talon: jak zwrócić pieniądze z talon

Co zrobić, gdy po raz kolejny przedstawił darem jest absolutnie niepotrzebny talon? Najbardziej racjonalne wyjście - gotówka go (tzn dostać w swoje ręce na pieniądze, który potwierdza zapłatę).

talon: jak zwrócić pieniądze z talon

Raz w oczekiwaniu na święta mamy do czynienia z pytaniem dywagacje: co dać? Ale sprzedawców towarów i usług w odpowiedzi zawsze jest chętnie oferują uniwersalne lekarstwo przeciwko takiej agonii - talon .

Pozwala jego szczęśliwym posiadaczem wybierać z całej gamy różnorodności jest to, co on naprawdę potrzebuje.

Teoretycznie, wynik musi pozostać zadowolony ze wszystkiego, a on dawcą a biorcą prezent, i, oczywiście, ten, który wydał certyfikat - jak miał już zagwarantowaną sprzedaż.

Ale, niestety, w rzeczywistości czasami idzie całkowicie błędne: łańcuch szczęśliwych ludzi wchodzących kto został obdarzony najbardziej certyfikat.

Starając się jak najszybciej do zwalnia się przedstawić problem, niektórzy nawet nie myśleć o tym, czy dana osoba obdarowany może korzystać z certyfikatu.

No, na przykład przedstawiony certyfikat do odwiedzenia basenu, którzy nie potrafią pływać, lub przebieg usług kosmetologia urodzin przeciwwskazane ze względów zdrowotnych.

Co zrobić, gdy po raz kolejny przedstawił darem jest absolutnie niepotrzebny certyfikat ? Najbardziej racjonalne wyjście - gotówka się z nim (tzn dostać się w ręce pieniędzy, którą potwierdza zapłatę).

I orzecznictwo panujących wyraźnie stwierdza: takie prawo w posiadacz świadectwa. To się po prostu pamiętać, że sklep lub salon, który został już wdrożony certyfikat nie podobać perspektywa rozstania z pieniędzy - więc jego pracownicy będą w każdy sposób, aby udowodnić, że klient w tym przypadku nie jest w porządku.

Czytaj więcej:   Aida dla Windows 7 X32

Zastanów się, co możesz dać im licznik w odpowiedzi na:

1. „Gift Certificate - nie jest towarem, a więc wymiana i zwrot nie może być”

W odniesieniu do charakteru prawnego talon jasno wyraził Sąd Najwyższy: formę potwierdzenia zaliczki otrzymanej przez sprzedającego dla przyszłych zakupów do niego (numer sprawy 57-KG15-7).

Dlatego certyfikat naprawdę nie może być utożsamiane z produktem, ale na podstawie tej odmowy zwrotu niesłusznie. Zależność pomiędzy sprzedającym a kupującym, przedstawiając zaświadczenia reguluje ustawa o ochronie konsumentów.

I to pozwala konsumentowi do odmowy wykonania umowy i żądać zwrotu pieniędzy, powołując się na jego brak informacji na temat produktu lub usługi (art 12).

Ponieważ dane o wszystkich proponowanych produktów lub usług w ramach jednego certyfikatu jest niemożliwe zawierać wszelkie roszczenia będą zawsze uzasadnione - a to oznacza, że ​​sprzedawca musi zwrócić pieniądze.

2. „Bez otrzymania zwrotu pieniędzy nie może być”

Ta sama ustawa w sprawie ochrony konsumenta nie pozwala sprzedający używać czek jako motywem odmowy na nabywcę (art 18).

Obecność nabywcy certyfikatu z nazwą i oficjalnych symboli odpowiedniego sklepu jest przekonujący dowód, że naprawdę miał rację tutaj. Dlatego sprzedawca jest zobowiązany do przedstawienia dodatkowych dowodów, aby ją odrzucić.

3. „Zasady sklepu specjalnie zakazać otrzymać zwrot pieniędzy za zakupione bony”

Sklepy, restauracje i inne placówki, które działają na sprzedaż certyfikatów, zazwyczaj swój wewnętrzny zestaw zasad ich stosowania.

Ale nawet gdyby ustawić ścisłego zakazu zwrotu pieniędzy za certyfikaty, sprzedający nadal nie ma prawo odmówić klientowi.

Wszelkie postanowienia, które naruszają prawa konsumentów w porównaniu z prawem, są nieważne z mocy prawa (art 16 ustawy o ochronie konsumentów).

Czytaj więcej:   SEARCH wartości Excel w wielu kolumnach

Więc nie krępuj się uzbrajać w prawo i poprosić o zwrot świadectwa, jeżeli wniosek bardziej przydatna do niego i nie został znaleziony.

Jeśli sprzedawca odmawia zrobić dobrowolnie, odnoszą się do sądu. To jest możliwe, aby zbierać pieniądze nie tylko na świadectwie, ale także odszkodowania za szkody moralne.

Autor: Irina Sivakov, PhD

źródło

Wybierz swój język

polskiangielski niemiecki hiszpański francuski włoski portugalski turecki arabski ukraiński szwedzki węgierski bułgarski estoński Chiński (uproszczony) wietnamski rumuński tajski słoweński słowacki serbski malajski norweski łotewski litewski koreański japoński indonezyjski hinduski hebrajski fiński grecki holenderski Czech duński chorwacki Chiński (tradycyjny) Filipińska urdu Azeybardzhansky ormiański Białoruski bengalski gruziński kazachski Kataloński mongolski rosyjski Tadzhitsky Tamil'skij telugu Uzbetsky


Dodaj komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *