalacji wodnej. Skręć terytorium do baśni, tworząc niesamowite fontanny i wodospady również pomóc głębinowego ogród. Praktyczne ogrodnicy już dawno zapomnieli o podlewanie: dba o Sprytny system nawadniania z pompą elektryczną. W przypadku braku urządzeń kanalizacyjnych usuwa resztki działalnością człowieka.

Nasze zalecenia dotyczące wyboru i instalacji pomp, które ułatwią życie kraju.

Czytaj więcej:   5 sekretów truskawek

Pit, a wiertniczych urządzenia elektryczne

Pompy otworowe zatapialna

Urządzenia studzienek do otworu wlotowego wody w dnie. Dzięki takiemu układowi, czasy jednostkowe jest zanurzony w cieczy i jest chłodzone, więc nie ma przegrzania. Lepiej kupić model z wbudowanym wyłącznikiem pływakowym, a następnie w przypadku braku wody urządzenie nie palić i wyłącz.

Najlepszym rozwiązaniem dla domów wiejskich są uważane za dobrze. Głębokość wiercenia zależy od jakości wody. Jeśli jest nasycona żelazem, zapaść się pod ziemię 50-60 metrów. Wraz ze wzrostem w tym przypadku obsługiwać dowolną zatapialną pompę wodną. Ale muszę bulić na filtrach. Nie ryzykuj zdrowia i nieoczyszczonej wody pitnej.

ciecz netto nie muszą być czyszczone, co oznacza, że ​​pieniądze zostaną zapisane. Ale dziura jest lepiej, aby głębiej - na 110-140 metrów. Zapewnia to dużą moc strumienia. W związku z tym potrzeba silniejszego instrumentu studni.

Ich średnica wynosi tylko 3-4 cali. Zawartość substancji stałych w wodzie nie jest przeszkodą dla skutecznego działania. Istnieją modele, które mogą również płyn poziomo z rzeki lub jeziora. Takie asystenci używany i w dużej odległości od domu.

wirówki i wibracyjne

Zasada działania odróżnić maszyn odśrodkowych i wibracyjnych.

pompa głębinowa nadaje się do wibrujących studnie, niedrogie urządzenie z niską wydajnością.

Jednostki odśrodkowe są uważane za bardziej zaawansowane, jak są one wykorzystywane w studzienkach, a studzienki, są one podzielone na dwa typy:

 • Śruba (pompy przystępne które kierują czystej cieczy z zanieczyszczeniami nie więcej niż 300 g / m³);
 • wir (bardziej wydajne maszyny, ale odpowiedzi na wszystkie zanieczyszczenia w wodzie).

Pompy do studni i odwiertów jest łatwa do wdrożenia komponentów automatyki. Spowoduje to utworzenie autonomicznego systemu zaopatrzenia w wodę.

Jako pompy do pompowania wody

Nie tylko do doprowadzenia wody do domu, czasem trzeba się go pozbyć. Wypompować wodę z basenu lub odwodnienia pomoże ogród pompa głębinowa. Ale lepiej jest, aby poradzić sobie z tym problemem pompy zatapialne.

Pompę wysokiego ciśnienia zapewnienia ciśnienia koniecznego do nawadniania w ciągłym

Na wiosnę, będzie opróżnić piwnicę i piwnica. Lato pomoże usunąć wodę z basenu i przemyć sztuczny staw. Jest on niezbędny do czyszczenia studni z piasku i gliny. Rozmiar i waga tych pomp są małe, będą mogli poruszać nawet delikatne kobiety. Służą one jako jednostki przez długi czas i rzadko wymagają serwisanta naprawy pomp.

Zastosowanie konkretnego modelu ze względu na zanieczyszczenie wody. Istnieją pompy do pompowania cieczy zawierających cząstki stałe i pompy do czystej wody.

Gatunki i zasada działania pomp

 1. Wirnik wielokanałowe urządzenie nie są silnie zanieczyszczone wody, na przykład deszcz. Nie ma problemu, tylko on przechodzi cząstek około centymetra. Im większa wielkość miotów jednostki, i to wywala.
 2. Urządzenie jest wirnik jednokanałowy silne. On podatny do większych zanieczyszczeń mechanicznych, a nawet odpadów kału.
 3. Innym Zatapialna pompa brudnej wody - z wirnikiem otwartym. Szybkie i oczyszczenie ścieków i szamba bez problemów.
 4. Najbardziej trwałe i opłacalne narzędzie do brudnej wody - odwodnienie (odchody) z urządzeniem tnącym. brudny płyn wchodzi do pierwszego zestawu do wejścia chopper. Ciśnienie duże cząstki są podzielone na małe. Urządzenie radzi sobie z wszelkich odpadów.
Czytaj więcej:   Rozwój aplikacji mobilnych i stron

Konstrukcja instrumentu jest taka sama i nie pozwala im działać w trybie bezczynności. Automatyzacja w takich przypadkach, pompa wyłącza się. agregaty wygląd określony przez materiał obudowy. wzór uwolnienie z tworzywa sztucznego i stali nierdzewnej lub żeliwa. Ostatni przetworzony największe cząstki - do 35 mm, chociaż tworzą czwartą całkowitej objętości cieczy. Te pompy elektryczne są bardzo wytrzymałe.

Pompa zatapialna do ścieków AL-KO spustowy

Pompa zatapialna urządzenie do dostarczania wody we wszystkich różnych modeli, ale zasada wspólnego. Koło z wirującymi łopatkami wewnątrz jednostki, przy czym jednostka do napełniania wodą. Siła odśrodkowa naciska płyn jest podawany do kanału, a to w odniesieniu do ogrodzenia.

Komora pracuje pompa odwadniająca jest duża, zanieczyszczenia w nim nie są opóźnione. portu ssania znajduje się na dole, więc woda jest wypompowywana całkowicie. Przegrzania lub „single” operacja nie jest możliwa dzięki wbudowanemu w automatyzacji. Samo urządzenie w razie potrzeby dzięki „smart” wyłącznikiem pływakowym.

Jak wybrać pompy głębinowej

Wybór zależy od dwóch czynników: natężenia przepływu, czyli ilości cieczy, która jest pompowana na minutę, a ciśnienie - jak wysoko maszyna może podnieść wodę.

Niestety, urządzenia absolutnie bezgłośny jeszcze nie wynaleziono. W ciągu dnia produkowane dźwięki zlewają się z szelestem liści, i rozmawiać na tle nie może być słyszalny. A w nocy, kiedy każdy szelest uniemożliwia pełne snu, może być bardzo irytujące. Jeśli jesteś przyzwyczajony do ciszy, zwrócić uwagę na priorytetową objętości roboczej.

Jeden z najlepszych w stosunek „cena-jakość” są pompy głębinowe AL-KO do brudnej i czystej wody

Określić prędkość przepływu wody jest łatwe. Jedna osoba nie jest wymagane więcej niż 1000 litrów dziennie, odpowiednio, cztery - w ciągu 4000. W związku z tym, nie jest cyfra kontrolna - maksymalny przepływ. Zwykle dla członków rodziny 4-5 spożywane 30 litrów na minutę. Właściciele plantatorów są dodawane do liczby objętości płynu do nawadniania. Standardowa sekcja brakuje dwóch tysięcy litrów dziennie. Wszystkie dźwigi jednocześnie nie są włączone, więc większość wody zużywana rzadko.

Ważne jest, aby określić ciśnienie. Od wysokości budynku, dodać 6 metrów. Bierzemy pod uwagę możliwą współczynnik strat, należy pomnożyć przez 1,15. Jeżeli wysokość budynku 8 metrów, ciśnienie (8 + 6) = h1,15 16,1m. Do tego dobrze. Instalując pompę w studni jest dodawany do odebranych danych jego głębię.

Dobrze jest daleko od miejsca zamieszkania? Pamiętaj podczas dostarczania płynu do domu strat wysokości jednej głowicy gazomierza 10 metrów rurociągu.

Czytaj więcej:   Możliwe modele obcinacz do koszenia trawy

Jednostka nabycie do ścieków

Po wybraniu urządzenia, zastanowić się, jak brudna woda będzie wypompować. Lepiej jest kupić uniwersalne urządzenie, które będzie wyczyścić wszystko. Wielkość cząstek, które może obsługiwać, bez ingerencji w specyfikacjach. Aby dać najlepszą opcją byłoby szereg co najmniej dziesięć.

Filtry Od czasu do czasu konieczne jest czyszczenie i zmiana. Prostota konstrukcji pozwala na wymiennych filtrów z rąk.

Jako samodzielnego montażu pompy głębinowej

Oczywiście, lepiej jest zaufać profesjonalistom, ale jeśli masz wiedzę techniczną, można poradzić sobie z tym zadaniem na własną rękę.

rozpoczyna się od montażu pomp zatapialnych pomiarów. Manometr wskazuje ciśnienie, które jest tworzone, oraz specjalne szczypce - pobór prądu. Ścigaj się z czasem tankowaniu zegar, którego objętość wiesz na pewno. Więc określić przepływ wody.

Montaż Zatapialna pompa ściekowa

Uważnie przeczytać obwód łączący pompę i wszystkie dokumenty dołączone do urządzenia. Twoje wpisy muszą być zgodne z określonymi cechami. Ewentualne rozbieżności, często przekraczające normy, powinny być usunięte: pokrycie zatrzask, podnieść odporność. Lepiej użyć dobrego projektu, sporządzonego przez właściwe inżynierów.

Przygotować kabel, rury, liny do ubezpieczenia, zacisków i złączek. Urządzenie jest umieszczone do nawadniania - również pochodzić w wężu poręczny.

Lub dołączyć go do rury ciśnieniowej pompy za pośrednictwem sprzęgieł. Po dołączeniu do obejm podłączyć kabel. Podnieść lub obniżyć urządzenia trzymając za kabel jest zabronione. Działania te prowadzone są przez uwięzi.

Kluczowy moment - tonący w głąb urządzenia. Spróbuj wyciągnąć go delikatnie i precyzyjnie. Następnie przychodzi czas testów. Sprawdź, czy uziemienie, terminarz, izolacja była w porządku.

Zapewnienia bezpieczeństwa - uruchomić silnik. O godzinie powinien działać przez jakiś czas. Nie ma problemu? Następnie podłącz obciążenie bezpiecznie. Urządzenie jest gotowe do pełnej obsługi.

Instalacja pompy wgłębne

Niestety, często krótkotrwałe Pompy ogrodowe zadowolić właścicieli. Błędy w pracy projektowej i instalacji, niewłaściwy dobór sprzętu prowadzi do ich szybkiego uszkodzenia. Z powodu nieprawidłowo wybrany zakres pracy silnika spalania. Jeśli nie jesteś pewien swojej wiedzy technicznej, zwracam się do ekspertów, to będzie bardziej wiarygodne.

Mamy szczerą nadzieję, że te wskazówki pomogą Ci zaoszczędzić od codziennych problemów. Mierzona życie kraj bez problemów z zaopatrzeniem w wodę i kanalizacja zostaną wypełnione jasnym zdarzeń i dobrego nastroju. Gorące lato, niezapomniane pikniki i doskonałych roczników wy miłośnicy country!

Wybierz swój język

polskiangielski niemiecki hiszpański francuski włoski portugalski turecki arabski ukraiński szwedzki węgierski bułgarski estoński Chiński (uproszczony) wietnamski rumuński tajski słoweński słowacki serbski malajski norweski łotewski litewski koreański japoński indonezyjski hinduski hebrajski fiński grecki holenderski Czech duński chorwacki Chiński (tradycyjny) Filipińska urdu Azeybardzhansky ormiański Białoruski bengalski gruziński kazachski Kataloński mongolski rosyjski Tadzhitsky Tamil'skij telugu Uzbetsky


Dodaj komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *