Urodzajny ogród: dbanie o rośliny

 Spośród działań  ze zbioru ochrony owoców łożyska ogrodzie dotyczy ochrony przed mrozem ogrodów, zapewniając zapylania drzew owocowych, co zapobiega pękaniu rozgałęzienia ochrony korony przed chorobami i szkodnikami.

Walka z mrozem na żyznej ogrodzie

Wiosenne przymrozki - rano (w centralnych obszarach w drugiej połowie maja, a południowe regiony w kwietniu i na początku maja) są bardzo często zabić pąki, kwiaty i młode jajniki, powodując znaczny lub nawet całkowitej utraty plonu. Większość drzew owocowych kwiaty zabity przez 1,5-2 stopni poniżej zera. Oznaki ewentualnego ataku poranku są opady deszczu w godzinach wieczornych, z zaznaczonym chłodzenia ósmej lub dziewiątej wieczorem i spokojnej pogodnej nocy.

Podstawowym i głównym sposobem radzenia sobie z mrozami  w żyznym ogrodzie jest dymlenie . Chroni ogrody z przymrozkami do 2-4 stopni. Lepiej jest wydać dymlenie zbiorczo całą wioskę, aby stworzyć wystarczająco silny zasłonę dymną.

Podstawowym i głównym sposobem radzenia sobie z mrozami w ogrodach jest dymlenie

Dymlenie płonie różne powolne spalanie materiałów tworzących duże ilości dymu, takich jak polupreloy słomy, opadłych liści, mchu, ziemniaczanej naci, chwastów, ściółki, torfu i innych. Fumigacja ciągłych tablic na każdy hektar konieczne jest stworzenie 80-100 pale stos, równomierne rozprowadzenie ich na całym obszarze. Fumigacja małym podwórku ogród 5-10 wystarczających mnóstwo dymu.

Przygotowuje materiały palne i zorganizować mnóstwo dymu z wyprzedzeniem. Stos dymowe 1.25-1.5 m szerokości i wysokości 0,5-0,75 m. W środku stosu znajduje się materiał legkogoryaschy (zarośli, suchą słomę, suszone liście, etc.), a następnie umieścić warstwę powolnego spalania materiałów dymu formowania (torfowego) oraz górny powleczony cienką warstwą torfu i ziemi. Stosy zostają otwory dla dymu i ciepła. Otwór zapłonu wstawienie masę słomy. Lit  dymu stos wiatrem, ze spadkiem temperatury o 1-2 ° C. Jeśli stos spalania ogień i daje trochę dymu, a następnie wrzucić go na drugim darni lub ziemi i lekko zbita z łopatą. Ugaszony stos, wręcz przeciwnie, rozluźniona i uzupełniany materiał legkogoryashim.

Czytaj więcej:   Kiedy kopać ziemniaki: charakterystyka i czas dojrzewania, metody zbierania ziemniaków

Należy zachować ostrożność tak, że  mnóstwo dymu z wędzonego równomiernie. Przerywają dym jest w każdym razie niemożliwe. Zazwyczaj, ważne jest, aby zapewnić powstawanie dobrej zasłoną dymną przed wschodem słońca, a na wschód słońca. Po wschodzie dymu się przez dwie do trzech godzin.

Biorąc pod uwagę możliwość ponownego wystąpienia przymrozków, sterty po każdej dymiący odnowić. Zbierane dla dymiący i pozostały niewykorzystany materiał leżał w pryzmach kompostowych na nawóz.

Nasze artykuły z „ogrodu owocowego» »» »»

***

Wideo: Alternatywnym sposobem ochrony drzew owocowych przed mrozem

Jak chronić brzoskwini, moreli, jabłko, gruszka, od wczesnych wiosennych mrozów lub przy pomocy którego opóźnienie kwitnienia 7-10 dni, praktyczne porady

***

            Zapewnienie zapylaniu drzew owocowych

W pyłku drzew owocowych wektory są owady, głównie pszczoły

Większość ras i odmian owocowych dla normalnego tworzenia jajnika wymaga zapylenia krzyżowego . Tylko pod tym warunkiem, ogród może być bardzo wydajne. Kiedy self-zapylanie takie same (z własnym pyłkiem lub pyłkiem z innych drzew tego samego gatunku), większość odmian naprawdę nie wiążąc lub wiązanie owoców jest bardzo mała. W związku z tym, w ogrodzie jest to konieczne, aby mieć kilka odmian każdej rasy.

W pyłku drzew owocowych wektory są owady, głównie pszczoły. Bliskość pasiece ogrodzie znacznie zwiększa wydajność drzew owocowych. Dlatego w każdej zbiorowej ogrodzie w każdej wsi musi mieć pasiekę w wysokości od dwóch do trzech uli na hektar ogrodu.

***

Wideo: Zapylenie krzyżowe

Wysłany: 05 października. 2012Vladimir Stepanov, CEO rosyjskich NGO Gardens, mówi o potrzebie wzajemnej zapylania roślin. Jak wybrać odpowiednie rośliny, aby uzyskać maksymalną wydajność?

***

  Oświadczenie zaścianka z gałęzi owoców drzew

Bez zaścianka gałęzie uginają się pod owocami są często łamane i owoców kruszą przed wiatrem
Czytaj więcej:   The dotacji państwowych na mieszkania w 2018 roku

Z dobrych zbiorów jabłek i gruszek umieścić jej pomocników lub chataly . Bez oddziałów zaścianka ładunkiem z owocami są często łamane i owoców kruszą od wiatru. instalacja korzeń zaścianka   pod drzewami następuje, gdy owoce osiągnęły wielkość orzecha włoskiego.

Umieścić pomocników pionowo, a więc, że są one podparte drugą połowę długości gałęzi zamiast podstawy i końców nich. Dla zaścianka są bieguny na szczycie z widelcem. Jeśli na końcu słupa znajduje się widelec, a następnie oddziały Polakom związać rozcięte, lin, szpagatów.

Nasze artykuły z „ogrodu owocowego» »» »»

Dobrym sposobem ustalania zaścianka (chatalovki) jest uważany za parasol . Gdy parasolka chatalovke od głównego pnia nadanie wysokiego nadciśnienia (korony powyżej). Do niego jest przyłączony do górnej części bieguna, która jest związana z innymi biegunami, rozmieszczonych poziomo koronowe koło. Z ramą, złożoną z biegunów odpowiednich gałęzi wiązać koronowych.

Chatalovka parasol drzewo

Po usunięciu owocu jej pomocników został usunięty i oddany do przechowywania. W przypadku prawidłowego stosowania, zaścianek i właściwe przechowywanie one służyć przez kilka lat.

Również rozpocząć stosowanie nowego sposobu składowania gałęzi zbiorów poprzez przymocowanie ich przewodów do łączenia z pierścieniem wykonanym z grubszymi drutami (25-30 centymetrów średnicy). Pierścienie są umieszczone w środkowej korony i drut odejścia od pierścienia do gałęzi w kierunku promieniowym oraz w przybliżeniu poziomo. Aby nie uszkodzić gałęzie drutu, nakładają one małe pierścienie składające się z kilku drewniany okrągły kij, przez który przechodzi przewód.

Terminowe wdrożenie środków służących pielęgnacji upraw owocowych w ogrodzie - powodzenia w uzyskaniu obfite żniwo.

***

Wideo: Wsparcie dla niewymiarowych ogrodzie

Prześlij Data: 22 czerwca. 2011

Evgeny Fedotow pokazuje jak zrobić jeden z następujących nośników dla nisko rosnące (karłowatej) ogród.

Czytaj więcej:   Planowanie sadzenia płodozmianie warzywny

***

Wideo: Chatalovka dla shtambovoy porzeczki

Na stam agrest i porzeczki, zwłaszcza czarny, jest bardzo dużo owoców i gałęzi, nie mogąc znieść obfite żniwo, po prostu załamać.

***

Wideo: Obsługuje dla oddziałów owoców drzew

Film opisuje wsporniki dla drzew owocowych ***

Podstawowa operacja pielęgnacja ogrodu podczas owocowania zredukowane do wydarzeń i zapewnić wysokie i stabilne plony i największe trwałość drzew owocowych. Dlatego dbanie o ogród owocowy rozrodczym powinny być zredukowane do akumulacji składników odżywczych w glebie, przy zachowaniu normalnej wilgoci i przepuszczalność powietrza, a także działania, które zapewniają edukację i ochronę liści oraz bezpłatny dostęp do niej powietrza i światła. Powietrze i światło są również niezbędne dla prawidłowego rozwoju płodu.

Nasze artykuły z „ogrodu owocowego» »» »»

style="vertical-align: inherit;">źródło

 

Wybierz swój język

polskiangielski niemiecki hiszpański francuski włoski portugalski turecki arabski ukraiński szwedzki węgierski bułgarski estoński Chiński (uproszczony) wietnamski rumuński tajski słoweński słowacki serbski malajski norweski łotewski litewski koreański japoński indonezyjski hinduski hebrajski fiński grecki holenderski Czech duński chorwacki Chiński (tradycyjny) Filipińska urdu Azeybardzhansky ormiański Białoruski bengalski gruziński kazachski Kataloński mongolski rosyjski Tadzhitsky Tamil'skij telugu Uzbetsky


Dodaj komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *