Piwonie wyblakłe - co robić? kwiaciarnia błędy.

Jak karmić roślina i kiedy to zrobić cięcia, aby zadowolić swojego piwonie kwitnienie każdego roku!

Przycinanie zrobić piwonie po kwitnieniu?

Bardzo często niedoświadczonych hodowców wyciąć piwonie u nasady natychmiast po ich ottsvetut. piwonie przycinanie po kwitnieniu, nie powinieneś tego robić, bo to w tym okresie pąków kwiatowych, które zamieniają się w luksusowych kwiatów na następny rok. W tym samym okresie, piwonie rozpocząć przechowywanie substancji odżywczych, dzięki którym rośliny zostaną opracowane w przyszłości. A liczba liści na krzaku odgrywa ważną rolę w tym procesie. Dlatego odcięcie łodygi i liście korzeniowe, Kwiaciarnia ryzykuje znacznie osłabić lub nawet zniszczyć piwonie nieodwołalnie.

Kiedy i jak odciąć piwonie po kwitnieniu? Do następujących piwonie roku może zadowolić piękne i soczyste kolory, nie można całkowicie odciąć wyblakłe łodygi kwiatowe z pąkami. Konieczne jest, aby opuścić dolną część szypułki z 2-3 liści. W piwonie okopowych może być tylko jesienią po rozpoczęciu mrozoodporne. Jednocześnie nad nerkami, pozostawić pnie 20-30 mm, niezawodny ukrywając je przed mrozem.

W trosce o młodych (do trzech lat) krzewów piwonie jest regularne podlewanie i rozluźnienia gleby. Starsze krzewy wymagają regularnego nawożenia. Bush piwonie było silne, zdrowe i obfite kwitnienie, musi być karmione co najmniej trzy razy. Oto jak to zrobić:

Pierwsze piony zasilające produkowane wczesną wiosną, gdy śnieg zaczyna schodzić. Gleba w bawełnę wlać 10-15 gramów azotu i 10-20 g potasu. Zrobić nawóz powinien być bardzo ostrożny, aby nie spaść na szyjce buszu. Roztwór rozmrażano w wodzie, wsiąkać do gleby i nawożenia roślin.

Drugi karmienie odbywa się podczas tworzenia pąków kwiatowych, aby poprawić jakość kwiatów. W tym celu rozpuszcza 15-20 gramów, fosforu, potasu i 10-15 g 8-10 g azotu.

Czytaj więcej:   Jakie kwiaty rosną na łóżku - przegląd roślin ze zdjęciami

Trzeci jest przeprowadzany 10-14 dni po kwitnieniu. Jak już wspomniano, po kwitnieniu pąki zaczynają układać na następny rok (tzw odnowienia nerki), a nie ma nic lepszego niż do mieszaniny potasu (10-15 gramów) i fosforu (15-20 gramów) karmić piwonii.
------
Dołącz ogrodzie kwiatowym https://vk.com/flowering__garden

Wybierz swój język

polskiangielski niemiecki hiszpański francuski włoski portugalski turecki arabski ukraiński szwedzki węgierski bułgarski estoński Chiński (uproszczony) wietnamski rumuński tajski słoweński słowacki serbski malajski norweski łotewski litewski koreański japoński indonezyjski hinduski hebrajski fiński grecki holenderski Czech duński chorwacki Chiński (tradycyjny) Filipińska urdu Azeybardzhansky ormiański Białoruski bengalski gruziński kazachski Kataloński mongolski rosyjski Tadzhitsky Tamil'skij telugu Uzbetsky


Dodaj komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *