Papryka i bakłażan w szklarni: tajemnice uzyskania dobrych zbiorów w uprawie wspólnego

Papryki i bakłażanów uprawiane w szklarni razem , jak to możliwe, ponieważ oba rodzaje Warzywnictwa są termofilowa i mają podobny tryb nawadniania. Jednak lepiej jest zrobić bez gorzkich odmian papryki, a także zapylenie krzyżowe może zranić i wszystkie warzywa, aby gorzki. Jeśli zdecydujesz się rozwijać, a słodkie i gorzkie odmiany papryki w szklarni, musimy zostawić odległość między roślinami z co najmniej 20 cm.

Papryka i bakłażan w szklarni:

tajemnice uzyskania dobrych zbiorów w uprawie wspólnego

Te ciepłolubne południowe warzywa jak papryka, bakłażany , które mają podobne warunki uprawy, mogą być sadzone i rosną razem. W warunkach środkowej strefie tych dwóch kultur są uprawiane głównie w szklarniach lub cieplarniach, w tak zwanym „pomieszczeniu”.

Załóżmy, zrozumieć, co robić i jak bakłażan i papryka w szklarni lub w szklarni, nie kolidują ze sobą, i dał dobre plony.

Przygotowanie do przesadzania sadzonek

Bakłażan sadzonki gotowe do sadzenia

Uprawiane lub zakupione sadzonki jak pieprz i oberżyny, konieczne jest, aby przygotować się do przeszczepu. W związku z tym, że kilka tygodni przed sadzeniem w szklarni lub w szklarni, należy utwardzić.

Dzieje się w kilku etapach:

 1.  Pomieszczenie, w którym sadzonki tych roślin, stopniowo obniżając temperaturę do + 17C + 18 ° C.
 2. W ciągu pierwszych 10 dni, temperatura odpuszczania jest obniżana tylko w ciągu dnia, w przyszłości, a przez 3-4 dni przed sadzeniem, pozostawiając mniejszą temperaturze i przez noc.
 3. Stopniowo zmniejszyć ilość podlewania.
 4. Przerwano roślinę w słońcu, wyjmując sadzonki na balkon lub taras.

Około tydzień przed przesadzeniem pieprz i oberżyny w szklarni, konieczne jest przeprowadzenie natryskiwania zapobiegawcze Sadzonki roztwór Bordeaux płynu, dla których 50-70g rozcieńczonego w 10 litrach ciepłej wody, albo przez rozpuszczenie 5,7 g siarczanu miedzi w 5 litrach wody. Natryskiwanie prowadzi się do ochrony roślin przed atakiem różnymi chorobami grzybiczymi w okresie adaptacji.

W tym samym czasie, powinniśmy karmić Sadzonki bakłażana w dowolnym mineralny nawóz złożony, aw razie jego nieobecności - humianu sodu, postępując zgodnie z instrukcjami na opakowaniu leku.

Przez dwa lub trzy dni przed przesadzania sadzonek papryki i bakłażana w szklarni , to obficie podlewane. Po transplantacji, sadzonki przygotowane w ten sposób być łatwo uwalniane z pojemnika lub naczynia, a także z nawilżonym grudki ziemi, układ korzeniowy otrzyma mniej szkód.

Wskazówka: Jeśli bakłażan, pieprz sadzonki osłabiony, możliwe jest do przeprowadzenia wodnych karmienia rozmieszczone godzin, ekstrakt superfosfatu, do którego dodano 7,5 g siarczanu potasowego (5 litrów wody 1 łyżka.).

Wideo: Przygotowanie papryki i bakłażana sadzonek do sadzenia w szklarni


Przygotuj papryki i bakłażana sadzonek do sadzenia w szklarni. Oktiabrina Ganichkina zawiera wskazówki na temat pielęgnacji sadzonek. Oktiabrina Ganichkina

Zobacz także: rośnie sadzonki papryki i bakłażana w domu

Definicja gotowe do przesadzania sadzonek

W czasie sadzenia w szklarni lub szklarni, wysokość sadzonek papryki powinna wynosić od 15 do 20 cm, ma około tuzina tych liści i pąków jajnika.
Bakłażany sadzonki, rozsady czas być grubą trzpienia, wzrost około 20 cm, a także muszą rozwijać 6, a korzystnie więcej, z tych arkuszy.

Zobacz także: Błędy w uprawie sadzonek papryki i bakłażanów

Przeszczep do stałego miejsca

Jak papryki i bakłażanów dość wymagający co do żyzności i struktury gleby w szklarni. Najbardziej korzystne dla tych warzyw są lekkie i dobrze ubrany z gleby.

Kiedy sadzić?

Bakłażany i papryka są sadzone w szklarniach nieogrzewanych szklarniach filmowych pod koniec maja, według ustalonej temperatury na ulicy. Ważne jest, aby pamiętać, że grunt dla tych upraw ciepłolubne należy rozgrzać do + 18C. Cena nie jest uzasadnione na początku lądowania papryki i bakłażanów w glebie nie ogrzewa - zatrzymanie wzrostu i rozwoju, a w szczególnie niesprzyjających warunkach, a śmierć roślin.

Jak przygotować łóżka

Łóżka dla papryki i bakłażana w szklarni lub w szklarni jest konieczne do przygotowania, w podejmowaniu glinie i gliniaste gleby, dla każdej pary wiader 1m2 brązowy torfu, jedno małe wiadro piasku rzecznego, zgnił obornika i kompostu w ubiegłym roku, jak również pół wiadra polupereprevshih trocin.

W tym przypadku, jeśli gleby w szklarni lub w szklarni, piaszczysty, w kalenicy położyć ostatnie dwa wiadra kompostu i torfu, 3 wiadra iłu lub gliny gleby i wiadro zwykłym trociny.

Niezależnie od rodzaju gleby na każde 1m2 grzbietów cieplarnianych zrobić:

 • 2 filiżanki popiołu;
 • 1 łyżka. Łyżeczkę siarczan potasu;
 • 1 łyżka. Łyżeczkę superfosfatu;
 • 1 godz. Łyżka mocznik.

Po wszystkich prac przygotowawczych i nawożenie ziemi wykopane grzbiety powierzchni wyrównanym i ubitym nieznacznie.

Przed posadzono sadzonki papryki i bakłażany w ziemi, na grzbiety wykonania otworów, których głębokość może zmieniać się od 10 do 15 cm. W każdym z przygotowanego otworu wlewa do 1 litra wodnego roztworu dziewanny (½ litra dziewanny rozcieńczonego w 10 litrach ciepłej wody), którego temperatura powinna ona wynosić około 40 ° C.

Cieplarnia lub pieprz cieplarnianych i bakłażan powinien „trzymać” następujące temperatury powietrza: w godzinach popołudniowych od + 20C do + 25 ° C, w zależności od słońca, aw nocy co najmniej + 17C.

organizacja nawadniania

Podlewania bakłażanów i papryki wykonywane tylko pod głównego rozmieszczonych wody, która musi być ogrzewana do temperatury od + 20 ° C, korzystnie do temperatury gruntu.

Obficie podlewane:
przed kwitnieniem - raz na siedem dni przez około 1,5 - 2 litrów pod każdym zakładzie;
po kwitnieniu i podczas zbioru owoców i vyzrevaniya- 2-3 razy w tygodniu, spędzając 2,5-3 litrów pod każdym krzakiem.

Wskazówka: po gleba wyschnie po podlaniu, to poluzowane wokół roślin, uważając, aby nie uszkodzić płytki system korzeniowy na głębokości 3-5 cm.

Jak karmić papryki i bakłażana

W okresie wegetacji Warzywnictwa konieczne jest od 2 do 5 opatrunków korzeniowych.

Poniższe wskazówki pomogą w spełnieniu ich na czas:

 • Po raz pierwszy karmione bakłażana i papryki w około 7-10 dni po przesadzeniu do stałego miejsca. W tym czasie, po prostu trzeba zacząć kwitnąć papryki. Aby go zrealizować, można użyć tzw „Zelenka” lub „herbata ziołowa”, który może być wykonany własnymi rękami. Otrzymany nawóz organiczny co z szybkością 1 litra na każdym bawełnę.
 • Kwitnąca pieprz
  czasie karmienia drugi główny występuje, gdy papryka i bakłażan w szklarni lub w szklarni zaczynają przynosić owoce. W tym czasie, dzięki czemu roztwór wodny nawozu. Do tego roztworu rozpuszcza się 10 g chlorku potasu, 20 g mocznika i 30 g superfosfatu i rozstawione 10L ciepłej wody, po czym każdą roślinę był rozcieńczony 1-1,5 litra otrzymanego roztworu.

Przed przeprowadzeniem korzeniowych nawożenie bakłażany i papryka, rośliny powinny być dobrze oddane, a po karmieniu koniecznie podryhlit. źródło

Wideo: Czy mogę rozwijać papryki i bakłażana w szklarni


Nie jest tajemnicą, że w szklarni można rozwijać wiele roślin. Papryka i bakłażan są właśnie te rośliny, które mogą doskonale dogadać ze sobą, a opieka powinna być w przybliżeniu taka sama. Ważne jest tylko, aby wykonać kilka prostych wskazówek ... HOLIDAY PORADNIK

Film: Jak stworzyć papryki i bakłażana


Jak tworzyć paprykę i bakłażana. W papryki i bakłażanów również pasierbów, jak pomidor. Muszą one zostać usunięte, tak aby nie zabierać siłą uprawy. Ale istnieje kilka subtelności! O nich powiedzieć doświadczonego ogrodnika VN Ivkovsky. ogród Świat

Wybierz swój język

polskiangielski niemiecki hiszpański francuski włoski portugalski turecki arabski ukraiński szwedzki węgierski bułgarski estoński Chiński (uproszczony) wietnamski rumuński tajski słoweński słowacki serbski malajski norweski łotewski litewski koreański japoński indonezyjski hinduski hebrajski fiński grecki holenderski Czech duński chorwacki Chiński (tradycyjny) Filipińska urdu Azeybardzhansky ormiański Białoruski bengalski gruziński kazachski Kataloński mongolski rosyjski Tadzhitsky Tamil'skij telugu Uzbetsky


Czytaj więcej:   Budowa szklarni tanim własnych rąk - udane projekty w fotografii i wideo

Dodaj komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *